Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Ps2 chodzi lepiej na boku (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps2-chodzi-lepiej-boku-58705/)

rymas 15.11.2005 13:15

Ps2 chodzi lepiej na boku
 
Witam

Mam rippera 3.2u. Nagrywam na dobrych płytach TDK Verbatim. Nie wiem czemu konsola czyta mi lepiej (jeśli wogule) kiedy postawie ją bokiem?

Z gory Thx ((

M@X 15.11.2005 13:36

Nie od dzis wiadomo, ze PS2 woli "stac" niz "lezec" - traktuj wiec to zjawisko jako zupelnie normalne!

Berion 15.11.2005 13:43

Cytat:

Napisany przez M@X
Nie od dzis wiadomo, ze PS2 woli "stac" niz "lezec" - traktuj wiec to zjawisko jako zupelnie normalne!

Dziadek PSX też

anciol 17.11.2005 05:18

Może głupie pytanie zadam, ale czy psone też można stawiać bokiem? I na który bok lepiej, czy też jest to bez różnicy. Jej boki są cieńsze i może sie przewracać. Ja mam akurat psone dlatego pytam, bo ps2 stoi u mnie bokiem i nie narzekam, ale jedynka leży na plecach:) i przyznam, że są problemy z odczytem niektórych gier. Chociaż to może być też wina wypalonego lasera, konsolka ma już swoje lata i wiele przeszła :) :D

M@X 17.11.2005 10:56

Oczywisice ze mozna - my to opracowalismy z kolega w momencie gdy PSX przestal czytac w poziomie jakiekolwiek plyty. Wowczas dumnie stanal na lewym boku oparty o sciane i "wrocil do zycia". Dodam ze mielismy s******ony przycisk eject i do otwierania przykrywki konsoli uzywalismy zuzytej karty telefonicznej. Ech, to byly czasy ;). Gdy tylko wyczytalismy o mozliwosci postawienia PS2 w pozycji pionowej zaczelismy zalowac ze nie opatentowalismy tego przed Sony ;-D.

Berion 17.11.2005 12:28

Zawsze mnie to dziwiło...

To się nie tyczy tylko i wyłącznie konsol $ony.

Dlaczego ??? Hmm... każdy trzpień, który trzyma płytę ma jak gdyby luzy (nie wiem jak to określić). Przechylając konsolę na bok (lub "na plecy") odległosć pomiędzy nośnikiem, a "okiem" rośnie, dzięki czemu wiązka lasera skupia się pod innym kątem...

Po to chyba jest mechanizm od ustawiania wysokości, żeby nie trzeba było tak wydziwiać... ...

Hmm... To są moje wywody po "jednym piwie". Nie jestem żadnym fachowcem etc. także nie mam pojęcia czy teoria ta jest słuszna.

Fakt, faktem, że to działa.

anciol 18.11.2005 04:23

Ale czy ma znaczenie na którym boku ma stać konsola psone? ( lewym, czy prawym?). Przypuszczam, że analogicznie jak ps2 (czyli na lewym boku), pytam tak dla pewności.

joujoujou 18.11.2005 11:29

Cytat:

Napisany przez anciol
Ale czy ma znaczenie na którym boku ma stać konsola psone? [...]

:hmm: Nie pozostaje nic innego, niż sprawdzić empirycznie. :taktak:

Berion 18.11.2005 11:40

Cytat:

Napisany przez anciol
Ale czy ma znaczenie na którym boku ma stać konsola psone? ( lewym, czy prawym?). Przypuszczam, że analogicznie jak ps2 (czyli na lewym boku), pytam tak dla pewności.

Nie ma znaczenia :glaszcze:

@joujoujou
:D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.