Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Internet radiowy... pytanie... (https://forum.cdrinfo.pl/f113/internet-radiowy-pytanie-53830/)

Mily_ 29.06.2005 06:00

Internet radiowy... pytanie...
 
Witam...
moja znajoma ma internet radiowy i jako odbiornik ma czarne "pudełko"... zasięg niby dobry ale często rozłancza... dodam że 2 doby obok jest tależ jako odbiornik i nic nie rozłancza... pytanie: czy talerz na jakiś lepszy odbiór?? czy jakby zmieniła na "pudełko" na talerz znikłyby problemy??

marynarz 29.06.2005 08:47

Czarne pudelko to antena panelowa. Z zalozenia antenta paraboliczna (talerz) ma wiekszy zysk energetyczny niz panelek. Jezeli sa problemu z sygnalem to talerz powinien pomoc. Chyba ze to nie kwestia mocy sygnalu tylko ustawienia anteny :)

gallus 29.06.2005 09:38

Można również próbować anteny kierunkowej, która ma większy zysk niz panel
http://img.ktr.pl/a/antmillenium/sb.jpg

Ale polecam pobawić się z ustawieniem anteny, ono ma duży wpływ na sygnał :)

Eliasz 29.06.2005 18:02

Ja mam parabolke (w sumie to chyba dosc mocną bo o ile dobrze pamiętam to coś koło 18 decybeli) i w sumie to też mnie rozłącza. Czasami tak że szybko się połączy spowrotem tak że nie zdąży przerwać np. ściagania a czasami rozłącza tak że przerywa np. ściganie i czeka kilka sekund na przypisanie IP przez DHCP.
W WinXP pisze że jakość sygnału b.dobra (chociaż nie wiem czy wogóle ufać temu co tam pisze;)

czechoj 29.06.2005 18:13

pamietaj tylko ze anteny kierunkowe należy ustawiać bardzo precyzyjnie ze względu na "wąski" obszar działania, maja za to zdecydowanie wiekszy zasięg

Divxtom 29.06.2005 20:32

Inet radiowy ma sporo wad co by nie powiedzieć i znam takich co zdecydowanie odradzają ten sposób kontaktu z globalną wioską :pisze:

*Vojtas* 29.06.2005 21:32

Cytat:

Napisany przez Divxtom
Inet radiowy ma sporo wad co by nie powiedzieć i znam takich co zdecydowanie odradzają ten sposób kontaktu z globalną wioską :pisze:

Zgadza się, choć w moim przypadku wada jest tylko jedna cienki transfer na kierunku ja -> serwer dodatkowo niektórzy (dotyczy również mnie ;) ) mają do wyboru:
1. Internet radiowy (łącze stałe 45 zł m-c).
2. Połączenie modemowe (wszyscy wiedzą, o co chodzi).
Wybór chyba jest prosty.

Niestety nie wszyscy internauci w tym kraju mieszkają w dużych miastach: neostrada, kablówka.

pozdr.

gallus 29.06.2005 21:36

Ja tam jestem bardzo zadowolony z mojego neta radiowego, tylko jak na 2mbps to jakos stronki wolno chodzą ale transfery są fajne, no i szkoda ze nie działa lan :|

NeoFighter 29.06.2005 21:41

Ja mam net przez radio i działa cacy! :matrix: Link ciągnę jakieś 10km. Przerywanie może mieć związek nie tylko z samą anteną, ale również z jakością wykonania! Ważne też, żeby anteny nic nie przysłaniało (pagórki, drzewa, dach sąsiada :] ). Najlepiej jest jak nadajnik "widzi" odbiornik. Długość kabla z anteny odbiorczej do komputera też ma znaczenie! Na kablu dłuższym niż 15 metrów już powstają kilkuprocentowe straty. I jedna rada- MARKOWY SPRZĘT WCALE NIE JEST LEPSZY. Więc nie warto przepłacać.

kontestator 29.06.2005 21:46

ważne jest jak koledzy juz zauwazyli jak i gdzie się montuje sprzęt, widziałem acces pointy na poddaszach gdzie woda sie pieknie lała po kablach, a w słoneczne dni była tam taka bania, ze nic dziwnego ze sprzęt fiksował

czechoj 14.10.2017 15:28

Ludziska nie chcę nowego tematu zakładać więc zapytuję.... z opisem.
Niestety, nawet Orange wypięło się na mnie i pomimo teoretycznej możliwości założenia internetu do 80 Mb, po wizycie technika dostałem SMS z anulowaniem zamówienia. Przyczyna: w budynku jest infrastruktura należąca do Netii, a jedyny użytkownik (mieszkaniec) śp. TP S.A. ma stary kabel napowietrzny, który pewnie dawno temu zniknął ze wszystkich map.
Netia daje mi max 20 Mb i koniec. Alternatywą jest AirMax z ofertą dla mojego miasta 150Mb... ale to radiówka.
Operator oferuje zestaw odbiorczy Power Beam M5. I tu moje pytania.
Czy faktycznie antena odbiorcza musi "widzieć" antenę nadajnika?
Jak obecnie działa radiówka w czasie "niepogody"? Co z ewentualnymi zakłóceniami i ich wpływem na jakość sygnału, siłę, szybkość transmisji, ping itp.?
Mieszkam obok budynku Policji, Panowie mundurowi maja swoją radiostację. Czy ona będzie wpływać na połączenia?
Poproszę o info szczególnie przydatne będą opinie faktycznych użytkowników internetu radiowego.

mgit 14.10.2017 17:35

Radiostacja policji jest na innej częstotliwości.

Twoja przyszła radiówka będzie działać albo na paśmie 2,4 Ghz albo 5 Ghz.

To nie jest tak, że musi antena widzieć centralnie antenę nadajnika... ale im więcej przeszkód tym gorszy sygnał, im gorszy sygnał tym prędkość niższa i wyższe pingi...

Dla tego istnieją anteny kierunkowe / anteny panelowe które mają za zadanie polepszyć jakość sygnału doprowadzanego do AP

czechoj 14.10.2017 17:38

Moge sobie zainstalować na próbę na 14 dni i potem sie określić, warto potestować? Nie jestem jakoś przekonany do radia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mgit 14.10.2017 17:58

Cytat:

Napisany przez czechoj (Post 1392168)
Moge sobie zainstalować na próbę na 14 dni i potem sie określić, warto potestować? Nie jestem jakoś przekonany do radia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lepsze radio niż LTE :czytaj:

Wiem po sobie...

czechoj 14.10.2017 18:02

LTE to nawet nie wchodzi w rachubę....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.