Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przegrywanie DVD na DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przegrywanie-dvd-dvd-58101/)

kendit 26.10.2005 13:06

Przegrywanie DVD na DVD
 
Witam mam taki problem nie moge skopiować płyty DVD na inna płyte dvd probowałem Nerem Clonami dwoma v4 i jeszcze droga edycja ciagle sa jakies problemy to znaczy piewszysm nawet udało mi sie zgrać ale tylko zgrałem sam film bez np. tego panelu na poczatku Prosze nie kasowac tego faq bo naprawde szukalem takiego ale nie znalazlem. Co mam robić?

Reetou 26.10.2005 16:28

Zgraj na dysk DVDFab Decrypterem i wypal z dysku.

kendit 28.10.2005 23:13

no ok tylko ze teraz zajmuje mi to 8gb a nie tak jak wczesniej 1 dvd :/ co zrobić

georg 28.10.2005 23:29

Cytat:

Napisany przez kendit
no ok tylko ze teraz zajmuje mi to 8gb a nie tak jak wczesniej 1 dvd :/ co zrobić

Możesz DVD Fabem podzielić na dwie płyty, lub poszukaj np. programu DVD Shrink, aby skompresować na 1 DVD.

kendit 28.10.2005 23:43

Czy cos trace na tym ze upakuje 8gb na jednej plycie dvd programem dvd shrink a moze by sie bardziej oplacalo zostawic tak jak jest czyli 8gb i nagrac na 2 dvd dla lepszej jakosci filmu ??

joujoujou 28.10.2005 23:49

IMO dla jakości najlepiej byłoby skopiować 1:1 na płytkę DL. :idea:

kendit 29.10.2005 09:05

Jak to zrobic.... Sory ale dowiem sie w koncu co mam zrobic czy nie rzucacie takimi hasłami i musze dopytywac pozdrawiam

joujoujou 29.10.2005 11:03

Dowiesz się jeśli w końcu dokładnie sprecyzujesz o co Ci chodzi, na ogólne pytanie zawsze dostaniesz ogólne odpowiedzi. Poczytaj tutaj a zrozumiesz. :)

kendit 29.10.2005 17:36

Very fany :) wiec dokladnie sprecyzowane pytanie : czy trace na tym ze nagram 8gb film na jednej plycie dvd a jeśli tak to ile trace na jakości polecacie nagrac to na 2dvd czy na jedna ?? pozdrawiam co wy byście zrobili ??

joujoujou 29.10.2005 17:43

Bardzo dużo tracisz, pomyśl logicznie, wszak film obcięty o połowę z rozmiaru (abstrahuję tu od dodatkowych menu, ścieżek audio itp extrasów) musi nieść połowę mniej danych, a przecież wiadomo, że dane te niosą informacje o obrazie, mniej danych - gorsza jakość. Jeśli masz palnik obsługujący DL (płyty dwuwarstwowe) pal na nich, jeśli nie (albo szkoda Ci na nie kasy - są drogie, wiem o tym) podziel go i wypal na 2 płytach. Co do tego jak to zrobić odpowiedź była już udzielana niejednokrotnie, więc jestem pewien, że znajdziesz bez kłopotu. :D


P.S. Dobre pytanie. :taktak:

kendit 29.10.2005 23:33

To może byli byście tacy łaskawi i wytłumaczyli mi jedno: Miałem płyte z gazety jeden krazek DVD z filmem( z gazety wiec nie wiem o nim nic wiecej) i zrzuciłem go na dysk i raptem zrobilo sie z niego 8GB czy możliwe jest to że na jedej stronie DVD da się nagrać 8GB danych nie zakładam że na naszych palnikach ale na naprzyklad jakichś wypstrykanych w kosmos którymi ludzie nagrywają orginalne filmy bo ten jest orginalny pozdrawiam

scalak77 30.10.2005 00:03

Są 2 możliwości
DVD Shrink i ustawić na ręczny stopień kompresji i bardziej skompresować menu i dodatki a film zostawić w lepszej jakości, można też usunąc dodatkowe ścieżki audio a zostawić tylko 2 jedną po polsku a drugą po angielsku i napisy do tego po polsku a zaoszczędzisz nawet i kilkanaście %
Clone DVD zostawiasz tylko film z 2 scięzkami bez dodatków i masz o wiele większą jakośc obrazu a film jak ma do 2h (120minut) to kompresja będzie tylko o 20% niższa niż orginał i lepsza jakość wynikowa.
ja wole robić kopie orginałów bez dodatków dzięki temu nie ma tam reklam i wejsciówek których i tak sie nie da ominać ogladając film a scieżkę audio i tak możesz zmienić na stacjonarnym DVD za pomocą przycisku Audio, a napisy przez Subtylites
Da się zmieścić do 9GB na jednej stronie płytki DVD dlatego jest standart DL czyli inaczej mówiąc 2 warstwy nagrywalne na jendej stronie nośnika po 4,5GB na warstwę. Nagrywarki nowej generacji mają oznaczenie DVD DL to oznacza że mozesz zmieścić owe 9GB o lie nośnik czyli płytka ma oznaczenie DL, płytka zaczyna sie nagrywać od środka do zewnątrz a druga warstwa od zewnątz do środka dzięki temu nie ma zbyt długiej i widocznej przerwy podczas zmiany warstwy przy oglądaniu filmu
Mam nadzieje że jasno wytłumaczyłem


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.