Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych (https://forum.cdrinfo.pl/f29/)
-   -   Wgranie biosu -> utrata gwarancji (https://forum.cdrinfo.pl/f29/wgranie-biosu-utrata-gwarancji-55193/)

stach1 07.08.2005 11:19

Wgranie biosu -> utrata gwarancji
 
Witam!
Mam agrywarkę LG GSA-4120B z najstarszym biosem A102. Zgodnie z warunkami gwarancji w przypadku nieautoryzowanego (serwis) zmiany biosu tracę gwarancje. Mam w zwiazku z tym pytanie czy mozliwe jest w przypadku tej nagrywarki po samodzielnej zmianie biosu powrót do starszej wersji. Czy zmiana biosu rejestrowana jest datą jej wykonania?

pozdr
stach

melag 07.08.2005 15:10

Cytat:

Napisany przez stach1
Witam!
Mam agrywarkę LG GSA-4120B z najstarszym biosem A102. Zgodnie z warunkami gwarancji w przypadku nieautoryzowanego (serwis) zmiany biosu tracę gwarancje. Mam w zwiazku z tym pytanie czy mozliwe jest w przypadku tej nagrywarki po samodzielnej zmianie biosu powrót do starszej wersji. Czy zmiana biosu rejestrowana jest datą jej wykonania?

pozdr
stach

Nie tracisz gwarancji wgrywając bios producenta.
8 )

stach1 07.08.2005 18:41

no nie wiem
 
Cytat:

Napisany przez melag
Nie tracisz gwarancji wgrywając bios producenta.
8 )

W gwarancji sprzętu pisze, że gwarancję traci się w przypadku "nieautoryzowanego wgrania biosu" a nie "nieautoryzowanego biosu" - potwierdza to zresztą miescowy serwis LG. Zmianę biosu robi tylko centralny serwis w Warszawie.

MZiol 07.08.2005 19:01

jest możliwy powrót do oryginalnego biosu, ale musisz go sobie zbackupować przed wgraniem nowego

faktycznie lipa z tą gwarancją 'traci się w przypadku "nieautoryzowanego wgrania biosu"'

icemac 07.08.2005 19:20

Cytat:

Napisany przez stach1
W gwarancji sprzętu pisze, że gwarancję traci się w przypadku "nieautoryzowanego wgrania biosu" a nie "nieautoryzowanego biosu" - potwierdza to zresztą miescowy serwis LG. Zmianę biosu robi tylko centralny serwis w Warszawie.


to te nowe "lepsze" warunki gwarancji ???

:>

stach1 07.08.2005 19:30

Nie - w nowych warunkach wprowadzono naprawy tylko przez centralny serwis w W-wie z bezpłatną wysyłką, oraz cyt. "wprowadzeniu obligatoryjnej naprawy poprzez wymianę napędu na nowy w ramach pierwotnie udzielonej gwarancji". Zastrzeżenie o samodzielnym zmienianiu biosu było juz w starszym sprzęci LG. To niezrozumiałe i irytujące posunięcie przy ogólnodostępnych "autoryzowanych" nowszych wersjach biosu :-(

Popielaty 10.08.2005 23:11

To w takim razie po co wypuszczją nowe wersje biosów skoro nie można sobie ich wgrać, czyżby ktoś znów chciał zarobić na autoryzowanym wgrywaniu biosu ?

zene_k 11.08.2005 14:33

Cytat:

Napisany przez stach1
W gwarancji sprzętu pisze, że gwarancję traci się w przypadku "nieautoryzowanego wgrania biosu" a nie "nieautoryzowanego biosu" - potwierdza to zresztą miescowy serwis LG. Zmianę biosu robi tylko centralny serwis w Warszawie.

Ja mam palnik LG po wymianie na nowy. W poprzednim zmieniałem biosy na nowsze i jakoś nie było z tego powodu problemów z gwarancją. No chyba, że teraz coś się zmieniło na lepsze. ;) ||

stach1 11.08.2005 14:43

Wgranie biosu -> utrata gwarancji c.d
 
Wiam!
Właśnie otrzymałem odpowiedź z serwisu LG wyjasniające chyba ostatecznie nieciekawy zapis pkt 10 gwarancji "Klient traci wszelkie prawa wynikające z gwarancji, w przypadku stwierdzenia dokonywania nieautoryzowanych napraw lub aktualizacji oprogramowania....".

Oto treść odpowiedzi: "Według oficjalnego stanowiska LGE PL, klient może zaktualizować BIOS w swoim napędzie o ile jest to jedna z wersji firmware'u pobrana ze strony producenta/przedstawiciela (wersja AUTORYZOWANA). Nie zdarzyło się żeby Serwis Centralny odmówił naprawy napędu uszkodzonego podczas aktualizacji autoryzowanym BIOS'em - czasami wykonywaliśmy naprawę/wymianę na nowy na wyraźne polecenie biura.
Załączam najświeższą i wypróbowana wersję BIOS'u; wystarczy uruchomić tenże plik .exe i kliknąć przycisk UPDATE, poczekać kilkanaście sekund i zrestartować komputer. Przed tą operacją nie ma potrzeby dokonywać żadnych innych czynności oprócz wyłączenia programów działąjących w tle: antywirsów, downloaderów, itp., odłączenia dostępu do Internetu.. Gdyby coś sie stało lub po prosu usterka nie zostanie w tenże sposób usunięta, prosimy przesłąć napęd do Serwisu Centralnego ściśle wg. procedury zamieszczonej na stronie http://pl.lgservice.com/index_b2c.jsp, dzięki czemu naprawimy Pański sprzęt wymieniając go na nowy egzemplarz.

Z poważaniem, Serwis Centralny"

A więc można :-)
pozdr stach

Life's Good


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.