Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   problem z nagraniem i czytaniem (https://forum.cdrinfo.pl/f15/problem-nagraniem-czytaniem-57112/)

dlugi_as 28.09.2005 13:38

problem z nagraniem i czytaniem
 
Przeczytalem duzo postow na tym forum i nie znalazlem rozwiazania na moj problem a nagrywarka DVD wiec pisze tego posta :P.
Moj sprzet to TOSHIBA ODD-DVD SD-R5272.
Moj problem polega na tym iz od czasu zakupu hjakos dziwnie nagrywa mi plytki CD i dvd (mam ASPI zainstal. , dziala takze w trybie UDMA-2), Po nagraniu plytki przez nero jest takie cos jak weryfikacja nagrania, no i tutaj pojawia sie problem poniewaz po ilus procentach wykazuje bledy uszkodzonych sektorow czy czegos takiego i przez plytka jest do wqyrzucenia, poniewaz pliki sa uszkodzone i nie moge nic z tym zrobic. Probowalem juz wszystkiego, przy nagrywania najmniejsza predkoscia taki problem wystepuje dosc rzadko. Nie wiem jak to rozwiazac... byc moze dac na gwarancje ? czy moze mam cos zle ustawione ? ale dziwne to jest, poniewaz zainstalowanie nagrywarki i zainstalowanie oprogramowania to nie jest zadna filozofia i bez zbednych zabiegow powinno wszystko ok dzialac. Jeszcze mam pytanie, czy wgrywajac nowego biosa trace gwarancje ?

SpeedFreaK 28.09.2005 14:38

Wgraj nowego BIOSa. Jeżeli wgrasz oficjalny firmware od producenta, to nie stracisz gwarancji.

ryd00to 30.09.2005 15:48

Witam
mam jedno pytanie, zmiazane z tematem. Od tygodnia mam pierwsza nagrywarke NEC ND 3540A. Nagrywa cd z danymi (rozne pliki), dvd z iso, bin bez problemow. W Nero 6.6.0.8 chcialem zapisac dvd-r z danymi (okolo 3gb, zamiast na 4 cd-r) z predkoscia 2x, wszystko wygladalo ok. Kopiowanie plikow z dvd na hdd z nagrywarki jest ok, w momencie kiedy wloze plyte dvd do zwyklego napedu dvd (starsego) i zaczne kopiowanie pojawiaja sie bledy w czytaniu. Sprawdzalem u znajomego na zwyklym napedzie dvd i problem z czytaniem pojawil sie rowniez. Poniewaz jestem nowym posiadaczem nagrywarki dvd, nie orientuje sie, czy moze to byc problem nagrywarki czy ja cos robie zle.

tom

madmax2 30.09.2005 19:22

Cytat:

Napisany przez ryd00to
Witam
mam jedno pytanie, zmiazane z tematem. Od tygodnia mam pierwsza nagrywarke NEC ND 3540A. Nagrywa cd z danymi (rozne pliki), dvd z iso, bin bez problemow. W Nero 6.6.0.8 chcialem zapisac dvd-r z danymi (okolo 3gb, zamiast na 4 cd-r) z predkoscia 2x, wszystko wygladalo ok. Kopiowanie plikow z dvd na hdd z nagrywarki jest ok, w momencie kiedy wloze plyte dvd do zwyklego napedu dvd (starsego) i zaczne kopiowanie pojawiaja sie bledy w czytaniu. Sprawdzalem u znajomego na zwyklym napedzie dvd i problem z czytaniem pojawil sie rowniez. Poniewaz jestem nowym posiadaczem nagrywarki dvd, nie orientuje sie, czy moze to byc problem nagrywarki czy ja cos robie zle.

tom

Pewnie nagrywałeś na jakimś szajsie. Spróbuj nagrać na TDK, Verbie, albo czymś z tej półki.
Poza tym nie x 2, bo to daje więcej błędów niż np. x 4, no i Nero przydałoby się nowsze.
Istnieje też możliwość, że stare DVD nie czyta nagrywanych płyt.

madmax2 30.09.2005 19:26

Cytat:

Napisany przez dlugi_as
Przeczytalem duzo postow na tym forum i nie znalazlem rozwiazania na moj problem a nagrywarka DVD wiec pisze tego posta :P.
Moj sprzet to TOSHIBA ODD-DVD SD-R5272.
Moj problem polega na tym iz od czasu zakupu hjakos dziwnie nagrywa mi plytki CD i dvd (mam ASPI zainstal. , dziala takze w trybie UDMA-2), Po nagraniu plytki przez nero jest takie cos jak weryfikacja nagrania, no i tutaj pojawia sie problem poniewaz po ilus procentach wykazuje bledy uszkodzonych sektorow czy czegos takiego i przez plytka jest do wqyrzucenia, poniewaz pliki sa uszkodzone i nie moge nic z tym zrobic. Probowalem juz wszystkiego, przy nagrywania najmniejsza predkoscia taki problem wystepuje dosc rzadko. Nie wiem jak to rozwiazac... byc moze dac na gwarancje ? czy moze mam cos zle ustawione ? ale dziwne to jest, poniewaz zainstalowanie nagrywarki i zainstalowanie oprogramowania to nie jest zadna filozofia i bez zbednych zabiegow powinno wszystko ok dzialac. Jeszcze mam pytanie, czy wgrywajac nowego biosa trace gwarancje ?

Miałem to samo z tym samym modelem Toshiby. Przy nagrwaniu DVD np. x 8 i x 12 płyta była nie do odczytu, a x 4 wszystko było ok. Zadzwoniłem do "Alstora" i powiedzieli, że najprawdopodobniej laser padł i nie ma wystarczającej mocy, przy nagrywaniu z większymi prędkościami.
Ostatecznie wymienili mi na nową, którą sprzedałem (jako, że to była druga Toshiba, która padła), kupiłem NEC-a i mam spokój.

simek1987 04.10.2005 20:53

Witam mam pewnien problem jak przerobie film na format dvd programem WinAVI Video Converter i nagram na plyte dvd w nero to na odtwarzaczach dvd telewizyjnych film sie zacina staje w roznych momentach niekiedy na poczatku filmu niekiedy na kocowce samej niekiedy w srodku prosze o odpowiedz i porade co to moze byc i co mam zrobic by tego uniknac bym mogl normalnie ogladnac caly nagrany przezemnie film na dvd bez zadnych przeszkod z gory serdecznie dziekuje :):):) niemam pojecia czy to wina nagrywania moze zle cos robie podczas nagrywania wina odtwarzacza ani plyty raczej to nie jest bo juz prubowalem pare plyt i na paru odtwarzaczach i jest to samo nawet na komputerze sie zacina taka nagrana plyta gdy biore film dvd od kumpla to normalnie odtwarzam go bez niczego a gdy go przegram u siebie np dam w nero kopiuj dvd lub zrzuce dvd decrypterem obraz iso i nagram w nero obraz iso na plyte to jest to samo czyli filmy przerobione przez kumpla ida ale przegrane juz u mnie nie ani skopiowane w nero prosze pomozcie czekam i pozdrawiam !!!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.