Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie w Linuksie, Mac OS i innych alternatywnych OS-ach (https://forum.cdrinfo.pl/f31/)
-   -   lightscribe (https://forum.cdrinfo.pl/f31/lightscribe-59376/)

mjaniszewski2 03.12.2005 13:11

lightscribe
 
Witam
Mam pytanie - jak wygląda sprawa z lightscribe-m pod linuxem? dziala to, czy durni amerykanie patentuja wszystko co sie da zeby mozna bylo tylko uzywac tego w ich komercyjnych produktach?

PS. nie wiem, czemu windowsa nie ma w tej grupie forum, przeciez maja byc 'alternatywne os-y' ;)

kraluk 07.12.2005 14:41

Gdzieś czytałem, że NeroLinux obsługuje lightscribe, ale nie jestem tego na 100% pewien, a poza tym ten soft jest komercyjny...

MetalSlug 27.12.2005 13:19

Prawdopodobnie (może poza Nero) nic pod Linuxem nie obsługuje LS. :(

marin1 28.12.2005 14:45

Cytat:

Napisany przez mjaniszewski2
Witam
Mam pytanie - jak wygląda sprawa z lightscribe-m pod linuxem? dziala to, czy durni amerykanie patentuja wszystko co sie da zeby mozna bylo tylko uzywac tego w ich komercyjnych produktach?

PS. nie wiem, czemu windowsa nie ma w tej grupie forum, przeciez maja byc 'alternatywne os-y' ;)

Windows to nie alternatywny OS. Winda to coś narzuconego ludziom przez BG. To krowa którą doją ludzie z Redmond. Na szczęście jest jeszcze linuks. :piwo:

Domiss 15.01.2006 22:31

Cytat:

Napisany przez kraluk
Gdzieś czytałem, że NeroLinux obsługuje lightscribe, ale nie jestem tego na 100% pewien, a poza tym ten soft jest komercyjny...

Niestety nie obsługuje (przynajmniej na razie). Po prostu aktualnie sama technologia jest dostępna tylko dla kilku wersji windy oraz dla MacOS (to i tak duży postęp :P).

MetalSlug 21.01.2006 17:23

Podobno jest przygotowywana obsługa LightScribe w programie K3B. Poczekamy - zobaczymy.

radosio 13.02.2006 23:53

no przydało by sie cos co obsługuje LS pod pingwinem bo własnie dzis przerobiłem nec'a 4550A na 4551A i zeby sobie "popalić" literki musze odpalić winzgroze ((

FatAlbert 14.02.2006 09:32

do linuxsiarzy (z całym szacunkiem)
przecież dla linuxa są programy emulujące (tak to sie chyba nazywa) i można by uruchomić nero LS wersje np. jak u mnie 66015 dla LG (tylko że Wingroza na dysku)

Domiss 16.02.2006 22:43

To zrób to i pokaż nam jak... Emulatory w większości emulują system, oraz urządzenia DOSTĘPNE pod linuxem. Próbowałem VMWare, ale nawet mi windy nie uruchamia (poza tym dla dobrych emulatorów i tak trzeba LEGALNIE zainstalować windows...).

Ponoć pod cdrecord jest opcja tatoofile, ale w man jest napisane, że jest przeznaczona dla nagrywarek Yamaha DiskT@2 i służy do czegoś trochę innego. Czy ktoś z Was już to testował?

radosio 16.02.2006 23:00

Cytat:

Napisany przez FatAlbert
do linuxsiarzy (z całym szacunkiem)
przecież dla linuxa są programy emulujące (tak to sie chyba nazywa) i można by uruchomić nero LS wersje np. jak u mnie 66015 dla LG (tylko że Wingroza na dysku)

no własnie ta nieszczęsna winda :ysz: , a i Nero to komercyjny program a ja jednak mam linuxa po to zeby lecieć na "otwartym" oprogramowaniu ;)

poczekamy zobaczymy co nowego bedzie w sofcie do nagrywania dla pingwinka :)

FatAlbert 16.02.2006 23:41

Cytat:

Napisany przez Domiss
To zrób to i pokaż nam jak... Emulatory w większości emulują system, oraz urządzenia DOSTĘPNE pod linuxem.

to tylko teoria !! jestem zielony w linuksie (tyle wiem ile przeczytałem czyli prawie nic) i nie wjeżdżaj na mnie bez powodu !!

Cytat:

Próbowałem VMWare, ale nawet mi windy nie uruchamia (poza tym dla dobrych emulatorów i tak trzeba LEGALNIE zainstalować windows...)
no ciekawe czy wydasz ok 350 zeta na wina oryginałke !! (żeby było legalnie)

Domiss 11.03.2006 17:22

Cytat:

Napisany przez FatAlbert
no ciekawe czy wydasz ok 350 zeta na wina oryginałke !! (żeby było legalnie)

Nie muszę. Uczelnia za mnie zapłaciła i mam legalną wersję windy. Tyle, że NIE CHCĘ jej używać. Leży na dysku tylko dla tego, że lightscribe nie jest jeszcze obsługiwane pod linuxem...

Cytat:

Napisany przez FatAlbert
to tylko teoria !! jestem zielony w linuksie (tyle wiem ile przeczytałem czyli prawie nic) i nie wjeżdżaj na mnie bez powodu !!

Nie bez powodu. Nie znasz się na linuksie, więcej, nie masz o nim pojęcia, a radzisz nam, co robić. Wiedz, że użytkownicy linuxa sami umieją używać google. Jeśli jednak uważasz, że gdzieś znalazłeś/wyczytałeś coś, co rzeczywiście pomoże, to podaj link do strony, a nie rzucasz jakieś ogólnikowe, niesprawdzone i dość bezsensowne hasła... a potem dodajesz, że nie masz pojęcia o czym piszesz...
Jasne jest, że aby można było uruchomić pewien komercyjny program pod emulatorem pewnego komercyjnego systemu, to trzeba mieć i ten program (kupić lub ukraść) i ten system (jak wyżej...). A przecież zupełnie nie o to chodzi...

swmarcin 24.10.2006 22:07

sterowniki pod linuxa http://www.lacie.com/products/product.htm?pid=10803

grz3si3k 04.11.2006 09:58

Mozna to zobaczyc Unixy.pl :: LightScribe a fakty

Fajnie to dzia***322;a ale wymaga jeszcze dopracowania plik musi byc juz przygotowany w postaci jakiegos pliku graficznego ale i tak jest ok :>

Domiss 04.11.2006 20:14

No dobra, wszystko fajnie, ***347;ci***261;gn***261;***322;em, zainstalowa***322;em, uruchomi***322;em - niby dzia***322;a... ale przy pr***243;bie wypalenia obrazka dostaj***281; komunikat: Error 4L_0x4: This operation requires root privileges
Cho***263; program uruchamiam z konta roota (je***347;li z innego konta, to te***380; dostaj***281; ten komunikat). Widz***281; go niezale***380;nie od tego, czy korzystam z 4L-gui, czy z 4L-cli (w wersji gui jest kr***243;tszy o napis "Error 4L_0x4")... kto***347; ma jakie***347; pomys***322;y? (Komu***347; dzia***322;a?). Ja mam slacka 10.2... ale to raczej nie ma nic do rzeczy...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.