Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Opony zimowe (https://forum.cdrinfo.pl/f5/opony-zimowe-57972/)

Zetoxa 22.10.2005 11:43

Opony zimowe
 
http://wiadomosci.onet.pl/1255135,2678,kioskart.html
do zastanowienia.

rycho 22.10.2005 11:47

Cytat:

Napisany przez Zetoxa

No i widzisz jak sie wygłupiłeś poprzedniej zimy? :D
Przepraszam za burżuja.

marynarz 22.10.2005 11:54

Oszustwo nie oszustwo mi sie zdecydowanie lepiej jezdzi w zimie jak mam zalozone 4 zimowki. Oczywiscie nie pisze tu o komforcie psychicznym tylko o prowadzeniu autka. Ta sama opinie ma moj ojciec.

Zetoxa 22.10.2005 11:58

... sprzedam komplet opon zimowych, tanio, bo rok temu się wygłupiłem jak słusznie stwierdza rychu.

rycho 22.10.2005 11:58

Cytat:

Napisany przez marynarz
Oszustwo nie oszustwo mi sie zdecydowanie lepiej jezdzi w zimie jak mam zalozone 4 zimowki. Oczywiscie nie pisze tu o komforcie psychicznym tylko o prowadzeniu autka. Ta sama opinie ma moj ojciec.

Ale jak nie ma lodu i śniegu to po dwóch sezonach są łyse.
Sprawdzone na dwóch nowych samochodach i dwóch kompletach opon.
W warunkach normalnej polskiej zimy nie sprawdzają się.:)

demek 22.10.2005 12:00

jasne ze w zimie (snieg, oblodzona droga) zimowki sa duzo lepsze ale ja osobiscie szybko wymieniam opony jak snieg zejdzie nawet jesli lapia lekkie przymrozki ale nie ma sniegu to i tak lepiej sie jezdzi na letnich

woitas 22.10.2005 12:13

a co powiecie o całorocznych?
opłaca się?

demek 22.10.2005 12:24

nie jezdzilem wiec sie nie wypowiem

epol 22.10.2005 14:36

Cytat:

Napisany przez woitas
a co powiecie o całorocznych?
opłaca się?

Masz na mysli uniwersalne? Z tego co mi sie zdaje to masz wlasnie takie w samochodzie :) Potocznie na nie wlasnie ludzie mowia letnie.

Wracajac do tematu to zimowki u mnie zawsze zakladalo sie wlasnie jak temp spadala do ~10*C, ale teraz iwdac, ze nie trzeba jeszcze tego robic.

Predi 22.10.2005 16:48

moj ojciec caly rok w tym w ziemie tez jezdzi na letnich.... trzeba po prostu umiec...
no bo co mozna powiedziec jezeli jezdzimy z ojcem na narty i na parkinki pod stokami wjezdzamy na letnich a co niektorzy na zimowych sie zakopuja.... ba nawet kiedys jakiegos dzipa terenowke widzielismy zakopanego na trasie po ktorej wczesniej przejechalismy.... cud to czy jak?

ed hunter 22.10.2005 16:59

umieć to trzeba dzieci robić

a jeśli chodzi o opony zimowe to nie jest to wymysł kosmitów (te same środowiska szukają zależności świata i wszystkiego od wielkiego spisku władz z kosmitami - życzę im powrotu do zdrowia)

opony zimowe to nic innego jak opony terenowe (może guma trochę inna) przystosowane do jazdy po grząskim pdłożu.

w naszym klimacie średnio od 1 listopada trzeba zmieniać opony na zimowe.

jasne ja też jeździłem na oponach letnich w zimie, gdy nie było innych

po pijaku kiedyś też jeździłem - czego więcej nie zrobie.

oddwor 22.10.2005 17:17

Cytat:

Napisany przez epol
Masz na mysli uniwersalne? Z tego co mi sie zdaje to masz wlasnie takie w samochodzie :) Potocznie na nie wlasnie ludzie mowia letnie.

Opony uniwersalne to nie to samo co opony letnie :nie:
O tym jak się jeździ na oponach letnich a jak na zimowych, to może się wypowiadać osoba, która zmienia opony i czuje jaka jest różnica w jeździe.
Według mnie to zimówki powinny być obowiązkowe, tylko nie od 7 stopni ale na śnieg i breję.
Oczywiście trzeba się przyjrzeć oponie i co wtedy widać?
Tzw. opony letnie mają większą płaszczyznę styku z podłożem i mniejsze rowki odprowadzające wodę itp. Opony zimowe mają te rowki większe a więc mniejszą powierzchnię styku z podłożem (zwykle są też węższe, np zamiast 185 letnich zakładamy 175 zimowe) więc automatycznie na suchym!!! podłożu nie mogą zachowywać się lepiej od letnich, jednak sytuacja zmienia się diametralnie na wodzie, śniegu itp.
Zakładanie opon zimowych od 7 stopni skutkuje szybszym ścieraniem bieżnika i co jest z tym związane szybszym zakupem nowej opony :) czym najbardziej są zainteresowani producenci.

ed hunter 22.10.2005 17:24

Cytat:

Napisany przez oddwor
Opony uniwersalne to nie to samo co opony letnie :nie:
O tym jak się jeździ na oponach letnich a jak na zimowych, to może się wypowiadać osoba, która zmienia opony i czuje jaka jest różnica w jeździe.
Według mnie to zimówki powinny być obowiązkowe.

zgadzam się.

przejechałem w życiu prowadząc z 800'000 km mogę powiedziec o oponach wielosezonowych tyle, ze są gorsze w lecie i dość złe w zimie :|

rycho 22.10.2005 17:43

Na śniegu i na lodzie zimówki są doskonałe.
Ale gdzie mamy w miastach śnieg i lód?
Piszę z myślą o użytkownikach używających opon zimowych w miastach takich jak np. Szczecin.
Szkoda pieniędzy.
Chociaż jak raz na kilka lat wybrałem się na wypad w tzn. tereny niezurbanizowane, gdzie śnieg leży od listopada do maja to "zimówki" zdaja egzamin.
Jazda 100km/h na ośnieżonej drodze, co stanowi problem dla np. nowego Mercedesa na wielosezonowych jest niczym dla każdego innego auta na zimówkach.:)

Smartek 22.10.2005 18:42

Cytat:

Napisany przez rycho
Na śniegu i na lodzie zimówki są doskonałe.
Ale gdzie mamy w miastach śnieg i lód?

ty mi lepiej wskaz miejsce w moim miescie gdzie zima na ulicy NIE MA sniegu lub lodu..


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.