Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Pytanie o Power DVD i PGCEdit (https://forum.cdrinfo.pl/f13/pytanie-o-power-dvd-pgcedit-60604/)

rejdzu 03.01.2006 20:01

Pytanie o Power DVD i PGCEdit
 
Witam
Mam taki problem. Zrobilem authoring serialu. z 2 plyt zrobilem 1. Polaczylem to w jeden VTS z 8 title. Do kazdego sa osobne napisy po angielsku i po polsku. Authoring robilem w DVDLab, jednak nie podoba mi sie rzecz jezeli chodzi o napisy. W PGCEdit poprawilem sobie juz wpisy tak ze moge z menu wybrac napisy polski, angielskie lub je wogole wylaczyc. Napisy ladnie dzialaja przy puszczeniu 8 odcinkow z playlisty(odtwarzanie calosci zrobilem jako playliste dvdlaba) jak i pojedynczo.

Teraz schody. W Power DVD jest opcja GoTo i mozna wybrac do ktorego Title chce isc lub do ktorego Chaptera w Title. Przy wyborze tych opcji napisy mi sie wylaczaja. Wybrane sa w opcjach jednak checkbox przy "wyswietl napisy" jest nieaktywny. Moje pytanie teraz czy Power DVD czysci rejestry czy jak ?? Rozwiazalem to tak ze dopisalem do kazdego title takie wpisy. Prosze o porade jak zmienic te wpisy aby pamietal wybrane napisy z menu przy uzywaniu funkcji GoTo

Kod:

1  Set gprm(11) =(mov) 12
2  Set gprm(12) =(mov) 65
3  if ( gprm(3) == 0 ) then { Goto line 6 }
4  (SetSTN) Set Sub-picture stream = gprm(3)
5  Goto line 9
6  Set gprm(5) =(mov) sprm(2:Sub-picture stream number)
7  Set gprm(5) &=(and) 65471
8  (SetSTN) Set Sub-picture stream = gprm(5)
9  Set gprm(0) =(mov) 1          ****  nizej
********** post commands:
[71 00 00 0B 00 0D 00 00]  1  Set gprm(11) =(mov) 13
[71 00 00 0C 00 01 00 00]  2  Set gprm(12) =(mov) 1
[30 28 00 02 01 C0 0D 0C]  3  if ( gprm(13) == gprm(12) ) then { (CallSS) Call the VMGM PGC 2, resume cell 1 }
[30 08 00 00 01 83 00 00]  4  (CallSS) Call the VTSM Root menu of the current VTS, resume cell 1
********** cell commands:

w lini 9 ustawiam zmienna rejestru gprm(0) na 1 zeby zmienic wartosc z 0, poniewaz w RootM mam sprawdzanie wartosci tego rejestru. Jezeli jest ona rowna 0 to rejestr gprm(3) ustawiany jest na value rowna polskim napisom. Dzieki temu defaultowo ustawione mam polskie napisy przy odtwarzaniu plytki.

Czy mozna to prosciej zrobic i jak ?? prosze o pomoc. Jak cos moge podlinkowac IFO jezeli bedzie potrzeba

Z gory dziekuje ;]

Reetou 03.01.2006 22:14

Jak dokładnie działa PowerDVD i zaimplementowane w nim funkcja Goto, to pewnie wiedzą tylko programiści Cyberlink'a (aczkolwiek niekoniecznie ;)). Sam zastanawiam się jak go zmusić do reakcji na komendę wyłączenia wyświetlania napisów.

Powiedz mi jedno - to co przedstawiłeś wyżej rozwiązało sprawę dla j. angielskiego? Trochę to dziwne jest, bo pre-commands z linii 6 do 8 wyłączają wyświetlanie napisów. Jakbyś mógł, to skomentuj te tajemnicze działania... ;)

Nie wystarczyłby jeden rejestr do obsługi subtitli, inicjowany na początku na wybór ścieżki polskiej?

rejdzu 03.01.2006 22:40

tak linie od 6 do 8 wylaczaja napisy. Przy wyborze napisow angielskich w menu ustawiam sobie wartosc gprm(3) na odpowiedni value (value=64). Po kliknieciu linka ustawia mi ta wartosc. I w 3 lini kodu sprawdza ta wartosc. Jest rozna od 0 wiec ustawia SetSTN na wartosc 64. Jezeli klikne napisy off, ustawia gprm(3) na 0, wiec przechodzi do linijek 6-8 i wylacza napisy. Wszystko dziala pieknie i cudownie, tylko to GoTo w Power DVD powoduje jakby kasowal rejestry i gprm(3) jest ciagle na 0. Nie wiem czy nie bedzie problemu z tym w odtwarzaczach. Akurat nie mam tego jak sprawdzic bo takowego nie posiadam ;d

Jest to moja pierwsza taka zabawa w edycje struktury DVD poprzez komendy. Czy moglbys troche szerzej opisac twoja uwage dotyczaca 1 rejestru ?

Reetou 04.01.2006 13:19

Wydaje mi się, że nie powinieneś przejmować się działaniem PowerDVD - jest niezły, ale ma swoje wady i nie koniecznie musi w nim działać wszystko tak, jak oczekujesz. Możesz zrobić też próby na WinDVD - trochę lepsza jest u niego zgodność. Oczywiście najlepiej byłoby spróbować na stacjonarce, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemu.

Co do jednego rejestru - chodzi mi o to, że nie rozumiem potrzeby wykorzystania gprm(0). Przecież możesz inicjować rejestr gprm(3) na wartość odpowiadającą włączeniu domyślnie ścieżki polskiej, więc po co te porównania i ustawiania gprm(0)?

rejdzu 04.01.2006 19:35

ok poradzilem sobie. wczesniej slepo wpisywalem indeksy napisow jak na oryginalnej plytce. 64,65. Teraz zmienilem indeksy na 0 i 1 (eng i pl). I w PGCEdit dodalem sciezke z subs jako 2. Teraz jak daje off to mi wyswietla puste napisy. jakos to rozwiazalo sprawe, bo niby stepbystep w PGCEdit pokazywal dobre ustawienia subs, jednak opcja wylaczenia nie dzialala.

Wynikiem moich dzialan jest. 8 odcinkow serialu w 1 VTS. Kazdy odcinek to oddzielny title. do kazdego sa napisy eng i pl. defaultowe napisy polskie. wybor napisow z menu na eng pamietany w kazdym wlaczanym odcinku. wylaczenie napisow tez dziala. ciesze sie z wynikow bo 1 raz sie bawilem akurat w taka rzecz. wczesniej tylko dodanie subs i to wszystko. ewentualnie edycja przyciskow. tylko mnie denerwuje DVDRebuilder+CCE. 1 plytka robi sie u mnei 12 h

Reetou 04.01.2006 19:52

Cytat:

Napisany przez rejdzu
ok poradzilem sobie. wczesniej slepo wpisywalem indeksy napisow jak na oryginalnej plytce. 64,65. Teraz zmienilem indeksy na 0 i 1 (eng i pl). I w PGCEdit dodalem sciezke z subs jako 2. Teraz jak daje off to mi wyswietla puste napisy. jakos to rozwiazalo sprawe, bo niby stepbystep w PGCEdit pokazywal dobre ustawienia subs, jednak opcja wylaczenia nie dzialala.

:D No to tak na przyszłość - wyłączenie napisów możesz uzyskać poprzez wpisanie do sprm(2) wartości 63. I jakbyś zwrócił uwagę przy symulacji w PGCEdit instrukcja Set-subpicture stream=0,on powoduje zapisanie do sprm(2) wartości 64 właśnie, więc nie wiem co dała ta zmiana indeksów. No, ale jeśli działa :spoko:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.