Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Jaki monitor LCD ? (https://forum.cdrinfo.pl/f113/jaki-monitor-lcd-62891/)

Adalis 27.02.2006 08:57

Jaki monitor LCD ?
 
Witam
Zamierzam zakupić monitor LCD do kwoty około 900zł i chodzi to o 17 cali. Zastanawiam się nad wyborem jednego z tych monitorów:
1.NEC Monitor AccuSync LCD72VM 17
2.Hyundai Monitor LCD B70A 17
3.LG Monitor FlatronLCD L1715S 17
Prosze o jakieś opinie lub inne propozycje.
Pozdrawiam

Smartek 27.02.2006 10:25

kurcze!
to juz to tak potanialo?!
dwa (albo 3 - nie pamietam) lata temu kupilem CTX PV722i 17' za 2500zl! :)

wracajac do tematu:
ja patrze na kat widzenia i dla mnie minimum to te 170* w obie strony, czas reakcji schodzi na drugi plan, bo mam 25ms i smuzenia nie widze :). Warto spojrzec czy kontrast jest okolo 500:1 i jasnoc w granicach 250 cd/m2.
Potem patrze na firme i wyglad panelu.. i kupuje :D
pozdro ;)

-edit-
spojrzalem na te modele co wypisales i jak narazie:
nec odpada
hyundai wydaje sie byc najlepszym wyborem do tej ceny (dobre parametry, szkoda, ze w kacie widzenia zabraklo 10* - wtedy bylby praktycznie idealny ;))
lg odpada (m.in. ze wzgledu na slabe katy widzenia i gorsze parametry od hyundaia).

Coz, trudny wybor, jakbys mial wiecej kasy - na pewno znalazloby sie cos prawie idealnego, a tak to musisz troche "skapic" :).
Moj (mimo iz model, mozna powiedziec - stary) ma b. dobre parametry:

25 ms
250 cd/m2
170* / 170*
400:1

sluzy ponad dwa lata i jestem z niego BARDZO zadowolony!
pozdro ;)

-edit2-
wlasnie przegladam allegro i jak narazie spodobal mi sie ten model za 940zl:
http://allegro.pl/item88198086_monit...cd_101725.html

i inne:
http://allegro.pl/item88056993_okazj...4ms_3lata.html
http://allegro.pl/item88371353_lg_fl...gwarancja.html

wiec za ~950zl mozesz dostac o wiele lepsze panele niz Twoje w/w,
fajnie jakby w temacie wypowiedzial sie ktos, kto zna sie na tych roznych "typach" matryc - bo ja jestem w tym zielony jak napis "Xbox" na pudelku ^_^.

Ricki 27.02.2006 10:46

Ja wybrałem LG taki jak w podpisie, bo miał gwarancje na piksele, i już jeden subpiksel wypalony powodował to, że mogłem w terminie miesiąca od daty zakupu oddać go do serwisu i dostać nowy panel. Ostatnio Philips wprowadził ciekawe warunki gwarancji, więc wpierw tym bym się kierował a dopiero po tem ile ma ms i kątem widzenia. Ja i tak patrze na wprost monitora więc mi to nie przeszkadzanawet jak więcej osób ogląda film też jest ok. a jest to matryca TN czyli szybka, ale z małym kątem widzenia i tylko 16.2 mln. kolorów

ro29 27.02.2006 11:04

Witam !
Pozwolicie, że wejdę w temat ;)
@Smartek - możesz napisać, jak np. ten Twój monitor pracuje w mniejszej niż nominalna rozdzielczości ? Jakoś nie wyobrażam sobie w normalnym użyciu 1280 X 1024 - powiedzmy o jedną niżej to tak...
I jak sprawują się nowsze modele w tej kwestii (bo to jest sprawa - która - oprócz martwych pikseli i ceny - odstrasza mnie nadal od LCD).
Pozdrawiam
ro29

Smartek 27.02.2006 11:31

Cytat:

Napisany przez ro29
Witam !
Pozwolicie, że wejdę w temat ;)
@Smartek - możesz napisać, jak np. ten Twój monitor pracuje w mniejszej niż nominalna rozdzielczości ?

pojawia sie pikseloza, nieczytelne czcionki itd. :)
ale - 17' LCD nie jest rowne 17' CRT!

a co za tym idzie - rozdzialka 1280x1024 na 17' LCD wyglada b. dobrze
pozdro ;)

Yarozelsky 27.02.2006 11:43

Ja zaproponuje ci 17" Samsung SyncMaster 710N

Smartek 27.02.2006 11:48

Cytat:

Napisany przez Yarozelsky
Ja zaproponuje ci 17" Samsung SyncMaster 710N

:spoko:

mensir67pl 27.02.2006 12:25

Ja mam wiec i to Tobie proponuje ;) tylo cos drogawo tu maja ? :>

http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_15769.html

skyrider 27.02.2006 15:16

proponuje dołożyć te 100 zł i kupić AG NEOVO LCD F-419

http://sklep.henwar.pl/index.php/mp/...odukt_id=27196

cena to 1076,69 zł / szt.

mam ten monitor i jestem baaardzo zadowolony. gwarancja door to door, dobra jakość obrazu, 12ms, złącza DVI i analogowe, kable sygnałowe w komplecie (analog i DVI), wbudowany zasilacz.
poprzednio mialem HP L1925, też LCD 19" (20 ms).

nie ma sensu kupować 17" za 900 zł, jak za niewiele więcej masz 19", ale wybierz sam.

edit:

swoj monitorek kupowałem właśnie w Henwarze, tylko był wtedy z jakieś 100 zł droższy ;)

FatAlbert 27.02.2006 15:33

Cytat:

Napisany przez skyrider
nie ma sensu kupować 17" za 900 zł, jak za niewiele więcej masz 19", ale wybierz sam.

co masz na myśli ile dołożyć bym musiał do 19' mam ok 1000 zeta

ro29 27.02.2006 17:41

Witam !
Cytat:

Napisany przez FatAlbert
co masz na myśli ile dołożyć bym musiał do 19' mam ok 1000 zeta

Skoro masz jak piszesz około 1000 zł, a ta 17" kosztuje 1076,69 zł, więc logiczne jest chyba, że musiałbyś dołożyć 76,69 zł plus 25 zł za przesyłkę - oczywiście, jeśli byś się zdecydował na polecany przez kolegę @skyrider model ;)

Cytat:

Napisany przez Smartek
pojawia sie pikseloza, nieczytelne czcionki itd.
ale - 17' LCD nie jest rowne 17' CRT!

a co za tym idzie - rozdzialka 1280x1024 na 17' LCD wyglada b. dobrze
pozdro

Z jednej strony masz rację @Smartek, że 17" LCD to nie CRT. I tak naprawdę mało miałem dotychczas do czynienia z LCD - a nawet bardzo mało. Jednak nie jestem fascynatem wysokich rozdzielczości - nawet na 17" CRT 800x600 uważam za wystarczającą ;) . Choć aktualnie mam nadal 15" CRT, gdzie oczywiście 800x600 to jedyna dla mnie sensowna.
Nie wiem jak Ty, ale ja mam zazwyczaj 60-65 cm do monitora (min 50 cm).
Natomiast tak naprawdę chodzi też o coś innego, co mnie trochę zniechęca do monitorów LCD. Bowiem oprócz ich zalet - małe promieniowanie itd., niska waga i wymiary, mniejsze zużycie energii, ogólnie lepsza jakość - to jednak nadal mają sporo wad - chociażby właśnie fakt, że nie można - tak jak w CRT - ustawić sobie rozdzielczości jaką się po prostu lubi. A po drugie - te problemy z pikselami, często też ze smużeniem (czytałem, że np. niektóre z polecanych tutaj powyżej monitorów, nadal mają z tym problemy) - to wszystko powoduje, że dziś kupując monitor (teoretycznie) - nadal bym się poważnie zastanawiał czy kupić LCD, czy stary - duży i ciężki - ale jednak pozbawiony pewnych wad CRT ...

Pozdrawiam
ro29

rosol 27.02.2006 17:52

Ja polecam LCD z matrycami PVA, ktore maja duze katy widzienia >170st. Jednakze maja za to dluzszy czas reakcji (starsze wersje). I tutaj polecilbym Samsunga 172b, ktory na allegro kosztuje 800zl, nie wiem jak w sklepach.
Z nowszych wersji matryc PVA o czasie reakcji matrycy rzedu 6-8ms polecam rowniez samsunga 173p dostepnego na allegro za 1450zl. Jest to jednak inny komfort pracy przy takim monitorze z matryca PVA.
Polecam przeszukac forum na ten temat. Kiedys Sid-the-rat pisal o LCD.

Smartek 27.02.2006 18:19

Cytat:

Napisany przez ro29
Nie wiem jak Ty, ale ja mam zazwyczaj 60-65 cm do monitora (min 50 cm).

mam identycznie, nigdy blizej (jesli juz to dalej)..

za to wiem jedno - jestes strasznym maruda ;-)
mam duzo znajomych, ktorzy ostatnio pokupowali LCDki i KAZDY zdazyl sie juz przyzwyczaic do rozdzielczosci polecanej przez producenta :)..
mowiac "znajomi" nie mam na mysli osob w moim wieku, ale takze >20, >30 itd.
problemy z niska rozdzielczoscia przeszkadzaja jedynie w grach (staje sie to zauwazalne ponizej 1024x768 - wspomniana wczesniej pikseloza czy inne "rozmazania").
ostrosc czcionek w LCDku i jasnosc obrazu jest bardzo dobra, a po przesiadce z CRT'ka (nawet bardzo dobrej jakosci) jest DZIWNIE :D
pozdro ;)

andrzejj9 27.02.2006 19:27

Z tego, co czytałem o niektórych modelach, plus zresztą widziałem u znajomych to są już monitory LCD, dla których praca w innej niż zalecana przez producenta rozdzielczości, jest praktycznie niezauważalna - tzn. jest również dobra jakość obrazu, ostrość, czytelność itp. Dobrze byłoby jednak poczytać recenzje na internecie, bo nie we wszystkich modelach jest tak dobrze.


@ Smartek

A te 170 stopni pola widzenia to rzeczywiście jest takie potrzebne? Pytam jako laik, bo LCD jeszcze nie używałem, ale wydaje mi się, że i 150 - 160 spokojnie wystarczy, bo przecież te 170 to prawie 180, a przecież nikt nie patrze na monitor stojąc koło niego ;)

Jak tak myślę, to maksymalnie obok mnie siedziały kiedykolwiek dwie osoby patrzące na monitor. To daje kąt widzenia może z 60 stopni od siedzenia na wprost monitora, więc nawet kąt 120 stopni wydawałby się wystarczający.

FatAlbert 27.02.2006 19:35

Cytat:

Napisany przez ro29
Witam !

Skoro masz jak piszesz około 1000 zł, a ta 17" kosztuje 1076,69 zł, więc logiczne jest chyba, że musiałbyś dołożyć 76,69 zł plus 25 zł za przesyłkę - oczywiście, jeśli byś się zdecydował na polecany przez kolegę @skyrider model ;)

nie zrozumiałeś mnie , może kto inny wie monitor 19" w cenie ok 1100 PLN ??

ed hunter 27.02.2006 19:41

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
[...]

A te 170 stopni pola widzenia to rzeczywiście jest takie potrzebne? Pytam jako laik, bo LCD jeszcze nie używałem, ale wydaje mi się, że i 150 - 160 spokojnie wystarczy, bo przecież te 170 to prawie 180, a przecież nikt nie patrze na monitor stojąc koło niego ;)

Jak tak myślę, to maksymalnie obok mnie siedziały kiedykolwiek dwie osoby patrzące na monitor. To daje kąt widzenia może z 60 stopni od siedzenia na wprost monitora, więc nawet kąt 120 stopni wydawałby się wystarczający.

oglądałem dzisaj kilka monitorów lcd i jeszcze więcej telewizorów.

muszę powiedzieć, że pole widzenia w monitorach komputerowych jest mało ważne - no chyba, że całe stado chce na coś patrzeć, dla jednego użytkownika naprawdę ma to małe znaczenie, w przypadku TV jest to dla mnie nie do przejścia (druga sprawa to szarość zamiast czerni) - co z tego, że TV ma 160 stopni, jak po odejściu kawałek na bok (160 - czyli 2x80) jakieś 35 stopni obraz już się zmienia, nadal nie jest zły ale coś ucieka.....
przy plazmach nie ma z tym problemu.
wracając do monitorów LCD to tylko i tylko takie, teraz jest już czas.

wyjątek, jak ktoś pracuje na grafice w dużej rozdzielczości.......

Remix 27.02.2006 19:42

Witam!

Andrzejku - katy widzenia sa bardzo, ale to bardzo wazne - kazdy, kto ma LCD szybko to zauwazy...

Co do samych monitorow LCD to oczywiscie polecam 19' i oczywiscie z matrycami PVA badz MVA, nie ma co sie pchac w matryce TN.
Tu jest genialna strona o LCD - testy, opisy itp. http://www.mva.pl/
Ja mam ten monitor http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=226 genialny - naprawde polecam - niby to samo, co Samsung 970P, jednak jakoscia obrazu lyka go na sniadanie... (w Samsungu nie ma realnej palety 16,7, jest akceleracja polegajaca na drganiu i nakladaniu sie kolorow, w ten sposob pozornie uzyskuje sie pelna palete kolorow - w FS jest pelna paleta bez zadnych kantow)

Smartek 27.02.2006 20:07

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
@ Smartek

A te 170 stopni pola widzenia to rzeczywiście jest takie potrzebne? Pytam jako laik, bo LCD jeszcze nie używałem, ale wydaje mi się, że i 150 - 160 spokojnie wystarczy, bo przecież te 170 to prawie 180, a przecież nikt nie patrze na monitor stojąc koło niego ;)

W pelni popieram wypowiedz Remiksa - katy sa BARDZO wazne..
wbrew pozorom - nawet 140 (DLA MNIE) nie jest wystarczajacy.., trudno to wytlumaczyc, ale wiem po sobie..
czesto siedzac przy komputerze i np. czytajac forum opieram sie na lewej rece na biurku... (opis jak na blogu ^_^) - wiec jestem _lekko_ nizej niz monitor..
robiac to samo u kumpla (lub u siostry w pokoju..), ktory ma mniejsze katy widzenia - 2/5 obrazu od gory zaczyna sie zamazywac/zmieniac kolory/odcien.. nie wiem jak innych, ale mnie to niesamowicie wkurza i zarazem dekoncentruje. Taki sam efekt wystepuje po 'bokach'.., takie cos nie bardzo mi sie podoba - dlatego taka uwage przywiazuje do katow i nikt mi nie przekona argumentem, ze "siedze zawsze na wprost, a filmy ogladam na TV" itp..
To jest moje zdanie i nie kazdy musi sie z nim zgadzac - a byc moze pomoge komus kto lubi miec zawsze ladny obraz bez koniecznosci krecenia glowa by sie poprawil :taktak:
pozdro ;)

andrzejj9 27.02.2006 20:15

Cytat:

Napisany przez Smartek
W pelni popieram wypowiedz Remiksa - katy sa BARDZO wazne..
wbrew pozorom - nawet 140 (DLA MNIE) nie jest wystarczajacy.., trudno to wytlumaczyc, ale wiem po sobie..
czesto siedzac przy komputerze i np. czytajac forum opieram sie na lewej rece na biurku... (opis jak na blogu ^_^) - wiec jestem _lekko_ nizej niz monitor..
robiac to samo u kumpla (lub u siostry w pokoju..), ktory ma mniejsze katy widzenia - 2/5 obrazu od gory zaczyna sie zamazywac/zmieniac kolory/odcien.. nie wiem jak innych, ale mnie to niesamowicie wkurza i zarazem dekoncentruje. Taki sam efekt wystepuje po 'bokach'.., takie cos nie bardzo mi sie podoba - dlatego taka uwage przywiazuje do katow i nikt mi nie przekona argumentem, ze "siedze zawsze na wprost, a filmy ogladam na TV" itp..
To jest moje zdanie i nie kazdy musi sie z nim zgadzac - a byc moze pomoge komus kto lubi miec zawsze ladny obraz bez koniecznosci krecenia glowa by sie poprawil :taktak:
pozdro ;)

Ja nie mówię, że patrzy się na monitor zawsze na wprost, bo rzadko tak naprawdę jest. Ale lekkie pochylenie się, czy też siedzenie wysoko, to 20 góra 40 stopni, co razem ledwie da 90. Tak, jak napisałem - nie mam doświadczenia z monitorami LCD, ale patrząc teoretycznie 140 - 150 stopni wydaje mi się więcej niż wystarczająco.

ed hunter 27.02.2006 20:19

nie, no nie będę polemizował z ludźmi leżącymi przed monitorem ;), szczególnie, że wszystkie monitoty LCD z DZISIEJSZYCH czasów zapewniają wystarczające pole widzenia. wady w postaci martwych pixeli zaczynają przechodzić do przeszłości (czytać co gwarancje dają) kolory (odwzorowanie) są świetne a co do rozmazywania się obrazu......wszystko zależy, czy tylko obraz monitora się rozmazuje...:>

Smartek 27.02.2006 20:21

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
Ja nie mówię, że patrzy się na monitor zawsze na wprost, bo rzadko tak naprawdę jest. Ale lekkie pochylenie się, czy też siedzenie wysoko, to 20 góra 40 stopni, co razem ledwie da 90. Tak, jak napisałem - nie mam doświadczenia z monitorami LCD, ale patrząc teoretycznie 140 - 150 stopni wydaje mi się więcej niż wystarczająco.

no wlasnie.. tak powinno byc..
nie wiem.. moze to zalezy od matrycy i moze moj CTX ma jedna z tych lepszych? nie mam pojecia, bo wszedzie w danych technicznych pisza "TFT"..

z ciekawosci sprawdzilem przed chwila model LCDka siostry, bylem pewien, ze musi miec bardzo slabe katy widzenia, bo to co tam jest to jedna wielka masakra..
patrze, a tu: poziom/pion - 160 stopni / 140 stopni :wow:

rosol 27.02.2006 20:36

Tak jak pisalem... katy sa strasznie wazne, a dopiero w matrycach PVA sa one idealne, takie jak na CRT. Na matrycach TN jakiegolwiek skrecenie glowy widoczne jest na ekranie znieksztalceniem kolorow, zachodzeniem "czarnego" na caly ekran. Z poczatku tez myslalem ze to tak musi byc, ale jak zobaczylem monitor z matryca PVA od razu sie zakochalem;D I teraz jak bede kupowal LCD to tylko z matryca PVA...

Smartek 27.02.2006 20:48

Cytat:

Napisany przez rosol
..

w takim razie musze miec matryce PVA(?)..
u mnie dopiero jak stane pionowo nad monitorem to dol troche ciemnieje/jasnieje (nawet nie wiem jak to nazwac :D)
pozdro ;)

andrzejj9 27.02.2006 21:09

Cytat:

Napisany przez Smartek
no wlasnie.. tak powinno byc..
nie wiem.. moze to zalezy od matrycy i moze moj CTX ma jedna z tych lepszych? nie mam pojecia, bo wszedzie w danych technicznych pisza "TFT"..

z ciekawosci sprawdzilem przed chwila model LCDka siostry, bylem pewien, ze musi miec bardzo slabe katy widzenia, bo to co tam jest to jedna wielka masakra..
patrze, a tu: poziom/pion - 160 stopni / 140 stopni :wow:

No właśnie.. czyli monitor po prostu trzeba zobaczyć na żywo, a nie patrzeć na specyfikacje.

Remix 27.02.2006 21:19

Witam!

Praktyka jest taka, ze matryce TN obojetnie jakie maja katy widzenia i tak znieksztalcaja obraz - jedyne ustawienie, jakie pozwala cieszyc sie takim monitorem to calkowicie frontalne.
Matryce PVA maja nawet katy wiedzenia 178/178, co faktycznie pozwala patrzec na monitor nawet z boku i obraz nadal jest w miare normalny (jest rozjasniony).
Kazy, kto bedzie mial porownanie od razu doceni zarowno sama matryce PVA, jak i katy widzenia - oczywiscie w stosunku do matryc TN.

mensir67pl 27.02.2006 21:20

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
No właśnie.. czyli monitor po prostu trzeba zobaczyć na żywo, a nie patrzeć na specyfikacje.

:spoko:


O TAK a najlepiej miec mozliwosc wyboru i ogladniecia paru sztuk z danego modelu i mozna sie rozczarowac

sam osobiscie Samsunga wybieralem z 4 sztuk ale powiem krotko kazdy samsung jak dla mnie przeklamuje kolory :ysz:

Kris 27.02.2006 21:27

Co do kątów widzenia - jest to ważne moim zdaniem, szczególnie jak się chce w parę osób jakiś film obejrzeć.
Mój LCD w laptopie (IBM T23) jest już dosyć stary i widzę, że czasem przydałby sie nowocześniejszy wyświetlacz...

Poza tym to ja po staremu - tylko iiyama :D

ro29 27.02.2006 22:05

Witam !
Cytat:

Napisany przez FatAlbert
nie zrozumiałeś mnie , może kto inny wie monitor 19" w cenie ok 1100 PLN ??

W porządku :spoko:
A monitorów 19" w granicach 1100 zł jest sporo - tylko, że jak tak pobieżnie patrzę - to szczególnie te markowe - to są akurat modele z najniższej półki 19" - choć może nie wszystkie np:
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=LG+19+LCD+L1915S
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=HYUNDAI+19+B90A
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAMSUNG+19+913V

To tak na szybko, co znalazłem w sklepie Proline, bez analizy parametrów ;)

Cytat:

Napisany przez Smartek
(...) za to wiem jedno - jestes strasznym maruda ;-) (...)

@Smartek - bez urazy - ale na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek ? Chyba tylko na takiej, że nie jestem jak większość dzisiaj, fanem monitorów LCD ? Ja po prostu - bardzo pobieżnie wymieniłem ich pewne zalety i wady. Przecież kwestia rozdzielczości - bądźmy szczerzy - i pomijając kwestię technologii - fakt, że w monitorach CRT można sobie to dowolnie ustawić, a w LCD są kłopoty - to jakby cofnięcie się wstecz ;) A co do faktu, że znajomi potrafili się przyzwyczaić - to po pierwsze - to, że ktoś się przyzwyczaił, nie oznacza, że ktoś inny musi - np. ja ;), a po drugie - kupuję drogi monitor, o wartości 60-70 % przeciętnego komputera, to mam prawo oczekiwać, że będę miał wpływ na pewne sprawy, a nie tylko przyjmę to, to mi fabryka narzuci ;)
Może się dziwisz mojej wypowiedzi - ja po prostu nie należę do osób, które oceniają wszystko na zasadzie - dobry - zły. A szczególnie to dotyczy sprzętu technicznego - chociażby komputerowego - każdy model, typ, ma jakieś wady i jakieś zalety. I decyzja o kupnie sprowadza się głównie do znalezienia takiego medelu, który dla nas będzie miał najwięcej zalet, a najmniej wad. Choć też nie zawsze - bo może się przecież zdarzyć, że np. jakiś parametr, czy też cena bedzie stanowiła dla nas najważniejszy argument - i wtedy ilość wad zejdzie na dalszy plan.
Nie twierdzę, że np. w przyszłości nie kupię monitora LCD - sam przecież napisałem, ze ma on także niezaprzeczalne zalety - ale ma też pewne wady i jeśli bym kupował, to będę szukał takiego, w którym ich ilość będzie najmniejsza, lub też najbardziej możliwa do zaakceptowania przeze mnie :sciana:

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
Z tego, co czytałem o niektórych modelach, plus zresztą widziałem u znajomych to są już monitory LCD, dla których praca w innej niż zalecana przez producenta rozdzielczości, jest praktycznie niezauważalna - tzn. jest również dobra jakość obrazu, ostrość, czytelność itp. Dobrze byłoby jednak poczytać recenzje na internecie, bo nie we wszystkich modelach jest tak dobrze.(...)

O to mi chodziło @andrzejj9 :spoko: - jak będę miał chwilę, to coś poszukam - ciekaw jestem czy dotyczy to tylko droższych modeli, czy też tych przeciętnych.

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
(...) No właśnie.. czyli monitor po prostu trzeba zobaczyć na żywo, a nie patrzeć na specyfikacje.

I to jest prawda ;)

Pozdrawiam
ro29

ed hunter 27.02.2006 22:19

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
(...) No właśnie.. czyli monitor po prostu trzeba zobaczyć na żywo, a nie patrzeć na specyfikacje.

i też to popieram. dyskusje na temat, które się nadają a które to szajs miały sens rok lub dawniej, teraz każdy wie o co chodzi i tylko cena plus własne odczucia grają rolę. (masz więcej kasy kupuj wypasa - jak zawsze, nie masz kasy kupisz przyzwoity LCD też)

B@rtek 27.02.2006 22:22

Dla mnie kąty widzenia np. 140/140 odpadają :taktak:
Przy moim jestem przyzwyczajony, że obojętnie jak usiąde obraz jest taki sam: ostrość, kolory...
Jednak kąty 178/178 to jest to - jedyny minus u mnie to 25ms, ale smużenia nie ma jako tako (może minimalne jak coś naprawdę "szybko" się rusza) :D

ed hunter 27.02.2006 22:28

panowie - wy wszyscy macie starocie.

liczy się sprzęt z tego roku :> :P

ro29 27.02.2006 22:58

Cytat:

Napisany przez ed hunter
panowie - wy wszyscy macie starocie.

liczy się sprzęt z tego roku :> :P

No tak - mój Daewoo CRT rocznik 1999 - to prawie zabytek :D Ale o dziwo - sprawuje się lepiej niż niejeden bardziej markowy w takim wieku - albo i młodszy ;)

Wiesz @ed hunter - jakby tak patrzeć, to powinniśmy co 2 lata wymienić cały komputer, co 3 monitor, samochód po 5-6 latach to złom, pralka i lodówka to max 8-10 itd. - niedługo wyjdzie, że trzeba by zarabiać i mieć pieniądze tylko na wymiany tych sprzętów ;)

Pozdrawiam
ro29

Smartek 27.02.2006 23:12

Cytat:

Napisany przez ro29
@Smartek - bez urazy - ale na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek ?

@ro29 - bez urazy - ale na jakiej podstawie wyciagnales wniosek, ze to co wczesniej napisalem bylo "na serio"? chyba ";-)" nie zauwazyles? :)
pozdro ;)

andrzejj9 27.02.2006 23:19

Cytat:

Napisany przez ro29
O to mi chodziło @andrzejj9 :spoko: - jak będę miał chwilę, to coś poszukam - ciekaw jestem czy dotyczy to tylko droższych modeli, czy też tych przeciętnych.

Tu akurat kieruję się już recenzjami, ale z nich wynika, że i modele po 1000-1200 złotych (i oczywiście w górę) potrafią być bardzo dobre pod tym względem. Jak przy wyborze każdego sprzętu - trzeba po prostu trochę poszukać.

ro29 28.02.2006 00:44

Cytat:

Napisany przez Smartek
@ro29 - bez urazy - ale na jakiej podstawie wyciagnales wniosek, ze to co wczesniej napisalem bylo "na serio"? chyba ";-)" nie zauwazyles? :)
pozdro ;)

Zauważyłem, ale nie jestem za dobry w emotikontach znakowych ;)

Ale ogólnie :spoko:

ro29

Kris 28.02.2006 07:11

Cytat:

Napisany przez ro29
No tak - mój Daewoo CRT rocznik 1999 - to prawie zabytek :D Ale o dziwo - sprawuje się lepiej niż niejeden bardziej markowy w takim wieku - albo i młodszy ;) (...)

A z jakimi markami go porównujesz?
Przesiądź się na coś lepszego - np. Iiyamę 19" CRT i zobaczysz co to różnica. Nie oglądaj u kogoś/w sklepie, tylko usiądź i popracuj. Wiem, bo miałem Daewoo z tego rocznika i mówiłem podobnie dopóki nie zamieniłem na Iiyamę. :serdusz:

Natomiast dalsza różnica między LCD a CRT to, moim zdaniem, nie kwestia rozdzielczości, ale brak migotania oraz ostrość! :spoko: Mi się wzrok mniej męczy jak siedzę przy LCDku.

ro29 01.03.2006 01:28

Witam !
Cytat:

Napisany przez Kristoferros
A z jakimi markami go porównujesz?
Przesiądź się na coś lepszego - np. Iiyamę 19" CRT i zobaczysz co to różnica. Nie oglądaj u kogoś/w sklepie, tylko usiądź i popracuj. Wiem, bo miałem Daewoo z tego rocznika i mówiłem podobnie dopóki nie zamieniłem na Iiyamę. :serdusz:

Natomiast dalsza różnica między LCD a CRT to, moim zdaniem, nie kwestia rozdzielczości, ale brak migotania oraz ostrość! :spoko: Mi się wzrok mniej męczy jak siedzę przy LCDku.

Wiesz - ja nie twierdzę, że ten mój CRT to jakiś ideał - po prostu uważam, że jak na swój wiek i fakt, że nie jest jakiś przesadnie markowy - trzyma się naprawdę nieźle. A co do porównań - to miałem okazję porównać jego, do będących w podobnym wieku i tej samej wielkości - jakiś Hyunday, Daytek - i mój wypadał zdecydowanie lepiej. Nawet w porównaniu z nowym LG 15" (jak później sprawdziłem miał gorsze paramentry niż mój ;) ) - było gorzej. Natomiast w porównaniu z 17" NEC, LG czy Philips (nie pamiętam modeli - raczej te z dolnej półki) - to powiedziałbym, że ich plusem była wielkość - natomiast jakoś porównywalna z moim.
Natomiast miałem też okazję korzystać z Sony CRT 17" (Flatron) - i mimo iż siedziałem przed nim tylko kilka razy (i to zdecydowanie krócej niż przed wymienionymi chociażby Philips czy NEC) - to jego jakoś była dla mnie powalająca :spoko:

I zgadzam się z Tobą, że np. taka dobra Iiyamę z płaskim ekranem na pewno jest lepsza od mojego Daewoo ;)
A co do wzroku - to na pewno plus LCD - aczkolwiek ja jeszcze tego nie miałem okazji sprawdzić. A co do CRT - dużo zależy od przyzwyczajenia i oczywiście parametrów - odświeżanie 75 Hz lub mniej to dla mnie masakra (jak już wspominałem kiedyś, siedziałem raz pół godziny przed monitorem z chyba @60 Hz - i czułem to przez następne kilka godzin ...)

Pozdrawiam
ro29

Raus 28.04.2006 22:18

Witam! Po weekendzie majowym mam sobie zamiar sprawić monitorek LCD `17. O ile w temacie nagrywanie CD/DVD całkiem sobie radze to w monitorach jestem już zupełnie zielony:P Nie chce was dręczyć pytaniami który najlepszy bo oferata rynkowa jest dość spora, a każdy i tak zachwalałby coś innego. Wybór w zasadzie sprowadza się do dwóch modeli, a mianowicie:

Philips 170B6CS ( opis TUTAJ )

lub

BenQ FP71E+ ( opis TUTAJ )

Philipsa miałbym za 1070zł, a BenQ za 1000zł (obie ceny z wliczonymi kosztami przesyłki)

A więc który z tych dwóch modeli lepiej wybrać???
Może ktoś z Was posiady któryś z tych monitorków i może coś o nim powiedzieć.

Aha - monitor głownie będzie służył do: przeglądania netu (85% czasu), oglądanie filmów (raczej divx bo do DVD mam kino Domowe - 10% czasu) no i czasem może w coś zagram - czyli te 5% czasu:P ale zapodałem statystyki:>

AleX69 28.04.2006 23:48

tylko matryca MVA ... reszta to smietnik

MaciejT 28.04.2006 23:58

Cytat:

Napisany przez AleX69
tylko matryca MVA ... reszta to smietnik

... i PVA, a reszta...

... sie zgadza

Raus 29.04.2006 00:11

Cytat:

Napisany przez MaciejT
... i PVA, a reszta...

... sie zgadza

eee Panowie, a może jaśniej:\ Mówiłem że jestem zielony:ysz: Czyli że żaden z tych nie jest za dobry?? To w takim razie co do 1000zł?

AleX69 29.04.2006 00:15

Cytat:

Napisany przez Raus
eee Panowie, a może jaśniej:\ Mówiłem że jestem zielony:ysz: Czyli że żaden z tych nie jest za dobry?? To w takim razie co do 1000zł?

moze inaczej ... wszystko juz napisali na Forum MVA

lepij dozbieraj lub wez na raty ... pocztraj a dowiesz sie wiecej


na forum z cd-r nie dowiesz sie duzo o matrycach lcd :D

czytac, czytac, czytac ... by nie robic bleuf

andreg 29.04.2006 00:23

S-IPS,mam Neca na niej,ale cena to koszmar jak na nasze warunki.Do tysiąca to chyba nie ma nic godnego uwagi,ale jak napisał na MVA.PL jest wszystko co chcesz wiedzieć,a boisz się zapytać,parafrazująć W.Allena.

batara 29.04.2006 22:41

Ja chcę już ostatni raz prosić o poradę - tym razem monitora. Co do 1100zl kupić korzystniej. Belinea 101727 (matryca TV, 700:1, 320cd, 17'' - w skrócie) czy AG Neovo F419 (500:1, 250cd, 19'', matryca Premium MVA). Cena podobna (100zl róznicy) a mimo trochę słabszych parametrów AG jest 19'' calowym monitorem na dużo lepszej matrycy (jest jednak starszy). Który z nich jest lepszym rozwiązaniem wyłącznie do: przeglądania internetu, oglądania filmów, edytowania tekstów?
Proszę o odpowiedź.

mgit 29.04.2006 22:48

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez ro29
(...)
A co do wzroku - to na pewno plus LCD - aczkolwiek ja jeszcze tego nie miałem okazji sprawdzić. A co do CRT - dużo zależy od przyzwyczajenia i oczywiście parametrów - odświeżanie 75 Hz lub mniej to dla mnie masakra (jak już wspominałem kiedyś, siedziałem raz pół godziny przed monitorem z chyba @60 Hz - i czułem to przez następne kilka godzin ...)
(...)

kwestia przyzwyczajenia ja pracuje na monitorku CRT LG StudioWorks 55i odświerzanie 60 Hz przy rozdzielczości 1024x768 już 10 lat praktycznie i nie zmieniłbym na nic innego, miałem doczynienia z monitorami o odświerzaniu 100 Hz ale 60 Hz jest o niebo lepsze (przyzwyczajenie) :taktak:

Znam wiele osób co pracuja na monitorach z jeszcze niższym odświerzaniem i nie narzekają :) :D

AleX69 29.04.2006 23:39

Cytat:

Napisany przez mgit
kwestia przyzwyczajenia ja pracuje na monitorku CRT LG StudioWorks 55i odświerzanie 60 Hz przy rozdzielczości 1024x768 już 10 lat praktycznie i nie zmieniłbym na nic innego, miałem doczynienia z monitorami o odświerzaniu 100 Hz ale 60 Hz jest o niebo lepsze (przyzwyczajenie) :taktak:

Znam wiele osób co pracuja na monitorach z jeszcze niższym odświerzaniem i nie narzekają :) :D

ja przy 60Hz dostaje swira - oczy lzawia, glowa boli ... nie moge sie skupic
minimum przy CRT to 85Hz ... nie tyczy sie LCD bo tam jak wiadomo
efekt odswiezania nie wystepuje :mruga:

co do LCD tak jak wczesniej wspomnial MaciejT@ licza sie tylko matryce PVA i MVA
raszta to stare/tanie (to smietniki) nadajace sie na display'ie do bankomatow

andreg 30.04.2006 00:09

Mgit@ jeszcze widzisz literki!!!!AleX69@ S-IPS jak to jest stara matryca to dzięki za takie info!!!

AleX69 30.04.2006 00:44

Cytat:

Napisany przez andreg
Mgit@ jeszcze widzisz literki!!!!AleX69@ S-IPS jak to jest stara matryca to dzięki za takie info!!!

zamiast pisac glupoty ... to porownaj przejscie tonalne na obu matrycach TU

FSC P19-2 (S-PVA)
http://www.pctuning.cz/ilustrace2/joro2/tri_grA.jpg

NEC 1970NX (S-IPS)
http://www.pctuning.cz/ilustrace2/joro2/tri_grC.jpg

MaciejT 30.04.2006 03:01

Cytat:

ju***380; 10 lat praktycznie i nie zmieni***322;bym na nic innego, mia***322;em doczynienia z monitorami o od***347;wierzaniu 100 Hz ale 60 Hz jest o niebo lepsze (przyzwyczajenie) :taktak:

Znam wiele os***243;b co pracuja na monitorach z jeszcze ni***380;szym od***347;wierzaniem i nie narzekaj***261; :) :D
Chwila chwila. Odnosnie monitorow CRT:

1. mniej niz 60Hz sie nie da
2. mniej niz 60Hz na niektorych kartach graficznych i monitorach da sie wlaczyc (dokladnie 40 albo 43 Hz), jednak [b]z przeplotem[/] - wlacz, to bedziesz wiedzial o czym mowie
3. zainstaluj sterowniki do karty graficznej, to bedziesz mogl wlaczyc wiecej niz 60Hz (co jest nie do wytrzymania)

andrzejj9 30.04.2006 07:46

Cytat:

Napisany przez mgit
kwestia przyzwyczajenia ja pracuje na monitorku CRT LG StudioWorks 55i odświerzanie 60 Hz przy rozdzielczości 1024x768 już 10 lat praktycznie i nie zmieniłbym na nic innego, miałem doczynienia z monitorami o odświerzaniu 100 Hz ale 60 Hz jest o niebo lepsze (przyzwyczajenie) :taktak:

Znam wiele osób co pracuja na monitorach z jeszcze niższym odświerzaniem i nie narzekają :) :D

Wiesz mówią, że do wszystkiego można się przyzwyczaić, a co cię nie zabije, to wzmocni, ale.. no cóż.. Polecałbym jednak większe odświeżanie, albo baaardzo dobrego okulistę.. :>

luminat 30.04.2006 09:35

Cytat:

Napisany przez mgit
... 60 Hz przy rozdzielczości 1024x768 ...

Przy takim odświerzaniu nie wytrzymałbym ani minuty. Moje oczy są na to bardzo czułe i od razu widze, że monitor ma ustawione odświeżanie niższe niż 85Hz
. Przy dobrych monitor nie widze różnicy między odświeżaniem 85Hz, a 100Hz. Raz mi sie zdarzyło, pracować przy monitorze Neca 17' (chyba z 2000r) gdzie odświeżanie 100Hz wyglądało jak 60Hz - prawdopododnie cos sie uszkodzilo, bo dany monitor byl pare razy przenoszony z miejsca na miejsce. Przy innym egzemplarzu tego samego modelu monitora nie było tego defektu.

mgit 30.04.2006 10:09

Cytat:

Napisany przez MaciejT
Chwila chwila. Odnosnie monitorow CRT:

1. mniej niz 60Hz sie nie da
2. mniej niz 60Hz na niektorych kartach graficznych i monitorach da sie wlaczyc (dokladnie 40 albo 43 Hz), jednak [b]z przeplotem[/] - wlacz, to bedziesz wiedzial o czym mowie
3. zainstaluj sterowniki do karty graficznej, to bedziesz mogl wlaczyc wiecej niz 60Hz (co jest nie do wytrzymania)

wi***281;ksze od***347;wierzanie moge ustawi***263; tylko przy ni***380;szej rozdzielczo***347;ci :) a przy 1024x768 wi***281;kszej si***281; nie da (poprawka da si***281;, ale wtedy ni ma obrazu, a kontrolka z ***380;***243;***322;tej zmienia si***281; na purpurow***261;) :fiu: a praca przy rozdzielczo***347;ci 800x600 (85 Hz) jako***347; mnie nie satysfakcjonuje :)
A co do ni***380;szego od***347;wierzania da si***281; przy ponitorach jeszcze starszych, ekran prawie ***380;e okr***261;g***322;y :fiu: znajomy ma takowy, co w pada w jeden kolor, ni to czarnobia***322;y, ni kolorowy, wpada w taki pomara***324;czowy kolor o od***347;wierzanie ma 40 Hz (czy jako***347; tak) i nie narzeka :D

Kiedy***347; kupie se inny jak ten si***281; zepsuje czyli nie pr***281;dko :D

PS
Stery do grafy to ja mam zainstalowane do mojej karty Intel Extrime Graphis 64 MB :D tyko monitor wiekszej nie obs***322;uguje przy tej rozdzielczo***347;ci :)

andrzejj9 30.04.2006 12:05

Cytat:

Napisany przez mgit
większe odświerzanie moge ustawić tylko przy niższej rozdzielczości :) a przy 1024x768 większej się nie da (poprawka da się, ale wtedy ni ma obrazu, a kontrolka z żółtej zmienia się na purpurową) :fiu: a praca przy rozdzielczości 800x600 (85 Hz) jakoś mnie nie satysfakcjonuje :)
A co do niższego odświerzania da się przy ponitorach jeszcze starszych, ekran prawie że okrągły :fiu: znajomy ma takowy, co w pada w jeden kolor, ni to czarnobiały, ni kolorowy, wpada w taki pomarańczowy kolor o odświerzanie ma 40 Hz (czy jakoś tak) i nie narzeka :D

Kiedyś kupie se inny jak ten się zepsuje czyli nie prędko :D

PS
Stery do grafy to ja mam zainstalowane do mojej karty Intel Extrime Graphis 64 MB :D tyko monitor wiekszej nie obsługuje przy tej rozdzielczości :)

Wiesz, decyzja oczywiście należy do ciebie, ale zastanów się, czy nie warto zainwestować raptem 100 złotych, bo za tyle kupisz przyzwoitą używaną siedemnastkę, i oszczędzić sobie wzrok na stare lata.

ro29 30.04.2006 23:00

Witam !
Cytat:

Napisany przez AleX69
moze inaczej ... wszystko juz napisali na Forum MVA
(...)

Poczytałem tam sobie trochę i ... ja nie chcę LCD !!:haha:
Jak ponoć po przesiadce niektórym ludziom oczy wysiadają, trzeba się godzinami męczyć z ustawieniami itd. ??

A tak bardziej na serio - ostatnio dwa razy siedziałem po 3-4 godziny przed LCD 17 cali - na szczęście na oczach tego zbytnio nie poczułem ... tylko rozdzielczość 1280x720 (chyba) - to nie dla mnie - tragedia - zero wygody - chyba musiałbym postawić sobie monitor z 30 cm przed oczami (co prawda tamten stał z 60-70 cm- ale wątpię aby przybliżenie na 40-50 cm dużo dało).

Cytat:

Napisany przez mgit
kwestia przyzwyczajenia ja pracuje na monitorku CRT LG StudioWorks 55i odświerzanie 60 Hz przy rozdzielczości 1024x768 już 10 lat praktycznie i nie zmieniłbym na nic innego, miałem doczynienia z monitorami o odświerzaniu 100 Hz ale 60 Hz jest o niebo lepsze (przyzwyczajenie)

Znam wiele osób co pracuja na monitorach z jeszcze niższym odświerzaniem i nie narzekają

Racja, że kwestia przyzwyczajenia - ale bez przesady - 60 Hz to jednak bardzo mało :( - dla mnie minimum to 75 Hz - a najlepiej to 85 Hz (jeśli oczywiście można więcej to czemu nie ;) )

Pozdrawiam
ro29

pepperman 30.04.2006 23:13

Cytat:

Napisany przez mgit
kwestia przyzwyczajenia ja pracuje na monitorku CRT LG StudioWorks 55i odświerzanie 60 Hz przy rozdzielczości 1024x768 już 10 lat praktycznie i nie zmieniłbym na nic innego, miałem doczynienia z monitorami o odświerzaniu 100 Hz ale 60 Hz jest o niebo lepsze (przyzwyczajenie) :taktak:

Znam wiele osób co pracuja na monitorach z jeszcze niższym odświerzaniem i nie narzekają :) :D

to oznacza, ze nastapily juz zmiany w stanie Twojego wzroku

mgit 30.04.2006 23:20

Cytat:

Napisany przez pepperman
to oznacza, ze nastapily juz zmiany w stanie Twojego wzroku

okularki nosz***281; oddawien dawna :P co nie zmiania faktu ***380;e puki si***281; nie zepsuje to nie zmienie, kiedy***347; mia***322;em kompa z prockiem 233 Hz jak by si***281; nie zepsu***322; to po dzi***347; dzie***324; bym go u***380;ywa***322; a nie tak jak teraz z prockiem 1,7 ghz :D
A co do komfortu jednemu sytknie takowy monitor a inny musi miec LCD tak jak jednemu sytknie ***322;acze 128 (16 kB/s) a innemu 12 MB/s to za ma***322;o :taktak:

pepperman 30.04.2006 23:24

Cytat:

Napisany przez mgit
A co do komfortu jednemu sytknie takowy monitor a inny musi miec LCD tak jak jednemu sytknie łacze 128 (16 kB/s) a innemu 12 MB/s to za mało :taktak:

ale wzrok kazdy ma taki sam, z jego ulomnosciami. chyba, ze masz implanty w oczach :P.

mgit 30.04.2006 23:29

Cytat:

Napisany przez pepperman
ale wzrok kazdy ma taki sam, z jego ulomnosciami. chyba, ze masz implanty w oczach :P.

sko***324;czmy temat, i tak nie zmienie (sk***322;***261;dam na autko) :D wi***281;c kupno nowego odpada :D

ro29 30.04.2006 23:37

Witam !
@mgit
To trochę jak ja ;) - choć bez przesady - na większy monitor (17 CRT) i lepszy komp ( około 1-1,5 GH) chętnie bym się przesiadł :taktak: :taktak:
A takie poglady jak Twoje to ma mój Ojciec - on by komputer kupował nowy jak się stary popsuje :P

Natomiast co do łącza - kwestia choćby przyzwyczajenia - jak miałem modem i dial-up to 128 kB wydawało mi się czymś niezłym - póżniej najpierw miałem do czynienia z 512, następnie z 128, a obecnie z 256. I według mnie do przeciętnego korzystania właśnie 256 kB jest już niezłe - miałem ostatnio porównanie z 128 - i widać wyraźnie różnica na korzyść 256 - może nawet większą niż pomiędzy 256 a 512 :taktak:
Co nie znaczy, że nie chciałbym mieć właśnie 512 czy też 1 MB - bo więcej to raczej już mi nie było by potrzebne ;)

Pozdrawiam
ro29

mgit 30.04.2006 23:46

Cytat:

Napisany przez ro29
Witam !
@mgit
To trochę jak ja ;) - choć bez przesady - na większy monitor (17 CRT) i lepszy komp ( około 1-1,5 GH) chętnie bym się przesiadł :taktak: :taktak:
A takie poglady jak Twoje to ma mój Ojciec - on by komputer kupował nowy jak się stary popsuje :P

po co mi lepszy komp jak:
Praca w Wordzie: 15%
Oglądanie filmów: 60%
Ściąganie filmów: 10%
Nagrywanie: 5%
Serfowanie po www/nauka: 9%
Gry (Q3 Arena i inne starocie): 1 %
Miałem grafe Radeon 9550 to sprzedałem bo i tak się wogule nie grało :D
Więc jaki sens zmieniac kompa ??? żeby Vista i Office 2007 działało bezsens :nie:
Jak bym chciał grać w nowe gry itd to bym se wtedy kupił jakiegoś 64 bitowego a tak leiej kase odłożyć i kupić fajne autko :taktak:

Kiedyś inwestowałem w kompa każdą 1 zł a potem mi na szczęście przeszło :fiu:

marcus777 30.04.2006 23:46

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez mgit
okularki noszę oddawien dawna :P co nie zmiania faktu że puki się nie zepsuje to nie zmienie, kiedyś miałem kompa z prockiem 233 Hz jak by się nie zepsuł to po dziś dzień bym go używał a nie tak jak teraz z prockiem 1,7 ghz :D

[QUOTE=mgit] Kiedyś kupie se inny jak ten się zepsuje czyli nie prędko[QUOTE=mgit]

ale tu chodzi o zdrowie !! :ysz: , jak będziesz tak twierdził, to twój wzrok jeszcze bardziej się rozleniwi,że te okulary co masz zamienisz na okularki spawalnicze albo jeszcze lepiej:nie: zamiast szkieł będziesz potrzebował teleskopów na każde oko,zeby coś widzieć ! weź lepiej kup jakis za 500 zł monitor CRT niż miałbyś oślepnąć :ysz: Zdrowie najważniejsze ( ....:::: WZROK :::.... :taktak: ważniejsze jak prawko..pamiętaj...

składajmy sie na okulary dla Mgita,kto się składa???

pepperman 30.04.2006 23:49

Cytat:

Napisany przez mgit
skończmy temat, i tak nie zmienie (skłądam na autko) :D więc kupno nowego odpada :D

ale jak tak dalej pojdzie to nie bedziesz mial jak prowadzic :P

mgit 30.04.2006 23:50

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez marcus777
ale tu chodzi o zdrowie !! :ysz: , jak b***281;dziesz tak twierdzi***322;, do tw***243;j wzrok jeszcze bardziej si***281; rozleniwi,***380;e te okulary co masz zamienisz na okularki spawalnicze albo jeszcze lepiej:nie: zamiast szkie***322; b***281;dziesz potrzebowa***322; teleskop***243;w na ka***380;de oko,zeby co***347; widzie***263; ! we***378; lepiej kup jakis za 500 z***322; monitor CRT ni***380; mia***322;by***347; o***347;lepn***261;***263; :ysz: Zdrowie najwa***380;niejsze ( ....:::: WZROK :::.... :taktak: wa***380;niejsze jak prawko..pami***281;taj...

ty dalej swoje na gg mnie namawiasz na monitor i na forum te***380; :taktak:
Kiedy***347; si***281; zepsuje to si***281; zmieni :D

andreg 01.05.2006 00:08

[QUOTE=AleX69]zamiast pisac glupoty ... to porownaj przejscie tonalne na obu matrycach
Ale te info ma rok???

Smartek 01.05.2006 10:47

Cytat:

Napisany przez mgit
ty dalej swoje na gg mnie namawiasz na monitor i na forum też :taktak:
Kiedyś się zepsuje to się zmieni :D

cos ekran wyblakly ;) ;)

andy 01.05.2006 11:30

Bo prany w Perwolu ;)

mgit 01.05.2006 11:57

Cytat:

Napisany przez Smartek
cos ekran wyblakly ;) ;)

bo zdjęcie robione komórką :P

mensir67pl 01.05.2006 12:02

Cytat:

Napisany przez mgit
bo zdjęcie robione komórką :P

A to aparat w komurce .......... wyblakly ;)

Smartek 01.05.2006 12:54

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
A to aparat w kom***243;rce .......... wyblakly ;)

bo prany w Perwolu ;)

^_^

mgit 01.05.2006 14:09

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
A to aparat w komurce .......... wyblakly ;)

nie wykluczone :P zdjęcia robi tragiczne :haha:

ro29 01.05.2006 15:10

Witam !
Cytat:

Napisany przez mgit
po co mi lepszy komp jak:
Praca w Wordzie: 15%
Oglądanie filmów: 60%
Ściąganie filmów: 10%
Nagrywanie: 5%
Serfowanie po www/nauka: 9%
Gry (Q3 Arena i inne starocie): 1 %
Miałem grafe Radeon 9550 to sprzedałem bo i tak się wogule nie grało :D
Więc jaki sens zmieniac kompa ??? żeby Vista i Office 2007 działało bezsens :nie:
Jak bym chciał grać w nowe gry itd to bym se wtedy kupił jakiegoś 64 bitowego a tak leiej kase odłożyć i kupić fajne autko :taktak:

Kiedyś inwestowałem w kompa każdą 1 zł a potem mi na szczęście przeszło :fiu:

Masz rację - do tego co napisałeś, to co masz wystarcza w zupełności. Też nie jestem zwolennikiem kupowania co rok-dwa nowego kompa - chyba, że ktoś jest fascynatem gier itd. ;)
Natomiast prawda jest taka, że mój PII 350 Mhz z 256 RAM zaczyna naprawdę powoli nie wyrabiać - do Internetu/poczty/GG to owszem - ale już Skype ma z nim problemy, oglądnąć DVD nie zawsze się uda, o divX nie mówiąc itd. Więc najwyższa pora na modernizację ;)

Pozdrawiam
ro29

mgit 01.05.2006 15:49

Cytat:

Napisany przez ro29
Witam !

Masz rację - do tego co napisałeś, to co masz wystarcza w zupełności. Też nie jestem zwolennikiem kupowania co rok-dwa nowego kompa - chyba, że ktoś jest fascynatem gier itd. ;)
Natomiast prawda jest taka, że mój PII 350 Mhz z 256 RAM zaczyna naprawdę powoli nie wyrabiać - do Internetu/poczty/GG to owszem - ale już Skype ma z nim problemy, oglądnąć DVD nie zawsze się uda, o divX nie mówiąc itd. Więc najwyższa pora na modernizację ;)

Pozdrawiam
ro29

w końcu ktoś ma podobne zdanie do mnie :spoko:
No przy takiej konfiguracji to nic dziwnego :taktak: mój to ma Celeron 1,7 Ghz, płyta Intel D845GBV na chpie 845G pracuje na 400 Hz (jak bym załozył Pentiuma to by płyta chodziła na 533 Hz, dotego pamieć ram 512 MB, grafika Intel Extrime Graphis 64 MB, dysk samusng 40 GB 5200 obr/min, NEC3520,karta muzyczna SBLive Player 5.1+Inspire P580 5.1 + zasilacz trecer 400 chyba posłuzy kilka latek, jedyne co planuje w kompie zmienić to cooler na jakiś lepszy :)

Jaki coler polecicie by pasował do tej płyty głównej i procka ??? chce zmienić bo w poprzednim kompie to właśnie wentylator na coolerze się zatarł i procek się spalił :) a aktualny już troszke się wysłużył :)

ed hunter 01.05.2006 19:02

Cytat:

Napisany przez mgit
[...]Jaki coler polecicie by pasował do tej płyty głównej i procka ??? chce zmienić bo w poprzednim kompie to właśnie wentylator na coolerze się zatarł i procek się spalił :) a aktualny już troszke się wysłużył :)

aby trzymać się podejścia minimalistycznego to coś takiego wystarczy http://www.assert.pl/product_info.php/products_id/16299
:D

mgit 01.05.2006 19:30

Cytat:

Napisany przez ed hunter
aby trzyma***263; si***281; podej***347;cia minimalistycznego to co***347; takiego wystarczy http://www.assert.pl/product_info.php/products_id/16299
:D

no ale a***380; takie to nie :D ja mysle nad czym***347; lepszym
np. takim w ko***324;cu to ma zapewni***263; d***322;ug***261; ***380;ywotni***347;***263; procesora a nie przyczynia***263; si***281; do jego zepsucia :D

Ormianin 02.05.2006 23:36

Cytat:

Napisany przez ro29
Witam !

Masz rację - do tego co napisałeś, to co masz wystarcza w zupełności. Też nie jestem zwolennikiem kupowania co rok-dwa nowego kompa - chyba, że ktoś jest fascynatem gier itd. ;)
Natomiast prawda jest taka, że mój PII 350 Mhz z 256 RAM zaczyna naprawdę powoli nie wyrabiać - do Internetu/poczty/GG to owszem - ale już Skype ma z nim problemy, oglądnąć DVD nie zawsze się uda, o divX nie mówiąc itd. Więc najwyższa pora na modernizację ;)

Dodaj nastepne 256 RAMu i powinno styknac... ewentulanie mozna zamienic procesor na jakis PII 450 MHz to jest teraz tanie jak barszcz na allegro... :)
po co zaraz wywalac kase na jakis super athlon 70~giga koma 4 :)

ro29 04.05.2006 01:13

Witam !

Cytat:

Napisany przez Ormianin
Dodaj nastepne 256 RAMu i powinno styknac... ewentulanie mozna zamienic procesor na jakis PII 450 MHz to jest teraz tanie jak barszcz na allegro... :)
po co zaraz wywalac kase na jakis super athlon 70~giga koma 4 :)

Wiesz - też myślałem żeby wymienić kiedyś procesor na 450 MHz - ale wtedy były jeszcze droższe ;) . A teraz - koszt nieduży, ale zysk też niewielki.
A co do pamięci - te 256 RAM raczej mi jakoś wystarcza - (w przypadku Windows98 im więcej tym ponoć wcale nie lepiej - tak niektórzy twierdzą ;) ) - szczególnie jak ostatnio zmieniłem antywirusa z Arcavir na NOD32 - zdecydowanie mniej pamięciożerny.

A co do modernizacji - raczej nie planuję zaraz kupować nowego 64 bit ;) itd.
Raczej jakąś płytę z procesorem ~1 GB i 512 RAM'u - a później szybszy i większy dysk - taka konfiguracja na dzień dzisiejszy mi spokojnie wystarczy - a koszty niezbyt duże.

Pozdrawiam
ro29

Ormianin 04.05.2006 09:32

Cytat:

Napisany przez ro29
Witam !


Wiesz - też myślałem żeby wymienić kiedyś procesor na 450 MHz - ale wtedy były jeszcze droższe ;) . A teraz - koszt nieduży, ale zysk też niewielki.
A co do pamięci - te 256 RAM raczej mi jakoś wystarcza - (w przypadku Windows98 im więcej tym ponoć wcale nie lepiej - tak niektórzy twierdzą ;) )

Kiedys roznica pomiedzy PII 350 a 450 byla kolosalna i to na windowsie 98 :) Naprawde przyrost wydajnosci byl zauwazalny, u Ciebie pewnie jeszcze bardzej bedzie po wymianie twardego dysku na szybszy, jesli nie pracujesz na windowsie XP lub podobnym nie ma sensu rozwijac ramu, chociaz tutaj rowniez zdania sa podzielone, szczegolnie jesli do wiondowsa 98 stosuje sie ten nieoficjalny serwis pack :)

adixo 04.05.2006 10:40

Widzę że dyskusja odchodzi od tematu :P
Ostatnio przeglądałem PCWK i po przeczytaniu testu LCD chyba się skuszę na 19 cali :taktak:
tylko nie wiem który model wybrać ???
czasy dostępu na poziomie 2,4,8 chyba do gier powinny wystarczyć ???
ma może ktoś taki monitorek i może napisać jak sprawuje się w grach ?

Ormianin 04.05.2006 10:48

Cytat:

Napisany przez adixo
Widzę że dyskusja odchodzi od tematu :P
Ostatnio przeglądałem PCWK i po przeczytaniu testu LCD chyba się skuszę na 19 cali :taktak:
tylko nie wiem który model wybrać ???
czasy dostępu na poziomie 2,4,8 chyba do gier powinny wystarczyć ???
ma może ktoś taki monitorek i może napisać jak sprawuje się w grach ?

Musisz sam zobaczyc jak to dziala... ja mialem przejsciowo model wychwalany przez dobrego znajomego NECa 92VM 19' i mi on po prostu nie pasowal, moze i czas dostepu ok, smuzenia nie bylo, ale za to kat widzenia okropny, wystarczylo lekko odchylic glowe aby zmienialy sie kolory i widocznosc oraz pare innych rzeczy (kiepskie odwzorowanie bieli i czerni, zbyt intensywny kontrast), mnie to osobiscie nie odpowiada i dlatego dalej tez caly czas jade na CRT

ro29 04.05.2006 10:59

Witam !
Cytat:

Napisany przez Ormianin
Kiedys roznica pomiedzy PII 350 a 450 byla kolosalna i to na windowsie 98 :) Naprawde przyrost wydajnosci byl zauwazalny, u Ciebie pewnie jeszcze bardzej bedzie po wymianie twardego dysku na szybszy, jesli nie pracujesz na windowsie XP lub podobnym nie ma sensu rozwijac ramu, chociaz tutaj rowniez zdania sa podzielone, szczegolnie jesli do wiondowsa 98 stosuje sie ten nieoficjalny serwis pack :)

Wiesz - na pewno masz sporo racji - szczególnie jak spojrzy się jeszcze jakiś czas temu na ceny - 450 była kilka razy droższa niż 350 - dziś w sumie też jest 2-3 razy droższa ;) Bądź co bądź to był najszybszy PII o bardzo dobrej opinii (chyba decydowała o tym duża ilość pamięci cache - późniejsze jednostki długo miały mniej)
Wiesz - może kiedyś ta różnica była by też po prostu bardziej zauważalna - kiedyś procesor szybszy o 100 Mhz już był uznawany za znacznie lepszy - dziś te proporcje się trochę zmieniły (nie tylko dziś - już 3-4 lata temu ;) )
A pamięć - używam Windows98 z nieoficjalnym SP - i też uważam, że im więcej tym lepiej - aczkolwiek jakiś czas temu dyskutowałem z jednym kolegą na Forum, który usilnie mnie przekonywał, że więcej niż 128 - 196 w Windows98 nie warto, bo to nawet gorzej ;)

Cytat:

Napisany przez adixo
Widzę że dyskusja odchodzi od tematu (...)

Racja, racja ;)

Pozdrawiam
ro29

MaciejT 04.05.2006 12:32

Cytat:

Napisany przez Ormianin
Musisz sam zobaczyc jak to dziala... ja mialem przejsciowo model wychwalany przez dobrego znajomego NECa 92VM 19' i mi on po prostu nie pasowal, moze i czas dostepu ok, smuzenia nie bylo, ale za to kat widzenia okropny, wystarczylo lekko odchylic glowe aby zmienialy sie kolory i widocznosc oraz pare innych rzeczy (kiepskie odwzorowanie bieli i czerni, zbyt intensywny kontrast), mnie to osobiscie nie odpowiada i dlatego dalej tez caly czas jade na CRT

Twoj znajomy ma matryce TN. Matryc TN unikamy jak ognia :>

Dopiero matryce PVA i MVA nas odpowiednio zadowalaja :fiu:

Ormianin 16.05.2006 09:50

Cytat:

Napisany przez MaciejT
Twoj znajomy ma matryce TN. Matryc TN unikamy jak ognia :>

Dopiero matryce PVA i MVA nas odpowiednio zadowalaja :fiu:

Wracam do tematu bo mi moj CRT Samsung wysiadl (przegrzal sie), wydawalo mi sie ze to tylko elektrolity a tutaj masz babo placek - przetwornica napiecia, fachman moze naprawic, ale mowi ze naprawa sie nie oplaca, bo wyjdzie drogo i nie ma sensu ladowac w 6 letni monitor... i co ja teraz zrobie? Kupic nowy monitor to dzis naprawde problem, LCD te tansze to glownie TN, CRT coraz mniej na rynku... no i kasa na ten cel tez mizerna

Kris 16.05.2006 10:14

Ja jak kiedy***347; wymienia***322;em monitor, mnie te***380; nie by***322;o sta***263; na LCD. Kupi***322;em Iiyam***281; - le***380;ak magazynowy za 200-300 z***322; - 19". Jestem bardzo zadodowlony. Poszukaj na Allegro.

Ormianin 16.05.2006 11:29

Cytat:

Napisany przez Kristoferros
Ja jak kiedyś wymieniałem monitor, mnie też nie było stać na LCD. Kupiłem Iiyamę - leżak magazynowy za 200-300 zł - 19". Jestem bardzo zadodowlony. Poszukaj na Allegro.

Boje sie tego kupowania na allegro, te "lezaki magazynowe" mnie odstraszaja, nie wiem do konca co to moze byc... ale moze czas na jakis LCD, to co strasznie mnie irytowalo w CRT to geometria obrazu, LCD pozbawiony jest tego problemu

icemac 16.05.2006 11:40

Cytat:

Napisany przez Ormianin
Boje sie tego kupowania na allegro, te "lezaki magazynowe" mnie odstraszaja, nie wiem do konca co to moze byc... ale moze czas na jakis LCD, to co strasznie mnie irytowalo w CRT to geometria obrazu, LCD pozbawiony jest tego problemu

także kupiłem IIYAMA 19" za 275pln, lecz w sklepie we Wrocku i jestem zadowolony z tego leżaka - ładny czarny rzadko spotykany

pops 16.05.2006 15:04

ja si***281; w crt zaopatruj***281; tutaj, maj***261; tam le***380;akowane monitory i si***281; jeszcze ani razu nie naci***261;***322;em. polecam. najlepiej podjecha***263; do nich osobi***347;cie i sobie wybra***263; samemu, mo***380;na w***322;***261;czy***263; i przetestowa***263; ka***380;dy monitor.

andrzejj9 16.05.2006 19:13

Cytat:

Napisany przez Ormianin
Boje sie tego kupowania na allegro, te "lezaki magazynowe" mnie odstraszaja, nie wiem do konca co to moze byc... ale moze czas na jakis LCD, to co strasznie mnie irytowalo w CRT to geometria obrazu, LCD pozbawiony jest tego problemu

W najnowszym Komputer Świecie jest test monitorów LCD. Co prawda po wstępnym przejrzeniu kryteriów samym testem bym się zdecydowanie nie kierował, natomiast jest w nim wymienionych kilka przyzwoitych, niedrogich modeli, w tym jeden za niecałe 750 złotych. Znając ceny, to pewnie i taniej można go dostać. To już jest całkiem przyzwoita cena i nie aż tak duże pieniądze.

MaciejT 16.05.2006 20:48

Cytat:

Napisany przez Ormianin
Wracam do tematu bo mi moj CRT Samsung wysiadl (przegrzal sie), wydawalo mi sie ze to tylko elektrolity a tutaj masz babo placek - przetwornica napiecia, fachman moze naprawic, ale mowi ze naprawa sie nie oplaca, bo wyjdzie drogo i nie ma sensu ladowac w 6 letni monitor... i co ja teraz zrobie? Kupic nowy monitor to dzis naprawde problem, LCD te tansze to glownie TN, CRT coraz mniej na rynku... no i kasa na ten cel tez mizerna

Rozumiem jak najbardziej. Wez tylko 1 poprawke: kupisz taniego CRT, rozwali Ci oczy (juz to przerabialem, wcale nie byl taki tani, a wytrzymal rok zanim sie go pozbylem). Kupisz TFT z matryca TN, bedziesz niezadowolony, i docelowo w obu przypadkach bedziesz dazyl do kolejnej wymiany monitora "na lepszy".

Polecam jednak uzbierac/pozyczyc, i od razu kupic MVA/PVA. Nie pozalujesz.

Zawsze gdy jestem u kuzyna i widze jego monitor podczas pracy (dla niezorientowanych: AG Neovo E-17 http://www.agneovo.pl/products/E-17A.htm ) kupiony 2 lata temu (latwo mozna sprawdzic dokladna date, szukajac tu na forum moich przebojow pod haslem ORLEN / monitor.pl), jedno zdanie cisnie sie na usta: "REWELACJA". To jest po prostu niesamowite, ale ponaddwuletni monitor TFT jest lepszy od wiekszosci dzisiejszego chlamu, ktory mozna obecnie podziwiac na polkach elektromegamarketow/marketow/dyskontow.

To jest moje zdanie, a zrobisz jak bedziesz uwazal (lub jak pozwola finanse).

mensir67pl 16.05.2006 21:18

Cytat:

Napisany przez MaciejT

Zawsze gdy jestem u kuzyna i widze jego monitor podczas pracy (dla niezorientowanych: AG Neovo E-17 http://www.agneovo.pl/products/E-17A.htm ) kupiony 2 lata temu (latwo mozna sprawdzic dokladna date, szukajac tu na forum moich przebojow pod haslem ORLEN / monitor.pl), jedno zdanie cisnie sie na usta: "REWELACJA". To jest po prostu niesamowite, ale ponaddwuletni monitor TFT jest lepszy od wiekszosci dzisiejszego chlamu, ktory mozna obecnie podziwiac na polkach elektromegamarketow/marketow/dyskontow.

To jest moje zdanie, a zrobisz jak bedziesz uwazal (lub jak pozwola finanse).


TAk - monitory ponad przeciatna sam posiadam M-17 Neovo tylko dla nie ktorych nazwa nic nie mowiac


:spoko:

Polecam nowa linie http://www.agneovo.pl/products/P-17.htm

Ormianin 16.05.2006 22:03

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
TAk - monitory ponad przeciatna sam posiadam M-17 Neovo tylko dla nie ktorych nazwa nic nie mowiac


:spoko:

Polecam nowa linie http://www.agneovo.pl/products/P-17.htm

Ale ten produkt akurat to matryca TN i te katy widzenia jakos tak odstraszaja... ja tymczasem zdecydowalem udac sie do innego fachmana z moim uszkodzonym CRT, ten problem inaczej rozpoznal, pogrzebal, polutowal, cos podlubal w przetwornicy i za 25 zl monitor mi uruchomil, dziala ok, choc jak zapewnial fachman to tylko prowizorka, wiec powoli bede sie rozgladal za czyms innym, a co do matryc TN... wole chyba wziasc na raty cos w na matrycach PVA i MVA

mensir67pl 16.05.2006 22:13

Cytat:

Napisany przez Ormianin
Ale ten produkt akurat to matryca TN i te katy widzenia jakos tak odstraszaja... ja tymczasem zdecydowalem udac sie do innego fachmana z moim uszkodzonym CRT, ten problem inaczej rozpoznal, pogrzebal, polutowal, cos podlubal w przetwornicy i za 25 zl monitor mi uruchomil, dziala ok, choc jak zapewnial fachman to tylko prowizorka, wiec powoli bede sie rozgladal za czyms innym, a co do matryc TN... wole chyba wziasc na raty cos w na matrycach PVA i MVA


Suche parametry to nie wszystko i TN (nikt nie bedie kleczal przed monitorem);) to do katow

to najlepiej zawsze zobaczyc na zywo

oczywiscie ze zawsze mozna dolozyc do PVA i MVA tylko ......

MaciejT 17.05.2006 17:32

Co do monitora Neovo, musze uscislic. Model, ktory widzialem, czyli ten REWELACYJNY, ktory posiada kuzyn, to model http://www.agneovo.com/global/products/E-17B.htm z matryca MVA, kontrastem 500:1, jasnoscia 250cd/m2, i katami widzenia 170/170. Jesli producent zmienil parametry monitora, to ja juz tego dalej nie sledzilem.

Matryce TN odpadaja calkowicie, niech nikt ich przypadkiem nie kupuje. I nie patrzcie na suche parametry (np katy widzenia, bo na papierze roznica miedzy matryca TN 150/145 a MVA 170/170 nie jest duza. Natomiast w rzeczywistosci jest ona kolosalna. Nie mowie tu juz o jakosci samego obrazu, kontrastu, etc).

nimal 18.05.2006 19:22

ok, moja kolej
stary monitorek zaczyna miec problemy z odchylaniem poziomym (obraz zaczyna delikatnie skakac :( ), zycie :( ale i tak jestem z tego NECa zadowolony... tyle lat... tyle godzin pracy... [`]
wiec na co zmienic?
wymagania:
1280x1024, pivot, 17' lub 19' zaleznie od ceny, cena im nizsza tym lepsza, do 2000pln, lacze dvi oczywiscie
generalnie monitor do internetu i grafiki, zadko do gier, filmy tez zadko bo na codzien ogladam na tv, wiec jak najwierniejsze kolory i jak najmniejsze nierownosci rozswietlenia
zainteresol mnie model "topowy" samsunga czyli 19" Samsung SyncMaster 970P
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23333
odstrasza mnie jednak koniecznosc instalacji jakiegos softu z powodu braku przyciskow na monitorze (ponoc sa problemy, a ja kozystam z 2k3 i pewnie bede dalej eksperymentowal z "dziwnymi" systemami)

bardzo mnie pociaga ten http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17961 czyli 17" Eizo L568AS jednak jak na 17tke to jest on wyjatkowo drogi (ale jesli warto...)

NECi odpadly z powodu braku pivotu... chore...

iiyama odpada z powodu przebojow z serwisem jakie BD tu opisywal

jakies wasze propozycje? bardzo dobrze by bylo zeby gwarancja obejmowala martwe piksele (ponoc topowe samsungi czyli np ten tak maja) i trwala jak najdluzej

edit:
jesli jakis monitor o wyjatkowo dobrym stosunku jakosc/cena nie bedzie mial pivotu to chetnie sie tez nim zainteresuje :)

Smartek 18.05.2006 20:39

nimal - mam swojego CTXa 17' PV722i z pivotem od 3 lat..
matryca jest idealna, jedyna wada moze byc te 25ms, ktore mi nie przeszkadzaja (przyzwyczajenie)..

i przez tak dlugi okres czasu nie ma jeszcze ani jednego martwego pikselka.., wszystko w porzadku - smiga na DVI.

Polecalbym wiec cos firmy CTX

pozdro ;)

Ormianin 18.05.2006 21:11

Ja sie zainteresowalem wogole wyrobami Sony, do tego Sony jest dosc restrykcyjne pod wzgledem tej normy z pixelami, wyzsze modele maja matryce MVA Premium i nie sa drogie w stosunku do konkurencji

ro29 18.05.2006 21:33

Witam !

Cytat:

Napisany przez Ormianin
Wracam do tematu bo mi moj CRT Samsung wysiadl (przegrzal sie), wydawalo mi sie ze to tylko elektrolity a tutaj masz babo placek - przetwornica napiecia, fachman moze naprawic, ale mowi ze naprawa sie nie oplaca, bo wyjdzie drogo i nie ma sensu ladowac w 6 letni monitor... i co ja teraz zrobie? Kupic nowy monitor to dzis naprawde problem, LCD te tansze to glownie TN, CRT coraz mniej na rynku... no i kasa na ten cel tez mizerna

Co prawda z tego co widzę, monitor już naprawiony :) I chyba zmieniłeś zdanie i zamierzasz kupić LCD ?? Ja bym nadal polecał jednak CRT - np. na Allegro można - jak już pisano - za około 250 zł dostać naprawdę bardzo dobry monitor itd.
Natomiast co do LCD - mają swoje niezaprzeczalne zalety - ale też wady - jak np. pokazał wspominany już test w KŚ - większość monitorów ma np. problemy z pracą w mniejszej niż natywna rozdzielczość - a ostanio miałem do czynienia z taką 17" LCD - masakra - co prawda stała dość daleko - chyba z 60-70 cm od moich oczu - może jakbym ją postawił sobie 30 cm przed nosem, to bym to jeszcze na dłużej wytrzymał ;)

Pozdrawiam
ro29

nimal 18.05.2006 21:41

hm, ten dosc ciekawie wyglada http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25029 no i jest zdecydowanie tanszy
jak to z ta gwarancja? jeden pixel lub subpiksel i wymiana w soniaczach?

Smartek 18.05.2006 22:05

o, wyglada calkiem przyzwoicie..

kurcze, ale te ceny polecialy w dol..
i pomyslec, ze za swoja 17' dalem 2500zl :/
pozdro

pops 18.05.2006 22:15

na forum http://www.mva.pl/forum wszyscy zachwalają Fujitsu Siemens P19-2. poczytaj tam.

nimal 18.05.2006 22:17

Smartek - jak kupowalem pierwszego NECa wziolem FE700 za 1500 gdyz FE750 ktory mnie interesowal kosztowal ponad 2500
po mniej wiecej pol roku kompa razem z monitorem zwrocilem do sklepu - poddali sie po nastej naprawie ciagle byl do d. :) i kupilem FE750 za... 1400 :)
ceny leca z miesiaca na miesiac zawsze - wtedy lecialy crt, teraz crt rozdaja prawei za free i nie ma juz topowych modeli, wiec leca lcd... eh


edit:
wszystko co Siemens ma zakaz wstepu do mojego domu, samochodu i w ogole zblizania sie do mnie pod grozba zniszczenia w ataku szalu
NAJGORSZY SERWIS JAKI MOZNA SOBIE TYLKO WYOBRAZIC :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.