Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Dziwne zachowanie nagrywarki. (https://forum.cdrinfo.pl/f2/dziwne-zachowanie-nagrywarki-54139/)

Freedon 09.07.2005 01:35

Dziwne zachowanie nagrywarki.
 
Witam :)
Mam nagrywarkę LiteOn 40125S i ostatnio dziwnie się zachowuje jeżeli chodzi o nagrywanie, bo czyta płyty normalnie i bezproblemowo. Owa "dziwność" to czasami nie do końca nagrane płyt (widać że jest wypalone jakieś 100 zamiast 700 MB) ale nagrywarka na koniec informuje, że wypalenie zakończyło się powodzeniem a tak nie jest :nie: , czasami nagrywa całą płytę ale jest ona nie do odtworzenia - czy to może zabrudzony układ optyczny ?
Mam wgrany najnowszy bios.

yahol 09.07.2005 10:53

Jak na LiteOna, zachowuje sie normalnie.
Jak masz gwarancje - lec do serwisu. Biegiem!. :D

downloads 09.07.2005 12:08

Gwarancji to już raczej nie ma. Zacząłbym od czyszczenia optyki- mam ten sam model i niedawno miałem podobny problem- przy zapisie x40 (na Verbach) po przekroczeniu x32 wszystko sie waliło, napęd oczywiście próbował ratować sytuacje zmniejszając prędkośc do x20 ale płyta była nieczytelna. Po rozkręceniu i przedmuchaniu różnych kłaczków i zdjęciu z soczewki czegos co przypominało wąsy mrówki wszystko wróciło do normy :)

No i jeszcze jest taka mozliwość, że nagrywasz na beznadziejnych płytach...

Freedon 09.07.2005 14:53

Gwarancja skończyła się już jakiś czas temu, tak to rzeczywiście byłbym już w serwisie. Co do beznadziejnych płytek to raczej nie bo sytuacja powtarza się od MediaStore przez Memorex po TDK i Verbatimki także zgodnie z radą rozkręce sprzęciora i wyczyszcze wszystko, zobaczymy jaki będzie rezultat po takim zabiegu. Dzięki za odp. :)

krzypaw 17.07.2005 08:59

Jak rozkręcisz i wyczyścisz to nie zapomnij napisać na forum czy to pomogło.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.