Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Fotografia (https://forum.cdrinfo.pl/f42/)
-   -   Kolorowanie cz.b. fotek (https://forum.cdrinfo.pl/f42/kolorowanie-cz-b-fotek-61521/)

Berion 30.08.2013 10:14

Dzięki.

Zgadza się, ten garnitur właśnie był sraczkowaty, ale... tak jest lepiej. ;d

- - -

A drzewa już nie ma. Dowiedziałem się, że to była morela i jakieś 20 lat temu na okoliczność "wymiany drzewostanu", na całych pierwszych Polach Mokotowskich wycięto wszystkie drzewa owocowe - czyli miastu nie chciało sio sprzątać opadłych/podgniłych owoców. Jakby trochę zaczekali to problem by się sam rozwiązał i nie byłoby ich dzisiaj nawet na drzewach - z biedy. :sciana:

ed hunter 30.08.2013 03:22

No pan panie, to jest coś! :spoko:

Z tego co ja pamiętam, to w tamtym czasie garnitury były najczęściej w kolorze sraczkowatym, ale tak jest lepiej. ;)

Berion 29.08.2013 23:51

Ilość załączników: 1
Odnowiony dziadek. :)

Berion 29.08.2013 10:32

Dzieło właśnie jeszcze nieskończone, ale chciałem się pochwalić wydzierganiem zagięć i "porwów", które eliminowałem stemplem i łatą, by potem ręcznie odmalować wzorki, zagięcia i litery. Nie bardzo wiem jak ten dziadkowy garniak pokolorować. Jakie były wtedy w modzie. Sądząc po odcieniu na zdjęciu to chyba coś niebieskiego. Krawat zachował się do dnia dzisiejszego i niestety był w takim ostrym kolorze, no może trochę bardziej karmazynowy - ale zastanawiam się nad zmianą bo źle się ten kolor kojarzy. ;) Z książkami też problem, nie wiem jakie mogą być te okładki, a już ich u nas nie ma.

Problemy z takim kolorowaniem zauważyłem dwa. Pierwszy to dobór kolorów i filtrów. Już widzę, że nie daję rady w pojedynku z naturą.

Drugi problem to rozpoznawanie kształtów. Nie wiem dlaczego te zdjęcia są takie nieostre, czy taka po prostu kiedyś była technologia czy może to wina fotografującego. Niby patrzy się na te zdjęcia, ale nie zwraca się uwagi na szczegóły, które wychodzą dopiero jak trzeba coś z nimi zrobić. Choćby ta trawa, przecież nie jest jednokolorowa, są liście, kwiatki itd. One wszystkie też mają różne odcienie w zależności od tego jak pada światło i różne kolory zieleni. Na tym zdjęciu ni w diabły tego nie widać, trudno rozpoznać tam cokolwiek innego niż samą trawę, ale podświadomie mózg nam mówi że jednak coś jest nie tak z tymi kolorami.

- - -

To taka zabawa, ale przyznam szczerze że fajnie było cofnąć się w czasie. Mimo że "kolory orwo", to jednak inne są odczucia z oglądania takich zdjęć niż czarno białych, martwych.

- - -

Byłem wczoraj na Polach Mokotowskich i nie znalazłem tego drzewa, a zdjęcie było na pewno robione przy Trasie Łazienkowskiej. Byłem ciekaw co się zmieniło przez 40 lat. :D

ed hunter 29.08.2013 01:44

Gość na zdjęciu chyba nie miał szarych rąk, ale to szczegół. ;)

Jarson 29.08.2013 01:00

Dzieło jest jeszcze niegotowe, ale idzie w dobrym kierunku ;) Ale swoją drogą to pokolorowanie całego zdjęcia tak, żeby wszystko grało i wyglądało realistycznie jest arcytrudnym zadaniem...

M@X 29.08.2013 00:12

Ksiazki w tle na pewno wszystkie szare nie sa ;-)...

Jarson 28.08.2013 23:10

Jak na początek bardzo ładnie ;)

Niestety takiego programu nie ma - zresztą jakby był to i tak ręcznie męczyłbyś się z wymazaniem załamań :)

Berion 28.08.2013 22:18

Ilość załączników: 4
To i ja sobie pokolorowałem. :czar:

Na razie to mój pierwszy wieczór z tym tematem, więc należy mi się wyrozumiałość. Największy problem mam z kolorem skóry.

Morduję się w fotoszopce, chyba że znacie jakiś program, który jakoś magicznie-matematycznie, na podstawie odcieni sam wyliczy kolory.

Zetoxa 29.03.2006 23:50

... ależ to była romantyka, żone poznałem w kolejce po film ORWO :serdusz: :*

joujoujou 29.03.2006 00:58

Cytat:

Napisany przez Oktawian89
orwo ?

Hehe, kolega nie pamięta czasów, gdy w kolejkach się wystawało po "fantastycznej" jakości filmy do aparatów fotograficznych, produkowane przez naszych sąsiadów enerdowców. :mruga:

http://img213.imageshack.us/img213/9995/02orwo0jr.jpg

Oktawian89 28.03.2006 22:22

orwo ?

ed hunter 26.03.2006 05:36

trzeba pomazać kolorami i dopiero nacisnąć na kolorowanie.

pobawiłem się chwilę, kolorki jak na ORWO wychodzą :D

gallus 25.03.2006 20:57

Mam 3 skany jaki***347; czarnobia***322;ych poczt***243;wek z mojego maisteczka, pr***243;bowa***322;em pokolorowa***263; je tym programem, ale niestety zmienia mi tylko kolor na odcienie szaro***347;ci - co jest nie tak?
PS mo***380;e znacie co***347; innego co pokoloruje te zj***281;cia? :)

http://img218.imageshack.us/img218/3149/zbk18bc.th.jpg
http://img481.imageshack.us/img481/527/zbk27tx.th.jpg
http://img207.imageshack.us/img207/949/zbk31hn.th.jpg

paja 28.01.2006 02:56

Genialny :) przydatny lubie odkrywać czarno białe fotki w kolor.
bo czarno białe są takie tajemnicze :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:40.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.