![]() |
no tak, ale przyjdzie Ci kiedyś ochota posłuchać sobie płyty na komputrze, zapomnisz o autostarcie i znów jesteś o jeden reboot do tyłu ;)
pomijając już fakt, że autorun, to jedna z najglupszych funkcji Windowsa. tak jak pisałem już wcześniej - microsoft począwszy od autorun'a, przez minimalny udział użytkownika w instalacjach aplikacji (przez co system nadaje się do reinsalacji po miesiącu, dwóch), wszelkie "wspaniałe" ułatwienia (np. grupowane ikony w Panelu Sterowania w XP :podbite:, kreatory, wizardy), a na dymkach od uaktualnień skończywszy daje wyraz temu, że ma swoich klientów za idiotów, skończonych idiotów... |
Cytat:
|
Cytat:
|
...wystarczy przytrzymać klawisz SHIFT przy wkładaniu płyty, także deaktywuje autostart :)
|
rozgryzione CDS-300 Macrovision - płyty Sony Music, EMI
W bardzo prosty sposób można zripować płytę zabezpieczoną najnowszym systemem Macrovision. Ja posiadam świeżą bułeczkę - Turnaua 11:11 wydaną w tym tygodniu.
a oto jak sobie z tym dziadem (CDS-300, nie Turnauem ;) poradziłem: 1. wyłącz autorun CD-ROMu - uruchom regedit - HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Cdrom - zmień wartość AutoRun na "0" 2. jeśli wkładałeś/łaś już wcześniej (kiedykolwiek) płytę zabezpieczoną CDS-300 do napędu, to musisz usunąć plik: c:\windows\system32\drivers\sdcplh.sys (jeśli nie wkładałeś, nie będzie pliku) 2a. REBOOT 2b. pod żadnym pozorem nie uruchamiaj aplikacji dołączonych na CD (ponownie zainstalują CDS-300 :podbite: - po to wyłączyliśmy autorun) 3. teraz możesz już zgrywać, rippować swoje CD dowolnym programem (chyba - ja używałem Exact Audio Copy i Easy CD-DA Extractor i działało :D) pozdrawiam i radzę cieszyć się wolnością, póki jeszcze można ;) ray PS. Swoją drogą CDS-300, to BUBEL z odpustu, a nie technologia XXIw. I przy okazji znów ujawnia się wielkość Linux'a - tam coś takiego jak software'owe zabezpieczenie bez Twojej zgody nie przejdzie :) Linux i w Linuxie nie robi się idoty z użytkownika! |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:50. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.