Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Mam parę plików VOB (brak IFO) mają 3 ścieżki dzwiękowe, napisy jak zrobić DVD-Video? (https://forum.cdrinfo.pl/f13/mam-pare-plikow-vob-brak-ifo-maja-3-sciezki-dzwiekowe-napisy-jak-zrobic-dvd-video-56909/)

tom34 22.09.2005 20:56

Mam parę plików VOB (brak IFO) mają 3 ścieżki dzwiękowe, napisy jak zrobić DVD-Video?
 
Mam kilka plików VOB (koncert) które mają po 3 ścieżki dzwiękowe i napisy. Zrobiłem z nich w "Ulead DVD MovieFactory 4" płytke DVD ale niestety znikły napisy, została jedna ścieżka dzwiękowa. W "Ulead DVD MovieFactory 4" było zaznaczone aby nie kodował plików drugi raz zgodnych z DVD-Video.

Jak zrobic żeby wszystko pozostało tak jak w oryginale?
Potrójna ścieżkę dźwiekową mogę zostawic ale jak zrobić żeby zostały chociaż napisy?

Patrzyłem po postach ale nikt sie nie pytal o coś takiego.
Próbowałem też coś zmieniać w tym co Ulead zrobił programami DVD-lab PRO, IfoEdit, PgcEdit ale nic mi sie nie udało zdziałać, nie znam tych programów zbyt dobrze.

Próbowałem na początku, podmienic oryginalnego VOB-a z tym co Ulead stworzył ale to nic nie dalo, wprawdzie film szedl ale niestety nie bylo 3 ściezek dzwiękowych ani napisów.

Reetou 22.09.2005 21:02

Pytał, pytał...

Stwórz nowe pliki ifo dla tych VOBów w ifoedit. Kolor napisów poprawisz w PGCEdit. Wszystko opisane na forum.

Reetou 22.09.2005 22:44

Też było...
Zmień nazwę pliku VOB na VTS_01_1.VOB

tom34 22.09.2005 23:03

Ok sam sie kapłem ale dzięki

tom34 26.09.2005 14:16

1. A jest moze jakis program do authoringu DVD który by z plików VOB nie kasował ścieżki dźwiękowe i napisy?

2. Jeśli nie ma to w jakim programie mogę zrobic ładne menu takie jakie sie robi np. "Ulead DVD MovieFactory 4"?

3. A nie można podmienic oryginalnego VOB-a z tym co Ulead stworzył i potem wyedytować tak plik IFO żeby było widać ścieżki dzwiękowe i napisy?
Probowałem coś zrobic takiego w IfoEdit, PgcEdit i w DVD-lab PRO ale nie udało mi się :(

DjBoBaS 27.09.2005 06:55

Bardzo podobny problem! ?
 
Mam równiez kilka plików vob i 2 bup! nagrałem film i wszystko pieknie chodzi ale nie ma polskich napisów a podobno sa:( Co mam zrobic? :'(

tom34 27.09.2005 11:45

DjBoBaS zrób tak:
Cytat:

Napisany przez Reetou
Pytał, pytał...

Stwórz nowe pliki ifo dla tych VOBów w ifoedit. Kolor napisów poprawisz w PGCEdit. Wszystko opisane na forum.

No ale jak zrobić potem ładne menu?
DVD-lab PRO lub PcgEdit jakoś mi nie wychodzi :(

Reetou 27.09.2005 14:47

'Ładne menu' możesz zrobić w DVDLab Pro, w Maestro - PGCEdit raczej nie, można w nim modyfikować raczej, stworzenie nowego to wyższa szkoła jazdy.

@DjBoBaS - pliki bup to kopie plików ifo. Jeśli te 2 to wszystkie bup które były na płycie (ale nie sądzę), to pliki ifo możesz usyskać robiąc ich kopię i zmieniając rozszerzenie na ifo.
Jeśli nic nie da, to czytaj post 2 ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.