Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Jak odnaleźć kod ? (https://forum.cdrinfo.pl/f13/jak-odnalezc-kod-57352/)

Doodeck 05.10.2005 15:32

Jak odnaleźć kod ?
 
Mam płytkę DVD dla dorosłych, zabezpieczoną przed odtwarzaniem czterocyfrowym kodem.
Kod jest nieznany - poprzedni właściciel płytki gdzieś go "posiał".

Pytanie:
Czy w którymś z plików *.ifo, *.vob albo *.bup jest on zapisany?
Gdzie lub jakim programem go można znaleźć?

ed hunter 05.10.2005 15:57

Otwórz ten film w DVDShrink i przegraj bez menu - opcja re-author

jeśli płyta jest DL będzie tam jeszcze jeden lub dwa filmy, kod daje dostęp do jednego

więc trzeba nagrać sobie na 2-3 płytki, tak najwygodniej

:D

artoor 05.10.2005 15:59

Cytat:

Napisany przez Doodeck
Mam płytkę DVD dla dorosłych, zabezpieczoną przed odtwarzaniem czterocyfrowym kodem.
Kod jest nieznany - poprzedni właściciel płytki gdzieś go "posiał". (...)

Achh... te filmy przyrodnicze ;)

Aszej 05.10.2005 16:08

tak to jest jak w szkole było za mało biologii :]

Doodeck 06.10.2005 07:13

Cytat:

Napisany przez ed hunter
Otwórz ten film w DVDShrink i przegraj

Ale ja wcale nie chcę go przegrywać - tylko obejrzeć i podać dalej.
Aż takim "przyrodnikiem" to ja nie jestem :haha: .

ed hunter 06.10.2005 08:13

Cytat:

Napisany przez Doodeck
Ale ja wcale nie chcę go przegrywać - tylko obejrzeć i podać dalej.
Aż takim "przyrodnikiem" to ja nie jestem :haha: .

no to jest tylko 1000 kombinacji :>

można przegrać na RW, będą pewnie trzy, więc taka dawka przyrody, że się znudzi na długo ^_^

a płytki do skasowania...

Doodeck 06.10.2005 09:06

Cytat:

Napisany przez ed hunter
no to jest tylko 1000 kombinacji :>

10.000 :P

Reetou 06.10.2005 14:54

A swoją drogą nie spotkałem się z takim zabezpieczeniem. Jak się zastanowić to jest to wykonalne na jakimś systemie przełączalnych menu, ale... Jesteś przekonany, że to zabezpieczenie płytki, a nie ustawiony Parental Level na odtwarzaczu?

Doodeck 06.10.2005 14:57

Cytat:

Napisany przez Reetou
Jesteś przekonany, że to zabezpieczenie płytki, a nie ustawiony Parental Level na odtwarzaczu?

Na 100 %

ed hunter 06.10.2005 15:01

@Doodeck

fakt 10.000 :)

@Reetou miałem taką przyrodniczą płytkę, którą kumpel kupił w kiosku, wołało o kod niezależnie od blokady rodzicielskiej - wyświetla się osobne menu, jakiś program do autoringu ma taką opcję - nie pamiętam w tej chwili który... :(

na płycie były trzy filmy - jeden gorszy od drugiego ^_^

Reetou 06.10.2005 15:14

Hmm, chętnie bym to obejrzał - nie film oczywiście, tylko konstrukcję tego menu. Bo to co przychodzi mi do głowy to menu, które po naciścnięciu jednego klawisza przechodzi do następnego itd - i po wprowadzeniu 4 numerów następuje porównanie z jakimś rejestrem GPRM. Druga możliwość - naciskamy klawisz i tu jest porównanie i przekierowanie do "dobre/złe" menu. Ciekawe...

Ale jeśli jest to właśnie takie coś, to jest to do 'rozwalenia' w 5 minut robiąc symulację w PGCEdit ;)

Doodeck 06.10.2005 19:28

Dokładnie na takiej zasadzie to polega.
Tylko, że PGCEdit jest dla mnie zbyt skomplikowany - nigdy nie rozbierałem struktury płytek. Kto mi doradzi szczegółowo, jak taką symulację przeprowadzić ?

ed hunter 06.10.2005 19:35

Cytat:

Napisany przez Doodeck
Dokładnie na takiej zasadzie to polega.
Tylko, że PGCEdit jest dla mnie zbyt skomplikowany - nigdy nie rozbierałem struktury płytek. Kto mi doradzi szczegółowo, jak taką symulację przeprowadzić ?

to jednak ktoś tu chce przegrać film? :wow:

Reetou 06.10.2005 20:24

Widzę to tak:

* uruchamiasz symulację (trace mode) wciskając klawisz Next PB
* zostaje wywołane menu na którym powinno być 10 przycisków
* jeśli zrobili to w najprostszy sposób, to 9 klawiszy będzie prowadziło do jednego menu (zły numer), a tylko jeden do innego (właściwy numer) - wybierz ten klawisz. Jego numer-1 będzie pierwszą cyfrą kodu (no chyba, że nie wykorzystują 0 i będzie tylko 9 klawiszy)
* na kolejnych menu sytuacja będzie się powtarzała - spisuj numery klawiszy

Jest jeszcze taka możliwość, że komuś się nudziło i jednak zrobił osobne, lewe menu dla każdego klawisza - wtedy sprawa się trochę skomplikuje i zajmie to więcej czasu.

1stwasp 06.10.2005 20:35

http://www.mediachance.com/dvdlab/tutorial/keypad.html

Pewnie jest zrobione podobnie.
Albo prymitywniej. Tworzący te płyty mają podobny poziom jak i same filmy do których robią te "menu"...

Pozdrawiam!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.