Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Zbliza sie chlodny okres - ogrzewanie (https://forum.cdrinfo.pl/f5/zbliza-sie-chlodny-okres-ogrzewanie-57278/)

Ormianin 03.10.2005 10:33

Zbliza sie chlodny okres - ogrzewanie
 
Zrobilo sie juz chlodno, moze w dzien potrafi byc przyzwoicie, ale w nocy temp. potrafi spasc do 5-3 stopni, ale ja trzymam sie twardo nie wlaczylem ogrzewania, mam gazowe centralne, gaz poszedl do gory z dniem 1 pazdziernika, oby ta ciepla jesien trwala jak najdluzej

mam 19 stopni w domu, jak u was? jak sobie radzicie

(no koledzy i kolezanki mieszkajace w bloku nie maja takich problemow, cieplowania grzeje to jest cieplo:) )

MacGyver 03.10.2005 11:11

U mnie w centralnym jeszcze się nie pali. Temperatura w moim pokoju (w dzień) to tak ok 20C. Pokój od strony słonecznej więc w słoneczny dzień mam ciepło :)

rosol 03.10.2005 11:18

Ja teraz mam 19 stopni ale czuc juz zimno na nogach... no i z nosa juz leci ...;(

Yarozelsky 03.10.2005 11:28

Cytat:

Napisany przez Ormianin
... jak sobie radzicie....

jak to jak sobie radzimy - 'herbatką z prądem' ;)

ed hunter 03.10.2005 11:53

kupiłem ok. 400 kg brykietu z pyłu drzewnego, a jutro jadę po 500 z trocin dębowych (używam do kominka z wkładem)
zalety tego paliwa są takie:
- tańsze od drewna - tona 400 i 440 zł (zastępuje 4 - 5 metrów przestrzennych drewna)
- błyskawicznie się rozpala, więc można sobie szybko naprawić temperaturę
wada - szybko się rozpala, więc mocno grzeje, ale szybko znika

a jeśli chodzi o gaz to już 3 czy 4 razy na noc włączałem lekko - zaraza nosowo-gardłowa, więc wyboru specjalnie nie było.

jak jest dzień słoneczny, to jednak jeszcze na tyle mocno świeci, że nieźle dom podgrzewa.

Air 03.10.2005 13:16

http://biznes.onet.pl/0,1173605,wiadomosci.html

coraz lepiej :(

woitas 03.10.2005 13:32

normalka.
zamiast szukać oszczędności, podnoszą ceny.
nie dość, że mamy najdroższą w UE benzynę to do tego dojdzie i gaz :|
ale z czegoś trzeba zapłacić milionowe odprawy dla poprzedniej kadry po zmianie rządu.
a nowi za darmo też nie będą robić, bo za marną stawkę głodową 100 tyś zł w tym kraju to nikt normalny nie pracuje.

andrzejj9 03.10.2005 14:21

Cytat:

Napisany przez MacGyver
U mnie w centralnym jeszcze się nie pali. Temperatura w moim pokoju (w dzień) to tak ok 20C. Pokój od strony słonecznej więc w słoneczny dzień mam ciepło :)

No ja dzisiaj rano to obawiam się, że miałem coś koło 15.. zimno było niemiłosiernie. No cóż, chyba trzeba będzie niedługo piec włączyć... :(

ps: Właśnie spojrzałem na termometr za oknem - 15 stopni.. a miało być dzisiaj 21...

Ormianin 03.10.2005 14:39

Cytat:

Napisany przez Air

Toz to zalamujaca wiadomosc, chyba bede musial zepsuc licznik g. aby miec komfortowe zycie...

andrzejj9 03.10.2005 14:44

Cytat:

Napisany przez Ormianin
Toz to zalamujaca wiadomosc, chyba bede musial zepsuc licznik g. aby miec komfortowe zycie...

Ja coraz poważniej myślę nad sprawdzeniem działania tych sławnych swego czasu magnesów..

Ormianin 03.10.2005 15:10

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
Ja coraz poważniej myślę nad sprawdzeniem działania tych sławnych swego czasu magnesów..

Z tego co wiem, te magnesy (neodymowe - byl taki topic na forum) dzialaja tylko na niektore liczniki wody i elek., te od g. raczej nie ruszaja... :)

Poza tym znajomy ktory odwazyl sie przykladac taki magnes przez pare miesiecy do swojego l.e., stwierdzil ze to symboliczne zwolnienie bylo, natomiast sprawil sobie problemy - po odlaczeniu magnesu, licznik rozregulowal sie - przyspieszyl

Smartek 03.10.2005 15:42

Cytat:

Napisany przez Ormianin
Zrobilo sie juz chlodno, moze w dzien potrafi byc przyzwoicie, ale w nocy temp. potrafi spasc do 5-3 stopni, ale ja trzymam sie twardo nie wlaczylem ogrzewania, mam gazowe centralne, gaz poszedl do gory z dniem 1 pazdziernika, oby ta ciepla jesien trwala jak najdluzej

mam 19 stopni w domu, jak u was? jak sobie radzicie

(no koledzy i kolezanki mieszkajace w bloku nie maja takich problemow, cieplowania grzeje to jest cieplo:) )

i naprawde wierzysz w to, ze juz grzeja? :P
pozdro ;)

epol 03.10.2005 16:26

Tej zimy u mnie w centralnym palilo sie tylko raz i to slabo, aby nie bylo za goraco.

Teraz sobie w pokoju siedze jeszcze przy calym otwartym oknie :) Trzeba korzystac z ostatnich cieplych dni tego roku.

EDIT:
Za oknem u mnie prawie 18 stopni, a w domciu okolo 20.

Ormianin 03.10.2005 23:41

Cytat:

Napisany przez epol
Tej zimy u mnie w centralnym palilo sie tylko raz i to slabo, aby nie bylo za goraco.

Teraz sobie w pokoju siedze jeszcze przy calym otwartym oknie :) Trzeba korzystac z ostatnich cieplych dni tego roku.

EDIT:
Za oknem u mnie prawie 18 stopni, a w domciu okolo 20.

W ciagu dnia owszem... ale noca temp. opada do 8 stopni i robi sie zimno, mieszkanie sie wychladza, to juz nie lato...

Loczek 04.10.2005 08:35

A u mnie w domu wielka rewolucja. Wywalamy z ojcem piec olejowy i wstawiamy piec na miał, węgiel, drzewo. Taki multi.

Walić ekologię !


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.