Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Kolejność odtwarzania DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f13/kolejnosc-odtwarzania-dvd-52631/)

SebNET 24.05.2005 18:51

Kolejność odtwarzania DVD
 
Witam !

Mam pytanie do speców od DVD :) Pożyczyłem od kumpla kopię filmu no i niestety film jest uszkodzony, chodzi tutaj o to, że film nie startuje tak jak potrzeba. Po uruchomieniu płyty wogóle nie startuje menu, od razu rusza film, wygląda na to, że źle jest ustawiona kolejność odtwarzania. Jest jakaś możliwość poprawienia tego tzn jakiego programu użyć, żeby ustawić poprawną kolejność odtwarzania DVD. Z góry dziękuje bardzo za pomoc.

bbart 24.05.2005 21:02

Witam.
Czy napewno na tej płycie jest menu? Wielu użytkowników pozbywa się menu aby zaoszczędzić miejsce i wykorzystać je na sam film.

SebNET 24.05.2005 21:57

Jest menu na 100%, bo jak wciskam w PowerDVD opcje ROOT MENU to wraca mi ładnie do menu i wszystko jest luzik. Tylko, ze podczas startu od razu leci film, zla kolejnosc jest ustawiona. Jest mozliwosc jakos naprawienia tego, bo chcialbym zrobic sobie kopie tego filmu, ale zeby wszystko bylo na swoim miejscu.

ed hunter 24.05.2005 22:58

dużo filmów pomimo posiadania menu startuje od razu. w kopii można sobie to ustawić, co ma pierwsze startować. (nawet od końca :P ) to nie jest uszkodzenie, a jak przeszkadza re-authoring i już :D

a programy...np. DVDlab, DVDReMake...

1stwasp 24.05.2005 23:09

Cytat:

Napisany przez SebNET
Jest menu na 100%, bo jak wciskam w PowerDVD opcje ROOT MENU to wraca mi ładnie do menu i wszystko jest luzik. Tylko, ze podczas startu od razu leci film, zla kolejnosc jest ustawiona. Jest mozliwosc jakos naprawienia tego, bo chcialbym zrobic sobie kopie tego filmu, ale zeby wszystko bylo na swoim miejscu.

Zerknij (IfoEdit) do VIDEO_TS.IFO --> VMGM_MAT --> First Play PGC

Odszukaj PGC Command Table --> Pre Commands

Przy jakimś prostym reauthoringu, zapewne ujrzysz tam coś na kształt:
(Jump_TT) Jump to Title 1
gdyż ta komenda startuje zazwyczaj sam film po włożeniu dysku do napędu.

Piszesz, że masz Root Menu.

W takim przypadku spróbuj to zmienić na:

(JumpSS VTSM) Jump to TitleSet(vst): 1, Title(ttn): 1, root-menu

Jak - przeszukaj to forum...

Authoring może się rożnić - nie znam struktury Twojej płyty - to co napisałem dotyczy najczęstszego przypadku - menu jako Root Menu oraz film w Title 1 - jeżeli masz inaczej musisz to zmienić / dostosować do własnych potrzeb.

Pozdrawiam!

SebNET 24.05.2005 23:24

Dzięki Panowie. Jestem bardzo wdzięczny.

parzystokopytny 16.02.2009 20:09

*****************
ODŚWIEŻENIE
*****************
Witam, podepnę się pod ten stary wątek, jeśli pozwolicie.

Posiadam koncert i sytuacja wygląda następująco:
Płyta startuje z menu z listą piosenek (zamiast z menu głównego)

W VIDEO_TS.IFO --> VMGM_MAT --> First Play PGC mam taki wpis:
Kod:

(JumpSS VTSM) Jump to TitleSet(vst): 1, Title(ttn): 1, root-menu
Czy to oznacza, że jest dobrze i tak powinno zostać?
Ustaliłem metodą prób i błędów, że zmiana tego wpisu na taki:
Kod:

(JumpSS VTSM) Jump to TitleSet(vst): 2, Title(ttn): 1, root-menu
przynosi skutek, tj. koncert zaczyna się od menu głównego, a nie od listy piosenek.
Ale nie wiem, czy to aby nie są jakieś pozory.

Reetou 16.02.2009 20:16

Łatwiej ci będzie się rozeznać w PGCEdit. Żeby sprawdzić co i jak trzeba to obejrzeć, w ciemno nikt ci nie odpowie. Ale w PGCEdit masz opcję śledzenia wykonywania programu na plycie, możesz tam sprawdzić jak działa.

parzystokopytny 16.02.2009 20:27

Spróbuję rozeznać się w tym PGCEdit.
Dzięks.

burcik 03.03.2009 13:48

Ja mam pytanie odnośnie DVDRemake, jak w tym programie można ustawić start filmu od Menu Głównego i jak ustawić domyślne audio w języku PL.

Reetou 03.03.2009 14:09

Lepiej PGCEdit. Remake, żeby zapisać zmiany w plikach ifo, przetwarza całą płytkę.

Z tym, że ani w jednym, ani w drugim programie nikt ci nie odpowie jak. Bo każda płytka ma odmienny authoring, więc nie ma prostego przepisu how to...

Ale...

W PGCEdit masz opcję śledzenia działania płytki. Sprawdź w którym miejscu jest ustawiana ścieżka audio (SPRM(1)), zerknij który nr ma ścieżka polska, i możesz podmienić te wartości.

Na ogół też po zakończeniu odtwarzania płytka przechodzi do menu. Jeśli puścisz symulację do tego momentu, to możesz FP PGC odtworzyć stan rejestrów GPRM po zakończeniu symulacji i wykonać skok do menu płyty.

burcik 03.03.2009 17:57

Hmm kiedyś widziałem tego PGCedit i jest koszmarny, znaczy interfejs ma koszmarny, ale zobaczę to da się zrobić tym. Z tym Menu to widzę, że będzie czarna magia, bo jestem laikiem w tych sprawach.

Reetou 03.03.2009 20:28

Interface ma bardzo czytelny i przejrzysty :taktak:

burcik 06.03.2009 03:18

Nie wiem może mi się udało zmienić to audio, ale nie wiem jak to sprawdzić w DVDRemake jest Export TEST DVD i wszystko wiadomo, no i nie wiem jak zapisać nowe DVD, bo jak klikam Save DVD to pokazuje się Error 1 opening file to write: Can;t Open file

Reetou 06.03.2009 09:22

A ten film to na dysku masz, czy na płycie?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.