Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Nowa organizacja forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/nowa-organizacja-forum-54202/)

pawelblu 10.07.2005 21:12

Nowa organizacja forum
 
No wiec widzimy ze jednak powstalo kilka nowych dzialow.

Moze tutaj wypowiedzialyby sie osoby uprawnione, jakie zasady beda panowaly w poszczegolnych dzialach.

pykson 10.07.2005 21:15

no, i moze byloby warto wiedziec, kto gdzie moduje teraz

mallow 10.07.2005 21:20

Witam :)
Widze ze sie juz pykson czai na nowe stanowisko :D A co do nowych dzialow... chyba obeszloby sie bez niektorych...
pozdro

Hinks 10.07.2005 21:22

Jak dla mnie działy są :spoko:
Teraz może trzeba by było po przenosić niektóre tematy z OT (i nie tylko) do nowych ???

Berion 10.07.2005 21:22

Cytat:

Napisany przez pykson
no, i moze byloby warto wiedziec, kto gdzie moduje teraz

:fiu:

@Mallow
Wróciłeś?

Bartez 10.07.2005 21:24

To ja tak psuję, przyznaję się ;) Prosimy jeszcze o cierpliwość. Potrzebujemy kilku dni na uporządkowanie wszystkiego i wtedy poznacie zasady i wszystkie szczegóły związane z nowymi działami. Póki co są one niektywne i służą przedstawieniu nowej organizacji forum. Wszelkie komentarze i uwagi mile widziane. Dopóki nie otworzymy ich, można jeszcze coś zmienić.

Ok, idę dalej psuć, bo to jeszcze nie koniec zmian ;)

Patrix 10.07.2005 21:32

nowa organizacja ekhm :)
biedni "new members" :D

mallow 10.07.2005 21:38

Jak dla mnie forum "RÓŻNE" jest zupelnie niepotrzebne....

joujoujou 10.07.2005 21:42

Mnie się nowy układ podoba. :tak!:

Bartez 10.07.2005 21:45

Cytat:

Napisany przez mallow
Jak dla mnie forum "RÓŻNE" jest zupelnie niepotrzebne....

Ok, usuniemy w takim razie 225k postów. Ktoś przeciw? ;)

Patrix 10.07.2005 21:45

Cytat:

Napisany przez Bartez
Ok, usuniemy w takim razie 225k postów. Ktoś przeciw? ;)

popieram, ale moje zostawcie 8 )

grzeniu 10.07.2005 21:48

No tak, Bartez kombinuje to teraz wiadomo czemu forum od paru dni muli hehe ;)

Co do opinii na temat zmian....cos tak mi zapodobuje do roznych forow osiolkowych gdzie niekiedy wiecej jest dzialow niz sensownych postow. Ale moze ja juz ze starosci oczoplasu dostaje. Mnie cos za duzo tego sie widzi.

Pewnie niebawem trzeba bedzie nowych modow zatrudnic, bo kto uporzadkuje te wszystkie wyskoki nie w tematyce dzialu. Trzeba przygotowac sie na nowa kampanie wyborcza hehe

Hinks 10.07.2005 21:49

NIe no różne zostawcie ;)
Najlepsze tematy są tam :cool:

TORQUE 10.07.2005 21:51

Wg. mnie z RÓŻNYCH to Offtopic powinien zostać a resztę można wywalić. A nowy wizerunek forum jest nawet dobry (mniej szukania :D)

Loczek 10.07.2005 21:56

Dobrywieczór.

No to sie porobiło :)

Jeśli mogę coś dodać. Wg. mnie dzielenie offtopica jest zbędne. Ale to taka mała uwaga.

Pozd.

EDIT: niech nikt nie będzie na mnie zły, ale ten dział ROZRYWKA jest chyba niepotrzebny. I tak większośc userów pisze w offtopicu albo w śmietniku. A takie dzielenie forum nic nie polepszy.

pozd. raz jeszcze.

Jak dla mnie stary podzial byl lepszy.

mallow 10.07.2005 21:56

Przepraszam! Przepraszam! Przepraszam!

Nie mialem na mysli RÓŻNE a ROZRYWKA... Forum traci na tym swoj techniczny, mozna rzec nawet specjalistyczny charakter...

Bartez 10.07.2005 21:57

Cytat:

Napisany przez grzeniu
No tak, Bartez kombinuje to teraz wiadomo czemu forum od paru dni muli hehe ;)

Co do opinii na temat zmian....cos tak mi zapodobuje do roznych forow osiolkowych gdzie niekiedy wiecej jest dzialow niz sensownych postow. Ale moze ja juz ze starosci oczoplasu dostaje. Mnie cos za duzo tego sie widzi.

Pewnie niebawem trzeba bedzie nowych modow zatrudnic, bo kto uporzadkuje te wszystkie wyskoki nie w tematyce dzialu. Trzeba przygotowac sie na nowa kampanie wyborcza hehe

Za mulenie forum nie odpowiadam (chyba) ;) Próbujemy znaleźć przyczynę, ale możliwe, że to coś na łączach, bo serwer chodzi w miarę normalnie.

Co do podziału, ma on na celu odciążenie obecnych działów i uporządkowanie w niektórych przypadkach. Niektóre z nowych działów będą dostępne tylko dla wybranych użytkowników (np zakładanie nowych topiców itd). Będą też jasne zasady, co wolno, a co nie i będziemy tego pilnować.

Zmiany są konieczne, bo na forum robi się coraz większy galimatias, co tylko zniechęca nowych użytkowników, próbujących znaleźć cokolwiek.

Już teraz mogę powiedzieć, że szukamy osób chętnych do napisania czegoś na wzór FAQ w różnych działach, lub krótkich poradników dotyczących konkretnych problemów itd.

ThanatoS 10.07.2005 21:58

Hmm, zacznie sie czas masowego przenoszenia watkow ;)

Berion 10.07.2005 22:02

Cytat:

Napisany przez Loczek
Dobrywieczór.

No to sie porobiło :)

Jeśli mogę coś dodać. Wg. mnie dzielenie offtopica jest zbędne. ale to taka mała uwaga.

Pozd.

Dlaczego? Jak dla mnie to dobry pomysł. W ten sposób można odsączyć "rozmowy o doopie Maryni", ktore wg. mnie nie raz się "kłucą" z resztą.
O co mi chodzi? Ano: ktoś zakłada "topic techniczny", który prędko "schodzi" wypierany przez np. "tapety na wasz pulpit".

Chyba dobrze myślę, nie?

pawelblu 10.07.2005 22:03

Cytat:

Napisany przez ThanatoS
Hmm, zacznie sie czas masowego przenoszenia watkow ;)

hehehe, oj chyba wiesz kto to bedzie robil ||

Bartez 10.07.2005 22:04

Cytat:

Napisany przez mallow
Przepraszam! Przepraszam! Przepraszam!

Nie mialem na mysli RÓŻNE a ROZRYWKA... Forum traci na tym swoj techniczny, mozna rzec nawet specjalistyczny charakter...

Wręcz przeciwnie. Nowe fora mają na celu odfiltrowanie treści nietechnicznych. Jeżeli kogoś nie interesuje forum Rozrywka, to sobie je może wyłączyć i w niczym mu nie będzie przeszkadzać.

Była prośba o dział nośniki - są nośniki (prawdopodobnie z limitowanym dostępem, ale nad tym się jeszcze zastanowimy). Chcieliście firmware i flashowanie - jest. Nagrywanie w Linuksie i innych *nixach - też jest :)

Loczek 10.07.2005 22:15

Komercjalizacja w malym wydaniu :) W sumie dobrze ze cos sie dzieje. Pozd.

@Bartez - Była prośba o dział nośniki - są nośniki (prawdopodobnie z limitowanym dostępem, ale nad tym się jeszcze zastanowimy).

czy to znaczy ze tylko niektorzy beda miec dostaep do tego dzialu ? A jesli sie myle to na czym bedzie polegac ten limit ?

mallow 10.07.2005 22:15

z podzielonego offtopicu wylonic jeszcz "inne" i bedzie ok bez rozrywki... moim zdaniem...

update:
bo co bedzie jak ktos bedzie chcial napisac o problemie z wyborem np lodowki albo roweru... bo i takie tresci sie pojawialy...

demek 10.07.2005 22:21

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych - zamiast takiego tytulu proponuje:
Napędy optyczne i ich Flashowanie/Firmware/Podkręcanie

coby wszystko zwiazene z optykami bylo w jednym miejscu

Bartez 10.07.2005 22:22

Cytat:

Napisany przez Loczek
@Bartez - Była prośba o dział nośniki - są nośniki (prawdopodobnie z limitowanym dostępem, ale nad tym się jeszcze zastanowimy).

czy to znaczy ze tylko niektorzy beda miec dostaep do tego dzialu ? A jesli sie myle to na czym bedzie polegac ten limit ?

Do zakładania nowych dyskusji w nich. Ale tak jak napisałem, jeszcze zapadają ostatnie decyzje :)

andy 10.07.2005 22:31

Pomysł bardzo dobry:spoko:

Burak_PL 10.07.2005 22:33

Również się przyłaczam pomysł good :spoko:

Eliasz 10.07.2005 22:34

Witam wszystkich
Zmiany dość duże i troche bedzie się trudno przyzwyczaić.

Co do podziału off topic'a
Niby więcej działów, wszystko posegregowane - łatwiej znaleźć, za to mógłby być plus. Ale wiąże się to też z tym że może spaść oglądalność, tzn. chodzi mi o coś takiego, że nieraz nie mam za dużo czasu, wpadam na off topic i mam wszystko w jednym dziale a tak to trzeba bedzie przechodzic do innych działów, może to być zniechęcające, a osoby potrzebujące szybkiej odpowiedzi będą musiały czekać dłużej na odpowiedź. To tylko jeden z powodów za tym zeby nie dzielić off topic. Podziałowi off topic mówie NIE :)

@Berion niby się zgadzam ale lepszym rozwiązaniem było by większe filtrowanie wiadomości, usuwanie zbędnych tematów i postów do kosza (chociaż ktoś obcy, zpoza naszego forum, mógłby uznać kosz za off-topic, skoro toczą się tam dyskusje ;)

Zresztą kilka godzin temu w jednej z dyskusji wyraziłem swoje zdanie
Cytat:

Napisany przez Moja wypowiedź z tematu IMPREZKA ON LINE
To i ja też dorzuce swoje trzy grosze skoro piszecie jeszcze o dziłaniu/funkcjonowaniu forum.

Forum bardzo się zmienia, co w pewnym sensie jest rzeczą naturalną. Ale wg mnie kierunek w jakim zmierza obniża jego poziom (niestety) - przynajmniej w moim odczuciu. Zwłaszcza chyba dział off topic (nie zapominajmy że głównym tematem forum jest nagrywanie płyt, nagrywarki itd, a off topic to tylko 'dodatek' ) . Nie mówie, że off topic to rzecz zła, sam nawet ostatnio pisze tylko posty w tym dziale, w innych mało się udzielam, ale uważam że powinno się bardziej kontrolowac co sie dzieje na off topic. Wydaje mi się że na off topic wkradło sie już za dużo luzu. Pamiętam kilka lat temu jak w tym dziale można było zadawać pytania tylko związane z komputerami, baa, z komputerami to za szeroko powiedziane. No cóż czasy się zmieniają, pewne rzeczy zmieniają się na lepsze a pewne na gorsze.
Uważam że powinno się troche przystopować z tymi 'luźnymi' tematami, wywalać więcej rzeczy do śmietnika; przenosić do kosza więcej tematów, a jeśli temat jest z sensem tylko wpadnie jakiś pajac żeby się wpisać tylko po to żeby pokazać że jest na forum, że się zarejestrował, albo żeby nabić posta to usuwać takie posty (śmietnik??). W przeciwnym razie (patrząc na przemiany od lat gdzie na off topic pisało się tylko o komputerach do dnia dzisiejszego) za jakiś czas (pół roku, rok, może więcej) forum -właściwie to off topic (ale to w pewnym sensie świadczy to o całym forum) będzie zblizało się do poziomu chociażby wspomnianego przez kogoś wcześniej forum bravo, a to co się dzieje teraz na off topic właśnie temu sprzyja.
Nie wiem jak jest w innych działach bo nie jestem tam stałym bywalcem, a nie da się tego tak ocenić po przejrzeniu kilku postów, ale podejrzewam że jest (troche?) lepiej, a gdybym się mylił to od czego jest śmietnik ?
Pozdrawiam

To o off-topic'u tyle z mojej strony ;)


Reszta mogła by być, może dział rozrywka bez zlicznia postów??

Unit 10.07.2005 22:36

Co do zmian to jestem za, może na początku będzie się trochę trudno przyzwyczaić ale ogólnie forum powinno stać się czytelniejsze.

A z mojej strony taka mała propozycja co do wyglądu:

Różne
  • Hardware
  • Software
  • Offtopic
    • Gry
    • Filmy
    • Humor
    • Inne
  • Kupię/Sprzedam/Zamienię
  • Śmietnik

P.S. Zdarzają się nieraz userzy, którzy zamieszczają temat nie tam gdzie trzeba. Zobaczycie dopiero co będzie się działo po wprowadzeniu zmian :> ;)

Damianos L 10.07.2005 22:42

ojojoj ale sie porobilo, wszedlem jak zawsze od razu do off topic chcialem dodac posta do topicu o filmach a tu wyskoczylo ze nie mozna dodac nowego posta do tematu. Patrze czy zamkniety topic, okazuje sie ze nie. No to szybko do tego dzialu i widze ze nowa organizacja. Rozgladam sie i rzeczywiscie...

hmm na 1 rzut oka to calkiem fajnie wyglada,dodane nowe dzialy, dodana rozrywka podzielona na dzial gry, filmy, no moze byc lepiej niz wczesniej, wiekszy porzadek zapanuje ale bedzie wiecej klikania ;)

zobaczymy jak sie sprawdzi nowa organizacja ;)

Edit:

widze ze off topic podzielony tez :O

zgadzam sie z Eliaszem, off topic najlepiej zostawic taki jaki byl...

pawelblu 10.07.2005 22:43

Moim zdaniem glownym problemem teraz bedzie jasne wyznaczenie granicy miedzy Nosniki/Flashowanie/Ogolnie o DVD.

Nosniki jednak bym podzielil na DVD i CD bo to dosc naturalny podzial ... chociaz niekonieczny.

Za to zrobilbym cos takiego zamiast ogolnie o DVD i flashowania:

Osla laczka DVD (dla wszyskich)
Dyskusje o DVD (ograniczony dostep, np do 10 postow, czy tygodnia od rejestracji, ale to tylko przyklad)

Samo flashowanie wydaje mi sie dosc waskim tematem by moglo byc oddzielnie, natomiast jak jam wrzucimy dyskusje o napedach to zdubluje sie 'ogolnie o DVD'

Desden 10.07.2005 22:44

Kiedyś ewolucja musiała nastąpic, jak to na każdym serwisie.Teraz padło na cdrinfo i jest git :spoko:
Ciekawe jak to się wszystko rozwinie ;)

Predi 10.07.2005 22:44

po co istnieja dzialy filmy i humor? jak do tej pory dwa tematy spokojnie rozwiazywaly problem :|

edit: oczy nadal mi jezdza naokolo w oczodolach i nie moge nic znalezc na glownej :|

yahol 10.07.2005 22:44

@Administracjo i Moderacjo.
Jak juz daliscie dzial "palenie w Linuxie", to ja poprosze o "palenie pod MacOSem".
Nie wspomne o innych OSach :D
Ale faktem jest, ze warto by bylo wspomniec i o tych "niszowych" OSach.
Sporo ludzi wypala plyty pod MacOSami, co prawda wyboru wielkiego nie maja bo tylko Roxio Toast w roznych wersjach, ale ......
Ps: fakt, ten uklad przypomina mi uklady popularnych for osiolkowych :D

joujoujou 10.07.2005 22:46

Cytat:

Napisany przez Predi
po co istnieja dzialy filmy i humor? jak do tej pory dwa tematy spokojnie rozwiazywaly problem :|
[...]

Z tym akurat się zgodzę, ale to już nie moja decyzja. :(

andy 10.07.2005 22:46

Cytat:

P.S. Zdarzają się nieraz userzy, którzy zamieszczają temat nie tam gdzie trzeba. Zobaczycie dopiero co będzie się działo po wprowadzeniu zmian
Temat powinien zostać przeniesiony, i na PM powinno polecieć upomnienie. Jeżeli problem się powtórzy kilkukrotnie wtedy ban czasowy :diabeł:

Co do podziału to jestem za takim jaki proponuje Unit:>

Predi 10.07.2005 22:49

nie... ja wysiadam.... CO TU GDZIE TERAZ JEST? gdzie ja mam pisac? rany.... ja sie gubie......

(nie chcialbym byc uzytkownikiem ktory tu pierwszy raz w zyciu teraz trafi... bo bym nie wiedzial co chcialem napisac, nie mowiac gdzie :( )

nie mozna by tych zmian stopniowo wprowadzac? tylko tak od razu dno usunac?

Eliasz 10.07.2005 22:57

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Moim zdaniem glownym problemem teraz bedzie jasne wyznaczenie granicy miedzy Nosniki/Flashowanie/Ogolnie o DVD.
[...]

Podobnie może być z off-topic. Zepsuł się komputer, coś w nim nie gra, i skąd moge wiedzieć czy to wina softu czy sprzętu- gdzie umieścić takiego posta z takim problemem??
Może już lepiej dać zamias SOFTWARE i HARDWARE jeden dział KOMPUTERY albo coś w tym stylu

andy 10.07.2005 22:59

A co do działu "Nagrywanie w Linuksie" nie można by go zmienić na " Nagrywanie w innych systemach operacyjnych" I tam pozakładać tematy o każdym systemie np. Linux, BeOS itd. i zablokować tworzenia nowych tematów.

Hinks 10.07.2005 23:09

No to się narobiło :)
Przydało by się jeszcze forum "Urodziny Dziś Obchodzi..." :D;)

pykson 10.07.2005 23:18

Cytat:

Napisany przez mallow
Witam :)
Widze ze sie juz pykson czai na nowe stanowisko :D A co do nowych dzialow... chyba obeszloby sie bez niektorych...
pozdro


:D:D:D

wiedzialem, ze ktos tak to zinterpretuje
nie napisze tu, ze nie chcialbym byc MODem (nawet nie wiem czy bym chcial)
ale nie moglbym - notoryczny brak czasu na cokolwiek

mallow, wiedzialem ze wrocisz
pewno czekales, az zaczna rozdawac cieple posadki, co? ;) :D


co do nowego podzialu - jak najbardziej jest sensowny, chociaz jestem przekonany ze w tej postaci wiekszosci z nas trudniej bedzie ogarnac forum i generalnie nowy porzadek wymagac bedzie przyzwyczajenia
to juz chyba wlasciwie ostatni krok przed rozdrobnieniem sie na dzialy "jednotopicowe"

rosol 10.07.2005 23:50

Ja proponuje tak:
  • CD Forum
    1. Ogólnie o napedach CD
    2. Nośniki
  • DVD Forum
    1. Ogólnie o napedach DVD
    2. Konwersja DVD-Video
    3. Konwersja (S)VCD
    4. Kompresja DivX i XviD
    5. Nośniki
  • Zabezpieczenia CD/DVD
  • Flashowanie/Firmware/Podkrecanie napedow optycznych
  • Nagrywanie w innych systemach
  • Konsole - PSX, PS2, XBOX itd.
  • Rozrywka, czyli gry, film, muzyka, humor
  • Software - problemy z oprogramowaniem
  • Hardware - problemy ze sprzetem
  • Off Topic
  • Kupie/Sprzedam/Zamienie
  • Śmietnik


EDIT:
Zapomnialem o konsolach:)

Czołgista 11.07.2005 00:27

Cytat:

Napisany przez rosol
Ja proponuje tak:
  • CD Forum
    1. Ogólnie o napedach CD
    2. Nośniki
  • DVD Forum
    1. Ogólnie o napedach DVD
    2. Konwersja DVD-Video
    3. Konwersja (S)VCD
    4. Kompresja DivX i XviD
    5. Nośniki
  • Zabezpieczenia CD/DVD
  • Flashowanie/Firmware/Podkrecanie napedow optycznych
  • Nagrywanie w innych systemach
  • Konsole - PSX, PS2, XBOX itd.
  • Rozrywka, czyli gry, film, muzyka, humor
  • Software - problemy z oprogramowaniem
  • Hardware - problemy ze sprzetem
  • Off Topic
  • Kupie/Sprzedam/Zamienie
  • Śmietnik


EDIT:
Zapomnialem o konsolach:)

Dosyć fajna propozycja :piwo:
Kilka moich uwag :
-wspólny dział nośniki dla CD i DVD . To w/g mnie to bardziej logiczne niż rozbijanie na 2 działy bo wiele wspólnych problemów.
- łączenie zabezpieczeń CD i DVD to zły pomysł, to 2 różne światy. Problem zabezpieczeń niech będzie jak teraz.
- pomysł z połączeniem w rozrywce : film, humor, muzyka to BARDZO DOBRY pomysł
- software od hardware bym nie rozdzielał :nie: bo jak się coś kaszani to nie zawsze wiadomo co (h lub s) , to powinien być wspólny temat .
A poza tym ok.

Bartez 11.07.2005 00:31

Cytat:

Napisany przez Czołgista
Dosyć fajna propozycja :piwo:
Kilka moich uwag :
-wspólny dział nośniki dla CD i DVD . To w/g mnie to bardziej logiczne niż rozbijanie na 2 działy bo wiele wspólnych problemów.
- łączenie zabezpieczeń CD i DVD to zły pomysł, to 2 różne światy. Problem zabezpieczeń niech będzie jak teraz.
- pomysł z połączeniem w rozrywce : film, humor, muzyka to BARDZO DOBRY pomysł
- software od hardware bym nie rozdzielał :nie: bo jak się coś kaszani to nie zawsze wiadomo co (h lub s) , to powinien być wspólny temat .
A poza tym ok.

Czyli generalnie tak, jak jest obecnie :)

Czołgista 11.07.2005 00:51

Cytat:

Napisany przez Bartez
Czyli generalnie tak, jak jest obecnie :)

No niby tak , ale nie do końca :nie:

- zabezpieczenia CD/DVD , tego bym nie łączył , dział DVD video jest dobry do zabezpieczeń DVD , przecież wiele programów do kopiowania DVD łączy w sobie łamanie zabezpieczenia oraz rekompresję materiału filmowego, zresztą zabezpieczeniami na DVD jest mniejszy problem niż z CD bo mamy DVDdecrypter :)

- rozrywka , w/g mnie niepotrzebne rozdrobnienie

- nagrywanie w linuksie - może nagrywanie w innym systemie niż winzgroza ?
lub Linux, OS, Mac OS .... ???

- w offtopic podział na soft i hard , trochę dziwny z przyczyn jak już wcześniej pisałem.
problemy s softem i hardwarem to powinien być jeden wspólnu dział bo wiele problemów nie da się zdjagnozować co daje w tyłek, a zielony użytkownik już zupełnie nie będzie wiedział gdzie pisać.

joujoujou 11.07.2005 00:53

To ja tak:
  • CD/DVD Forum
    1. Ogólnie o napedach CD
    2. Ogólnie o napedach DVD
    3. Nośniki
    4. Konwersja DVD-Video
    5. Konwersja (S)VCD
    6. Kompresja DivX, XviD itp.
    7. Zabezpieczenia CD/DVD
    8. Flashowanie/Firmware/Podkrecanie napedow optycznych
    9. Nagrywanie w innych systemach
    10. Konsole - PSX, PS2, XBOX itd.
  • Off Topic
    1. Rozrywka, czyli gry, film, muzyka, humor
    2. Komputery - software + hardware
    3. Kupie/Sprzedam/Zamienię
    4. Śmietnik

Czołgista 11.07.2005 00:56

Cytat:

Napisany przez joujoujou
To ja tak:
  • CD/DVD Forum
    1. Ogólnie o napedach CD
    2. Ogólnie o napedach DVD
    3. Nośniki
    4. Konwersja DVD-Video
    5. Konwersja (S)VCD
    6. Kompresja DivX, XviD itp.
    7. Zabezpieczenia CD/DVD
    8. Flashowanie/Firmware/Podkrecanie napedow optycznych
    9. Nagrywanie w innych systemach
    10. Konsole - PSX, PS2, XBOX itd.
  • Off Topic
    1. Rozrywka, czyli gry, film, muzyka, humor
    2. Komputery - software + hardware
    3. Kupie/Sprzedam/Zamienię
    4. Śmietnik


No właśnie ;)

Piterniel 11.07.2005 01:04

Zmiany fajnie. Ja się nie wtrącał zobacze jak się sytuacja rozwinie ;)

Czołgista 11.07.2005 01:45

@joujoujou
A co to za jednomyślność ! , jak ja upisałem się jak głupi a Ty posklejałeś to wszystko do kupy ?
I nawet nie mogę dać Ci reputy :nie:

Burak_PL 11.07.2005 04:01

dział urodziny...........oczywiście żartuje :>

*Vojtas* 11.07.2005 06:49

Czy zmiany okażą się trafione ... czas pokaże.

Jest jedna rzecz, która jest o wiele ważniejsza od tych zmian a chodzi mi mianowicie o solidne moderowanie tego forum. Jeżeli zabraknie tego elementu to pomimo nowej organizacji forum może zapanować jeszcze większy chaos niż dotychczas.

pozdr.

B@rtek 11.07.2005 07:41

Jak to zobaczyłem to zaczałem się gubić :|

Czas pokaże czy to dobre rozwiązanie :taktak:

nimal 11.07.2005 08:06

im mniej kategorii tym lepiej - beda problemy ze zlym zamieszczaniem tematow :(
rozbijanie na oprogramowanie i sprzet to poroniony imho pomysl - z powodow wymienionych powyzej
skoro w OT sa dwa poddzialy to domyslam sie ze ciezkie dyskusje polityczno/ekonomiczno/spoleczne, jakie nie raz sie tu zdazaly, maja byc... w OT? dla nas moze to i oczywiste, ale dla nowych to bedzie bez sensu, bo podkategorie sugeruja ze to dzial typowo informatyczny
nagrywanie w linuxie zastapic nagrywaniem w innych sysach
zabezpieczenia cd dac jako poddzial cdr
zabezpieczenia dvd do dvd

to tylko moje uwagi
propozycje: OT jednak zostawic jak jest a stworzyc "problemy informatyczne" (czy jakos w podobie) bez podzialow oprogramowanie i sprzet
zabezpieczenia usunac rozbijajac na dwa poddzialy w cdr i w dvd
no i zmiana nazwy nagrywania w linuxie na nagrywanie w innyhc OS

dodatkowo: smietnik z definicji ma byc na smieci, wiec nie powinie byc jednym z najszybciej rozwijajacych sie dzialow... mozliwosci: zablokowac tworzenie i odpowiadanie na watki ze smietnika, mozliwe tylko przenoszenie tam dyskusji przez adminow
ale wtedy te "dysputy" (w ktorych sam nie zadko biore udzial || ) przeniosa sie do OT i beda go zasmiecac... hm, nie wiem, moze jednak "wielkie doliczania" i topiki o stolcach niech beda w smietniku... ||

legion 11.07.2005 08:46

moze zrobimy open source ;)

Berion 11.07.2005 09:30

Cytat:

Napisany przez rosol
  • Konsole - PSX, PS2, XBOX itd.

EDIT:
Zapomnialem o konsolach:)

Będzie nieco inaczej :)
W dziale FAQ będzie tutorial rozbity na poszczególne konsole. dodawanie postów /tematów zablokowane, aby nikt się nie dopisywał. Pytania będzie można zadawać "w normalnym" dziale.

Dlaczego tak? Sądzę, że nie ma sensu tworzyć subfor dla każdej platformy. O ile o PS2 się zawsze ktoś zapyta tak o takiego NGC czy XBox'a raz na miesiąc/dwa. Byłoby zbyt pusto.
A tak przeniesionie tematy z innych działow zajmą max 10 stron.

Estetyka... ...


A jeśli chodzi o offtop'ic to lepiej byłoby scalić oprogramowanie i sprzęt. Mogą z tego wyniknąć nieporozumienia (zakładanie tematów nie w tym dziale).

kraluk 11.07.2005 09:42

Wow, ale się na forum porobiło:)

Ale teraz do rzeczy. Układ jest nawet dobry, ale nie pasuje mi podział OT - w tej sytuacji popieram Nimala.

Druga rzecz. Nagrywanie w Linuksie - proponowałbym zmienić nazwę na "Nagrywanie w alternatywnych OS'ach" czy jakoś podobnie. Ta kwestia rozwiąże problem z innymi os'ami.

Narazie tyle.

pawelblu 11.07.2005 09:48

A ja dzisiaj wstalem i zeby troche poczytac musialem sie strasznie naklikac. 'Nie podoba mnie sie to.'

No dobra wiec kolejna propozycja:

Obecne poddzialy OT (hard i soft) - wywalic, blok rozrywka wywalic, a dzialy z bloku przeniesc (gry, film, humor) -> poddzialy OT

blok nagrywanie podzielic na nagrywanie CD i nagrywanie DVD.

Nagrywanie CD:

Forum CDR - poddzialy: nosniki, zabezpieczenia, flashowanie

Nagrywanie DVD:

Forum DVDR - poddzialy: nosniki, zabezpieczenia, flashowanie
Kodowania i konwersje - podzialy takie jak w DVD/VCD forum bez ogolnie o DVD
Osla laczka DVD - bez poddzialow, forum dla zupelnie zielonych, gdzie lameriada bedzie niekaralna.

Nagrywanie pod linuxem - nie wiem czy potrzebne jako oddzielny dzial ...

Nagrywanie na konsole ... no tu chyba jedynym problemem jest zabezpieczenie -> na to jest juz miejsce.

andy 11.07.2005 10:04

Jak poprzednicy jestem za zamianą poddziałów oprogramowanie i sprzęt na np. Komputery;)

Mich@ł 11.07.2005 11:20

Ojej!! Nie było mnie 2 tygodnie, a tu takie zmiany :wow: Jak na razie, to muszę się przyzwyczaić do nowej organizacji ;)

demek 11.07.2005 11:32

  • CD
    1. Ogólnie o napedach CD
    2. Zabezpieczenia CD
  • DVD
    1. Wszystko o napedach DVD + Flashowanie/Firmware/Podkrecanie napedow optycznych
    2. Nośniki
    3. Konwersja DVD-Video
    4. Konwersja (S)VCD
    5. Kompresja DivX, XviD itp.
    6. Zabezpieczenia DVD
    7. Nagrywanie w innych systemach
    8. Konsole - PSX, PS2, XBOX itd.
  • Off Topic
    1. Rozrywka, czyli gry, film, muzyka, humor
    2. Komputery - software + hardware
    3. Kupie/Sprzedam/Zamienię
    4. Śmietnik

a ja proponuje tak:)

Berion 11.07.2005 11:51

@demek
Konsole w dziale DVD? :)
Nie wszystkie nośniki bazują na DVD (kiedyś CD-ROM, CD-I). A lada moment będzie BD, UMD... ... może nawet HD-DVD czy FVD (Nintendo jeszcze nie ogłosiło jaki format im pasuje).

Podobnie z Konwersją (S)VCD

Desden 11.07.2005 12:04

No właśnie konsole nie mogą być w DVD to na logike nie pasuje tam...
Nawet GRY na PC też nie mogą być, bo musiało by powstać drugie w CD,a to przecież nie o to chodzi ;)

demek 11.07.2005 12:08

zwykla pomylka:)

a svcd to dalej konwersja mpeg2 czyli dvd tylko nagrywane na cd:)
oczywiscie chodzilo mi o
  • CD
    1. Ogólnie o napedach CD
    2. Zabezpieczenia CD
  • DVD
    1. Wszystko o napedach DVD + Flashowanie/Firmware/Podkrecanie napedow optycznych
    2. Nośniki
    3. Konwersja DVD-Video
    4. Konwersja (S)VCD
    5. Kompresja DivX, XviD itp.
    6. Zabezpieczenia DVD
    7. Nagrywanie w innych systemach
  • Off Topic
    1. Rozrywka, czyli gry, film, muzyka, humor
    2. Konsole - PSX, PS2, XBOX itd.
    3. Komputery - software + hardware
    4. Kupie/Sprzedam/Zamienię
    5. Śmietnik

legion 11.07.2005 12:10

panowie z administracji troche przesadzil teraz forum stalo sie nie czytelne z tymi podzialami nie wiadomo gdzie co jest teraz troche zamieszaliscie ale jezeli tak ma byc to trzeba bedzie sie przyzwyczajic

demek 11.07.2005 12:11

ale rozdzielic funny fotos,jeszcze sie tak........ na 5 roznych podtematow nie jest dobrym pomyslem

Patrix 11.07.2005 12:25

ejj no skończcie już mieszać bo piana sie robić zaczyna :P

MacGyver 11.07.2005 12:30

Cytat:

Napisany przez demek
ale rozdzielic funny fotos,jeszcze sie tak........ na 5 roznych podtematow nie jest dobrym pomyslem

Myślę, że jeżeli ktoś ma modem (a znajdzie się trochę osób) doceni ten układ.
Pozatym jeżeli kogoś nie interesują zdjęcia musiałby czekać na załadowanie się wszystkich fotek a tak strona z samym tekstem szybciej się wczyta :)

andy 11.07.2005 12:53

Czy mógłby ktoś zmienić kolor czcionki w stylu "cdrinfo.pl ciemny beta". Chodzi o tą czcionke na screnie. Swoją prośbę motywuje trudnym czytaniem tekstów o takim kolorze.

Screen:

http://img21.imageshack.us/img21/600...ure13bz.th.png

Pozdro

mgit 11.07.2005 15:02

Nowa organizajca forum nawet mi się podoba :spoko:

sc0rpi0 11.07.2005 17:06

A mam takie pytanie do moderatorów ?? Czy wy zamierzacie wszystkie tematy (kilka czy kilkadziesiąt tysięcy) segregować teraz do tych nowych działów ? Jeżeli tak to respekt bo to na pewno żmudna robota.

MacGyver 11.07.2005 17:14

Cytat:

Napisany przez sc0rpi0
A mam takie pytanie do moderatorów ?? Czy wy zamierzacie wszystkie tematy (kilka czy kilkadziesiąt tysięcy) segregować teraz do tych nowych działów ? Jeżeli tak to respekt bo to na pewno żmudna robota.

Tak, ale nie wszystkie tylko te napisane od początku tego roku :)
Najwięcej problemów będzie z OT (jest tam tego trochę ;p ) ;)

Maciej 11.07.2005 17:35

taa...przez te przemeblowania na Forum skasowaliście kilka moich postów ehhh 8 )

MacGyver 11.07.2005 17:39

Cytat:

Napisany przez Maciej
taa...przez te przemeblowania na Forum skasowaliście kilka moich postów ehhh 8 )

khmm?? Nic nie było kasowane tylko przenoszone ;)
Posty w wątkach które znalazły się w FAQ były dzielone tak aby został tam tylko pierwszy (właściwy) post, link do pozostałych postów (komentarzy dotyczących tematu) znajduje się na dole każdego z tematów w FAQ 8 )
Cytat:

Napisany przez nima
dodatkowo: smietnik z definicji ma byc na smieci, wiec nie powinie byc jednym z najszybciej rozwijajacych sie dzialow... mozliwosci: zablokowac tworzenie i odpowiadanie na watki ze smietnika, mozliwe tylko przenoszenie tam dyskusji przez adminow
ale wtedy te "dysputy" (w ktorych sam nie zadko biore udzial ) przeniosa sie do OT i beda go zasmiecac... hm, nie wiem, moze jednak "wielkie doliczania" i topiki o stolcach niech beda w smietniku...

Niemożecie zakładać nowych tematów w Śmietniku ||
Możecie odpowiadać na tematy istniejące ;)
Śmietnik widoczny TYLKO dla zarejestrowanych 8 )

raptor123 11.07.2005 20:40

Dwa dni bez odwiedzania forum a tu takie zmiany, podział hmmm.... może po jakimś czasie będzie mżna się przyzwyczaić. poprzednia reorganizacja była lepsza, mniej uciążliwa i sensowniejsza.
Offtopic bez podziału na sprzęt i oprogramowanie.
Jeden dział Rozrywka bez podziału.
Jeden dział FAQ

mallow 11.07.2005 21:47

@Pykson, na posadke nie licze, bo szans i tak nie mam :) a poza tym nie wiem czy bym sie wyrabial z czasem... :D

A moja propozycja jest taka, zeby przywrocic wszystko do starych dobrych czasow :)

andrzejj9 11.07.2005 21:50

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Obecne poddzialy OT (hard i soft) - wywalic, blok rozrywka wywalic, a dzialy z bloku przeniesc (gry, film, humor) -> poddzialy OT

Ta propozycja wydaje mi się jak do tej pory najsensowniejsza.


I takie jeszcze pytanie - czy jest tu osoba, która uważałaby podział OffTopicu na hardware i software za potrzebny?

zene_k 11.07.2005 21:52

Cytat:

Napisany przez MacGyver
khmm?? Nic nie było kasowane tylko przenoszone ;)
Posty w wątkach które znalazły się w FAQ były dzielone tak aby został tam tylko pierwszy (właściwy) post, link do pozostałych postów (komentarzy dotyczących tematu) znajduje się na dole każdego z tematów w FAQ 8 )

Niemożecie zakładać nowych tematów w Śmietniku ||
Możecie odpowiadać na tematy istniejące ;)
Śmietnik widoczny TYLKO dla zarejestrowanych 8 )

To co, teraz adminy i moderatorzy będą zakładać tematy w śmietniku??? :'(

A można będzie chociaż jakieś propozycje na priwa podsyłać ? ;) || :piwo:

Berion 11.07.2005 21:55

Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania...

Prawie każdy narzeka... Nie wydaje wam się, że w ten sposób forum stało się bardziej przejrzyste?

joujoujou 11.07.2005 22:01

Ilość załączników: 1
Co do przejrzystości to mam mieszane uczucia, swój układ już proponowałem, dodam jeszcze, że zajrzenie wszędzie (co robię codziennie) zajmuje mi znacznie więcej czasu niż dotychczas.

A tak BTW @Berion - gratulacje! :D

andy 11.07.2005 22:11

Może i jest więcej klikania ale forum nabrało przejrzystości i profesjonalizmu.

P.S. Wraz z wejściem jakiś czas temu do unii europejskiej przyjeliśmy ich normy/standardy więc sami rozumiecie........;) To było nie do uniknienia:P:)

joujoujou 11.07.2005 22:58

Co do tego profesjonalnego wyglądu to mam pewne wątpliwości: dlaczego do działu hardware przeniesiono topiki o komórkach, a np. o zegarkach nie? Jedno i drugie IMO niezbyt tam pasuje. :nie:

pykson 11.07.2005 23:04

@Berion

:D, a pamietam Twoje poczatki na forum
nigdy bym sie nie spodziewal
gratuluje!
napisz, w jakim dziale modujesz
jak sie domyslam pewno w grach

-Edit-
juz znalazlem, w Konsolach robisz
-/Edit-

@mallow
nie bierz tego za bardzo do siebie, przeciez napisalem ";) :D"

no i chyba faktycznie, MODem byloby Ci dosyc trudno zostac ;)

pawelblu 11.07.2005 23:55

Cytat:

Napisany przez Bartez
...Wszelkie komentarze i uwagi mile widziane. Dopóki nie otworzymy ich, można jeszcze coś zmienić.

Ok, idę dalej psuć, bo to jeszcze nie koniec zmian ;)

Widze ze dzialy i tak ruszyly (odpowiednie tematy sa juz przenoszone) bez wzgledu na to co tu sie dzialo ... wiec ta dyskusja okazala sie byc chyba zbedna (lub praca osoby ktora juz przenosi tematy jest zbedna) ...

-Sid-The-Rat=> 12.07.2005 07:31

zmiany troche od pupy strony mowiac krotko. przypomina mi to mojego poprzedniego pracodawce, ktory zatrudnial 10 osob, a przed klientami udawal wielka firme z wlasnym biurowcem..
podzial offtopica jest glupi, dzialy humor, gry itp.. zbedne, trudno tutaj cokolwiek teraz znalezc, bo dokonano podzialu na sile, bo komus sie tak zamarzylo
reszty zmian nie komentuje, bo dawno juz reszty nie czytam, ale z tego co widze, dzial dvd obrodzil w poddzialy jak choinka na swieta.. ktos sie w tym orientuje?

ps. a ten idiotyzm z 'enkoderem matroska' to smiech na sali, szkoda, ze to juz rok mija i nikt sie nie polapal, ze to bzdura. merytoryka rulez!

siwy_mw 12.07.2005 08:24

Popieram wypowiedz przedmowcy, jak dla mnie to po staremu bylo 100 x lepiej i czytelniej.

legion 12.07.2005 08:44

Cytat:

Napisany przez andrzejj9

I takie jeszcze pytanie - czy jest tu osoba, która uważałaby podział OffTopicu na hardware i software za potrzebny?

moim zdaniem wogole to nie bylo potrzebne jeszcze bez sensu bylo oddzielenie humoru od OT :)
Cytat:

Napisany przez Berion
Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania...

Prawie każdy narzeka... Nie wydaje wam się, że w ten sposób forum stało się bardziej przejrzyste?

widze ze juz kolega pelna gebom moderator :D

andrzejj9 12.07.2005 08:56

Cytat:

Napisany przez legion
moim zdaniem wogole to nie bylo potrzebne jeszcze bez sensu bylo oddzielenie humoru od OT :)

Z humorem to sam nie wiem.. Jednak kiedyś bardziej mi się podobało, jak ktoś znalazł coś ciekawego, to tworzył o tym topic, a nie że wszystko waliło się do jednego tematu, który po jakimś czasie już przestał być w jakikolwiek sposób czytelny..

nimal 12.07.2005 09:24

refleksje po jakims czasie uzytkowania nowego ukladu
do bani
poprzedni pozostawial wiele do zycznia, bo nie bylo do konca jasne gdzie niektore tematy powinny byc i byly plewy miedzy ziarnem, ale teraz zanim sie cokolwiek znajdzie trzeba scrolowac i czytac i skrolowac i czytac...
zmiany - owszem, ale dzialow (lacznie z poddzialami!) powinno byc max 7-9

rycho 12.07.2005 09:42

Fakt.
Forum cokolwiek kobylaste się zrobiło.

Berion 12.07.2005 10:02

Cytat:

Napisany przez pykson
@Berion
:D, a pamietam Twoje poczatki na forum
nigdy bym sie nie spodziewal
gratuluje!

Dzięki...
Gdyby nie "dział konsolowy" nie byłbym modem. Skoro powstał projekt przemodelowania forum to skorzystałem z okazji. Ofkoz to nie jest główna przyczyna. Tutorial się rozrasta (ponad 40000znaków), niewygodnie się go tak edytowało. To raz. Dwa, że trzeba było co jakiś czas przesuwać limity na znaki i [IMG]. Trzy to można odcedzić w ten sposob forum od pytań typu: "jak nagrać gre na psx?" Przeniosłem wczoraj ponad setke takich pytań... A to dopiero z "zabezpieczeń" i "cdr". Cztery to szansa na ukrócenie warezu. Topici w stylu: "ściągnąłem grę z sieci, jak to nagrać"?

A jeśli chodzi o te początki to mi nawetnie przypominaj :)
[ :zawstydz: :zawstydz: :zawstydz: ]

Patrix 12.07.2005 10:58

Kobyła jak na Tweaku, mnie nikt o zdanie nie pytal :D

legion 12.07.2005 11:03

niewiem czy i tu ten temat cos da oraz opinie czlonkow forum :D

MacGyver 12.07.2005 11:09

Cytat:

Napisany przez joujoujou
Co do tego profesjonalnego wyglądu to mam pewne wątpliwości: dlaczego do działu hardware przeniesiono topiki o komórkach, a np. o zegarkach nie? Jedno i drugie IMO niezbyt tam pasuje. :nie:

Bo narazie niewiemy czy subfora w OT zostają, czekamy na @Barteza 8 )
Kategoria Rozrywka zostanie tak jak jest || tylko dział Filmy zmieni się na Filmy i Muzyka

andrzejj9 12.07.2005 11:49

Cytat:

Napisany przez legion
niewiem czy i tu ten temat cos da oraz opinie czlonkow forum :D

Ja jestem za tym, żeby te opinie zostały wzięte pod uwagę (może i też małe głosowanie?) przed ostatecznymi zmianami.

grzeniu 12.07.2005 12:04

No ogolnie za duzo klikania, scrolowania, skakania itp zeby poczytac to co do tej pory bylo wygodne w dostepie. Uklad za skomplikowany, tak jakby ilosc dzialow w jakis sposob swiadczyla o poziomie forum. Nie wygodne toto sie zrobilo.

MacGyver 12.07.2005 12:06

Cytat:

Napisany przez legion
niewiem czy i tu ten temat cos da oraz opinie czlonkow forum :D

O to chodzi, że Wasze opinie są zawsze brane pod uwagę w pierwszej kolejności. To po Waszych prośbach doszedł jeden dział a po decyzji administracji waraz z nim doszło kilka innych. Nad subforami FAQ myślę, że niema co dyskutować bo tam będą trafiały różnego rodzaju poradniki/artykuły itp
To Wy tworzycie to forum, my tu tylko sprzątamy ;)

mgit 12.07.2005 12:19

Subfora w Off Topic tylko przeszkadzają :taktak: bez nich było by o wiele lepiej :taktak:

Damianos L 12.07.2005 13:51

zgadzam sie z kolegami, subfora w off topic to zly pomysl, przeszkadzaja, za duzo klikania...

epol 12.07.2005 14:34

Podzila w OT nie podoba mi sie. Po co tam i s i h?

A ogolnie to niby ma byc przjerzyscie, ale troche tego za duzo. Trzeba bedzie duzo przeiwjac. Taka kobyla nam powstala.

Bartez 12.07.2005 14:38

Z podziału off topica się wycofujemy, bo nie ma chyba ani jednej osoby, której to by się podobało.

Pozostaje jeszcze kwestia Rozrywki - czy zostaje w oddzielnej kategorii, czy jako subfora w Off topicu. Bo z Nośników, Flashowania/Firmware, Konsol i Nagrywania w innych OS-ach już raczej nie zrezygnujemy.

W miarę rozwoju serwisu dojdą jeszcze nowe fora, ale to w swoim czasie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.