Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Z VHS na DVD - konwerterem czy kartą TV? ? (https://forum.cdrinfo.pl/f13/vhs-dvd-konwerterem-czy-karta-tv-60618/)

Matti 04.01.2006 08:12

Z VHS na DVD - konwerterem czy kartą TV? ?
 
Potrzebuję zgrać kilkaset VHS'ów na DVD.

Dysponuję kompem z Athlonem XP 2600+, 2x512 DDR, DVDR Nec.
Potrzebuję jeszcze dobrej karty TV. Forumowa większość bez zastanowienia wskazuje: WinFast TV2000 XP Expert. Wnioskuję zatem, że nic lepszego już raczej nie znajdę. W takim razie chyba zdecyduję się na powyższy tuner.

Przyznam jednak, że nawet nie wiedziałem o istnieniu jakiś cyfrowych konwerterów - może to lepszy wybór niż TV karta ? Jak sądzicie ? Cena razi ale gdyby zdecydować się na model za ~ 300 zł lub mniej
Np.
- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78587247
- http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_14279.html

PS. Chyba nie muszę dodawać, że zalezy mi na jak najlepszej (w miarę możliwości) jakości
PS2. Jaki jest najlepszy i najprostszy programik do zgrania obrazu z VHS na DVD ?

PIOTR34 04.01.2006 16:55

Cytat:

Napisany przez Matti
Potrzebuję zgrać kilkaset VHS'ów na DVD.

Dysponuję kompem z Athlonem XP 2600+, 2x512 DDR, DVDR Nec.
Potrzebuję jeszcze dobrej karty TV. Forumowa większość bez zastanowienia wskazuje: WinFast TV2000 XP Expert. Wnioskuję zatem, że nic lepszego już raczej nie znajdę. W takim razie chyba zdecyduję się na powyższy tuner.

Przyznam jednak, że nawet nie wiedziałem o istnieniu jakiś cyfrowych konwerterów - może to lepszy wybór niż TV karta ? Jak sądzicie ? Cena razi ale gdyby zdecydować się na model za ~ 300 zł lub mniej
Np.
- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78587247
- http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_14279.html

PS. Chyba nie muszę dodawać, że zalezy mi na jak najlepszej (w miarę możliwości) jakości
PS2. Jaki jest najlepszy i najprostszy programik do zgrania obrazu z VHS na DVD ?

Pierwszej pozycji nie brałbym na serio, nawet nie ma podanej strony producenta. Odnosnie drugiej pozycji to parametry znajdziesz --> TU jeśli już chcesz się zdecydować na zakup, to moim zdaniem (nie każdy musi się ze mną zgadzać) lepszym wyborem będzie wzięcie Plextor'a ConvertX PX-M402U niż TunerTV. Mam Tuner Avermedia i zgranie materiału z Videa to jest wielka porażka ;) Wybór należy do Ciebie.

Matti 04.01.2006 20:06

Być może masz rację, ale z tego co czytałem (m.in. na tym forum), każdy kto zrzucał materiał z vhs na dvd za pomocą karty WinFast TV2000 XP Expert był bardzo zadowolony. Ponoc tylko ta karta daje w miarę podobną do vhs'ów jakość.

picasso_b 04.01.2006 22:32

W 100% polecam karte Winfast2000XP Expert.
Nie musisz mieć innego softu do zgrywania materiału. Wystarczy użyć oryginalnego oprogramowania. Jakość: piękna (jak na przeróbkę z analogu). Nie gubi klatek, ale potrzebuje dobrego sprzętu.

joujoujou 05.01.2006 14:58

Cytat:

Napisany przez picasso_b
W 100% polecam karte Winfast2000XP Expert.
Nie musisz mieć innego softu do zgrywania materiału. Wystarczy użyć oryginalnego oprogramowania. Jakość: piękna (jak na przeróbkę z analogu). Nie gubi klatek, ale potrzebuje dobrego sprzętu.

Święte słowa... :tak!:

Osobiście jej używam, nigdy żadnych problemów (choć niektórym się zdarzają, wystarczy przeszukać forum). Dobry wybór. :spoko:

Blade2005 09.01.2006 21:50

Witam , wszystkich chciałbym sie z tym zapoznać bo też chciałbym przegrać sobie filmy z VHS na DVD , jaką karte dobrą telewizyjną trzeba mieć zeby to zrobić.Czy ta karta jest dobra żeby przegrywać takie filmy : Winfast TV 2000XP TunerTV EXPERT, FM Stereo, A2/NICAM, VideoIn ???

picasso_b 09.01.2006 22:03

Oczywiście !!!
 
Ta karta w pełni wystarczy (Winfast2000XP EXPERT). Cały czas na niej pracuje. W zeszłym roku w wakacje miałem zlecenie od kolegi na przegranie kasetek rodzinnych (przyniósł mi całą reklamówkę VHS - 24 kasety 240min !!!) Dzięki tej karcie mogłem spokojnie to wszystko zgrywać i nie musiałem wciąż doglądać czy jeszcze sie nagrywa badź też czy gubi klatki.
W pełni polecam !!!!!

:respect: :pisze: :piwo:

Blade2005 10.01.2006 13:03

OK THX za pomoc.

Matti 10.01.2006 18:09

Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80748451 lub
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80109628

Słyszał ktoś o tym konwerterze ? Jakość będzie lepsza niż z Winfasta ? Obsługa prostsza ?

Ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80456961 kusi ceną ale skoro nic o nim nie wiadomo i no name totalny to sobie odpuszczam.
Ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80415604 jest podobny do tego noname'a.


Teraz zastanawiam sie już tylko nad Winfastem 2000XP lub Plextorem i tym powyższym Adaptec'iem z linka.

btidata 24.01.2006 13:26

Mam też tą kartę i przy zgrywaniu z magnetowidu podlączonego bezpośrednio do karty tv pojawia się u dołu ekranu pasek którego nie potrafię wyeliminować. Próbowalem z róznymi kablami i za każdym razem ten sam efekt. :'(

Zupełnie nie wiem w czym tkwi przyczyna

Dżii 24.01.2006 17:26

Z tego co czytałem w VHS, zapis jest tak zorganizowany że jakieś dane są zapisywane u dołu obrazu. Normalnie tego na TV nie widać ale jest to widoczne przy zgrywaniu. Gdzieś w sieci kiedys czytałem poradnik i najlepiej było zgrywać do MJPEG. Natępnie w Virtualdub przycinało sie obraz i wrzucało do TMPGEnc.

Don Laser 24.01.2006 19:18

Zgrywam VHS przez Vivo od razu do formatu *.mpg w rozdzielczości DVD za pomocą Inter Video WinDVR ,jakość jak na analog dobra , więcej jakościowych niedoróbek widac na monitorze, w TV obraz jest normalny tj. jakościowo zgodny z kasetą VHS .
Nie wiem może dobrym wyborem karty była by ta ze sprzętowym przetwarzaniem
http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3470

btidata 27.01.2006 07:44

Prośba do ekspertów WinFast 2000
 
Czy moglibyście powiedzić jak zgrywacie z magnetowidu na kompa w wariancie bez pośrednika cyfrowego (np kamera). Wiele razy czytałem, że na winfast 2000 xp wychodzi super. Ja cały czas walczę z paskiem u dołu ekranu. ???

Matti 07.02.2006 08:18

Pozwolę sobię "pociągnąć" jeszcze mój temat i zapytać: Czy któryś z konwerterów tutaj dostępnych: http://www.allegro.pl/search.php?str...&category=4312 zainteresowałby was jako alternatywa dla karty TV Winfasta ?

Blade2005 26.02.2006 20:48

Sprawdziłem coś , można przegrywać film z VHS na DVD kartą telewizyjną , ale jakość tego filmu bedzie tragiczna , nie opłaca sie nawet tak przegrywać .

Bródka 26.02.2006 23:57

Czy tragiczna to ja nie wiem bo osobiscie posiadam juz leciwa karte AverMedia BT878 i zgrywalem na niej filmy z kamery Sony Hi8 i wygladaly bardzo dobrze, tak jak powinny wygladac takie filmy z tego materialu i takze mam ten pasek u dolu obrazu, wie ktos jak to usunac ?

Dziadeczek 27.02.2006 08:03

Witam. Ja zgrałem swoje zasoby VHS przy pomocy karty DVD EZMaker Pro PCI. Karta jest droga ale dedykowana przez producenta czyli AVerMedia właśnie do tej operacji. Na opakowaniu napis Convert VHS into DVD,s. Do przechwytywania używałem programu Honestech VHS to DVD v.2 a do autoringu znakomitego TMPGEnc DVD Author 1.6. Efekt - całkiem, całkiem....

Matti 27.02.2006 11:46

Cytat:

Napisany przez Blade2005
Sprawdziłem coś , można przegrywać film z VHS na DVD kartą telewizyjną , ale jakość tego filmu bedzie tragiczna , nie opłaca sie nawet tak przegrywać .

A jakiej karty TV użyłeś ? Winfast 2000 XP Expert ?

Blade2005 27.02.2006 11:58

Narazie nie korzystalem , ale chcialem skorzystac , ale watpie czy to bedzie potem dobra jakosc .

Bródka 27.02.2006 18:22

Cytat:

Napisany przez Blade2005
Narazie nie korzystalem , ale chcialem skorzystac , ale watpie czy to bedzie potem dobra jakosc .

No to jak nie wiesz czy dobra jakosc to sie nie wypowiadaj na temat nie znanej karty tv bo kazda ma inna jakosc, moze zrobiles kompresje na maksa i niska rozdzielczosc to sie nie dziwie ze wyjdzie ci zla jakosc

Matti 28.02.2006 11:32

Przez takie posty jak ten Blade'a mam totalny mętlik w głowie.
Muszę w najbliższym czasie zripować na dvd ok 1000 vhs'ów i nadal nie wiem czy: WYBRAĆ KARTĘ TV czy KONWERTER (jeśli konwerter to który?)

sobrus 28.02.2006 12:14

przy tej ilosci VHSow to od razu kup stacjonarna nagrywarke. Samo odtworzenie 1000 kaset (po 3h kazda) zajmie 125 dni jesli bedziesz odtwarzac non-stop. Ze stacjonarna nagrywarka uporasz sie z tym problemem w rok :) (kiedys trzeba spac). Poza tym musisz kupic plyt DVD za ponad 1000zl :D
Na serio az 1000 kaset? :>
O przerabianu takiej ilosci przy pomocy komputera zapomnij. Jak skonczysz bedziesz mial ze 100 lat :spoko:

Matti 28.02.2006 13:22

No ok tysiąca. Wiem, że to brzmi zabawnie, ale takie są fakty. Dodam, że czasu na to mam sporo, mam uporać się z tym w rok, dwa, trzy lub więcej.

O jakiej nagrywarce ty mówisz ?
Konwerter to zły pomysł ?

Bródka 28.02.2006 13:35

No kup nagrywarke dvd stacjonarna z wbudowanym magnetowidem lub zwykla nagrywarke jak juz masz magnetowid

Matti 28.02.2006 13:36

A jak z kosztami ? bo to również nie jest bez znaczenia

PS. Co innego Karta TV za niecałe 200 zł lub konwerter za 300-400 zł a taka nagrywara chyba kosztuje ciut więcej.

Może jakaś podpowiedź odnośnie modelu: http://www.allegro.pl/search.php?str...7&category=717

PS2. Oczywiście magnetowid mam ale tradycyjny-analogowy.

Bródka 28.02.2006 13:52

Ta jest w miare tania http://www.allegro.pl/item88336478_n...at_gwaran.html

Ewentualnie ta http://www.allegro.pl/item88665190_m...vx_n_soft.html

sobrus 28.02.2006 20:07

z pewnoscia nagrywarka jest najdrozsza, ale tez najszybsza. Zgranie zajmie tyle co odtworzenie kasety.
Zgrywac mozna zwykla karta TV (ja tak robie. z vhs i video8 ). Jakosc jest bardzo dobra, moze nawet rewelacyjna (jak sie postarac to DVD wyglada lepiej niz oryginal, ma mniejsze szumy) ale na zgranie jednej godziny trzeba paru godzin pracy komputera.
Zgranie materialu, ustawienie filtrow, zakodowanie mpeg2 i authoring dvd to metoda dobra, ale nie na 1000 kaset... moim zdaniem stacjonarna nagrywarka to jedyne sensowne wyjscie.

Blade2005 28.02.2006 21:22

Pytałem sie nie dawno człowieka w firmie komputerowej i mówił mi że sie nie opłaca przegrywać filmów przez karte telewizyjną w komputerze , bo jakoś będzie złą , a i jeszcze jedno mówił bezpośrednio o wszystkich kartach tego typu , nie wiem jak to jest z converterem czy filmy przegrane przez niego są w lepszej jakości . A jeszcze jedno pytanie czy da sie zrobić coś takiego że ma sie nagrywarke DVD do kina domowego i da sie podłaczyć do niej wideo i czy dało by sie wtedy przegrywać filmy z HVS na DVD ??

Don Laser 28.02.2006 22:33

IMO żadna nagrywarka stacjonarna nie ma w sobie takiego programu, przetwornika formatów, by efekt z tego uzyskany był lepszy niż uzyskany na komputerze za pomocą np. ECC czy innego softu specjalnie do tego napisanego.
Druga rzecz @ Balde2005, człowiek w firmie komputerowej - na którego się powołujesz - nie wiedzeć czemu wrzuca wszystkie karty telewizyjne do jednego wora.
Są karty z programowym przetwarzaniem obrazu i tutaj rzeczywiście efekt może nie zadowalać, ale są też wyposażone w procesory przetwarzania sprzętowego i tym IMO już zarzucić wiele nie można . Tak więc diabeł tkwi w szczgółach, a tworzenie mitów na ten temat zaciemnia tylko sprawę.

Bródka 28.02.2006 22:34

Mysle ze tak jesli magnetowid posiada wyjscie na chinchach a nagrywarka wejscie

sobrus 28.02.2006 23:20

@Blade2005
hmm nie wiem co Ci powiedzial ale widac sie mylil. Wszystko zalezy jakiego programu uzywasz, i do jakiego formatu zgrywasz. Gdybym uzywal oprogramowania ktore dostalem z karta to efekt rzeczywiscie bylby zalosny, ale ja nawet sterowniki mam inne (pozwalajace np regulowac ostrosc obrazu czego w oryginalnych nie bylo)...
Porownywalem efekt zgrania obrazu z kamery moja stara karta PixelView PlayTV oraz dwiema stacjonarnymi nagrywarkami (Panasonic i Thomson). Zgadnij na ktorym DVD byl lepszy obraz? Tak jak napisal Don Laser komputer daje wieksze mozliwosci. Ale kosztem czasu. Przy odrobinie wprawy i dobrym sofcie zgrywanie przez karte TV daje bardzo dobre efekty.

Matti 01.03.2006 07:39

A gdybym wyselekcjonował z tego tysiąca ok 300 kaset ? Wtedy też polecalibyście wyłącznie nagrywarkę ? Jak w ogóle zgrywany jest materiał takim "cudem" - tzn. skąd wiem ile płytek dvd to zajmie itd

Dodam, że taka nagrywara to jednak ciut ponad moje mozliwości. Nadasl więc zostaje rozwiązanie: Konwerter czy karta ?

PS. Ze względu na mnogość tematów odnośnie zgrywania materiału video za pomocą karty TV, podajcie z łaski swojej linka do najodpowiedniejszego dla laika (tzn. za pomocą jakiego softu i jak)

kokosSEK 01.03.2006 19:50

Cytat:

Napisany przez Matti
A gdybym wyselekcjonował z tego tysiąca ok 300 kaset ? Wtedy też polecalibyście wyłącznie nagrywarkę ? Jak w ogóle zgrywany jest materiał takim "cudem" - tzn. skąd wiem ile płytek dvd to zajmie itd



Dodam, że nagrywara to jednak ciut ponad moje mozliwości. Nadasl więc zostaje rozwiązanie: Konwerter czy karta ?

PS. Ze względu na mnogość tematów odnośnie zgrywania materiału video za pomocą karty TV, podajcie z łaski swojej linka do najodpowiedniejszego dla laika (tzn. za pomocą jakiego softu i jak)

Na Mantę raczej nie patrz, zwłaszcza tą, ona nagrywa tylko w MONO, wieć niech sobie sami oni na niej nagrywają.

Ja mam Panasonica DMR-ES20 i jest bardzo dobra, polecam (dałem za nią 549zł na promocji z 800). Naprawdę spoko nagrywrka.
Generalnie raczej polecam tylko markowy sprzęt, bo ta Chińszczyzna może ci nie dożyć 1000 kasety

Nagrywarka to przede wszystkim wygodna rzecz. Po drugie, jeżeli zaprogramujesz czas nagrywania i jakość, to sama ci wyliczy ile potrzebujesz miejsca na DVD-R- max 8h się mieści, ale przy bardzo niskiej jakości. Jeśli kupisz nagrywarkę z HDD, to nie będziesz miał problemów z miejscem, raczej.

Ważną sprawą jest to, że nagrywarka ma zabezpiecznia antypirackie i niektórych nowych kaset możesz nie przegrać, mi się to jeszcze nie zdażyło, ale przegrywałem stare.

Nagrywarka ma cyfrową obróbkę wejścia AV (jak włączysz oczywiście), która poprawia jakość i podobno umożliwia skopiowanie zabezpieczonej kasety.

Co do kosztów, to nagrywrki chodzą gdzieś tak od 500 w górę. Za nagrywrkę z HDD wydasz ponad 1000.

Co do kosztów, to policz ile komp ci zużyje prądu, a ile nagrywarka.

Blade2005 02.03.2006 05:23

Ej o co chodzi z tą jakąs nagrywarką bo nie wiem , to jest jakby nagrywarka do DVD tak że sie podłańcza i przegrywa , no bo nie rozumiem , gdzie sie ją podłańcza i co to jest ??

Dżii 02.03.2006 22:20

Nagrywarki stacjonarne to taki magnetowid tylko na płyty DVD :D
Czy nagrywany materiał jest nagrywany jako płyta DVD czy pojedyńczy plik mpg? Może można to ustawiać?
Tak się zastanawiam czy są nagrywarki nagrywające do DivXa?

batory67 07.03.2006 11:32

Cytat:

Napisany przez btidata
Czy moglibyście powiedzić jak zgrywacie z magnetowidu na kompa w wariancie bez pośrednika cyfrowego (np kamera). Wiele razy czytałem, że na winfast 2000 xp wychodzi super. Ja cały czas walczę z paskiem u dołu ekranu. ???

Nie potrzebnie walczysz bo po wstawieniu zgrane pliku avi do TMPGEnc otrzymasz plik mpg też z paskiem u dołu, ale po przerobieniu w programie do authoringu /w moim przypadku Ulead Moviefactory 4/ otrzymamy obraz na odtwarzaczu dvd już bez paska u dołu.

kromagg 18.03.2006 22:32

czesc.
Przeczytalem ze masz tę samą nagrywarkę którą ja wlasnie kupiłem.
Jednak ty jestes zadowolony, a ja niebardzo...
Myślałem że będzie mi czytała moje plytki z filmami w formatach mpg, mpeg, avi a nie załapała żadnej z tych płytek które na kompie chodza bez problemu. I to ani nie chcą chodzic te nagrane na zwykłej cd, ani na dvd. Sam nie wiem co myślec.
Mialem nadzieję, że będę mial co oglądac a tu nic. Tym bardziej mnie to martwi, bo kumpel co sobie kupił jakis tani odtwarzacz dvd za 150zł nie ma tego problemu co u mnie, u niego wszystko chodzi.
Daj znac czy tez masz ten problem...
pozdrawiam.

kromagg 18.03.2006 22:34

[QUOTE=kokosSEK]Na Mantę raczej nie patrz, zwłaszcza tą, ona nagrywa tylko w MONO, wieć niech sobie sami oni na niej nagrywają.

Ja mam Panasonica DMR-ES20 i jest bardzo dobra, polecam (dałem za nią 549zł na promocji z 800). Naprawdę spoko nagrywrka.
Generalnie raczej polecam tylko markowy sprzęt, bo ta Chińszczyzna może ci nie dożyć 1000 kasety
czesc.
Przeczytalem ze masz tę samą nagrywarkę którą ja wlasnie kupiłem.
Jednak ty jestes zadowolony, a ja niebardzo...
Myślałem że będzie mi czytała moje plytki z filmami w formatach mpg, mpeg, avi a nie załapała żadnej z tych płytek które na kompie chodza bez problemu. I to ani nie chcą chodzic te nagrane na zwykłej cd, ani na dvd. Sam nie wiem co myślec.
Mialem nadzieję, że będę mial co oglądac a tu nic. Tym bardziej mnie to martwi, bo kumpel co sobie kupił jakis tani odtwarzacz dvd za 150zł nie ma tego problemu co u mnie, u niego wszystko chodzi.
Daj znac czy tez masz ten problem...
pozdrawiam.

odra 21.03.2006 16:43

Witam.
Pozwole sie wtrącic do dyskusji,ja uzywam karty PixelView XCapture CX881p,jest to karta tylko w jedną stronę tz.posida tylko wejscia do kompa: S-vhs.video analog ,Zgrywam juz rok jakosc jest b. dobra.ustawim format DVD,właczam magnetowid i leci.Pozniej przerabiam,to programem Tmpge Autor.Jezeli plik wynikowy jest duzy, to pakuje programem ;dvdshrink iwszystko jest ok.Do karty jest dołaczony program: PowerDirector 2,55ME itymprogramem robię wszystkie ustawienia do zgrywania,mozna nim robic b,duzo rzeczy. To by było tyle mojego wywodu.
odra

ADEM 03.04.2006 20:12

VHS na DVD
 
Witam.
Ja osobiście nagrałem kilka kaset przez kartę TV w NERO 6
Wyszło elegancko,można podzielić na sceny i inne .W NERO dzieli film automatycznie na 4,35GB na 1płytkę.

Matti 04.05.2006 11:20

Po przeczytaniu tych postów zdecydowałem się na kupno STACJONARNEJ NAGRYWARKI DVD, myslę, że z dyskiem twardym, chyba, że będzicie polecać bez. Tylko dzięki niej zgram taką ilość kaset na dvd. Inaczej tego nie widzę. W takim razie jaką wybrać ? Wiadomo, że skoro mam już wydawać kasę to chciałbym by obsługiwała divx'y z plikami txt. Większych wymagań nie mam, przede wszystkim chodzi o zgranie tych kaset video.

darekbranka 04.05.2006 22:09

Ja do zgywania z VHS na DVD używam Radeona 9525 VIVO
jakoś nie różni sie od oryginału.
(Zgrywałem programem nero)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.