![]() |
Czy istnieje możliwośc wyświtlenia obrazka z konta ftp na www?
Czy istnieje mozliwośc wyświtlenia obrazka z konta ftp na www? Dajmy na to wrzucam obrazek na ftpa przykładowo ftp://ftp.et.prx.net.pl i mam tam obrazek logo.gif. To jeśli podam taki adres na forum do obrazka [img]ftp://ftp.et.prx.net.pl/logo.gif[/img] to nic się nie wyświetla . Da się to jakoś obejść?
|
Zadziała, o ile serwer działa także jako serwer www.
Tak to raczej nic nie wyświetlisz, musisz znać ścieżkę dostepu np: http://et.prx.net.pl/twój_login/logo.gif albo subdomena http://twój_login.et.prx.net.pl/logo.gif, jest kilka możliwości. |
mozna tez tak ftp://login:pass@twoje_ftp/images/image01.gif, ale wtedy kazdy moze podejzec sobie twoj login i haslo w zrodle strony i usunac pliki z serwera, no chyba ze utworzysz konto ftp z prawami odczytu plikow :)
Ale nei weim czy to mozliwe... |
Jest mozliwe. Program Blackmoon FTP Server sluzy do robienia serwera i ona ma takie rozne opcje.
|
można sobie pomóc skryptem php. Wywołasz z odpowiednim zapytaniem np scieżką do pliku na ftp i zwróci obrazek. Wtedy nikt nie podejrzy ci hasła i loginu
|
Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:08. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.