Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Jak to zrobić ? (https://forum.cdrinfo.pl/f2/jak-zrobic-58254/)

ble_991 30.10.2005 18:40

Jak to zrobić ?
 
Mam gre "The sims 2" jest ona na 4 cd , a ja chce ją skopiować na 1 DVD. Jak to zrobić? Jakiego programu użyć? CZy podczas instalacji jak będe miał już te simsy na 1 DVD będzie pisała "włuż płytę nr. 2" itd. ?

paput2000 31.10.2005 06:57

Najprościej jest wykonać obrazy każdej z 4 płyt CD, nagrać je wszystkie na 1 płytę DVD jako dane i nastepnie odpalać poszczególne obrazy przez wirtualny napęd.

ed hunter 31.10.2005 07:17

Cytat:

Napisany przez paput2000
Najprościej jest wykonać obrazy każdej z 4 płyt CD, nagrać je wszystkie na 1 płytę DVD jako dane i nastepnie odpalać poszczególne obrazy przez wirtualny napęd.

z płyty przez wirtualny napęd? :blink:

może być ciekawe.

paput2000 31.10.2005 08:19

Cytat:

Napisany przez ed hunter
z płyty przez wirtualny napęd? :blink:

może być ciekawe.

W czym problem?
A jaka jest różnica w podpięciu obrazu umieszczonego na HDD, a obrazu który znajduje się na płycie DVD-ROM?

ed hunter 31.10.2005 08:35

Cytat:

Napisany przez paput2000
W czym problem?
A jaka jest różnica w podpięciu obrazu umieszczonego na HDD, a obrazu który znajduje się na płycie DVD-ROM?

tylko stwierdziłem fakt, bo nigdy mi to do głowy nie przyszło. :)
podpinanie pod wirtuala trwa dłużej niż wymiana płyty :D
a co to za różnica 1 płyta czy 4 - 1.30 czy 2 złote? :idea: :D

paput2000 31.10.2005 09:06

Cytat:

Napisany przez ed hunter
a co to za różnica 1 płyta czy 4 - 1.30 czy 2 złote? :idea: :D

Różnica jest - w ilości wolnego miejsca na półce. :)

robin+ 31.10.2005 20:03

Mam The Sims 2 nagrane na 1DVD czyli 4 obraz płyt cd przy instalacji woła każdą płyte po kolei instaluje się bezproblemowo.Pozdrawiam

Ryszardek 03.11.2005 12:41

Chciałem zadać identyczne pytanie, ale znalazłem ten topic. Próbowałem przerobić Toce 2 z 5 CD na 1 DVD. Prawie się udało, ale pod koniec woła o włożenie do napędu 5-tej płytki. W moim przypadku wystarczyło kliknięcie "ENTER" i poszło. A zrobiłem to tak: zawartość każdej płyty skopiowałem do nowego katalogu, następnie utworzyłem obraz płyty programem Ultraiso. Jeżeli ktoś już tym się bawił to proszę o uwagi i jak zrobić żeby nie wołał o 5 płytę. Dzieje się tak prawdopodnie dlatego, że piąta płyta jest płytą startową dla gry i jest na niej plik .exe taki sam jak na płytce nr 1.

paput2000 04.11.2005 09:09

Cytat:

Napisany przez Ryszardek
Chciałem zadać identyczne pytanie, ale znalazłem ten topic. Próbowałem przerobić Toce 2 z 5 CD na 1 DVD. Prawie się udało, ale pod koniec woła o włożenie do napędu 5-tej płytki. W moim przypadku wystarczyło kliknięcie "ENTER" i poszło. A zrobiłem to tak: zawartość każdej płyty skopiowałem do nowego katalogu, następnie utworzyłem obraz płyty programem Ultraiso. Jeżeli ktoś już tym się bawił to proszę o uwagi i jak zrobić żeby nie wołał o 5 płytę. Dzieje się tak prawdopodnie dlatego, że piąta płyta jest płytą startową dla gry i jest na niej plik .exe taki sam jak na płytce nr 1.

Może problem leży w bezposrednim kopiowaniu plików na dysk przed utworzeniem obrazu. Delikatnie rzecz biorąc nie jest to już ta sama struktura "całości" niż w przypadku utworzenia normalnych i pojedyńczych obrazów każdej z 5-ciu płytek CD.

Cortex 04.11.2005 22:08

wzucasz obraz kazdej plyty do 1 jednego folderu i podczas instalacji jak wyskoczy please insert disc 2 itd. to podpinasz w virtualnym dysku nastepne plyte i dajesz ok i instlaacja idzie dalej :) dziala to z kazda gra chyba a ***** to swoja droga pojdzie w ruch :D

Ryszardek 04.11.2005 22:20

Z mieszaniem obrazami w wirtualnym bawiłem się nie raz. Chciałem wiedzieć jak zrobić DVD z kilku CD. Mój pomysł podałem parę postów wyżej. U mnie działa, ale tak jak napisałem nie jest to do końca dobrze zrobione. Trzeba by wymyślić coś co będzie emulowało 5-tą płytkę. Popróbuję jeszcze z innymi grami np Colin 2005 lub Torment.

NeoFighter 09.11.2005 02:24

Cytat:

Napisany przez Ryszardek
Z mieszaniem obrazami w wirtualnym bawiłem się nie raz. Chciałem wiedzieć jak zrobić DVD z kilku CD. Mój pomysł podałem parę postów wyżej. U mnie działa, ale tak jak napisałem nie jest to do końca dobrze zrobione. Trzeba by wymyślić coś co będzie emulowało 5-tą płytkę. Popróbuję jeszcze z innymi grami np Colin 2005 lub Torment.


z Tormentem nie bedziesz mial problemow, bo dane na plytach znajduja sie w ponumerowanych folderach cd2, cd3, cd4, wystarczy ze dodasz te foldery do pierwszej plyty i powinno chulac, jak gralem w Tormenta, to wlasnie skopiowalem te foldery z plyt i w pliku konfiguracyjnym Tormenta zamiast litery napedu, podalem sciezki do folderow, nie musialem plyt przekladac :)

ble_991 10.11.2005 18:57

ale jak skopjować zawartosc płyty na dysk ?

ed hunter 10.11.2005 19:02

Cytat:

Napisany przez ble_991
ale jak skopjować zawartosc płyty na dysk ?

napędem optycznym, komputerem, dyskiem i programem (nie zawsze - czasami system wystarczy)? :O

a może co jak po co dlaczego?

Ryszardek 10.11.2005 21:36

Cytat:

Napisany przez ble_991
ale jak skopjować zawartosc płyty na dysk ?

Poprostu klikasz prawym klawiszem myszy na napęd gdzie masz płytę, dajesz "otwórz" następnie zaznaczasz wszystko co tak jest, kopiujesz i wklejasz do dowolnego katalogu na dysku twardym.


A wracając do mojego problemu to chciałem przerobić konkretnie TOCA RACE DRIVER 2 na DVD w taki sposób jak opisałem wcześniej, ale pod sam koniec instalacji woła o 5-tą płytkę. Da się to obejść, ale chciałem zrobić "eleganckie" DVD, tak żeby wszystko instalowało się normalnie. Może ktoś podpowie gdzie jest odnośnik do tej płytki. Zassałem również z ciekawości wersję DVD i są tam dokładnie takie same katalogi jak w mojej przeróbce. Próbowałem przerabiać inne gry zawarte na kilku krążkach CD i tam instalacja przechodziła bez żadnego problemu.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.