Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Jak zmienić nazwy plików mp3 ? (https://forum.cdrinfo.pl/f2/jak-zmienic-nazwy-plikow-mp3-60384/)

ro29 29.12.2005 15:07

Jak zmienić nazwy plików mp3 ?
 
Witam !
Na wstępie pragnę przeprosić - jeśli taki temat już był (jakoś się nie dokopałem do niego), a także wyjaśnić tym, dla których jest to sprawa może banalna - tak się składa że z mp3 miałem dotychczas do czynienia w stopniu niewielkim - więc stąd moja nikła wiedzy w tym temacie.

Problem jest bowiem następujący - chciałbym zmienić tytułu utworów mp3, które chce nagrać na płytę CD. Po prostu niektóre mam z błędami, inne mają niepotrzebne dopiski itd. Niestety - nie pomogła tu zwykła zmiana nazwy - co prawda na komputerze widać tak jak napisałem, ale discman mp3, czyta dalej jak było poprzednio.
Znalazłem taki programik - mp3tag - chyba on umożliwia takie zmiany - tylko jak na razie nie wiem za bardzo jak go obsłużyć - a nie mam niestety zbytnio czasu na długie zabawy i eksperymenty - jeśli ktoś ma jakąś instrukcje po polsku do niego - to będę wdzięczny.

Za wszystkie rady z góry dziękuję !

Pozdrawiam

ro29

grzeniu 29.12.2005 15:12

Znaczy ze twoj discmen bierze nazwy utworow z tagow.
Skoro juz masz mp3tag, to musisz w nim sprawdzic co jest zapisane w tagach i je wyedytowac.
Jesli twoje mp3 to np kopie oryginalnych plytek to najprosciej w mp3tag sciagnac tytuly z internetu z ktorejs z baz i zapisac w tagach.

ro29 29.12.2005 15:47

Cytat:

Napisany przez grzeniu
Znaczy ze twoj discmen bierze nazwy utworow z tagow.
Skoro juz masz mp3tag, to musisz w nim sprawdzic co jest zapisane w tagach i je wyedytowac.(..)

Witam !
Mój discman to iRiver - imp100.
Bawiłem się przez chwilę tym mp3tag - i szukając po kolei doszedłem chyba już do tej właściwej opcji - zaznaczam tytuł i WIDOK - Znaczniki - i mogę edytować ten tag. Są też tam opcje konwersji - ale na razie nie za bardzo wiem co i jak ...
Ale chyba problem zaczyna się rozwiązywać ;)

ro29

Arepo 29.12.2005 15:51

Witam :piwo:

Nie musisz ściągać specjalnego programu do edycji tagów (chyba, że chcesz), gdyż masz to w praktycznie każdym playerze np.: w Winamp-ie wciskając lewy Alt + 3, oczywiście po zaznaczeniu utworu, którego wpis chcesz edytować.

Pozdrawiam

ro29 29.12.2005 16:06

Cytat:

Napisany przez Arepo
Witam :piwo:

Nie musisz ściągać specjalnego programu do edycji tagów (chyba, że chcesz), gdyż masz to w praktycznie każdym playerze np.: w Winamp-ie wciskając lewy Alt + 3, oczywiście po zaznaczeniu utworu, którego wpis chcesz edytować.

Pozdrawiam

Dzięki - a Real ma takie możliwości - bo jakoś Winam'a nie trawię ;) i używam zazwyczaj albo Reala, względnie WMP9.

I mam dodatkowe pytanie - czy to normalne, że mój discman nie czyta płyt multisesyjnych - tzn. nagrałem na CDRW cztery foldery z mp3 - po dwa za każdym razem - i pierwszą sesję widzi, a drugą nie (na kompie jest ok).

ro29

Arepo 29.12.2005 16:45

W WMP9 jest to ***8211; ***8222; Zaawansowany edytor znaczników***8221; ***8211; z menu, klikając prawym na pliku.
W Real-u 10 ***8211; ***8222;Edit Clip Info***8221; - również klikając prawym na pliku i wybierając z menu.

Co do problemów z płytami wielosesyjnymi to raczej normalne . Może po pełnym zamknięciu płyty będzie OK.

pozdrawiam

ro29 29.12.2005 18:19

Cytat:

Napisany przez Arepo
W WMP9 jest to ***8211; ***8222; Zaawansowany edytor znaczników***8221; ***8211; z menu, klikając prawym na pliku.
W Real-u 10 ***8211; ***8222;Edit Clip Info***8221; - również klikając prawym na pliku i wybierając z menu.

Co do problemów z płytami wielosesyjnymi to raczej normalne . Może po pełnym zamknięciu płyty będzie OK.

pozdrawiam

Witam !
Dzięki @Arepo - dziś wieczór lub jutro będę się bawił w zamianę itd.
A co do płyty wielosesyjnej - niestety zamknięcie nie pomogło.

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc !!

ro29


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.