Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Problem z filmem DVD ? (https://forum.cdrinfo.pl/f13/problem-filmem-dvd-60474/)

jp44 31.12.2005 14:29

Problem z filmem DVD ?
 
Witam wszystkich :) ))).Mam spory problem z filmem na DVD z roku 98.To film hinduski DIL SE moj problem polega na tym ze chce do tego filmu dolozyc polskie napisy,dobrze wiem jak to sie robi lecz pojawia sie spory problem gdy j w dvd descryptor zrobie demux glownego filmu otrzymuje plik video gotowy do autorungu np w dvd maestro czy dvd lab oczywiscie przed tym wyodrebniam sciezkie ac3 w vobedit.Problem pojawia sie gdy w programie maestro wkladam glowny plik otrzymany przez descryptor i plik nie laduje sie poprawnie czas calego filmu to 2 godziny i 44 minuty a w maestro ten plik ma czas 1 godzine i 44 minuty film ma normlanie 31 chapterow a maesto generuje mi tylko 21 w czym problem ? zaznaczam ze film jest w NTSC .Problem podobny jest w DVD LAB lecz tam niby jest czas dobry ale jednak pojawia sie blad o nazwie : 1.open gop's were detected in the file,2.The file will play fine but chapter point may not start accuately,3.in your encoder always select close GOP'S to avoid such problems.Bardzo bym prosil o wyjasnienie problemu bardzo mi jednak zalezy aby problem zniknal w DVD MAESTRO poniewaz uwazam ze jest on dla mnie lepszy od DVD LAB lepiej sie synchronizuja napisy oraz lepiej wygladaja Bardzo prosze o wyjasnienie problemu z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam )))). :)

Reetou 31.12.2005 14:54

Sprawdź czy w Maestro masz cały film, czy tylko błędnie wskazuje czas?

Sprawdź też w Maestro we właściwościach mpeg2 czy w opisie typu pojawia się słowo Drop...

jp44 31.12.2005 15:10

Tak mam drop bo zrobilem i i tak jest jak bylo ((( prosze o dalsza pomoc ??

ideJ 03.01.2006 09:20

Zajrzyj do ustawień DVD Decryptera i sprawdź czy w zakładce "File Mode" masz zaznaczone "Patch M2V Timecode". Możesz spróbować dwóch rzeczy:
1. zmienić zaznaczenie (wyłączyć jeśli włączone lub włączyć jeśli wyłączone), zdemuksować i spróbować zaimportować ponownie.
2. zostawić strumień tak jak jest; kliknąć na cyferki pod zegarem, zmienić SMPTE timecode na same zera i zaimportować ponownie.

jp44: możesz trochę jaśniej z tym drop-em? Bo w końcu nie wiem czy materiał ma ustawioną flagę DROP czy nie.

jp44 04.01.2006 21:15

Idej dziekuje za podpowiedzi lecz patrzylem na te rady ktore podales ale nie skutkuja sam doszedlem do tego tak : po prostu sciezke m2v przepuscilem przez encoder Mainconcept MPEG zaznaczajac fukncje closed gop wpisujac 1 i problem zniknal )))).probowalem wiele encoderow MPEG ale tylko ten mial tak dobra funkcje i sie udalo ))).

jp44 04.01.2006 22:34

Idej wybacz ze pytam ale tak naprawde to co daje ten DROP bo ja wogole go nie mialem i wszystko perfekcyjnie zrobilem )) ? w czym on jest pomocny ?? z gory dziekuje za odpowiedz bym prosil za krotkie streszczenie niz dawanie mi linka do strony bede ci dzieczny ))) :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.