Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Fotografia (https://forum.cdrinfo.pl/f42/)
-   -   SAMSUNG PRO 815 czy SONY DSC-R1 (https://forum.cdrinfo.pl/f42/samsung-pro-815-czy-sony-dsc-r1-59819/)

macgeb 15.12.2005 17:47

SAMSUNG PRO 815 czy SONY DSC-R1
 
Jak w temacie co jest lepiej kupić SAMSUNG PRO 815 czy SONY DSC-R1,do tej pory pracowałem na SONY DSC-H1.

Magda 21.12.2005 17:35

Tylko SONY!

http://www.fotopolis.pl/index.php?go...591&p=0&arch=1

nimal 22.12.2005 07:26

bardzo dziwne porownanie, bo aparaty dosc rozne i jedynie cena podobna
z tych dwoch wybralbym... minolte a200
czemu? do samsung robi swietne pamieci i monitory a sony telewizory, natomiast od aparatow powinni sie trzymac z dala (nie sa zle, ale za lepsza jakosc w nikonie, minolcie czy canonie placi sie o polowe mniej)
a minolta a200 - to jest klasa sama w sobie jesli chodzi o bardzo zaawansowaen kompakty (a z tej grupy pochadza wspomniane przez Ciebie aparaty)
no masz 800 pln w kieszeni na lampe zewnetrzna albo "garsc" akcesoriow

napisz do czego chcesz uzywac aparatu i na czym Ci zalezy - to wymysli sie aparat
jak npiszesz ile masz sianka i jakie masz juz akcesoria, to sie wymysli co do tego aparatu mozna by dokupic ;)

Morris 22.12.2005 08:56

:wow: O kur...! Po poście Nimala sprawdziłem cenę tego sprzętu....

Myślałem, że będzie sporo poniżej 3 tys., a tu... tyle co przyzwoita lustrzanka.

:hmm: A nie lepiej byłoby wziąc jakiegoś Nikona D50 + zestaw obiektywów za tę cenę? Polecam, bo sam wziąłem i jestem pod wrażeniem zdjęć jakie robi na oryginalnym obiektywie, a do końca roku jeszcze ta promocja -400zł... :serdusz:

PS: Jak uchwycę coś ciekawego w Święta, to nie omieszkam wrzucić na Forum :)

ed hunter 22.12.2005 09:26

Cytat:

Napisany przez Morris
:wow: O kur...! Po poście Nimala sprawdziłem cenę tego sprzętu....

Myślałem, że będzie sporo poniżej 3 tys., a tu... tyle co przyzwoita lustrzanka.

:hmm: A nie lepiej byłoby wziąc jakiegoś Nikona D50 + zestaw obiektywów za tę cenę? Polecam, bo sam wziąłem i jestem pod wrażeniem zdjęć jakie robi na oryginalnym obiektywie, a do końca roku jeszcze ta promocja -400zł... :serdusz:

PS: Jak uchwycę coś ciekawego w Święta, to nie omieszkam wrzucić na Forum :)

po dużej ilosci barszczu/zupy grzybowej, lepiej nie brać aparatu do ręki ||

osobiście, gdybym miał kupić tak drogi kompakt, to chyba ten:

http://www.pixmania.com/pl/pl/142301...30-silver.html

pierścienie do ostrości i zoom na obiektywie - jak mi tego brakuje :'(

macgeb 22.12.2005 09:59

Hym a już myslałem że nikt nie odpisze,trudno ja już kupiłem soniaka wczoraj go dostałem szkoda że tak póżno te posty padły.(-:

Morris 22.12.2005 20:12

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez ed hunter
po dużej ilosci barszczu/zupy grzybowej, lepiej nie brać aparatu do ręki ||

Okay, okay... fair play :D


Hehe... @macgeb, zawsze mogłeś kupić coś takiego:

macgeb 26.12.2005 10:18

Cytat:

Napisany przez Magda


Tak jest tylko SONY!!!!!!!!!Magda masz rację

nimal 29.12.2005 12:37

tak sobie chcialem pogdybac troche w dwoch sprawach ktore mnie ukuly a propos tego topicu - oczywscie prosze o opinie :)

1. link zamieszczony przez Magde - porownanie dwoch aparatow w trudnych warunkach, niby ok, ale aparaty z ronych bajek - polprofesjonalna lustrzanka contra zaawansowany kompakt
roznie dobrze mozna porownywac thalie do mesia slk...
jeszcze jakby tanszy aparat wygral, to rozumie...
jak ktos chce porownywac to albo niech wynikiem porownania bedzie remis - co ukaze ze nie warto wydawac wiecej - albo niech porownuje aparaty z jednej polki - np minolte a200 do tego sonego i pasikonika z30 albo jeszcze nikona 8800
oczywiscie porownanie takie bedzie mialo sens tylko jak okreslimy dla kogo ten aparat ma byc:
monolta i nikon rozloza innych pod wzgledem mozliwosci rozbudowy, minolta i pasikonik rozloza innych pod wzgledem szumow itd itd...

2. ow pasikonik z30
a konkretnie kwestia akcesoriow do niego
poniewaz, jak mi sie sytuacja pracy wyklaruje, planuje pare inwestycji, w tym bardziej zaawansowany aparat, rozwaylem takze tego pasikonika
robi swietne zdjecia - temu nie przecze
zakres przyslon maly (11 najmniejszy otwor), ale to jak przy minolcie - za te pieniadze wiecej nie dostaniemy
malo iso do wyboru - szkoda ze zabraklo np 800, w tej klasie standardowo

no, ale teraz powazne zazuty:
nikt nigdzie nie podaje srednicy filtrow! nawet na stronie panasonika nie znalazlem "tej malo istotnej" informacji - ale to jeszcze idzie sprawdzic w kazdym sesnsownym skelepie gdzie beda go mieli
lampa blyskowa! - brak infa czy wspolpracuje z ktorym z obecnych na rynku systemow (np minolty czy canona), a lampa oferowana jako akcesorium przez panasonika NIE MA PODANYCH ABSOLUTNIE ZADNYCH PARAMETROW
szczeka mi spadla jak to zobaczylem...
podsumowujac - imho to dobry wybor jesli ktos chce kupic aparat o duzych mozliwosciach i na tym poprzestanie, ale do rozbudowy sie nie nadaje

dobra - pojeczalem, prosze o komentarze :)

Morris 29.12.2005 20:56

Cytat:

Napisany przez nimal
1. link zamieszczony przez Magde - porownanie dwoch aparatow w trudnych warunkach, niby ok, ale aparaty z ronych bajek - polprofesjonalna lustrzanka contra zaawansowany kompakt
roznie dobrze mozna porownywac thalie do mesia slk...
jeszcze jakby tanszy aparat wygral, to rozumie...

To przecież jasne, że porównanie, jakie zostało zrobione pod tym linkiem nie miało na celu w sposób najbardziej z rzetelnych możliwy ukazać mocnycnych i słabych stron. Porównanie hybrydy z lustrzanką jest sprytnym zabiegiem nobilitującym w oczach odbiorców ten drugi aparat.

Cytat:

Napisany przez nimal
no, ale teraz pwazne zazuty:
nikt nigdzie nie podaje srednicy filtrow! nawet na stronie panasonika nie znalazlem "tej malo istotnej" informacji - ale to jeszcze idzie sprawdzic w kazdym sesnsownym skelepie gdzie beda go mieli
lampa blyskowa! - brak infa czy wspolpracuje z ktorym z obecnych na rynku systemow. (...)

No cóż... są informacje, których dowiesz się tylko z pewnych wyspecjalizowanych stron, albo bezpośrednio u sprzedawcy.
Co do stron, to polecam już wcześniej wymienione, z których sam korzystałem (i jestem zadowolony z wyboru):
- steves-digicams
- imaging-resource

nimal 29.12.2005 21:17

Morris - ad1. coz, ja wiem i Ty wiesz ze takie porowniania sa o kant d... rozbic
ale pare postow wyzej powolywano sie na takie "testy" czyli ludzie sie nabieraja
i glownie na to chce zworocic uwage :)

ad2. zdjecie stopki i krotki opis na zalinkwoanej przez Ciebie stronie rozwial moje watpliwosci
z zadnym systemem nie wspolpracuje (co nikogo nie dziwi), nie tworzy wlasnego (za slaba marka na takie ruchy), dziala z kazda lampa niededykowana - niby ok, ale zapomnijmy o zaawansowanych funkcjach lampy i sterowaniu nia z aparatu - albo kupimy lampe za 2k i bedziemy recznie ustawiac (juz to widze :fiu: ), albo kupimy po prostu silny blyskajacy cus...
a srednicy gwintu tam tez nie podali || nawet o tym nie wspomnieli || no, ale to idzie sprawdzic w skelepie - tylko trzeba pamietac...
mnie problem nie dotyczy - tego pasikonika nie kupie

edit:
nie zmienia to w niczym faktu ze zamieszczenie takiego opisu sprzedawanego produku jest niepowazne i jasno pokazuje gdzie maja klienta http://www2.panasonic.com/webapp/wcs...egory=Lumix%AE
na polskiej stronie opis jest rownie wyczerpujacy

punisher 01.01.2006 04:10

Nie pocieszam, ale chyba lepiej zrobiłeś kupując sony. Z drugiej zaś strony mogłeś kupic lustrzanke co byłoby znacznie lepszym rozwiązaniem. Ale jak już klamka zapadła to zyczę udanych zdjęć tym co kupiłeś.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.