Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   PSTwo v14, R 3.41 i USB Advance (https://forum.cdrinfo.pl/f106/pstwo-v14-r-3-41-usb-advance-62536/)

rdg 19.02.2006 13:05

PSTwo v14, R 3.41 i USB Advance
 
Witam,

czy ktos probowal uruchomic wymieniona w temacie kombinacje? Mnie przy probach na 2 dyskach sie niestety nie powiodlo - wynikiem byl czarny ekran i zawieszenie pracy (tak to przynajmniej wygladalo przez 2 czy 3 minuty). Co do przygotowania dyskow zrobilem to poprawnie (tyle, ze podpiete byly przez IDE a nie USB - ale to chyba nie ma znaczenia). Konwerter IDE-USB dziala ok przy podlaczeniu do PC. Ustawianie dyskow na Master/Slave nic nie pomaga (to juz bylo dzialanie w porywie szalenstwa - gdyby jakims dziwnym cudem mialo to znaczenie). Na stronce SKS Apps, gdzie mozna pobrac USB Advance jest tylko wzmianka, ze program przeznaczony jest dla v1-v12, ale to moze byc zwykly brak update'u. Zatem zapytuje raz jeszcze - czy komus udalo sie uruchomic ten soft na konsolce w wersji v14 (modchip czy SM3.6)?

ps: Dyski sprawdzalem rowniez przez unLaunchELF'a - tam tez nie dzialaly (tak samo jak moj pendrive Kingstone'a). Wina moze byc fakt, ze dyski sa w FAT32 (ale tak formatuje je soft do USB Extreme/Advance). Nie sprawdzalem ich w myPS2 1.1 z braku czasu (konwerter mialem tymczasowo pozyczony). W razie gdy jeszcze jakichs informacji brakuje - chetnie doprecyzuje.

ps: offtopicowe pytanie (hehe): widzial ktos w PL HD-Combo w sklepach? Bo sprowadzanie zza granicy troche kiepski pomysl.

EDIT:
Jeszcze jedna informacja (gdyby ktos sie zastanawial) - znajomy na innej konfiguracji (inny konwerter IDE-USB), v12 (lub v13 - nie wyzszy model) i SM3.6 uruchomil spokojnie USB Advance.

Berion 19.02.2006 13:49

Pomóc Ci nie potrafię, nie znam nikogo z V12<.

Natomiast jeśli chodzi o Pendrive'a to sformatuj go na FAT16, na FAT32 żadko, który jest widziany. Mój Kingstone DataTraveler II 512 USB2.0 jest rozpoznawany tylko na "starym facie".

HDDCobmo, HDDConnect i innych wynalazków nigdy nie widziałem w Polsce. Nawet na allegro/ebay, więc doóki ktoś nie zainwestuje w to pozostaje zagranica :|

rdg 19.02.2006 15:04

Cytat:

Napisany przez Berion
Pomóc Ci nie potrafię, nie znam nikogo z V12<.

Natomiast jeśli chodzi o Pendrive'a to sformatuj go na FAT16, na FAT32 żadko, który jest widziany. Mój Kingstone DataTraveler II 512 USB2.0 jest rozpoznawany tylko na "starym facie".

HDDCobmo, HDDConnect i innych wynalazków nigdy nie widziałem w Polsce. Nawet na allegro/ebay, więc doóki ktoś nie zainwestuje w to pozostaje zagranica :|

Moj pendrive jest juz na FAT16, ale to raczej wersja I (z boku widnieje piekny napis DTI/512) - a wlasnie ona nie chce wspolpracowac z PS2 z tego co czytalem. Sciagnalem troche USBD.IRX i trzeba bedize w uLELF przetestowac je po kolei, ale narazie efekt ten sam ... dioda na pd miga jak szalona i na tym praca staje :) w myPS2 1.1 efekt ten sam. Jesli sam korzystasz z jakiegos specyficznego z ktorym dziala to poprosze o info.

To jednak poboczny problem - nadal staram sie dojsc dlaczego USB Advance nie dziala. Zastanawia mnie brak USBD.IRX do tego programu (podejrzewam, ze po prostu driver jest wbudowany lub korzysta z domyslnego sterownika PS2). Brak tez pliku konfiguracyjnego. Coz - moze ktos jeszcze sie odezwie w temacie :)

Berion 19.02.2006 21:57

Korzystam z uLELFa 3.1r (nie potrzebuje zew. modułów), ale chyba przerzucę się na LELF 3.45 - dodano możliwość wyboru zew. modułu i możliwość zachowania time stamp save'a.

Cytat:

[...] Zastanawia mnie brak USBD.IRX do tego programu (podejrzewam, ze po prostu driver jest wbudowany lub korzysta z domyslnego sterownika PS2). [...]
nie driver -> moduł. Najprawdopodobniej tak...

ery00 23.04.2006 16:43

MAM KONSOLE PSTWO SCPH -75004 v14 + RIPPER 3 4u i posiadam r***243;wnie***380; dysk HDD MAXTOR 160 GB IDE W KIESZENI Z WYJ***346;CIEM USB I NIE MAM WOG***211;LE FIOLETOWEGO POJ***280;CIA JAK TO Z SOB***260; PO***321;***260;CZY***262; ,***379;EBY M***211;C GRA***262; Z DYSKU.BARDZO PROSZ***280; NIECH KTO***346; POMO***379;E !!!

Berion 23.04.2006 17:27

@ery00
Nie korzystam z USBA/E, bardzo mała kompatybilność z grami.

Hmm... zwyczajnie, choć mogę się tylko domyślać. Wkładasz dysk do kieszeni, a kieszeń podłączasz "ubekiem" do PS2. Do czytnika wkładasz USBAdvance i formatujesz nim hdd (chyba da się).

Co dalej, nie wiem. Poszukaj strony produenta lub zajrzyj do instrukcji :D

rdg 24.04.2006 00:21

Cytat:

Napisany przez ery00
MAM KONSOLE PSTWO SCPH -75004 v14 + RIPPER 3 4u i posiadam również dysk HDD MAXTOR 160 GB IDE W KIESZENI Z WYJŚCIEM USB I NIE MAM WOGÓLE FIOLETOWEGO POJĘCIA JAK TO Z SOBĄ POŁĄCZYĆ ,ŻEBY MÓC GRAĆ Z DYSKU.BARDZO PROSZĘ NIECH KTOŚ POMOŻE !!!

Wiec krok po kroczku.

Po pierwsze - konsola musi byc w stanie odpalac kopie bezpieczenstwa programow/gier (bo zakladam, ze nie masz sprawnej plytki z programem USB Advance/ USB Extreme).

Po drugie: jak to zrobic (JTZ -> miniFAQ).

Zaczynamy od sprzetu - potrzebujemy dysk ktory mozna podpiac pod USB. Jesli posiadasz zwykly dysk IDE (stary rodzaj podpiecia, PATA, ktory rozpoznamy po szerokiej tasmie jaka znamy chociazby z podpiecia CD/DVD w komputerze - pod Serial ATA zwanym w skrocie SATA nie widzialem przejsciowek na USB) to nalezy zaopatrzyc sie w odpowiednia przejsciowke (niektorzy zwa to przelotka). W tym momencie fizycznie jestesmy w stanie podpiac dysk do konsoli - polowa drogi za nami.

Etap drugi to dolaczenie do sprzetu oprogramowania. W tym wypadku jest to USB Advance (ewentualnie USB Extreme, ale nie na nim bazuje wypowiedz). Nalezy odpowiednio sformatowac dysk (programem ul_format), co da nam w wyniku pojedyncza partycje w FAT32 (a nie jak niektorzy twierdza programem WINHIIP, ktory uzywamy w przypadku podlaczenia dysku przez zwykle IDE - daje nam to partycje w formacie conajmniej nieokreslonym). Majac w tym momencie przygotowany dysk mozemy zaczac wrzucac obrazy zrobione z naszych gierek programem ul_install i w sumie na tym konczy - wlaczamy programik i na tym koniec.

polecam informacje zwiazane z podanymi programami. pozdrowka zwyczajowo

Berion 24.04.2006 08:35

Cytat:

Napisany przez rdg
[...] Nalezy odpowiednio sformatowac dysk (programem ul_format), co da nam w wyniku pojedyncza partycje w FAT32 (a nie jak niektorzy twierdza programem WINHIIP, ktory uzywamy w przypadku podlaczenia dysku przez zwykle IDE - daje nam to partycje w formacie conajmniej nieokreslonym) [...]

FAT32? :wow:

Jeśli chodzi o HDL/HDA to tolerują tylko dyski z systemem APA (PFS), podobnie jak na oryginalnym HDD. Zawsze więc myślałem, że wszystkie programy tego typu taką potrzebują.

rdg 24.04.2006 10:23

Cytat:

Napisany przez Berion
FAT32? :wow:

Jeśli chodzi o HDL/HDA to tolerują tylko dyski z systemem APA (PFS), podobnie jak na oryginalnym HDD. Zawsze więc myślałem, że wszystkie programy tego typu taką potrzebują.

Taka prawda. HDL/A a USBA/E to dwa rozne rodzaje programow jesli patrzec w kwestii uzywanych partycji. Nie mowiac juz o tym, ze oprogramowanie do USBA/E dostepne na PC (sluzace do wrzucania obrazow) jest aktualnie w mizernym stanie - zeby wrzucic gotowy obraz a nie tworzyc go na podstawie plyty trzeba sie chwilke napocic i wyszukac odpowiedniego softu pod cmdline.

chinek 19.06.2006 14:07

Witam.
Mam czarnulke PSTwo v14, SM 3.0, USB Advance. Udalo mi sie zrobic, aby dysk byl widziany przez USBadvance (ale niestety nie zawsze go widzi:sciana: ). Dysk mam podlaczony do zasilania, ale podpinam go dopiero w momencie gdy USBadvance juz sie odpali. Jesli nie widzi no to wyciagam wtyczke USB i po jakims czasie wkladam spowrotem (pare razy sie zdazylo, ze dysk zostal wykryty gdy byl podlaczony od poczatku). Udalo mi sie odpalic 2 gierki z 15 ,ktore mialem na dysku:ysz: czesc z nich miala dzialac, niestety nie poszly, byl tylko czarny ekran. Byc moze jak wyjdzi jakas nowsza wersja USBadvance to bdzie lepiej:spoko:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.