Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Jak nagrac SVCD NA DVD uzywajac NERO 6.6, lub innego programu (https://forum.cdrinfo.pl/f13/jak-nagrac-svcd-dvd-uzywajac-nero-6-6-lub-innego-programu-52774/)

swito 29.05.2005 16:07

Jak nagrac SVCD NA DVD uzywajac NERO 6.6, lub innego programu
 
Mam pytanko.

Przerobilem pare filmow divix (.avi) na SVCD (.mpg ) za pomoca TMPGENC 2.5 Plus.
Niestety z NERO 6.6 nie jestem w stanie ich nagrac na plyte DVD.
Mialem wczesniej sonic 7 Deluxe ktorym nagralem te pliki na DVD i chodzily na moim odtwarzaczu stacjonarnym DVD.
Moj odtwarzacz odtwarza SVCD bez problemu.
Problem polegal na tym ze nie moglem przewijac filmow , tzn jedynie moglem ogladac je od dechy do dechy.
Menu DVD widzialo filmy i moglem wybierac jaki chce ogladac itd.

Niestety teraz zainstalowalem Nero 6.6.. i nie jestem w stanie ich nagrac.
Nero nie jest w stanie poprostu przerzucic ich tak jak sa.
Jedynie daje mi mozliwosc nagrac DVD-video ( ale nie chce wypalac tych plikow) lub SVCD ale tylko daje wypalac na plytach CD :bicz:


Czytalem ze zeby wszystko funkcjonowalo ok, zeby mozna bylo przewijac itd., mozna wrzucic je za pomoca tmpgenc DVD Author 1.6.
Niestety gdy probuje to zrobic program wyskakuje mi z niekompatybilnoscia przerobionych filmow.

Wypisuje cos ze rozdzelczosc 480X576 nie jest kompatybilna dla DVD i ze framerate 25 fps
nie moze byc uzywane z rozdzielczoscia 480X576.

Ale przecierz gdy je wrzucilem na plyte przez SONIC-a moj DVD w Pokoju je odtwarzal. :smutny: :smutny: :ysz: ???

Czy ktos moze mi powiedziec co mam z tym zrobic ?
Program tmpgenc plus teraz juz nie daje mi ich przerobic na np. format DVD :podbite:
Czy moze te ktore juz przerobilem w ten sposob nagrac na plyte DVD za pomoca sonica a reszte przerobic na DVD wedlug norm Tmpgenc DVD Author???
A moze jednak da sie cos zrobic z tymi przerobionymi zeby mozna bylo przewijac ???
:worek_tre :worek_tre :worek_tre

PIOTR34 29.05.2005 20:53

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez swito
Mam pytanko.

Przerobilem pare filmow divix (.avi) na SVCD (.mpg ) za pomoca TMPGENC 2.5 Plus.
Niestety z NERO 6.6 nie jestem w stanie ich nagrac na plyte DVD.
Mialem wczesniej sonic 7 Deluxe ktorym nagralem te pliki na DVD i chodzily na moim odtwarzaczu stacjonarnym DVD.
Moj odtwarzacz odtwarza SVCD bez problemu.
Problem polegal na tym ze nie moglem przewijac filmow , tzn jedynie moglem ogladac je od dechy do dechy.
Menu DVD widzialo filmy i moglem wybierac jaki chce ogladac itd.

Niestety teraz zainstalowalem Nero 6.6.. i nie jestem w stanie ich nagrac.
Nero nie jest w stanie poprostu przerzucic ich tak jak sa.
Jedynie daje mi mozliwosc nagrac DVD-video ( ale nie chce wypalac tych plikow) lub SVCD ale tylko daje wypalac na plytach CD :bicz:


Czytalem ze zeby wszystko funkcjonowalo ok, zeby mozna bylo przewijac itd., mozna wrzucic je za pomoca tmpgenc DVD Author 1.6.
Niestety gdy probuje to zrobic program wyskakuje mi z niekompatybilnoscia przerobionych filmow.

Wypisuje cos ze rozdzelczosc 480X576 nie jest kompatybilna dla DVD i ze framerate 25 fps
nie moze byc uzywane z rozdzielczoscia 480X576.

Ale przecierz gdy je wrzucilem na plyte przez SONIC-a moj DVD w Pokoju je odtwarzal. :smutny: :smutny: :ysz: ???

Czy ktos moze mi powiedziec co mam z tym zrobic ?
Program tmpgenc plus teraz juz nie daje mi ich przerobic na np. format DVD :podbite:
Czy moze te ktore juz przerobilem w ten sposob nagrac na plyte DVD za pomoca sonica a reszte przerobic na DVD wedlug norm Tmpgenc DVD Author???
A moze jednak da sie cos zrobic z tymi przerobionymi zeby mozna bylo przewijac ???
:worek_tre :worek_tre :worek_tre

Cześć, bez ponownej kompresji można to połączyć za pomocą ifoedit'a. Przyda się Tmpgenc Plus do rozłożenia dźwięku i obrazu. Ważne dźwięk musi być w jakości 48khz, co oczywiście też możesz zrobić w tmpgenc plus. Jak będziesz miał już wszystko przygotowane, możesz przystąpić do pracy z ifoedit'em wybierasz opcję "DVD Author --> Author new DVD" na górnym panelu, jak już dodasz Video i Audio dobrze by było dodać Chaptery potrzebny będzie zwykły plik tekstowy o nazwie CellTimes.txt przykładowy plik poniżej. Te cyferki to nic innego jak "frame - klatki" wrzuć svcd do Virtualduba i zaznacz sobie klatki w których będziesz chciał Chaptery i wpisz je do pliku CellTimes.txt.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.