Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   JLMS XJ-HD166S problemy z płytami CD i DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/jlms-xj-hd166s-problemy-plytami-cd-dvd-52256/)

dark_skeleton 14.05.2005 18:43

JLMS XJ-HD166S problemy z płytami CD i DVD
 
Witam. Mam spory problemik z moim DVD-ROMem. Otóż w pewnym momencie (zdaje sie po zakupie nagrywarki DVD) nagrałem swoją pierwszą płytę DVD+R. Byłem bardzo szczęśliwy, bo działała w nagrywarce. Włożyłem ją do mojego XJ-HD166S i... i nic. Mielił tak płytę z 40 sekund, a w końcu dał sobie spokój i tylko diodka stanu co jakiś czas mrugała do mnie bezczelnie trzy razy (3 mrugnięcia, stop. trzy mrugnięcia, stop itp. itd). Wyciągnąłem płytę, włożyłem ją jeszcze raz i... działa!!! Ciekawe, prawda? Od tej pory płytka DVD działała bez problemu... Ale napęd nie przewidział, że będę chciał jeszcze kiedyś włożyć płytkę CD... Więc pewnego razu kupiłem pisemko z CDkiem i... ZNOWU BEZCZELNIE MRUGA. No nic, wyciągnąłem, włożyłem i działało. Po jakimś czasie stało się coś nowego: napęd w ogóle nie rozkręcał płytki. Niby coś tam próbuje, ale tylko zawiesza system. I nie ważne, czy to CD, czy DVD. Dopiero po którymś (czasem nawet i 7) razie zaczynał się kręcić, a i wtedy czasami zaczynał znowu mrugać i trzeba było zaczynać od nowa. W końcu się wkurzyłem i go rozkręciłem: sporo było w nim kurzu, więc wszystko ładnie wyczyściłem. No dobra - teraz działa, tzn. rozkręca i widzi płytki za pierwszym razem, ale... po jakimś czasie (np. minucie lub dwóch) pracy, zaczynają się problemy. Zupełnie tak, jakby sie płyta nagle porysowała, czy akby była tak brudna, że się jej nie da odczytać. I nie ważne, czy płyta jest świeżo nagrana czy kupiona. I tak wyjdzie na to, że jest niemożliwa do odczytania. I tak np. odtwarza minutę filmu, potem się zacina DVD. Jak wyjmę i włoże płyte, to moge (po szybkim przewinięciu) obejrzeć drugą minutę filmu itp. itd. Nie mam pojęcia, czemu tak jest. Firmware jest nowy (DS1E). Proszę o pomoc! :'(

P.S. sorki, że tak opisowo, ale przynajmniej wiadomo, co się ostatnio w nim działo. Moja konfiguracja:

PIV 3,06GHz
512MB RAM
80GB HDD
JLMS XJ-HD166S DS1E
LITE-ON DVDRW SOHW-1653S CS0M
WinFast GeForce 6600 PX PCI-Express 128MB

Swoją drogą, ciekawe, czy już ktoś miał taki problem...

dark_skeleton 15.05.2005 10:09

Dzień kolejny...
 
Teraz to już w ogóle żadnych płyt nie czyta... Tzn. w ogóle się nie rozkręca, a jak się rozkręci to jakoś tak dziwnie pracuje, a jak chcę wyciągnąć płytke, to płyta po wysunięciu ciągle się jeszcze w tacce obraca... :'(

Grz3cHu 15.05.2005 11:44

JLMS XJ-HD166S DS1E co to jest?? nie znam takiej firmy :O
ale najlepszym wyjsciem bedzie serwis, no chyba ze juz nie masz gwarancji na to cudo :)

ender_pl 15.05.2005 11:56

to jest litoen 166s

melag 16.05.2005 07:50

Cytat:

Napisany przez dark_skeleton
Teraz to już w ogóle żadnych płyt nie czyta... Tzn. w ogóle się nie rozkręca, a jak się rozkręci to jakoś tak dziwnie pracuje, a jak chcę wyciągnąć płytke, to płyta po wysunięciu ciągle się jeszcze w tacce obraca... :'(

Mam to "cudo" :\ , u mnie taśma 80 żyłowa była rozwiązaniem problemu.
Przestrzegam wszystkich przed zakupem tego "cudeńka" :boks:

rarek 17.05.2005 11:55

Cytat:

Napisany przez melag
Mam to "cudo" :\ , u mnie taśma 80 żyłowa była rozwiązaniem problemu.
Przestrzegam wszystkich przed zakupem tego "cudeńka" :boks:


a ja mam i dziala bez problemu, czyta wszystko co do niej wloze,i na dodatek robi to szybko. jeden z lepszych napedow DVD

melag 17.05.2005 12:36

Cytat:

Napisany przez rarek
a ja mam i dziala bez problemu, czyta wszystko co do niej wloze,i na dodatek robi to szybko. jeden z lepszych napedow DVD

No to gratuluję egzemplarza, bo z moim od początku były kłopoty. :\

maniek997 17.05.2005 19:29

Cytat:

Napisany przez rarek
a ja mam i dziala bez problemu, czyta wszystko co do niej wloze,i na dodatek robi to szybko. jeden z lepszych napedow DVD

Popieram.
maniek

dark_skeleton 19.05.2005 20:14

Tia... Znalazłem w necie też inne dyskusje na temat tego drive'a. Okazuje się, że nie tylko My, Polacy ( ;) ) mamy z nim problem. A co ciekawe, większości tych osób napęd psuł się dokładnie po 1 roku od kupna... czyli zaraz po utracie gwarancji (tak jak m.in mi). Nie ma tam rozwiązania tego problemu, ale są opisy...:
http://www.jlms.com.tw/discussion/en...no=EJDP0000225 (dyskusja na ten temat)

robert_d 20.05.2005 00:28

Spróbuj przeczyścić soczewkę lasera, np. w dwóch cdromach i jednym dvd creativa to pomaga (średnio raz co roku dla cdroma i raz na 3 do 6 miesięcy dla dvd-roma i jest ok), ale w przypadku dwóch samsungów 52x to nic nie dało, ale zawsze warto spróbować.

Dragon 20.05.2005 14:35

166S... padł mi po 4-5 miesiącach.. wymienili na 167T

dark_skeleton 20.05.2005 18:48

Cytat:

Mam to "cudo" , u mnie taśma 80 żyłowa była rozwiązaniem problemu.
Przestrzegam wszystkich przed zakupem tego "cudeńka"
Ale u mnie nawet po wyjęciu DVD z kompa i podłączeniu do osobnego zasilacza (bez podpinania żadnego kabla) nie czyta płyt... A poza tym...
Cytat:

Spróbuj przeczyścić soczewkę lasera, np. w dwóch cdromach i jednym dvd creativa to pomaga (średnio raz co roku dla cdroma i raz na 3 do 6 miesięcy dla dvd-roma i jest ok), ale w przypadku dwóch samsungów 52x to nic nie dało, ale zawsze warto spróbować.
Hmmm... próbowałem płytą czyszczącą, a nawet czystym spirytusem. I nic nie dało... :(

Dragon 20.05.2005 19:20

U mnie wogóle nie chciał czytać płyt - gwarancja - padł laser

dark_skeleton 28.05.2005 18:03

hmm. co jeszcze ciekawego...
Kumpel mojego tatulka (też miał taki problem i dał DVD do serwisu) powiedział że to może być sprawa napędu (silnika) i m.in. dlatego DVD tak "piszczał" przy (a raczej zamiast...) rozpędzaniu.

Alex236 03.01.2009 05:47

Taniej kupić nowy
 
Witam
odpowiedz po wielu latach, może się komuś przyda.
Mam ten napęd od lutego 2004. Pracuje co dziennie 5godz, ale mało
aktywnie bo leży w nim płyta do grania np. w BF2.a ięc często z płytą
ale w uśpieniu. Padł w marcu 2008. Poód- zatarta panewka silnika głónego
spowodowała padnięcie serwa. Po uszkodzeniu serwa objawy jak u kolegi.
dziwne zachowanie, po wysunięciu tacki płyta jeszcze się kręci. Potrzeba
kilka razy wkładać płytę aby rozpoznał. Objawy się nasilają aż wreszcie
nie kręci płytą. NAPRAWA- 1.Naoliwiś panewkę olejem
przekładniowym(syntetyk samochodowy) 2.wymienić scalak serwa(ten z
prostokątnym okienkiem i gumką termoprzewodzącą.) 3.rutynowo wyczyścić
soczewkę po wierzchu. 4. Jeżeli napęd często czytał(nie tylko spał z
płytą) można podkręcić moce laserów. Jeżeli napęd tyłem do nas a
soczewką do góry to widzimy płytkę Pickup'a.Lewy PR dla CD, Prawy - DVD.
Każdy podkręcić zgodnie z ruchem wskazówek o ok.10 stopni. Nie
przesadzcie bo za szybko poleci laser. Powinno się wyczyściś prowadnice
Pickup'a i mosiężny wałek z spiralnym nacięciem(od przesówu), posmarować
nowym smarem syntetycznym np.TC .Powodzenia, a swoją drogą jak w tytule.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.