Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Fotografia (https://forum.cdrinfo.pl/f42/)
-   -   Wybór aparatu, co kupić, osprzęt - filtry, obiektywy, itp (https://forum.cdrinfo.pl/f42/wybor-aparatu-co-kupic-osprzet-filtry-obiektywy-itp-55075/)

Calme 04.08.2005 21:20

Wybór aparatu, co kupić, osprzęt - filtry, obiektywy, itp
 
Otwieram post, w który wrzucamy pytania o tematyce jak tytuł wątku.

ed hunter 05.08.2005 13:48

Kupić Canon S1 IS czy S2 IS? (czy warto dopłacić 500 zł?)
 
Canon S1 IS czy S2 IS?

Mam już prawie całkowite przekonanie, że będzie to jeden z tych dwóch modeli.

Mam pytanie do osób znających się na rzeczy, czy do amatorskiej fotografii z lekkimi fiksacjami w stronę trochę ambitniejszych zdjęć warto kupić S2 czy wystarczy S1?

a może inne pomysły? :>

S1 IS

S2 IS

rycho 05.08.2005 19:25

Cytat:

Napisany przez ed hunter

a może inne pomysły? :>

S1 IS

S2 IS

Jak ktoś tak dobrze je i pije to nie powinien iść na "maliznę" z fotoaparatem.
Kup coś na swoją miarę.:)

Pawel_k 05.08.2005 20:38

a tak sie spytam brzydko: cos ponizej 1k zł w przyzwoitej jakosci by sie znalazlo ???

Calme 05.08.2005 20:48

Pawel
Do 1000 mowisz - ale jakie glownie przeznaczenie aparaciku ?
Przy takich finansach ja osobiscie zastanawialbym sie nad:

Canon PowerShot A520
Canon PowerShot A95 - tu dokladka 100 zl ale warto - znajomy ma i naprawde niezly sprzet - moge Ci wyslac linka do jego fotek tym aparacikiem
Olympus C-765 UltraZoom - tez ciekawy aparat dokladka niecale 50 zl
jak nie to ewentualnie - ale to juz dla mnie w dalszym rzedzie zostaje np:
Nikon Coolpix 5600
Sony DSC-S90
----------------- --

Ed
moim skromnym zdaniem nie ma sie co juz pakowac w S1 jezeli chcesz Canona to bierz S2
a inne propozycje - osobiscie wstrzymalbym sie z zakupami do wrzesnia - wejda nowe modele Fuji (bardzo interesujace - Fuji FinePix S9500) i Panasonica (Panasonic Lumix DMC-FZ30) - obecne ceny spadna i wtedy bedziesz mogl kupic np Panasa Lumix DMC-FZ20 w dobrej cenie ponizej 2000 takze moze warto poczekac ?

Pawel_k 05.08.2005 22:09

Cytat:

Napisany przez Calme
Pawel
Do 1000 mowisz - ale jakie glownie przeznaczenie aparaciku ?

glownie zwykle fotografowanie, czasami na wycieczkach jakby sie gdzies bylo, chodzi o to zeby jak sie zrobi z tego powiedzmy odbitke 15*10 to zeby to jakos wygladalo w albumie ;)
Cytat:

Napisany przez Calme
Przy takich finansach ja osobiscie zastanawialbym sie nad:

Canon PowerShot A520
Canon PowerShot A95 - tu dokladka 100 zl ale warto - znajomy ma i naprawde niezly sprzet - moge Ci wyslac linka do jego fotek tym aparacikiem
Olympus C-765 UltraZoom - tez ciekawy aparat dokladka niecale 50 zl
jak nie to ewentualnie - ale to juz dla mnie w dalszym rzedzie zostaje np:
Nikon Coolpix 5600
Sony DSC-S90
----------------- --

dzieki za typy, wybralem Canon PowerShot A95 vs. Sony Cyber-Shot DSC-S90
tego drugiego chyba ostatnio ogladalem w sklepie, zdaje sie ze ma tez duzo gratisow ;)

Calme 05.08.2005 22:29

Cytat:

Napisany przez Pawel_k
dzieki za typy, wybralem Canon PowerShot A95 vs. Sony Cyber-Shot DSC-S90

W tym wątku
po wybraniu pod wskazanym linkiem producenta a następnie modelu - możesz obejrzeć przykładowe fotografie robione tymi aparatami :)

Eliasz 06.08.2005 12:45

A tutaj jest strona z opisem dużej ilości aparatów, pokazany jest także wygląd danego aparatu (z kazdej strony;)) i przykładowe zdjęcia (a także filmiki)

http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html

ed hunter 06.08.2005 12:58

Cytat:

Napisany przez Calme
[...]
Ed
[/b]moim skromnym zdaniem nie ma sie co juz pakowac w S1 jezeli chcesz Canona to bierz S2
a inne propozycje - osobiscie wstrzymalbym sie z zakupami do wrzesnia - wejda nowe modele Fuji (bardzo interesujace - Fuji FinePix S9500) i Panasonica (Panasonic Lumix DMC-FZ30) - obecne ceny spadna i wtedy bedziesz mogl kupic np Panasa Lumix DMC-FZ20 w dobrej cenie ponizej 2000 takze moze warto poczekac ?

dzięki za odpowiedź.

do września...

no może i się wstrzymam jak tak Mówisz.

zobaczę, bo muszę szybko porobić troche zdjęć na stronkę - jakość mało istotna - może na razie pożyczy mi aparat kumpel a ja zaczekam???
-----------------------------------------------------------------------------------
byłem w MM zobaczyć w jakiej cenie mają S2 IS i się ubawiłem.

2399 zł ^_^

no ale tłum przy stoisku z aparatami taki, że się w sumie nie dziwie.

wariackie ceny dotyczą wszystkich aparatów.

raty 0% a procenty w cenie produktu. :D

był moment, że MM miał normalne ceny na większość asortymentu, ale chyba wszystko wróciło do normy. :|

rosol 06.08.2005 19:09

chyba zaczeli placic podatek ;D ... bo przez 5 lat byli zwolnieni z placenia :P

Calme 06.08.2005 21:37

Cytat:

Napisany przez ed hunter
byłem w MM zobaczyć w jakiej cenie mają S2 IS i się ubawiłem. 2399 zł ^_^

No to faktycznie się popisali :|
W miarę przystępne ceny oprócz Allegro widziałem na niego na:
Agito
1974 PLN
Fotorimex
2000 PLN
U Grosmana też pewnie będzie w przyzwoitej cenie po urlopie bo narazie widzę, że na magazynie nie mają nawet teraz....

ed hunter 07.08.2005 04:36

@Calme dzięki za edycję.

w Agito za cenę MM jest taki zestaw :spoko: czyli minimum co i tak trzeba kupić.

http://www.agito.pl/index.php?pid=12133&instant=222

andrzejj9 08.08.2005 14:09

Ja tak w sprawie formalnej. Patrzę na podział w dziale o fotografii i mam pewne wątpliwości co do zbytniego rozdrobnienia. Jeśli chodzi o kategorie zdjęć, to jeszcze to dokładniej poprzeglądam, ale na przykład ten temat byłby chyba zbytnim "zgrupowaniem". Łatwo sobie wyobrazić, co będzie w nim za rok lub dwa, jeśli pozostanie w takiej postaci. Będą tu pytania odnośnie różnych aparatów, sprzętu do nich itp. i w praktyce doprowadzi to prawdopodobnie do tego, że nic nie będzie można znaleźć.

Proponuję więc jednak w kwestiach sprzętowych zakładać osobne wątki. Wydaje mi się, że będzie to czytelniejsze i praktyczniejsze w przyszlości.

Calme 08.08.2005 17:10

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
Ja tak w sprawie formalnej. Patrzę na podział w dziale o fotografii i mam pewne wątpliwości co do zbytniego rozdrobnienia. Jeśli chodzi o kategorie zdjęć, to jeszcze to dokładniej poprzeglądam, ale na przykład ten temat byłby chyba zbytnim "zgrupowaniem". Łatwo sobie wyobrazić, co będzie w nim za rok lub dwa, jeśli pozostanie w takiej postaci. Będą tu pytania odnośnie różnych aparatów, sprzętu do nich itp. i w praktyce doprowadzi to prawdopodobnie do tego, że nic nie będzie można znaleźć.
Proponuję więc jednak w kwestiach sprzętowych zakładać osobne wątki. Wydaje mi się, że będzie to czytelniejsze i praktyczniejsze w przyszlości.

Szczerze mowiac nie rozumiem Cie do konca - rozdrobnienie kategorii zdjec wg mnie jak najb wskazane - pomysl wlasnie co tu by sie dzialo za rok lub dwa gdyby wszyscy zaczeli wrzucac jak leci swoje wypociny - zreszta jesli chodzi o dzialy wzorowalem sie na sprawdzonym schemacie z Cyberfoto gdzie wszystko dziala juz od bardzo dawna i to calkiem sprawnie :) No ale jesli uzytkownicy beda chcieli zmian to czemu nie :) w koncu to im ma to jak najlepiej sluzyc.
Co do tego dzialu mozna go rozbic na mniejsze > wybor aparatu / obiektywy / filtry / akcesoria - sam nie wiem mam mieszane uczucia > jak narazie chyba nie ma az takiej potrzeby bo dzial nalezy do najmniej obleganych poki co.

nimal 08.08.2005 18:34

bedzie trzeba to watek podzielimy - jest nas trzech na tak maly (na razie mam nadzieje) dzial wiec rece do klikania sie znajda ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.