Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   dzial foto? (https://forum.cdrinfo.pl/f10/dzial-foto-54956/)

nimal 02.08.2005 07:36

dzial foto?
 
skoro doszlo do takiego maxymalnego rozdrobnienia to moze nowy dzial :>
na forum ujawnila sie silna grupka zwiazana z tematem fotografii
w sumie z nagrywaniem jest to zwiazane :serdusz: bo przeciez mozna zdjecia na plyty nagrywac <- to taki maly akcent chumorystyczny w mojej wypowiedzi
ale propozycja jest jak najbardziej powazna - nowy dzial poswiecony foto lub foto i innym hobby obok filmu itp w rozrywce
na pierwszej stronie OT sa juz 3 tematy takie: macro, nocne, wakacje... mozna by podpiac tez pod to galerie juzerow i wiele innych
na pewno dzial sie mocno rozwinie

-Sid-The-Rat=> 02.08.2005 08:27

Podejrzewam, że zachęciłoby to do szerszego eksponowania swoich płodów. Przy ich obecnym poziomie to kiepski pomysł. Chłopaki, nauczcie się choć dobrze kadrować zdjęcia.. Nie każde zdjęcie makro jest arcydziełem, nie każdy widoczek nadaje się do pokazania. Nie każde czarnobiałe zdjęcie jest dobre. Zamiast wymieniać się fotkami, poczytajcie o tym. Podnieście swój poziom. Na chwalenie się fotkami przyjdzie jeszcze czas.
Czasem mam wrażenie, że każdy kto ma aparat myśli, że automatycznie kupuje też dwa kilo zmysłu artystycznego i pół litra dobrego smaku.

ps. ten podział akurat miałby sens

B@rtek 02.08.2005 12:37

Tak w sumie to jestem za :)

Przyda sie taki dział :taktak:

Patrix 02.08.2005 12:47

yhy, przyda sie - planuje zakup cyfraka ||

nimal 02.08.2005 13:40

@Sid - ale chyba przyznasz ze czesc zdjec pokazanych tu i owdzie jest dobra
i w dodatku ich jakos sie poprawia - a to chodzi w forach - zeby sie rozwijac, znalesc rozwiazania problemow zeby bylo lepiej

spodziewalem sie wiekszego zainteresowania, ale wiadomo - jedni maj wakacje, inni urlopy, moze wieczorkiem sie ktos wlaczy :> zreszta cale forum niemrawo sie wypowiada :)

Bartez 02.08.2005 13:49

Cytat:

Napisany przez nimal
@Sid - ale chyba przyznasz ze czesc zdjec pokazanych tu i owdzie jest dobra
i w dodatku ich jakos sie poprawia - a to chodzi w forach - zeby sie rozwijac, znalesc rozwiazania problemow zeby bylo lepiej

spodziewalem sie wiekszego zainteresowania, ale wiadomo - jedni maj wakacje, inni urlopy, moze wieczorkiem sie ktos wlaczy :> zreszta cale forum niemrawo sie wypowiada :)

Czekam na rozwój sytuacji. Sam pomysł mi się podoba i nie mam nic przeciwko. Jeżeli pojawi się więcej głosów, że taki dział by się przydał, to czemu nie.

para 02.08.2005 14:06

Co prawda forum jest o nagrywaniu, ale skoro jest tu wiele osób robiących zdjęcia, warto taki dział uruchomić.

Co do uwag Sida jak widać na wszystkim sie zna, może zostanie krytykiem fotograficznym?
Łatwo się innych krytykuje, niech pokaże swoje dokonania w tej dziedzinie to je oceniny i zobaczymy ile są warte jego dzieła lub arcydzieła?

Jeżeli są jakieś uwagi do zdjęć to warto je zamieścić po nimi lub wysłać PM do autora posta.
A nie jakieś ogólne uwagi sugerujące, że osoby, które zamieściły tam fotografie muszą się sporo nauczyć.
Na pewno muszą, ale warto jak usłyszą jakieś konkretne uwagi. Zresztą gdzieś muszą zaprezentować swoje zdjęcia.

Nikt nie łudzi się, że zdjęcia z tego forum trafią na WorldPressFoto, a w taki sposób można wszystko i wszystkich skrytykować - ostatnio był taki post - przemyślania starego spawacza, które stwierdził, że większość postów jest niepotrzebna.

Przypominam, że forum tworzą wszyscy autorzy postów, warto o tym czasami pamiętać.

Pozdrawiam

*Vojtas* 02.08.2005 14:08

Jestem za. Wydaje mi się, że taki dział będzie wzbudzał spore zainteresowanie.
Sam również powoli planuję zakup cyfrówki ;)

pozdr.

Patrix 02.08.2005 14:15

można zrobić "fotki regionalne" i każdy zaprezentuje swój region/gmine/powiat/wojewodztwo w obrazach :) to bedzie fajne
ale musze jeszcze troszke siana pozbierać na zprzet :piwo:

rosol 02.08.2005 14:21

TAK !! Jestem za !! Idealne rozwiazanie dla osob ktore zarowno poznaja fotografie cyfrowa [moga popatrzec na zdjecia innych i podszkolic sie] jak i dla osob bardziej obeznanych w tym temacie, ktorzy beda mogli opublikowac swoje dziela do oceny i w miare mozliwosci uczyc sie na swoich bledach.

rycho 02.08.2005 14:25

Cytat:

Napisany przez Bartez
Czekam na rozwój sytuacji. Sam pomysł mi się podoba i nie mam nic przeciwko. Jeżeli pojawi się więcej głosów, że taki dział by się przydał, to czemu nie.

Pomysł popieram.
Jest jak najbardziej na miejscu.:)

mr_spock 02.08.2005 14:28

a ja polecam jakis portal... onephoto albo plfoto

-Sid-The-Rat=> 02.08.2005 15:01

Przeglądałem większość zamieszczanych zdjęć. Tak, kilka zdjęć by się do czegoś nadało. Nie, nie robie zdjęć, bo kiepsko widzę i nigdy zdjęć robić nie będę, ale jestem grafikiem, i choćby stąd mam podstawy, żeby powiedzieć, że kadrowania nikt nikomu nie tłumaczył.
Są pewne elementarne zasady, których się nie powinno łamać, dopóki się nie wie skąd one się wzięły. Nie ucina się połowy fotografowanego obiektu, robiąc zdjęcie z wakacji albo się robi zdjęcie człowieka, albo widoczku, albo naraz, ale nigdy widoczku plus osoby wielkości 5% wysokości zdjęcia. Jeśli model się nie nadaje i nie jest fotogeniczny, to trzeba czarować światłem albo wogóle go nie fotografować. Jak kocha to zrozumie.

Niestety, nikt tych uwag i tak nawet nie przemyśli, tylko od razu wywali do kosza jako wymądrzanie się. Nie każda fotografia jest sztuką i wcale nie ma być, ale kurde.. czemu mam wrażenie, że postują tutaj tylko artyści?

Mogę rzucać, które foty mi się podobają i dlaczego, ale wtedy musiałbym rzucać nickami, a tego wolę uniknąć, bo porwałbym się na legendy forum i takie tam. Szkoda moich nerwów. Z mr_spock'iem zgadzam się po raz pierwszy: tak, artystów fotografików zachęca się do lekturu for tematycznych o fotografii. Dopływ wiedzy skądś musi być.

Ale tak, taki dział jest sensowny, bo jest zamkniętą całością i nie będzie dziwnego wrażenia, jak teraz z softem i hardware na offtopicu, że kurcze, nie bardzo wiadomo gdzie co wsadzić.

Patrix 02.08.2005 15:03

do tego niekoniecznie trzeba forum może ktoś zainstaluje 4images ?! :)
Profesjonalna galeria: http://www.4homepages.de/

Burak_PL 02.08.2005 15:17

pomysł genialny :D przecież już jest pare teamtów związanych z fotografią :D @Bartez dużo chętny jest zrób :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.