Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Zdjęcia i wideo (https://forum.cdrinfo.pl/f88/)
-   -   Problem z nagraniem DVD-Video w Nero Vision Express (https://forum.cdrinfo.pl/f88/problem-nagraniem-dvd-video-nero-vision-express-58896/)

Kilroy 20.11.2005 15:39

Problem z nagraniem DVD-Video w Nero Vision Express
 
Mam taki problem. Chodzi o nagrywanie DVD-Video w Nero Vision Express.
Kilkuminutowy filmik nagrywa sie przez 25 minut, a film przez 8 godzin! Co
jest grane? U kumpla zajmuje to o WIELE mniej czasu (film nagrał w ponad 1 godz.). Dodam, że pliki były wcześniej przekonwertowane z avi na DVD. Czy to zależy od procesora? Mam C 800 MHz (kumpel DUŻO szybszy). POMOCY!

Atronic 20.11.2005 19:45

Witam . Ja mam podobne czasy konwersji i kompilacji na procku 1 Ghz . Wiele zależy od wielkości obrazu ( jego rozdzielczości ) , oraz trybu kodowania ( np. jedno czy dwu przebiegowy ) . Niestety zabawy z materiałem wideo są bardzo czasochłonne.

Kilroy 21.11.2005 11:42

Dzięki, ale mój problem polega wyłącznie na tym, że bardzo długo to się nagrywa. Gdy nagrywam dane czy cokolwiek innego, to nagrywa się to krótko. Tylko z tym DVD-Video mam problem :/.
A przerabianie avi na DVD to też nie problem.

mckalyka 21.11.2005 13:06

Żeby to wytłumaczyc w prosty sposób to powiem tak. Film który chcesz nagrać nie jest o takich parametrach jaki byc powinien, chodzi o to że źle jest pzrerobiony na format DVD i nero go nie nagrywa w tradycyjny sposób tylko konwertuje do formatu DVD a pzrekonwertowany już film nagrywa. Skozystaj z innego programu do konwersji z avi do dvd a potem nagraj.

Reetou 21.11.2005 13:18

Czekaj, czekaj... Jeśli masz materiał przerobiony wcześniej do DVD-Video, to nie wypalaj go za pomocą Nero Vision, tylko Nero Burning albo Nero Express (bez Vision).

Kilroy 21.11.2005 15:42

W komputerowym też powiedzieli mi że to musi być wina przerabiania formatu. Tak czy siak, spróbuję jeszcze raz.

mckalyka 22.11.2005 11:21

W jakim programie przerobiłeś ten film ? Masz plik mpg czy już gotowe pliki w folderze VIDEO_TS ?

Kilroy 22.11.2005 14:52

Używałem programu 'WinAVI'. Wspomniany kumpel też go używa i problemów nie miał. Wczoraj próbowałem z innymi rozszerzeniami. Jeden videoclip w rozszerzeniu .mpeg przerobiłem na DVD i bezproblemo nagrałem w NeroVisionExpress. Z kolei z plikami o rozszerzeniu .avi i .mpg ma problemy. Próbowałem je przerobić na .mpeg1 i .mpeg2 ale ciągle wychodził .mpg :/. Z kolei jeden clip o rozszerzeniu .avi przerobiłem na DVD i nagrałem bezproblemowo. Teraz już nic z tego nie rozumiem. Miałem nadzieję, że problem wynika z braku kodeka "Real Media" ale nic to nie dało.
Dodam też jedną rzecz. Jak nagrywam w NVE to już sam proces 'Tworzenie menu i strumieni kodowania' sporo czasu zajmuje. Wczoraj jak próbowałem coś z tym zrobić to każdy plik (czy to w rozszerzeniu .avi czy .mpeg) przerabiałem i nagrywałem na tych samych ustawieniach.

mckalyka 22.11.2005 18:51

Staraj się nie używać WinAvi. Czas konwersji jest bardzo krótki jednak jakość jest nie najlepsza. Do przerabiania z Avi do DVD użyj DVD2SVCD lub TheFilm Machine + CCE. Jakość będzie zdecydownie lepsza. A jeśli już przerabiasz w WinAvi to nie wybieraj formatu mpeg tylko odrazu wybierz DVD. W ten sposób na dysku powtanie folder VIDEO_TS a w nim odpowiedznie pliki które bez problemu nagrasz na płytke. Zajżyj tu

Kilroy 22.11.2005 19:36

Ale ja przerabiałem z .avi na .mpg tylko te clipy, których nie mogłem nagrać. I przerabiałem to wyłącznie na próbę żeby sprawdzić czy nadal będą problemy z nagrywaniem (niestety były). Poza tym przerabiałem od razu dany clip na DVD, a nie na .mpg a potem na DVD.
Ale dzięki za linka i alternatywne programy.

mckalyka 23.11.2005 09:39

Spróbuj DVD nagrać za pomocą ashampoo burning studio5. Jeśli coś z plikami do nagrania będzie nie tak to program wyświetli komunikat że nie można nagrać płyty i tym sposobem zaoszczędzisz czas.

Kilroy 23.11.2005 17:30

Hmm... Wiele czasu i tak nie tracę, bo od razu widzę ile zajmie mu wypalenie płyty. THX za alternatywny program.

Tymczasem problem rozwiązałem. Usunąłem WinAVI i zastosowałem wersję którą używa kumpel. Problemów już nie było. Z małym wyjątkiem. Po przerobieniu clipu u dołu ekranu zawsze jest cieniutki zielony pasek. Biorąc pod uwagę to że mogę te clipy nagrać to mały problem, ale czy można jakoś sie tego pozbyć? Albo jaka może być przyczyna że ten pasek się pojawia?

Nieuchwytny 04.10.2009 22:11

pomoc
 
mam problem przeconvertowalem film WinAVI Video Converter na dvd video i nie moge zgrac na płyte tym programem nero Start Smart i niewiem co zrobic zeby mugl nagrac film i odwarzac na dvd


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.