Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Konwenter ps2 ntsc >>> pal?? help!!! (https://forum.cdrinfo.pl/f106/konwenter-ps2-ntsc-pal-help-58631/)

deejaymario 11.11.2005 07:36

Konwenter ps2 ntsc >>> pal?? help!!!
 
mam maly problemik otoz zakupilem se konwenter ktory teoretycznie mial umozliwiac wyswietlanie obrazu ntsc na telewizorze pal. Niestety nie spelnia tego zalozenia. Mam konsole ps2 slim ntsc a telewizor pal. Jak odpalam gierke ntsc to mam kolor w grze ale obraz caly skacze, natomiast jak wlacze gre palowa to skacze tylko podczas ladowania logo ps2 a potem dziala normalnie co jest grane ?? czy da sie jakos to rozwiazac???

Desden 11.11.2005 12:08

Zrób tak ściągnij sobie ZoneLoadera i zobacz czy ci działa bez konwentera.

szczuru 14.11.2005 15:05

Jeżeli masz przerobioną PS2 to możesz użyc Patchy PPF ze strony http://megagames.com/ps2/ps2_patches.shtml

Berion 14.11.2005 15:11

Ja bym kupił lepiej TV, który obsługuje oba systemy.

Po co się gimnastykować ze swap discami czy męczyć z patchowaniem gry. Jak dla mnie bezsensu...

A dlaczego konwerter nie działa? Nie mam pojęcia, nigdy się tym nie bawiłem.

deejaymario 14.11.2005 16:03

mam ps2 two z mobo infinty v2.0 i tak jak mowie kupilem specjalnie sobie konwenter ktory pozwala grac na telwizorze palowym w gry ntsc, i niestety nic. Wlaczam gre palowa dziala ladny obraz w kolorze, wlaczam gre ntsc lipa obraz skacze jest w kolorze. To nie winna konwentera bo sprawdzalem na dowch i nic:((((( a tv wiem ze powinnieniem se kupic:P

edit:
a co do tego programiu z linka to moge jakas instrukcje jak go uzyc bo nie czaje tyle ze cos czuje ze musze wtedy nagrywac jeszcze raz gierki??

Berion 14.11.2005 17:39

@deejaymario
Po pierwsze:
Edytuj swoje posty, nie pisz jeden pod drugim! Masz na to czas w przeciągu dwóch godzin, potem ten "panel" zniknie.

Po drugie:
Jeśli patch jest w postaci *.exe to postępujesz tak jak autor napisał w readme. Jeśli w *.ppf to ściagnij PPF-O-Matic z naszej strony (po Polsku).

Oczywiście pracujesz na obrazie płyty. Najlepiej *.gi (DVD) i *.bin (CD), ale od biedy możesz też *.iso (DVD) i *.img (CD).

Cytat:

[...] tyle ze cos czuje ze musze wtedy nagrywac jeszcze raz gierki??
Einstein 8 )

M@X 14.11.2005 22:22

Cytat:

Napisany przez Berion
Ja bym kupił lepiej TV, który obsługuje oba systemy.

Po co się gimnastykować ze swap discami czy męczyć z patchowaniem gry. Jak dla mnie bezsensu...


Telewizor to jednak niemaly wydatek, nie zapominaj o tym...

przepraszam za edycje, porabały mi się panele - dop.Berion

Berion 14.11.2005 22:42

Cytat:

Napisany przez M@X
Telewizor to jednak niemaly wydatek, nie zapominaj o tym...

Pożądny tak. Osobiście gram na 14tce, który obecnie nie jest więcej wart jak te 300zł.
Jasne, ze najlepiej byłoby kupić plazme za 6000, ale wiesz...

M@X 15.11.2005 09:52

Najlepiej to by bylo kupic Samsunga HDTV za 30 000 :-). Jest to na razie chyba jedyny TV w Polsce wspierajacy ten jakze przyszlosciowy standard. Jak widac - kosztuje niemalo... ;/

deejaymario 15.11.2005 17:36

no fakt fajnie by smigacv na hdtv w gt4 naprzyklad ale no wiecie ach te 30000...... moze jednak jest rozwiazanie???

Desden 16.11.2005 00:06

Cytat:

Napisany przez deejaymario
no fakt fajnie by smigacv na hdtv w gt4 naprzyklad ale no wiecie ach te 30000...... moze jednak jest rozwiazanie???

PS3 i Xbox360+Plazma :D

deejaymario 16.11.2005 16:24

no tak :P dobry pomysl mysle ze to najlepsze rozwiazanie juz lece do media ...

Desden 16.11.2005 19:35

Cytat:

Napisany przez deejaymario
no tak :P dobry pomysl mysle ze to najlepsze rozwiazanie juz lece do media ...

Chyba na ebaya lub amazona :D

deejaymario 05.12.2005 14:32

Cytat:

Napisany przez Desden
Chyba na ebaya lub amazona :D

no jasne :P niestety nie poradzilem se z tym problemem nadal musze sie meczyc na malym telewizorze pomimo ze duzy stoi ale coz przeciez nie bede gral jak mi obraz skacze ciezko jet:D a podlaczenie pleja do monitora lcd to podobnierz nie dobre rozwiazanie:D

Berion 05.12.2005 17:09

Cytat:

Napisany przez deejaymario
[...] ale coz przeciez nie bede gral jak mi obraz skacze [...]

Pewnie, szkoda oczu :)

Cytat:

[...] a podlaczenie pleja do monitora lcd to podobnierz nie dobre rozwiazanie:D
Wręcz tragiczne...

Pozbieraj na TV - widział ktoś w dzisiejszych czasach telewizor pracujący tylko w PAL (PAL-50)?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.