Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Kamera mini DVD - VOB'y, łączenie filmów z kamery (https://forum.cdrinfo.pl/f13/kamera-mini-dvd-voby-laczenie-filmow-kamery-53000/)

Vladzik 04.06.2005 21:17

Kamera mini DVD - VOB'y, łączenie filmów z kamery
 
Witam

Na początku chciałbym zaznaczyć iż przejrzałem sporo tematów na forum ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Mam kamere mini DVD firmy SONY. Nagrałem na niej 4 filmy i teraz chciałbym je połączyć w jedną całość. Chciałbym też wyciąć pare scen, jak również w jednej ze scen wyłączyć całkowicie głos, da się tak ?
Problem jest tego typu, że przy nagrywaniu kamera na każdej płytce tworzy osobne MENU. No i teraz mam 4 płytki mini DVD, każda stanowi jakby odrębny film, posiadając własne menu. Zależy mi na złożeniu tego w jedną całość (wątpie czy się zmieści na jednym normalnym dvd więc chyba trzeba to pociąc jeszcze na dwa)

Mam te filmy zarówno na płytkach jak i zrzucone na dysk w postaci vob'ów. Wygląda to tak:
cd1:
Video_ts.bup
Video_ts.ifo
Video_ts.vob
Vts_01_0.bup
Vts_01_0.ifo
Vts_01_1.vob
Vts_01_2.vob

cd2:
Video_ts.bup
Video_ts.ifo
Video_ts.vob
Vts_01_0.bup
Vts_01_0.ifo
Vts_01_1.vob
Vts_02_0.bup
Vts_02_0.ifo
Vts_02_1.vob
Vts_02_2.vob
Vts_03_0.bup
Vts_03_0.ifo
Vts_03_1.vob

następne płytki wyglądają podobnie.
Pytanie: jak to wszystko połączyć w całość? może być nawet bez początkowego Menu. Jak wyciąć poszczególne sceny (nie całe chaptery), jak wyciszyć głos w określonym miejscu (np. od 3minuty do 4minuty)

Od razu zaznacze, że jestem początkujący i nie znam się na tych wszystkich programach ripujących, zamieniających, edytujących - więc jeśli to możliwe prosiłbym o w miare prostą instrukcje co mam zrobić.

dzięki
pozdrawiam

Reetou 04.06.2005 22:31

Możesz na początek skorzystać z opcji Re-author programu DVDShrik. Umożliwia ona połączenia i cięcie materiału.
Jeśli chciałby się pobawić w bardziej zaawansowaną edycję wideo polecam programy typu Adobe Premiere, Pinnacle Studio, Sony Vegas, czy Ulead VideoStudio. W nich możesz wykonywać też operacje na dźwięku.

E-milio 19.06.2005 17:37

Mam podobne pytanie.
Stałem się szczęśliwym posiadaczem kamery SONY miniDVD.

Czy wspomniane powyżej programy obrabiają bezpośrednio filmy zapisane przez kamerę na płycie, czy trzeba najpierw ten film zmienić na inny format?

Który ze wspomnianych programów będzie wykonywał następujące zadania:
- wycinanie scen
- zmiana kolejności scen
- łączenie filmów w jeden
- zmiana ścieżki dźwiękowej?

Dzięki za pomoc.

E-milio

Reetou 20.06.2005 14:47

Cytat:

Napisany przez E-milio
Stałem się szczęśliwym posiadaczem kamery SONY miniDVD.

Szczęśliwym... ;)
Do cięć, zmiany kolejności, łączenia DVDShrink w opcji Re-author wystarczy. Jeżeli jakieś efekty przejść, dodanie audio, menu - to bodajże Ulead Video Studio ma funkcję importu z DVD.

E-milio 21.06.2005 15:40

Dzięki za informację.
Oczywiście nie dodałem "..." przy szczęśliwym


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.