Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje (https://forum.cdrinfo.pl/f102/)
-   -   Dysk twardy i obslugiwana przez mobo pojemnosc (https://forum.cdrinfo.pl/f102/dysk-twardy-obslugiwana-przez-mobo-pojemnosc-62058/)

Predi 07.02.2006 20:11

Dysk twardy i obslugiwana przez mobo pojemnosc
 
czas kupic nowy dysk... tylko dysk, wiec niestety IDE
pojemnosc jaka mnie interesuje to 160GB
na stronie producenta mojej plytki wyczytalem ze z biosem ktory na szczescie mam, pojemnosc taka jest obslugiwana
teraz odnoscie z tym kilka pytanek laika:
1) limit 160bg dotyczy poj. urzadzenia i nie sumuje sie np. z drugim dyskiem?
2) co jezeli dysk podepne do innego kompa np. nie obslugujacego 160gb dyskow... system bedzie wtedy widzial tylko czesc dysku? czy nie bedzie problemow z uzywaniem tej widzianej czesci i ryzyka a-ku-ku danym na niewidzanej?
3) co z USB? jezeli dysk wloze do kieszeni USB i podepne, to zachowuje sie on (chodzi o limit poj.) jak podpiety na tasmie IDE?
4) z tego co wyczytalem, zeby xp ujrzal te 160gb musze zainstalowac sp1? :| co na kompach ktore nie maja sp1?

sorka zwlaszcza za pierwsze pytanko, ale musze miec pewnosc zanim utopie prawie 300zl ;)
aha i tworze nowy temat bo nie moglem w czelusciach forum znalezc satysfakcjonujacych mnie danych ifnormacji ;)
z gory dzieki za odp :)

demek 07.02.2006 20:32

1) pojemnosci kazdego urzadzenia z osobna a nie po zsumowaniu
2) jezeli dysk bedzie podzielony na partycje to nie bedzie najmniejszych problemow
3) nie wiem :P
4) nie musi byc sp1, wystarczy dodac jeden wpis do rejestru i nie bedzie robil smieci

REi 07.02.2006 20:42

Cytat:

Napisany przez Predi
3) co z USB? jezeli dysk wloze do kieszeni USB i podepne, to zachowuje sie on (chodzi o limit poj.) jak podpiety na tasmie IDE?

Jezeli mobo nie obsluguje duzych dyskow rozwiazaniem jest kupno osobnego kontrolra IDE... kieszenie na usb posiadaja swoj kontroler wiec o ile system obsluzy to nie bedzie problemow.

yahol 07.02.2006 22:51

Na dodatkowych kontrolerach IDE/USB/IEEE nie wystepuje problem z wielkoscia dyskow.

Utrzymywanie XP bez SP2 - to ......nieodpowiedzialnosc, nie powiem glupota. Nie ma zadnego powodu nie miec SP2.

Jezeli podepniesz dysk pod MoBo nie obslugujace duzych dyskow - nic nie zobaczysz :)

Edit:
-wielkosci dyskow nie sumuja sie :)

Predi 08.02.2006 00:09

hmm no wiec zasada superpozycji nie dziala (jak zreszta myslalem :D )
nie ma te zadnego powodu MIEC SP1 czy 2 i nie bedziemy sie o to klocili Yahol bo bylo to juz kilka razy walkowane na forum ;)

dzieki wszystkim za odpowiedzi :)
jutro lece kupowac

Mily_ 08.02.2006 06:25

Cytat:

Napisany przez Predi
hmm no wiec zasada superpozycji nie dziala (jak zreszta myslalem :D )
nie ma te zadnego powodu MIEC SP1 czy 2 i nie bedziemy sie o to klocili Yahol bo bylo to juz kilka razy walkowane na forum ;)

dzieki wszystkim za odpowiedzi :)
jutro lece kupowac



A ja mam czystego Wina i chodzi od 3 lat... :> bez problemów...

ed hunter 08.02.2006 07:10

Cytat:

Napisany przez Mily_
A ja mam czystego Wina i chodzi od 3 lat... :> bez problemów...

i kto to mówi :>
działa 3 lata po 100 format c: :hahaha:

Predi 08.02.2006 10:17

Cytat:

Napisany przez Mily_
A ja mam czystego Wina i chodzi od 3 lat... :> bez problemów...

powiedz to Yaholowi :D
moj 14lutego skonczy roczek i jest czysty..... a instalowalem z przyczyn niezaleznych...

pablocoo 08.02.2006 16:12

Cytat:

Napisany przez yahol
...Nie ma zadnego powodu nie miec SP2..

Wystarczy mi, ze kursor myszy sam sie przesuwa :blee:
Dlatego uzywam Win2003 :spoko:
A gdyby nie, to napewno zostalbym przy XP SP1 :taktak:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.