Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Palenie papierosów - dobre strony (https://forum.cdrinfo.pl/f5/palenie-papierosow-dobre-strony-59812/)

kizio 15.12.2005 13:33

Palenie papierosów - dobre strony
 
Musze przygotowac na Biologie referat nt. dobre strony palenia papierosów. Ja bym napisał poprostu że NIE MA ale nauczycielka powiedziala że dla niektórych ludzi są. Możecie mi pomóc? Potrzebuje informacji co WAM* daje palenie papierosów.

* palaczą

Yarozelsky 15.12.2005 13:38

palenie papierosów niektórym ludziom pomaga sie skupić i odstresowuje :podbite:

joujoujou 15.12.2005 14:23

Palenie sprawia mi przyjemność mimo świadomości, że jest szkodliwe. :szczerb:

prometeusz 15.12.2005 14:44

można wygrać takie zabawki

demek 15.12.2005 15:14

palenie jest pretekstem do zrobienia sobie przerwy :)

sayan 15.12.2005 15:28

poprawia kontakty między ludźmi, ludzie którzy wychodzą w pracy, szkole razem na papieroska maja okazje do porozmawiania i lepszego poznania się.

papierosy odstresowują zdecydowanie, sprawiają przyjemność, niektórym poprostu smakuja.

budzą zamiast kawy.

papierosy powiększają faze u osób nie palących dużo, przy spożyciu alkoholu :)


do wódeczki nie zbędne :)

-Sid-The-Rat=> 15.12.2005 15:52

Cytat:

do wódeczki nie zbędne
do kazdego kartonu powini doklejac slownik ortograficzny [moze byc miniaturowy, albo losowa strona na kazdej paczce]. wtedy palenie bedzie mialo jakis pozytywny wplyw na losy swiata.

ro29 15.12.2005 17:13

Cytat:

Napisany przez sayan
poprawia kontakty między ludźmi, ludzie którzy wychodzą w pracy, szkole razem na papieroska maja okazje do porozmawiania i lepszego poznania się.
(..)

Witam !
To jakiś plus jest.
A ja widzę jeszcze takie - mają ludzie pracę - Ci co uprawiają tytoń, handlują nim, ludzie w zakładach tytoniowych, hurtownicy, pośrednicy, sprzedawcy, producenci opakowań itd.

Oczywiście minusów jest znacznie więcej ...
ro29

P.S. Dla informacji - nie palę i nawet nigdy nie miałem papierosa w ustach.

Desden 15.12.2005 17:24

Palenie tytoniu na zasadzie odprężenia stosowanego jak u indian - to chyba marycha powodowała te wizje? :D
Uogólniając walka ze stresem - czyli psychika + relax cielesno fizjologiczny(marycha) XD

sayan 15.12.2005 17:27

Cytat:

Napisany przez -Sid-The-Rat=>
do kazdego kartonu powini doklejac slownik ortograficzny [moze byc miniaturowy, albo losowa strona na kazdej paczce]. wtedy palenie bedzie mialo jakis pozytywny wplyw na losy swiata.



z orografia mam problemy od zawsze i jesli to komus przeszkadza to moge wogole nie pisac.

pykson 15.12.2005 17:29

@kizio

tylko nie pisz w tym opracowaniu o tym co daja fajki "palaczą" bo bedzie bonus za orty;)

sayan napisal bardzo sensownie, to wszystko prawda, a fakt ze wspolny wyskok na fajke w pracy poprawia stosunki pomiedzy pracownikami od dawna byl przytaczany przez badaczy (pewno amerykanskich)
papierosy pomagaja takze spowodowac, zeby np niepalacy szef oddalil sie dajac upragniony spokoj pracownikowi, polecam ten sposob goraco

@Sid
no i z takim ortem mozna polemizowac
gdyby napisac - "do wodeczki nie zbedne, a wrecz potrzebne"
wowczas byloby na pewno poprawnie
zalozenie, ze powinno byc napisane razem, to tylko Twoja (moze nawet bardziej prawdopodobna) interpretacja, ale skoro pewnosci nie ma to niegrzecznie sie tak czepiac

Eliasz 15.12.2005 17:29

Cytat:

Napisany przez kizio
Musze przygotowac na Biologie referat nt. dobre strony palenia papierosów. Ja bym napisał poprostu że NIE MA ale nauczycielka powiedziala że dla niektórych ludzi są. Możecie mi pomóc? Potrzebuje informacji co WAM* daje palenie papierosów.

* palaczą

"Dobre strony palenia" - co za temat, nie rozumiem twojej nauczycielki co chce przez to pokazać i co to ma na celu :/


pzdr.

kizio 15.12.2005 17:45

Cytat:

Napisany przez Eliasz
"Dobre strony palenia" - co za temat, nie rozumiem twojej nauczycielki co chce przez to pokazać i co to ma na celu :/


pzdr.


Mamy zrobić "debatę" po 1 stronie zwolennicy palenia (m.in. ja) i po drugiej przeciwnicy, gdyby wybor "druzyny" zalezal odemnie to bym sie to to nie pytal :D. Mi przypadło zebranie zdań palaczy.

Predi 15.12.2005 18:34

1. poznajesz maaaase ludzi ;)
2. odprezasz sie
3. spelniasz w sobie tak cos, co kaze Ci "cos" robic... (kazdy musi miec jakis nalog ;) )
4. podobno wzmaga koncentracje (oprocz szumu we lbie nie dane mi bylo zaobserwowac)
5. niezle na dyski w polaczeniu z alkocholem
6. "postarza" - idziesz przez park - "hej, mlody, masz fajki?", idziesz przez park palac - "hej, stary, masz obstawic fajke?"
7. powoduja ze wiele niechcianych osob trzyma sie od Ciebie z daleka (niestety ci dobrzy tez, noi ci niechciani palacy wrecz odwrotnie)
8. dajesz prace wielu ludziom w branzy tytoniowej (w tym mojemu ojcu ;) ) oraz w sluzbie zdrowia
9. zmiejszaja przeludnienie
10. lepszy smrod petow niz potu (lecz to wzgledne)

wiecej juz mi sie nie chce wymyslac ;)

rycho 15.12.2005 18:41

Ale temat.:)

Właśnie rzucam palenie.
Landrynki są wstrętne. :'(


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.