Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Samsung SM 173P vs. Belinea 101751B (https://forum.cdrinfo.pl/f5/samsung-sm-173p-vs-belinea-101751b-54320/)

Alinoe 13.07.2005 07:23

Samsung SM 173P vs. Belinea 101751B
 
witam

noszę się z zamiarem kupna monitora LCD - właściwie zastanawiam się tylko co do wyboru między dwoma panelami - Samsung SM 173P vs. Belinea 101751B - matryce maja tą samą, parametry też - co mnie do Belinei przkonuje to dodatkowa gwarancja na martwe i/lub gorące piksele jaką daje polski dystrybutor tej firmy - no ale jakoi że niespecjalnie się na tym znam mam pytanie do użytkowników ww. i/lub nieco bardziej obeznanych w temacie - czy wadliwe piksele pojawiają się często? jaka jest ich minimalna ilość? jak wygląda ergonomia użytkowania ww. monitorów w oglądaniu filmów i aplikacjach biurowych? na co warto zwracać uwagę podczas zakupu? i cokolwiek Wam się nasunie do głowy.

pozdrawiam, marcin

-Sid-The-Rat=> 14.07.2005 08:31

widze, ze wybrales na przekor trendom i modom matryce PVA - bardzo dobry wg. mnie wybor

mam monitor 101750B [od 51 rozni sie kolorem, moj jest szary, ty chcesz czarny] od stycznia
kupowalem w monitor.pl, poprosilem o przetestowanie matrycy pod katem jej sprawnosci. prosbe te spelniono [za co bardzo jeszcze raz dziekuje] i mam w ten sposob monitor BEZ martwych/uszkodzonych pikseli [sprawdzalem bardzo dokladnie]
gwarancja belineii jest nienajgorsza [z pamieci, nie mam jej pod reka]: w centrum [1/9 ekranu] nie moze byc ani jednego uszkodzonego, w pozostalych miejscach w sumie 9 lub maks 3 w obszarze 5*5 - powtarzam, pisze to z pamieci, warto sprawdzic to dokladnie]
matryce PVA, nawet przy uszkodzeniu subpiksela potrafia to ukryc, znacznie trudniej zauwazyc taki popsuty piksel niz na popularnych teraz szybkich matrycach TN

dalej - komfort - ten lcd jest moim drugim monitorem i mam mozliwosc bezposredniego porownania jakosci ogladanego filmu - nie zauwazam wiekszych roznic, choc naturalnie pewne rozmycie jest, ale jest sporo ponizej granicy byca przeszkadzajacym
praca 'biurowa' - te monitory sa jasne [wszystkie lcd] i trudno je przyciemnic przy pracy nocnej [latem to nie problem, zima - owszem] ja od samego poczatku pracuje na 0/0 jasnosc/kontrast a i tak musze przyciemniac sterownikami
kolory itp bardzo fajnie, spokojnie mozna na tym zdjecia ogladac, matryce PVA byly jednak pod tym wzgledem duuuuzo lepsze niz TN
katy widzenia - full, kolory sie nie zmieniaja, obraz nie rozmywa - ideal. klopotem jest tylko kiepska powloka antyodblaskowa - to powoduje, ze przy bocznym oswietleniu ma sie wrazenie, ze zmienia sie jasnosc, ale wystarczy zaslonic okno i widac, co bylo powodem
reszta uwag dotyczy kiepskiego wsparcia kart graficznych do pracy dwumonitorowej [ati nie pozwala na osobna regulacje gammy dla obu ekranow.. sucks]

i jeszcze jedno - standardowo uwaza sie, ze martwe piksele sa od urodzenia albo ujawniaja sie po mniejwiecej 2tygodniach uzytkowania [mi sie nie pojawily]. potem to juz tylko mechaniczna usterka

ps. lcd jednak znacznie mniej meczy wzrok niz crt, choc przerazajaca ostrosc obrazu potrafi draznic :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.