Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Kolejność odtwarzania DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f13/kolejnosc-odtwarzania-dvd-52631/)

SebNET 24.05.2005 18:51

Kolejność odtwarzania DVD
 
Witam !

Mam pytanie do speców od DVD :) Pożyczyłem od kumpla kopię filmu no i niestety film jest uszkodzony, chodzi tutaj o to, że film nie startuje tak jak potrzeba. Po uruchomieniu płyty wogóle nie startuje menu, od razu rusza film, wygląda na to, że źle jest ustawiona kolejność odtwarzania. Jest jakaś możliwość poprawienia tego tzn jakiego programu użyć, żeby ustawić poprawną kolejność odtwarzania DVD. Z góry dziękuje bardzo za pomoc.

bbart 24.05.2005 21:02

Witam.
Czy napewno na tej płycie jest menu? Wielu użytkowników pozbywa się menu aby zaoszczędzić miejsce i wykorzystać je na sam film.

SebNET 24.05.2005 21:57

Jest menu na 100%, bo jak wciskam w PowerDVD opcje ROOT MENU to wraca mi ładnie do menu i wszystko jest luzik. Tylko, ze podczas startu od razu leci film, zla kolejnosc jest ustawiona. Jest mozliwosc jakos naprawienia tego, bo chcialbym zrobic sobie kopie tego filmu, ale zeby wszystko bylo na swoim miejscu.

ed hunter 24.05.2005 22:58

dużo filmów pomimo posiadania menu startuje od razu. w kopii można sobie to ustawić, co ma pierwsze startować. (nawet od końca :P ) to nie jest uszkodzenie, a jak przeszkadza re-authoring i już :D

a programy...np. DVDlab, DVDReMake...

1stwasp 24.05.2005 23:09

Cytat:

Napisany przez SebNET
Jest menu na 100%, bo jak wciskam w PowerDVD opcje ROOT MENU to wraca mi ładnie do menu i wszystko jest luzik. Tylko, ze podczas startu od razu leci film, zla kolejnosc jest ustawiona. Jest mozliwosc jakos naprawienia tego, bo chcialbym zrobic sobie kopie tego filmu, ale zeby wszystko bylo na swoim miejscu.

Zerknij (IfoEdit) do VIDEO_TS.IFO --> VMGM_MAT --> First Play PGC

Odszukaj PGC Command Table --> Pre Commands

Przy jakimś prostym reauthoringu, zapewne ujrzysz tam coś na kształt:
(Jump_TT) Jump to Title 1
gdyż ta komenda startuje zazwyczaj sam film po włożeniu dysku do napędu.

Piszesz, że masz Root Menu.

W takim przypadku spróbuj to zmienić na:

(JumpSS VTSM) Jump to TitleSet(vst): 1, Title(ttn): 1, root-menu

Jak - przeszukaj to forum...

Authoring może się rożnić - nie znam struktury Twojej płyty - to co napisałem dotyczy najczęstszego przypadku - menu jako Root Menu oraz film w Title 1 - jeżeli masz inaczej musisz to zmienić / dostosować do własnych potrzeb.

Pozdrawiam!

SebNET 24.05.2005 23:24

Dzięki Panowie. Jestem bardzo wdzięczny.

parzystokopytny 16.02.2009 20:09

*****************
ODŚWIEŻENIE
*****************
Witam, podepnę się pod ten stary wątek, jeśli pozwolicie.

Posiadam koncert i sytuacja wygląda następująco:
Płyta startuje z menu z listą piosenek (zamiast z menu głównego)

W VIDEO_TS.IFO --> VMGM_MAT --> First Play PGC mam taki wpis:
Kod:

(JumpSS VTSM) Jump to TitleSet(vst): 1, Title(ttn): 1, root-menu
Czy to oznacza, że jest dobrze i tak powinno zostać?
Ustaliłem metodą prób i błędów, że zmiana tego wpisu na taki:
Kod:

(JumpSS VTSM) Jump to TitleSet(vst): 2, Title(ttn): 1, root-menu
przynosi skutek, tj. koncert zaczyna się od menu głównego, a nie od listy piosenek.
Ale nie wiem, czy to aby nie są jakieś pozory.

Reetou 16.02.2009 20:16

Łatwiej ci będzie się rozeznać w PGCEdit. Żeby sprawdzić co i jak trzeba to obejrzeć, w ciemno nikt ci nie odpowie. Ale w PGCEdit masz opcję śledzenia wykonywania programu na plycie, możesz tam sprawdzić jak działa.

parzystokopytny 16.02.2009 20:27

Spróbuję rozeznać się w tym PGCEdit.
Dzięks.

burcik 03.03.2009 13:48

Ja mam pytanie odnośnie DVDRemake, jak w tym programie można ustawić start filmu od Menu Głównego i jak ustawić domyślne audio w języku PL.

Reetou 03.03.2009 14:09

Lepiej PGCEdit. Remake, żeby zapisać zmiany w plikach ifo, przetwarza całą płytkę.

Z tym, że ani w jednym, ani w drugim programie nikt ci nie odpowie jak. Bo każda płytka ma odmienny authoring, więc nie ma prostego przepisu how to...

Ale...

W PGCEdit masz opcję śledzenia działania płytki. Sprawdź w którym miejscu jest ustawiana ścieżka audio (SPRM(1)), zerknij który nr ma ścieżka polska, i możesz podmienić te wartości.

Na ogół też po zakończeniu odtwarzania płytka przechodzi do menu. Jeśli puścisz symulację do tego momentu, to możesz FP PGC odtworzyć stan rejestrów GPRM po zakończeniu symulacji i wykonać skok do menu płyty.

burcik 03.03.2009 17:57

Hmm kiedyś widziałem tego PGCedit i jest koszmarny, znaczy interfejs ma koszmarny, ale zobaczę to da się zrobić tym. Z tym Menu to widzę, że będzie czarna magia, bo jestem laikiem w tych sprawach.

Reetou 03.03.2009 20:28

Interface ma bardzo czytelny i przejrzysty :taktak:

burcik 06.03.2009 03:18

Nie wiem może mi się udało zmienić to audio, ale nie wiem jak to sprawdzić w DVDRemake jest Export TEST DVD i wszystko wiadomo, no i nie wiem jak zapisać nowe DVD, bo jak klikam Save DVD to pokazuje się Error 1 opening file to write: Can;t Open file

Reetou 06.03.2009 09:22

A ten film to na dysku masz, czy na płycie?

burcik 06.03.2009 16:20

Na dysku

Reetou 06.03.2009 16:21

To zmień atrybuty pliku z tylko do odczytu...

burcik 06.03.2009 19:38

No więc jakoś mi się udało zrobić jeden film, żeby dźwięk PL był domyślny, ale tego samego w filmie bez MENU to już nie wiem jak zrobić. Aha no i nie wiem jak zrobić, żeby film startował z MENU. Screen z filmu bez MENU, może ktoś w ten sposób pomoże mi zrobić w nim domyślny dźwięk PL (jest audio ENG i PL, domyślnie uruchamia się ENG).

http://img26.imageshack.us/img26/1285/tombraider.jpg

Reetou 06.03.2009 20:13

Kliknij prawym na pre command i z menu wybierz 'add after'

Kliknij 2 razy na instrukcji NOP, która się pojawiła.

W okienku Command Editora wybierz menu By type -> Set -> SPRM -> Audio

Zmień Audio z 'don't set' na 'set to' i suwakiem wybierz '1'

Pozomykaj okna przyciskiem OK i zapisz DVD.

burcik 07.03.2009 00:35

W tym filmie bez Menu jest domyślne audio PL - udało mi się zrobić wg powyższej instrukcji ;), ale już w kolejnym filmie z MENU nie mam pojęcia jak zrobić audio PL domyślne, wcześniej pisaliście o tym, ze mam sprawdzić SPRM (1) czy coś podobnego - nie wiem gdzie to sprawdzić i skąd mam wziąć numer ścieżki dźwiękowej PL. Poniżej prezentuje screen'a z tego filmu z MENU (film posiada audio ENG oraz PL), może na podstawie screena pomożecie mi i będę już wiedział jak to robić, aha no i jak się robi te jakieś symulacje, bo chodzi mi o ten start z MENU, ten film akurat startuje z MENU, ale tak na przyszłość.

http://img23.imageshack.us/my.php?image=eagleeye.jpg]

Reetou 07.03.2009 01:51

Nr ścieżki dźwiękowej przechowywany jest w gprm(12). Włącz opcję śledzenia wykonywania płyki ustawiając breakpoint na ten rejestr. Będzie on w pewnym momencie inicjowany wartością (chyba) jeden (sądząc ze screena). Zmień tą wartość na "3"

burcik 07.03.2009 09:26

Z tymi wartościami to już wcześniej kombinowałem, ale tak Śledzenie płyty to pewnie Trace Mode, ale mam to wcisnąć przed czy po tym jak ustawie ten Breakpoint, w ogóle na który rejestr mam ustawić breakpoint i jaki bo są dwa: Toggle PGC pre/post breakpoint lub Toggle PGC playback breakpoint i gdzie mam zmienić ta wartość na 3, bo że na 3 trzeba gdzieś coś zmienić, to już wpadłem an to wcześniej. :)

Reetou 07.03.2009 09:50

1 Trace mode

2 Breakpoints -> GPRM write breakpoints -> GPRM(12)

3 Run

burcik 07.03.2009 10:07

Ok Trace Mode moge zrobić, ale potem nizej w zakładce tej TRACE, moge wybrać albo Toggle PGC pre/post breakpoint lub Toggle PGC playback breakpoint, i nic sie nie dzieje, jak ja mam przejśc do GPRM write with breakpoints. I ch cofa sie zrobione zmiany w strukturze DVD, jest jakiś back/cofnij czy coś??

Reetou 07.03.2009 10:24

1 Napisałem już...
2 Przywrócić z backupu.

burcik 07.03.2009 10:31

ok robię Reopen DVD, ale dalej nie wiem jak zrobić te breakpoint, zaznaczam ta albo tą możliwość i tyle, nic mi nie wyskakuje, żadne nowe okno czy coś.

Reetou 07.03.2009 10:46

To jeszcze raz...

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1009368)
1 Trace mode

2 Breakpoints -> GPRM write breakpoints -> GPRM(12)

3 Run


burcik 10.03.2009 21:18

Sorka, ale zasilacz mi padł w kompie, ale gamoń jestem na dole wyświetla się i tam trzeba kliknąć ten Breakpoint i zaznaczam Breakpoint, GPRM write breakpoints -> GPRM(12), tylko nie wiem, jak mam zmienić na wartość 3, tylko "Włącz opcję śledzenia wykonywania płyki ustawiając breakpoint na ten rejestr" t znaczy to samo co Breakpoints -> GPRM write breakpoints -> GPRM(12), bo nie wiem o co kaman z ty rejestrem:)


Po kliknięciu Run wuswietla sie coś takiego:

DVD inserted: ""; Provider: AriSe
DVD inserted: Resetting all GPRMs to 0.
DVD inserted: Initializing the SPRMs to default/setup values.
End of post commands: Exiting! DVD Playback end.

Reetou 10.03.2009 22:23

Po zatrzymaniu (breakpoint) klikasz dwukrotnie na komendę ustawiającą rejestr gprm(12) i w command editorze, który się pojawi, ustawiasz wartość rejestru na 3 (jeśli było 1)

Ale coś knujesz... Spakuj te wszystkie ifos/bups i gdzieś wystaw do obejrzenia.

burcik 10.03.2009 22:37

Jejq, tylko nie krzycz na mnie, proszę, kurde nie wiem gdzie mam teraz kliknac po tym kliknięciu RUN i wyświetleniu się:

DVD inserted: ""; Provider: AriSe
DVD inserted: Resetting all GPRMs to 0.
DVD inserted: Initializing the SPRMs to default/setup values.
End of post commands: Exiting! DVD Playback end.

Reetou 10.03.2009 22:49

Nie krzyczę, tylko mówię, że coś jest skopane. Bo po rozpoczęciu symulacji masz od razu "Exiting! DVD Playback end."

Pokazuj.

burcik 11.03.2009 09:29

Ok więc w tym filmie udało mi się zmienić wartość na 3 i nawet napisy domyślne na angielskie, także super, żeby wykonał się ten RUN, to po lewej stronie musi być kliknięta lijnika VMG, First-Play PGC i wtedy uruchamia się RUN, nawet coś jakoś pokombinowałem, ale nie wiem jak i co, ze w pewnym momencie otwierały się okienka z planszami Menu i tam klikało się przycisk Menu i można było wybrać Select albo Select&Brake, nie wiem o co tam kamana, ale w każdym bądź razie działa.

http://img8.imageshack.us/my.php?image=beztytuumdf.jpg :)



Myślałem, że podobnie jest we wszystkich filmach, lecz niestety nie, czy jest może jakiś kilka schematów budowy menu płyty, bo np tutaj znów jest inaczej i kombinowałem i nie wiem jak zrobić domyślne audio PL.

http://img11.imageshack.us/my.php?image=beztytuu2y.jpg

Reetou 11.03.2009 10:04

Każdy sobie robi authoring jak chce. Nie ma żadnych schematów. Spotyka się podobne płytki tylko wtedy, jeśli do authoringu płyty zastał użyty ten sam kombajn.

Zobacz, co jest w tym PGC 14.

burcik 11.03.2009 10:56

Sprawa wygląda dziwnie, na początku jest takie Menu http://img6.imageshack.us/my.php?image=beztytuu4k.jpg, gdy wybiorę jakie kolwiek język to i tak Menu to główne jest po angielsku, ale gdy wybiorę w tym niebieskim Polski i potem od razu PLAY to mam dźwięk Turecki, a gdy w tym niebieskim wybiorę Turecki i potem PLAY to mam dźwięk polski, ale komedia.

http://img27.imageshack.us/my.php?image=beztytuu3j.jpg

Już zrobiłem co innego i działa, mam podesłać screeny, dosłownie w tym momencie wpadłem na to :), Po Wybraniu Polski lu b Turecki pojawia się plansza z w języku polskim lub tureckim - w zależności, który język wybierzemy, są to odpowiednio zaznaczona na screenie plansza 13 Polska i 14 Turecka, pierwotnie zamiast 4 i 6 było tam 3 i 6, co odpowiadało językowi tureckiemu, a w planszy 14 była 4 - polski, zamieniłem po prostu te wartości. http://img19.imageshack.us/my.php?image=beztytuu5m.jpg

A skąd wiem, ze liczba 3 to Polski - http://img27.imageshack.us/my.php?image=beztytuu3j.jpg , po kliknięciu na Button 4 i potem Jump to a target wyświetla się właśnie ten screen. Czyż nie jestem genialny, ahhhhh :) <hahaha> Do geniuszu to mi jeszcze trochę brakuje, bo jak się robi, żeby zamiast adresu do obrazka była mała miniaturka i klikając na miniaturkę - obrazek ładował się od razu duży obrazek?

joujoujou 11.03.2009 11:27

Cytat:

Napisany przez burcik (Post 1010246)
[...] jak się robi, żeby zamiast adresu do obrazka była mała miniaturka i klikając na miniaturkę - obrazek ładował się od razu duży obrazek?

http://forum.cdrinfo.pl/f45/wstawian...o-posta-68803/

burcik 12.03.2009 13:00

Dziwna sprawa, bo na kompie PowerDVD odtwarza mi czasami - nie zawsze od razu dźwięk PL, gdy nagram na płytę i wrzucę do stacjonarnego DVD okazuje się, że jednak audio PL nie jest domyślne, jako można to sprawdzić wiarygodnie, jak to jest wszystko poustawiane???

Reetou 12.03.2009 13:17

W PGCEdit :D

burcik 12.03.2009 17:14

A coś konkretniej????? Jak zobaczyć puścić film w PGCEdit??? A czy można zamiast nap tych wartości 2 czy 5, kliknąć obok na B i ta tym suwakiem wybrać np numer Button'u, wtedy jakieś wartości w tysiącach się pokazują.

Reetou 12.03.2009 19:37

Cytat:

Napisany przez burcik (Post 1010535)
Jak zobaczyć puścić film w PGCEdit???

No teraz to mnie osłabiłeś...

Cytat:

Napisany przez burcik (Post 1010535)
A czy można zamiast nap tych wartości 2 czy 5, kliknąć obok na B i ta tym suwakiem wybrać np numer Button'u, wtedy jakieś wartości w tysiącach się pokazują.

A to przetłumacz...

burcik 12.03.2009 21:51

Jak mówisz, że można to zobaczyć jak to jest poustawiane, to pytam jak robi się jakiś preview filmu w PGCEdit, nie chce sprawdzać po liczbach, cyferkach, tylko podglądnąć film i tyle, zobaczyć jak leci na tych moich ustawieniach.

http://img11.imageshack.us/img11/5555/beztytuu7b.th.jpg
Na screenie widzimy value i tam wpisujemy wartość (mov)..., czyli jak to poprzednio u mnie było chyba 3, a klikając obok przycisk "B" za nawiasem (0-65535) otwiera się małe okienko "Button number" i tam jest ten suwak, czy można to stosować zamiennie z metodą wpisywania 2 czy 3, czy to Button number służy do czego innego?

Reetou 12.03.2009 22:24

Cytat:

Napisany przez burcik (Post 1010600)
Jak mówisz, że można to zobaczyć jak to jest poustawiane, to pytam jak robi się jakiś preview filmu w PGCEdit, nie chce sprawdzać po liczbach, cyferkach, tylko podglądnąć film i tyle, zobaczyć jak leci na tych moich ustawieniach.

Preview filmu to opcja trace mode o której rozmawiamy od początku. A ustawienia ścieżek i odtwarzacza masz na cyferkach właśnie.


Cytat:

Napisany przez burcik (Post 1010600)
Na screenie widzimy value i tam wpisujemy wartość (mov)..., czyli jak to poprzednio u mnie było chyba 3, a klikając obok przycisk "B" za nawiasem (0-65535) otwiera się małe okienko "Button number" i tam jest ten suwak, czy można to stosować zamiennie z metodą wpisywania 2 czy 3, czy to Button number służy do czego innego?

Do czegoś innego...

burcik 12.03.2009 22:58

Bo niby ustawiłem polskie audio i napisy angielskie, a PowerDVD uruchamia tylko polskie audio i zaznaczone ma polskie napisy. Wg powyższych screenów ustawione chyba jest wszystko ok?? Nawet na środkowym screen'ie zmieniłem linijki 6 i 8, żeby jak 0-audio eng to napisy PL, a 2-audio PL to napisy eng, - środkowy screen.

http://img18.imageshack.us/img18/2020/finiszr.th.jpg http://img18.imageshack.us/img18/3050/napisy.th.jpg http://img25.imageshack.us/img25/4529/audioj.th.jpg

Reetou 12.03.2009 23:27

Taaa... Tylko zmiany wprowadzone w menu zadziałają dopiero, jak wejdziesz do tego menu i naciśniesz przycisk, nieprawdaż?

Mówiłem ci, spakuj wszystkie oryginalne pliki za wyjątkiem dużych vobów z filmem (ale z vobem 0 menu), wystaw na jakiś serwer, żebym mógł to obejrzeć, bo tak to sobie możemy rozmawiać.... I napisz dokładnie jaki efekt chcesz uzyskać.

burcik 12.03.2009 23:58

Efekt ma być taki, żeby kliknąć Play i od razu startował audio PL i napisy eng, ostatnio miałem taka sytuacje, że pilot od DVD zniknął (pewna osoba go zabrała) i nie mogłem włączyć audio PL, a przy okazji chciałbym, żeby napisy eng też startowały.

http://rapidshare.com/files/208546937/Film.rar.html

Reetou 13.03.2009 00:22

Ilość załączników: 1
Ech... W First Play PGC zmień instrukcje na takie:


Załącznik 51433

Finito.

burcik 13.03.2009 01:51

No dobra tylko jak ja mam to zrobić, mam zupełnie coś innego niż ty w W First Play PGC
http://img27.imageshack.us/img27/3851/beztytuu20q.jpg

Reetou 13.03.2009 07:55

Prawy klawisz myszy na tej komendzie - w tym menu masz zestaw komend potrzebny do tej modyfikacji. Edytor - dbl click na komendzie.

Wydawało mi się, że już modyfikowałeś/zmieniałeś te komendy? :szczerb:

burcik 13.03.2009 08:24

Kurcze, ty na serio wczytałeś te pliki, które wstawiłem na rapidshare?? Bo ja gdy klikam w tym lewym oknie na VGM First Play PGC to wyświetla mi się taki screen jak wyżej, natomiast gdy klikam po lewej w VMGM, LU 1 (en), 2 (0:01) to wyświetla mi się ten screen poniżej, i tam co prawda jest więcej wartości do zmiany - po prawej stronie, ale znajdują się te twoje, ja chyba jestem jakiś głupi.
http://img18.imageshack.us/img18/2020/finiszr.jpg

Reetou 13.03.2009 10:25

Kurcze, ty chyba czegoś nie zrozumiałeś. PGCEdit to EDYTOR struktury DVD-Video - umożliwia kasowanie/zmianę/dodanie DOWOLNEJ instrukcji w programie odtwarzanie, jeśli tylko jest zgodna ze standardem DVD-Video.

Co należy zmodyfikować, by uzyskać oczekiwany efekt - wkleiłem na screenie. Jak należy zmodyfikować, napisałem dwa posty wyżej. A jeśli nie możesz sobie dać z tym rady - kup nowego pilota do dvd i zostaw ten temat...

burcik 17.03.2009 14:22

Zmieniłem wartość na 200, bo tylko ta była inna, gdzie indziej i wszystko gra, za co ta wartość 200 była odpowiedzialna???

Reetou 17.03.2009 15:05

Dalej się nie rozumiemy. Rejestry przechowują wartości zmiennych, które są wykorzystywane w trakcie odtwarzania płyty przez program sterujący. W zależności od ich wartości wykonywany jest skok w to, czy inne miejsce. Dlatego modyfikować te wartości można, ale nie w dowolny sposób, tylko z głową. Tak, żeby się program sterujący nie wysypał.

Jeśli napisałem, że powinieneś ustawić 4 rejestry i zmienić skok - to trzeba tak zrobić, by nie zakłócić działania sterowania. A jak zmieniłeś jedną wartość, to tylko tobie wydaje się, że wszystko gra, a w pewnym momencie program się wyłoży.

Spróbujmy obrazowo:

Pracujesz w fabryce guzików || A dnia pewnego szef mówi, że będziecie na linii odlewać krążki hokejowe. Wprowadziłeś modyfikacje do programu sterującego zwiększając formę odlewniczą i ucieszyłeś się jak wyjechał pierwszy, duży krążek. Ale nie ustawiłeś ilości podawanego materiału i masz teraz krążki grubości kartki papieru. I po cholerę ten krążek ma dwie dziurki na środku?

Ale - to twoje płytki...

burcik 18.03.2009 00:27

Czyli dać sobie spokój z modami tych płytek, no dobra ostatnie pytanie tak mi się wydaje, czy zmiana kolejności odtwarzania najpierw Menu a potem film też niesie za sobą jakieś ryzyko?? Bo jeśli tak to też dam sobie z tym spokój.

Reetou 18.03.2009 07:48

Tak, jak pisałem - można zmieniać wszystko, tylko trzeba robić to z głową.

Np. jeśli wyświetlane jest kilka reklam, później startuje film po zakończeniu którego sterowanie przekazywane jest do menu, to możesz włączyć symulacje działania płyty w PGCEdit i doprowadzić ją do momentu wyświetlenia menu. Masz wtedy wartość wszystkich rejestrów gprm. Jeśli teraz w FP PGC ustawisz takie właśnie wartości wszystkich rejestrów i wykonasz skok bezpośrednio do tego menu, to wszystko będzie OK.

burcik 19.03.2009 00:42

No z tymi modami płyt to jest wielka zabawa, nie łatwo to idzie w PGCEdit, zmieniłem w jednym film kolejność, bo najpierw pojawia się MENU z wyborem języka i przechodzi od razu di filmu głównego z audiio PL, a jak dałem, żeby po wyborze języka przechodziła płyta do MENU to ok, wyświetla się polskie MENu, ale gdy daje Włącz film to film startuje, ale z audio eng, i nie doszedłem już jak zmienić, żeby również startowało audio PL, widać muszę posiedzieć i jak to się mówi metodą prób i błędów sam się nauczyć :)

Reetou 19.03.2009 00:56

E, tam... Post wyżej napisałem dokładnie, co zrobić.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.