Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Problem z InCD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/problem-incd-59896/)

gung 16.12.2005 22:23

Problem z InCD
 
Mam kłopoty z używaniem programu InCD (ver.4.3) może ktoś miał podobny .
Posiadam nagrywarkę CD LG GCE-8481B (master) oraz nagrywarkę DVD LG GSA-4167B (slave) podłączone do drugiego kontrolera IDE (IDE2), DMA włączone.
Po zainstalowaniu InCD pojawiła się ikona w pasku systemowym, działają opcje, sam program się nie uruchamia (Nero 6 działa bez żadnych problemów). Nie można sformatować dysków RW i zapisywać pakietowo. Brak zakładki we właściwościach nagrywarek brak InCD w menu Polecenie. Zainstalowałem najnowsze firmware nagrywarek wg instrukcji. Po restarcie komputera wszystkie ustawienia InCD się pojawiły, program funkcjonował prawidłowo . Po ponownym załączeniu komputera program nie działa kolejne restarty nic nie dają . Próbowałem zamiany kolejności napędów (master-slave), włączyłem usługi nagrywania, próbowałem odinstalowania i ponownego zainstalowania napędów optycznych, odinstalowania i zainstalowania InCD (po drugiej próbie odinstalowania zostały uszkodzone sterowniki napędów
wg Menadżera urządzeń, Windows nie wyświetlał napędów, Przywracanie systemu, naprawa instalacji i przeinstalowanie systemu nic nie dało). Dobrze że miałem Kopię zapasową twardego i napędy działały pod DOS***8211;a
Mam Windows XP Professional z SP2, Nero 6 Ultra Edition, InCD 4 nie mam zainstalowanych innych programów do nagrywania CD, DVD.
Jeżeli ktoś mógłby pomóc będę zobowiązany.

Jozgaw 28.12.2005 09:30

Mam podobny problem z InCD :-o :smutny: . Ikonka jest na pasku zadań ale po dwukrotnym kliknięciu nie da się uruchomić programu. Wyciągnąłem ikonę na pulpit czasami uda się uruchomić program, nawet jedną płytę sformatowalem i kilka plików nagralem a potem nic. System płytę czasem widzi ale z wielkim trudem. Przy kopiowaniu pliku na CDRW wszystko staje dęba. Też nie moę sobie z tym poradzić. Więc - mało pocieszające- nie jesteś :piwo: sam z takim problemem ??? . Pomoże nam kto?
Windows XP Proffesional, Nero 6.6.0.13, InCD 4.3.12.0
Prosimy o pomoc. :smutny: :'(

esem 28.12.2005 12:16

InCd jest trochę "niedorobiony" - nie obsługuje wszystkich spawarek.
Spawarka musi obsługiwać MoutRainer (lub jakoś podobnie).
Czyli wiecie co macie sprawdzić i ew. poszukać lepszego softu u konkurencji, np. ROXIO.
Polecam użycie opcji SZUKAJ - to nie boli a wszystko już było wyjaśniane.

loki7777 28.12.2005 12:36

Jesli piszesz ze musi obslugiwac mr to to lg raczej go nie obsluguje, obsluga jest od modelu nagrywajacego 52x i to tez tych nowszych.Oczywiscie dvd-rw lg nie obsluguje mr

Maciej 28.12.2005 12:54

sprostuje...
Nagrywarka nie musi obslugiwać MR aby mogła korzystać z INCD. Wystarczy jak obsługuje pakietowy tryb zapisu (Packet). Można sprawdzić w NERO INFO TOOL.

esem 28.12.2005 13:01

Cytat:

Napisany przez loki7777
Jesli piszesz ze musi obslugiwac mr to to lg raczej go nie obsluguje, obsluga jest od modelu nagrywajacego 52x i to tez tych nowszych.Oczywiscie dvd-rw lg nie obsluguje mr

LG kiedyś dawało własny programik do zapisu pakietowego. Nazywał się prassi lub jakoś podobnie. Ale już nie daje...
InCD napewno nie obsługuje NECa - szczegółowe informacje w FAQ na stronie NERO.

Jozgaw 28.12.2005 13:30

Zapomniałem jaką mam nagrywarkę. Otóż moja nagrywarka to nowa LITEON SHW-1635S. Jaka jest wasza opinia pod względem CDRW?

esem 29.12.2005 19:19

Cytat:

Napisany przez Jozgaw
Zapomniałem jaką mam nagrywarkę. Otóż moja nagrywarka to nowa LITEON SHW-1635S. Jaka jest wasza opinia pod względem CDRW?

Neutralna
Obojętna
Brak zaintersowania
Brak opinii

gung 08.01.2006 02:23

Pobrałem poprawkę do Windowsa XP o nazwie "KB912919" i InCD zaczął działać...

Jozgaw 08.01.2006 08:43

Cytat:

Napisany przez Jozgaw
Zapomniałem jaką mam nagrywarkę. Otóż moja nagrywarka to nowa LITEON SHW-1635S. Jaka jest wasza opinia pod względem CDRW?

Przepraszam za błąd powinno być: Zapomniałem napisać jaką mam nagrywarkę. Otóż moja nagrywarka to nowa LITEON SHW-1635S. Jaka jest wasza opinia pod względem płyt CD-RW? ???
gung podpowiedz jak znaleźć tą poprawkę jetem zielony w tych sprawach, z góry dziękuję.

gung 27.01.2006 21:49

poprawka winXP
 
Poprawkę można pobrać ze strony Microsoftu lub automatycznie Przy pobieraniu automatycznym aktualizacji systemu - Panel Sterowania (Aktualizacja automatyczna)

ro29 27.01.2006 23:27

Witam !
Cytat:

Napisany przez gung
Mam kłopoty z używaniem programu InCD (ver.4.3) (...)

Co ja się namęczyłem rok temu z tym programem ;) Straciłem czas i nerwy - a ostatecznie i tak sobie odpuściłem, bo mimo iż zaczął działać - to jakoś - to "z problemami"

Pozdrawiam
ro29


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.