Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   pokazuje sie niebieski ekran podczas nagrywania na DVD Pomocy!!!!!!!! (https://forum.cdrinfo.pl/f15/pokazuje-sie-niebieski-ekran-podczas-nagrywania-dvd-pomocy-56458/)

posaejdonwielki 11.09.2005 01:08

pokazuje sie niebieski ekran podczas nagrywania na DVD Pomocy!!!!!!!!
 
Podczas nagrywania na nagrywarce DVD zawsze wyskakuje mi niebieski ekran bądź komputer restartuje się. przeinstalowałem windowsa instalowałem nowe sterowniki ASPI i nic
w tym problem, iż mam nagrywarke LG CD-RW GCE-8481B na której wszystko nagrywa sie elegancko z tym że wolniej i system sie troche spowalnia ale to nic, ważne że działa, a nagrywarka Lite-on DVDRW SOHW-1673S z którą jest problem nie che nagrać żadnej płyt ani DVD ani CD i dzije sie tak jak wspomniałem na początku
Mam windowsa XP nagrywałem na różnych wersjach nero kozystałem z nagrywarki systemowej(z tym że przy kożystaniu systemowej w czasie nagrywania usuneło mi jakis plik z rejestru i musiałem instalowac system od nowa) i nic
patrzyłem na podgląd zdażen w narzedziach administratora i zauwazyłem ze jest problem z ACPI z tego co wiem zażądza to energia i zasobami w komputerze
wyłaczyłem nawet w biosie ACPI i nawet to nie poskutkowało


Ratujcie bo nie weim co już poczyniać!!!!!!!!!!!
moge podac dokładniejsze dane jesli sa potrzebne

zene_k 11.09.2005 08:56

To może być wina zasilacza.
DMA włączone??
Podaj jeszcze konfigurację komputera.

pablocoo 11.09.2005 09:18

Nie zaszkodziloby tez wiedziec, co pisze na bluescreenie.

posaejdonwielki 11.09.2005 09:19

DMA jest włączone dla obu napędów ale jesli wyłącze co juz prubowałem to windows chodzi jak wryty tak sie zacina
jesli chodzi o konfiguracje to
AMD Athlon 1 GB
768 MB RAM
Windows XP
a jeśli chodzi o zasilacz to raczej niebo z początku wszystko sie nagrywało dobrze dopuki nie nagrapłyty DVD która sie oczywiscie nie nagrała i od tego momentu zaczynaja sie wszystkie kłopoty

posaejdonwielki 11.09.2005 09:20

Jeśli macie jakieś pomysły to słucham

namor 11.09.2005 09:37

tak jak @zene_k stawiam na zasilacz ,miałem kiedyś podobny problem gdzie winowajcą był zasilacz
ale również mogą to być ramy

posaejdonwielki 11.09.2005 09:43

ramy nie rozumiem ?

namor 11.09.2005 09:44

Cytat:

Napisany przez posaejdonwielki
ramy nie rozumiem ?

pamięć

posaejdonwielki 11.09.2005 09:46

to moze maciejakies pomysły jak ustabilizowac zasielanie badz ramy badz cokolwie zeby nie było problemów

posaejdonwielki 11.09.2005 09:53

moge jeszcz coś dodać
to jest komunikat który się wyświetla w Narzedzia administratora/podgląd zdażeń/system

AMLI: System BIOS ACPI dokonuje próby odczytu z niedozwolonego adresu portu We/Wy (0x71), który znajduje się w chronionym zakresie adresów 0x70 - 0x71. To może prowadzić do niestabilności systemu. Skontaktuj się z dostawcą systemu w celu uzyskania pomocy technicznej.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.