Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   PS2 - CD na DvD (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2-cd-dvd-57369/)

kris-yo 21.12.2004 19:26

PS2 - CD na DvD
 
witam
pytanie brzmi tak jak w temacie, czyli czy da sie obraz CD wypalić na DVD-R.

a konkretnie chodzi o to żeby to chodziło na PS2 (PStwo)

POZDRAWIAM i prosze o w miare sybką odpowiedź

dj infi 23.12.2004 00:59

z wlasnych doswiadczen wiem ze tak sie nie da. konsola nie bedzie wykrywac tego jako gra na ps2 mimo przerobki. tak wiec to co jest oryginalnie na cd nagrywamy na cd .

michal5510 09.06.2005 16:26

jak zripowac gre??
 
mam pare gier na ps2 zripowanych juz ze wchodza na plytki cd i maja cos kolo 700 mega a tzrzeba zripowac je tak zeby mialy mniej niz 633 bo Swap Magic 3.3 nie czyta ripow powyzej 633 mega czytalem ten opis na forum ale nic z niego nie rozumiem pomozcie mi zripowac to jeszcze bardziej ???

Desden 09.06.2005 19:27

Cytat:

Napisany przez michal5510
mam pare gier na ps2 zripowanych juz ze wchodza na plytki cd i maja cos kolo 700 mega a tzrzeba zripowac je tak zeby mialy mniej niz 633 bo Swap Magic 3.3 nie czyta ripow powyzej 633 mega czytalem ten opis na forum ale nic z niego nie rozumiem pomozcie mi zripowac to jeszcze bardziej ???

LOL :D

Jak mozna okrajać ripa z ripa?Zastanawiałes się nad tym... ;)

Mozesz pobawić w Multi DVD gier z CD-jak ci żal płytek ;]

IceManSpy 09.06.2005 19:45

Program MIR ale to na cd w kompie. Gdzies pisalem o tym na forum

michal5510 09.06.2005 20:34

Cytat:

Napisany przez desden
LOL :D

Jak mozna okrajać ripa z ripa?Zastanawiałes się nad tym... ;)

Mozesz pobawić w Multi DVD gier z CD-jak ci żal płytek ;]

a beda te ripy dzialaly jak nagram kilka na multi DVD??

Desden 10.06.2005 10:05

Cytat:

Napisany przez michal5510
a beda te ripy dzialaly jak nagram kilka na multi DVD??

Tak!

@IceManSpy gry na ps2 to nie to samo co na kompa,tutaj trzeba więcej zapału i wiedzy :piwo:

michal5510 10.06.2005 14:09

[QUOTE=desden]Tak!

[QUOTE]
jakimi programami?? bo tych co sa w opisie na forum nie moge nigdzie znalesc moze ktos je ma to prosze o przesłanie mi ich na michal022@op.pl

michal5510 10.06.2005 21:34

eee ludzie pomozcie mi!!!!!!!!!!!!!11

Desden 10.06.2005 22:01

Wszystko jest na http://www.alucard.cc !!!! ((

scigor 16.06.2005 07:54

czy może mi ktoś wytlumaczyć ja zrobić wszystkie rzeczy żeby swap magic działał poprawnie , mam na myśli zakrycie blokad itp. help me!!!!!

michal5510 27.06.2005 22:28

Jak nagrac gre ps2 z plyty cd-r na plyte dvd-r??
 
tak jak w temacie mam taki problem z gra na ps2 jak to zrobic jaki programem pomozcie mi

Desden 28.06.2005 10:12

Po co zakładasz temat zamiast zadawać pytania do wyżej przyklejonego!

A twoja odpowiedź jest tutaj!!!

Snikersik 15.07.2005 22:32

Dać się da, ale chodzić nie będzie ;)

Jako że nie moge zamontowac nowego topicu ( :P ) tutaj zamieszcze przy okazji moje pytanie :)

Często kopjuje gierki na PS2 ;)
Czym to robić lepiej/szybciej? Co się do tego bardziej nadaje? Alcohol czy CloneDVD? :)

Desden 15.07.2005 22:55

@Snikersik dac sie to napewno da jesli chciałbys wiedzieć ;)

Wsumie to każdy jest dobry,którym się umiesz posługiwać.I każdy ma swoją zalete.
Nie ma sensu wypisywać, całą litanie wad i zalet.Używaj tego, który ci bardziej odpowiada, i którym jeszcze nic nie popsułeś.Jesli robisz to pierwszy raz zajżyj do FAQ u gury do Tutoriala z ps2 ;)

Snikersik 16.07.2005 00:19

Cytat:

Napisany przez desden
@Snikersik dac sie to napewno da jesli chciałbys wiedzieć ;)

Wsumie to każdy jest dobry,którym się umiesz posługiwać.I każdy ma swoją zalete.
Nie ma sensu wypisywać, całą litanie wad i zalet.Używaj tego, który ci bardziej odpowiada, i którym jeszcze nic nie popsułeś.Jesli robisz to pierwszy raz zajżyj do FAQ u gury do Tutoriala z ps2 ;)


Dać się da, napisałem, ale czy będzie działać? Śmiem wątpić ;)

Pytanie brzmi, który program sobie lepiej radzi z nagrywaniem, konkretnie chodzi mi o prędkośc nagrywania.

Desden 16.07.2005 00:58

Cytat:

Napisany przez Snikersik
Dać się da, napisałem, ale czy będzie działać? Śmiem wątpić ;)

Jak można miec wątpliwosci,działa na 1mln% za mało?-czy doł0zymy jeszcze dwie szklaneczki?-joke :sluze:

Lepiej i szybciej?Nie wiem co masz namysli poza tym ze predkosc 4x(max x8) dla cd czy x4 dla DVD5 to jest zalecana,
poza tym na czym ci zalezy na czasie wypalania?
Te pytanie mozna rozbic na szereg innych, twożąc niesamowitą książke przygodową,
który to program jest the best, co do 0.0001% dokładnosci :D

Jesli chodzi o te które ja uzywam to nero,a120%,dvddecrypter i wszysko gra,jesli ci rozwiałem wątpliwości ;)

loki7777 16.07.2005 08:35

Hihi on po prostu duzo piratuje i chce szybciej zarabiac kase

Berion 16.07.2005 08:52

DVD Decrypter - mój faworyt

tabsik28 18.07.2005 06:54

siema mam taki problem z ps2 jak nagrywam gre dvdrip na płytkę cd to mi czyta raz na sto razy i chcialbym sie od was dowiedziec jak nagrac obraz cd na płytke dvd bo dvd chodza wpozo oczytalem juz wszystkie forum i zonk nigdzie nie pisze jak to zrobic mam taka stronke http://home.versatel.nl/joeriroels/D..._DVD_-JRLS.htm i jeszcze taka http://forum.pesinsight.com/archive/index.php/t-11119 ale slabo stoje z angielskim jak wiecie cos na ten temat to napiszcie cos albo odezwijcie sie na gg 3942776

Berion 18.07.2005 08:35

@tabsik28
Opisałem to w tutorialu tabsik. :| Mógłbyś się trochę wysilić i poszukać...

Nad działem jest subdział co się FAQ nazywa. Jest tam kilka konsol, jest też PS2. Wystarczy kliknąć... (PS2-VI-CDVDGen)

tabsik28 19.07.2005 00:47

szukalem i nie moglem znalezc znalazlem tylko to http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=54241 ale to nie jest czego szukam [...]

CIACH... regulamin pkt. "7" - dop. Berion

[...] zajmuja 700mb i zadnym programem nie moge tego nagrac na plyte dvd (plik z obrazem) pisze zeby wlozyc cd plyte Berion podaj mi do tego linka

tabsik28 19.07.2005 01:32

jak zainstalowac CDVDGEN 1.5 sciabnelem go rozpakowalem i mam takie pliki:
_INST32I.EX_
_ISDEL.EXE
_setup.dll
_sys1.cab
_user1.cab
data1.cab
DATA.TAG
language.dat
layout.bin
os.dat
SETUP.EXE
SETUP.INI
setup.ins

jak biore setup.exe to wyskakuje mi:
C:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT. ten plik systemowy nie nadaje sie do uruchomienia aplikacij systemu MS-DOS lub microsoft windows wybierz przycisk zamknij aby zakonczyc dzialanie aplikacij

moge wybrac jeszcze ignoruj ale i tak nic nie wyskoczy

Desden 19.07.2005 08:25

@tabsik28 przeciez pisze od A do Z i prosze sie nie wygłupiac z tymi iso z neta...
Możesz zrobić tak, że z C: \WINDOWS\REPAIR do C: \WINDOWS\SYSTEM32 przekopiuj ten AUTOEXEC.NT ;)

tabsik28 19.07.2005 09:31

desden nie pajacuj tylko napisz jak nagrac obraz z cd na plyte dvd

Ghem... - dop. Berion

Berion 19.07.2005 10:58

@tabsik28
Zrób jak desden mówi, albo skorzystaj z Nero (też jest opisany w PS2-VI). CD/DVD Generator jest zdecydowanie lepszy (kontrola nad LBA), dlatego go Tobie poleciłem...

Cytat:

Jak skopiować pliki z iso (CD)? Posłużymy się ISOBusterem. Część progsów przy budowie iso tworzy błędne sektory. Extract'ójemy pliki ignorując wszystkie błędy odczytu. Ot cała filozofia...
Pamiętaj...

tabsik28 05.08.2005 20:32

mozecie mi napisac czemu z moimi dvdrip jest cos nie halo nagrywam je na plytke dvd i jedna dziala dwie niedzialaja berion jest kumaty w te tematy ale cos niechce ze mna rozmawiac na gg z gory dziekowa

tabsik28 05.08.2005 20:34

aha jeszcze chciałbym dodac ze te ripy co dzialaja to musze w dvd scan spachowac na DVD-R

Berion 06.08.2005 18:16

Cytat:

Napisany przez tabsik28
mozecie mi napisac czemu z moimi dvdrip jest cos nie halo nagrywam je na plytke dvd i jedna dziala dwie niedzialaja berion jest kumaty w te tematy ale cos niechce ze mna rozmawiac na gg z gory dziekowa

^_^ :spoko:
Nie to, że nie chcę tylko mam w Konnekt'cie ustawioną opcję blokowania numerów spoza listy.

Ale do rzeczy:
Nie wiem czemu Ci tych parę RIP'ów nie chce chodzić, naprawdę. Jeśli robisz wszystko tak jak kiedyś Ci rozpisałem to nie powinno być żadnego problemu.

PS: Nie pisz postów jeden pod drugim. Jest opcja edytuj przykażdym Twoim poście...

tabsik28 07.08.2005 11:27

w tych co nie chodza to pokazuje sie napis playstation 2 puzniej mignie na czarnym tle i dalej stoi w miejscu (czarne tlo) moze trzeba spachowac na restore albo poukladac po kolei LBA jak myslisz berion i ustaw w gg zebym mugl z toba gadac

Berion 07.08.2005 16:04

Cytat:

Napisany przez tabsik28
w tych co nie chodza to pokazuje sie napis playstation 2 puzniej mignie na czarnym tle i dalej stoi w miejscu (czarne tlo) moze trzeba spachowac na restore albo poukladac po kolei LBA jak myslisz berion i ustaw w gg zebym mugl z toba gadac

Naprawdę nie wiem jak Ci pomóc... A może te gry, które nie chcą "Ci chodzić" to wcale nie są RIP'y? Jeśli tak to konieczne jest usunięcie Media Check...

Napisz jakie to są tytuły. To powinno wiele wyjaśnić (ja nie wróżka :))

tabsik28 08.08.2005 04:39

blade 2
Ps2-Havest Moon Save The Homeland_NTSC_DVDRip_ REGULAMIN #7 - dop.Berion
BMX XXX
Bomberman Hardbal
Cold Fear
dave mirra 2
Eyetoy Antigrav
need for speed underground2
ping pong
PS2-Cyclone.Circus.PAL.DVDRIP.
PS2-Fairly_OddParents_Shadow_Showdown_PAL_DVDRip_ REGULAMIN #7 - dop.Berion
Constantine
bad boys 2

TE GRY MI NIE WCHODZĄ wes mi napisz co mam zrobic

Berion 08.08.2005 07:46

Cytat:

Napisany przez tabsik28
[...] TE GRY MI NIE WCHODZĄ [...]

Nie wchodzą? :rotfl: Czy ja wiem...? Tacka jest przeznaczona na 12cm płyty, więc powinny wchodzić :D
Cytat:

Napisany przez tabsik28
[...] wes mi napisz co mam zrobic

Weź ty tak trochę grzeczniej i weź pisz po Polsku, co?

A teraz do rzeczy:
Nie wiem dlaczego nie możesz ich zabootować. Być może coś robisz źle, nie wiem. Z listy, którą podałeś jakoś nie kojarzę, aby którakolwiek z gier była wydana na CD. Zatem MediaCheck odpada...

Sortowanie wg. LBA... Hmm... ... Napewno nie chodzą nie dlatego, że nie posortowałeś. Możesz to odrazu wykluczyć...

Słaby nośnik? Na czym nagrałeś "te co wchodzą", a na czym te "co nie wchodzą"?

tabsik28 08.08.2005 12:36

Wszystkie nagrywam na DVD-RW "VERBATIM" (4x) pół dziala pół nie DVDFULL wszystkie dzialaja.Mozesz mi napisac co to znaczy botowanie bo nie bardzo sie czuje w tych klimatack konsolowych

Desden 08.08.2005 12:57

Cytat:

Napisany przez tabsik28
Wszystkie nagrywam na DVD-RW "VERBATIM" (4x) pół dziala pół nie DVDFULL wszystkie dzialaja...

I już wiemy,wypal na na DVD-R verbatimie ;)

tabsik28 09.08.2005 04:05

Jeszcze raz.Mam 30 gierek niewiem czy to rip czy cdfull 20 z nich dziala po spachowaniu programem dvd scan (media check) na DVD-R a reszte pachuje i niedzialaja.Te gierki które działają nagrywam na DVD-RW VERBATIM.

Berion 09.08.2005 08:31

Cytat:

Napisany przez Desden
I już wiemy,wypal na na DVD-R verbatimie

Cytat:

Napisany przez tabsik28
Jeszcze raz.Mam 30 gierek niewiem czy to rip czy cdfull 20 z nich dziala po spachowaniu programem dvd scan (media check) na DVD-R a reszte pachuje i niedzialaja.Te gierki które działają nagrywam na DVD-RW VERBATIM.

XD
Nie widzisz pewnej "subtelnej" różnicy pomiędzy "-R" a "-RW"?

nobee 09.08.2005 11:05

Problem z przerobieniem CD na DVD na PS2
 
Zrobiłem wszystko tak jak w waszym poradniku, ale utknoołem na punkcie e) Czym mam zbudować ten obraz i po co ten zapisany plik w txt? Co to znaczy że coś tam zaczyna się od 23 w cd a dvd 600/700. O co w tym chodzi? Może mi to ktoś opisać jak dla kretyna? Dopiero zaczynam zabawe z nagrywaniem więc nie śmiaćsie ze mnie.

Berion 09.08.2005 11:26

Cytat:

Napisany przez nobee
Zrobiłem wszystko tak jak w waszym poradniku, ale utknoołem na punkcie e) Czym mam zbudować ten obraz i po co ten zapisany plik w txt? Co to znaczy że coś tam zaczyna się od 23 w cd a dvd 600/700. O co w tym chodzi? Może mi to ktoś opisać jak dla kretyna? Dopiero zaczynam zabawe z nagrywaniem więc nie śmiaćsie ze mnie.

Na początek. Jest już taki temat! Powinieneś w nim zadać to pytanie (wieczorem je scalę ze sobą)...

A teraz konkrety:
Cytat:

e.) Budujemy nasz obraz (PS2-V) starając się przydzielić plikom taką samą kolejność jak na CD (oczywiście nie chodzi mi o LBA bo tego dokładnie się nie da zrobić. PVD na DVD zaczyna sie od ~600/700 sektora, a nie 23 jak na CD).
Czyli przechodzimy teraz do punktu PS2-V. Dlaczego? Po co duplikować tyle tekstu...
Każdy plik na płycie ma jakgdyby przyporządkowane LBA (nie wiem jak to inaczej napisać; jak otworzysz płytę w ISOBuster'rze to powinieneś wiedzieć o czym teraz piszę). Zapisując tą listę jest Ci poprostu wygodniej zobaczyć, który plik jest po którym.
Np.
A.cnf - LBA=23
B.bin - LBA=3000
C.bin - LBA=1000

Po posortowaniu względem LBA i zapisaniu tej listy np. do *.txt będzie Ci łatwiej je "przesuwać" w programie, w którym będziesz budować iso.

Teraz powinno to wyglądać tak:
A.cnf - LBA=23
C.bin - LBA=1000
B.bin - LBA=3000

i w takiej kolejności wrzucasz pliki (które uprzednio zgrałeś na HDD z tej płyty) do np. CD/DVD Generator.
LBA identycznego nie przydzielisz bo się nie da. Prime Volume Descryptor zaczyna się na DVD od około 600, więc pliku A.cnf napewno nie umieścisz na 23 tylko najwcześniej właśnie na ~600.

Czyli będzie to wyglądać mniej więcej tak:
A.cnf - LBA=600
C.bin - LBA=1577
B.bin - LBA=3577

Rozumiesz? Dalej postępujesz do końca tak jak jest opisane.

PS: Nie musisz ich wcale sortować. Możesz "na chama" je przeżucić, ale laser będzie trochę gorzej sobie radzić z tą płytą.

nobee 09.08.2005 12:12

Dzięki za odpowiedź. Gdzie moge znaleść ten CD/DVD Generator? Szukam w googlach i wszystkie linki wygasły.

Desden 09.08.2005 12:33

Cytat:

Napisany przez nobee
Dzięki za odpowiedź. Gdzie moge znaleść ten CD/DVD Generator? Szukam w googlach i wszystkie linki wygasły.

Takie pytania najlepiej na priva ;)

nobee 09.08.2005 13:04

Musze was jeszcze troche pomęczyć. Zgrałem wszystkie pliki do CD/DVD Generator i jak chce utwożyć iso to mam komunikat: "Too short location lenght. (less then 6000000 sector)". I jeszcze jedno. W zakładce Volume są okienka Disc name, Volume, Volume set, License area. Mam tam wpisać co chce czy to ma jakieś znaczenie?

tabsik28 09.08.2005 13:31

Spachowac na cd dvd czy restore.A jaka jest różnica (oprucz nazwy i tego ze można duzo razy nagrywac ) RW a R

Berion 09.08.2005 13:51

Cytat:

Napisany przez nobee
Musze was jeszcze troche pomęczyć. Zgrałem wszystkie pliki do CD/DVD Generator i jak chce utwożyć iso to mam komunikat: "Too short location lenght. (less then 6000000 sector)". I jeszcze jedno. W zakładce Volume są okienka Disc name, Volume, Volume set, License area. Mam tam wpisać co chce czy to ma jakieś znaczenie?

Cytat:

Napisany przez Berion
2.) Metodą drag&drop przeciągamy pliki do naszej kompilacji. Najpierw *.cnf, dopiero potem *.elf i resztę. Na samym końcu tworzymy Dummy File'a. Po co? Otóż ten soft jest tak skonstruowany, iż nie zgadza się na kompilację "zajmującą" poniżej 600 000 sectorów. Ile to "jest w Byte'ach"? Około 1,2GB.
3.) Przechodzimy na zakładkę "Volume". W polu "Disc Name" wpisujemy np. SLUS-12345.
4.) W polu "Producer Name" wpisujemy... cokolwiek :]
5.) W polu "License Area" wybieramy region, w którym pracuje nasz program (raczej nie ma znaczenia, większość jest PAL/NTSC):
NTSC-JAP -> Japan
NTSC-US -> America
PAL -> Europ
6.) Reszta pól może pozostać czysta

Trzeba czytać co jest napisane...

Berion 09.08.2005 13:53

Cytat:

Napisany przez tabsik28
Spachowac na cd dvd czy restore.A jaka jest różnica (oprucz nazwy i tego ze można duzo razy nagrywac ) RW a R

:O :niepow:

lecitine 25.08.2005 16:14

co zrobic jak na obrazie sa katalogi ja sie z nimi uporac?? CD/DVD Generator ich nie obsluguje

Berion 25.08.2005 16:32

Cytat:

Napisany przez lecitine
co zrobic jak na obrazie sa katalogi ja sie z nimi uporac?? CD/DVD Generator ich nie obsluguje

??? A możesz jaśniej bo nic z tego nie rozumiem. Jakie katalogi, których CD/DVD Generator rzekomo "nie obsługuje" (cokolwiek to znaczy).

Co chcesz zrobić i jak to robisz?

Tusiek19 05.10.2005 21:26

obraz CD na DvD
 
Mam pytanie bo mam obraz gry zrobiony z plyty cd i potrzebuje go nagrac na plyte DvD jak to zrobic bo alkohol jakos nie chce tego nagrac:/??

Desden 06.10.2005 00:57

Cytat:

Napisany przez Tusiek19
Mam pytanie bo mam obraz gry zrobiony z plyty cd i potrzebuje go nagrac na plyte DvD jak to zrobic bo alkohol jakos nie chce tego nagrac:/??

PS2-VI

szczuru 06.10.2005 14:57

Desden, być może jestem ślepy ale w tym opisie brakuje info że przy przerabianiu CD2DVD trzeba jeszcze ELF'y i IRX/IMG przepuścić przez DVD Scan'a i przy twożeniu ISO dodać plik dummy...

Berion 06.10.2005 19:29

Cytat:

Napisany przez szczuru
Desden, być może jestem ślepy ale w tym opisie brakuje info że przy przerabianiu CD2DVD trzeba jeszcze ELF'y i IRX/IMG przepuścić przez DVD Scan'a i przy twożeniu ISO dodać plik dummy...

Zgadza się :D jesteś ślepy :D

Cytat:

Oczywiście taki zabieg można wykonać nie tylko w przypadku programów scenowych (OS'y, Manager'y, Emu itp...), ale też i gier. Z RIPami nie ma większego problemu, natomiast z gier wydanych na CD trzeba zdjąć Media Check, z którym się jeszcze borykam (PS2-III).
Cytat:

Budujemy nasz obraz (PS2-V) starając się przydzielić plikom taką samą kolejność jak na CD (oczywiście nie chodzi mi o LBA bo tego dokładnie się nie da zrobić. PVD na DVD zaczyna sie od ~600/700 sektora, a nie 23 jak na CD).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.