Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   [Komentarze] Nagrywanie obrazow bin/cue/img/nrg/mds/mdf/EAC APE... (https://forum.cdrinfo.pl/f2/komentarze-nagrywanie-obrazow-bin-cue-img-nrg-mds-mdf-eac-ape-54205/)

SEBAW 10.09.2003 18:24



Dodam jeszcze coś od siebie. Otóż, gdy ma się problem z obrazem *.iso można zmienić na rozszerzenie *.nrg i wypalić przy użyciu NERO.

CrazyLucas 11.09.2003 00:22

i jeszcze jedna uwaga: obrazy *.iso robione w winiso nie chca sie poprawnie nagrywac przez "wypal plik obrazu" w nero
ja sobie radze z tym w ten sposob ze podmontowuje takie iso np w daemon tools i kopiuje plytke "w locie" z napedu wirtualnego na nagrywarke dowolnym programem posiadajacym opcje kopiuj CD

nimal 17.11.2003 21:44

dopisze tylko (w zwiazku z powtarzajacymi sie pytaniami o zadziej spotykane formaty obrazow plyt): na poczatek warto sprobowac podpiac je w Daemon Tools (dajaz "wszystkie pliki" przy wskazywaniu obrazu do podpiecie) - przewaznie dziala
mozna tez przy pomocy CDmage przerobic prawie dowolny obraz do pliku iso - trwa to blyskawicznie a CDmage nawet nie trzeba instalowac
w Internecie znajdziecie opisy (przewaznie brzmiace: zmienic rozszerzenie pliku na .iso) przy pomocy google.com - wystarczy wisac rozszerzenie pliku i "file" albo "cd image" - dziala w 100%

jcub 25.11.2003 18:45

apropos tego tematu mam problemik.....
otuz sciagnalem obraz gierki w pliku CDI.... jak odpalam go CDMage`em
to sie okazuje ze sa tam dwie sesje w pierwsze 4 sciezki audio w drugiej "dane"...

no i sie zawinalem jak go wypalic na plytke... robiac to spod nero (nieobslugiwal tego formatu) otrzymalem pusta plytke zawirajaca 699 MB danych (hehe)...

straszna lipa...

aha... gierka zdaje sie jest pod linuxa (jesli to ma jakies znaczenie)...

thx z gory.....

nimal 25.11.2003 19:31

mialo nie byc smiecenia tu, ale jak juz pytasz ;) podepnij ten obraz w daemoon toola i kaz skopiowac dowolnym programem do kopiowania...

P_M_ 04.12.2003 14:04

Czesem zdaża się, że nero 5 nie chce nagrać dobrze kombinacji cue+bin. Wybieramy normalnie "nagraj plik obrazu". Typ obrazu ustawiamy na "wszystkie pliki" i wybieramy plik z rozszerzeniem .bin. Pojawia się okienko dialogowe z ustawieniami. Właściwe ustawienia znajdziemy w pliku .cue (podgląd pod f3 w total commanderze, lub w notatniku). Voila!

cihy 13.12.2003 18:02

Witam,
Czy mozna wypalic 2 obrazy plyt (1- *.bin + *.cue 2- *.iso) na 1 CD? (1- 150MB 2-420MB)
Nie wiem czy moze dzies jest odpowiedz na to pytanie ale nie moglem znalezc.
Pozdrawiam
Cihy

nimal 13.12.2003 18:28

jesli sa niezabezpieczone i nie maja roznych plikow o tych samych nazwach w tych samych katalogach to tak :)
podpinasz je pod wirtuala i przeciagasz wszystkie pliki do okna nowej kompilacji w progsie do nagrywania i palisz (lepiej najpierw do obrazu - podepnij go w wirtualu i sprawdz czy dziala)
pozostaje kwestia etykiety dysku i autorunu
niektore programy sprawdzaja etykiete - metoda prob i bledow musisz okreslic ktory z tych Twoich progsow ja sprawdza i taka nadac (jak oba to kupa)
co do autorunu - niektore programy wymagaja autorunu do sprawnego dzialania - wtedy zostawiasz ten ;) mozesz ew dodac do menu kontekstowego plyty opcje odpalenia drugiego (komenda shell - zobacz jakis autorun zeby poznac jej skladnie, nie kazdy autorun to ma)

oczywiscie zamiast podpinania pod wirtuale mozna to zrobic softem do edycji obrazow, np WinIso (ale ja tego nie lubie)

a tak wogule - jesli to gry to szanse masz male, jezeli soft to czest sprawdzany jest autorun i etykieta, slowem - metoda prob i bledow

a nie latwiej nagrac na plyte oba obrazy jako obrazy i podpinac je za kazdym razem jako wirtual ;)

lucky_lukas 23.02.2004 19:53

Deamno Tool + mdf
 
Po pierwsze chciałbym powiedzieć , że brakuje działu forum dotyczącego tworzenia obrazów . Po drugie to prawda , że Deamon Tools otwiera obrazy o rozszerzeniu mds ale mam wątpliwości co do tego czy aby jest on w stanie obsłużyć obraz o rozszerzeniu mdf , mam 1 grę tylko w formacie mdf i DT 3,44 jej nie rozpoznaje . Czy jeśli ściągnę plik o rozszerzeniu mds z zupełnie innego źródła o tej samej nazwie to czy uda mi się uruchomić ten obraz w DT, od czego to zależy ??? Pytam bo o wiele łatwiej ściągnąć mds , niż od nowa obraz o innym rozszerzeniu , z wiadomych przyczyn .

KLC 28.02.2004 20:13

dobra a jeśli z mnie tylko znanych powodów chcę nagrać obraz płyty CD utworzony w Nero6 na nośniku DVD to jest na to jakaś metoda??? byłbym bardzo "dźwięczny"

SEBAW 28.02.2004 22:34

Nagrywasz normlanie, tak jak to robisz dla CD-R. Wybierz metodę zapisu Disc-At-Once, ustaw prędkość i zazancz Zamknij CD.

Mioda 04.03.2004 09:04

Sorry za takie lamerskie pytanie, ale dopiero ucze sie o co chodzi z tymi obrazami plyt...
Jak nagrac ten plik APE?
Kiedy go rozpakuje to tworzy mi sie jeden dlugi plik WAV - a co z przerwami w utworach?
W zestawie razem z plikiem ape byly takie o rozszerzeniach:
cue, md5, sfv
To one zawieraja takie informacje?
Dzieki

ThanatoS 04.03.2004 09:08

tak ape+cue to poprostu skompresowany wav, takie obrazy wav+cue mozna pieknie wypalic programem Feurio.

remix1984 08.03.2004 18:34

hello jestem nowy na tym forum ale z tego co widze nie tylko mi brakuje tematu pt: "Robienie obrazow" ale napisze tytaj moze mi pomozecie. A wiec zaczynam moj problem polega na tym ze robie obraz w clone cd (starej orginalnej gry "Toca 2") i co prada robi ale po wypaleniu plyte mozna wyje*** bo przy instalacji jest blad i nie wiem dla czego kiedys kopiowalem np: gta3 i smigala bez problemu. Pleazzzze Help Me[B]

Maciej 08.03.2004 19:50

gra jest zabezpieczona Securom ...sprawdż jeszcze.
kolego remix1984 ...masz dział na Forum "Zabezpieczenia" tam masz wszystko opisane
......................;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.