Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych (https://forum.cdrinfo.pl/f29/)
-   -   Resetowanie biosu (https://forum.cdrinfo.pl/f29/resetowanie-biosu-63516/)

amurak 15.03.2006 07:20

Resetowanie biosu
 
mam nagrywarke nec 3540 jak w niej zresetowac bios prosze o pomoc

ed hunter 15.03.2006 08:08

Cytat:

Napisany przez amurak
mam nagrywarke nec 3540 jak w niej zresetowac bios prosze o pomoc

co zrobić?

napisz najpierw jaki bios w niej masz i można wgrać nowszy, ten sam, przerobiony....

więcej info trzeba podawać, o co chodzi, co nie chodzi, co się dzieje, jak się obiawia, gdzie straszy?..... ||

amurak 16.03.2006 17:31

bios wgrałem nie orginalny 1.7w a próbowałem wgrać orginalny ze strony producenta i wyskakuje komunikat że bios ma nowszą wersję pozatym nagrywarka ma problemy z czytaniem płyt po wgraniu tego biosu 1.7w

ed hunter 16.03.2006 19:14

Ilość załączników: 2
potrzebny będzie NECWinFlash (lub w pierwszym załączniku) i oryginalny, pierwszy bios w postaci binarnej (spakowany w 2 załączniku)

uruchamiasz NECWinFlash.exe, klikasz Flash, wybierasz rozpakowany bios z załącznika - 1.01.bin, klikasz TAK i masz (po restarcie ;)) nagrywarkę z pierwszym biosem.

wgraj oryginalny 1.04 i sprawdź jak nagrywa i czyta. jeśli nadal źle to można ją spokojnie oddać do serwisu.

jeśli ma kłopoty z odczytem, to może nie być wina biosu lub awarii, tylko NEC ma problemy z odczytem badziewia. jeśli nie chce czytać tego co nagrał na w miarę przyzwoitych płytach to źle.

i znowu....jakich płyt nie czyta, na czym nagranych, kiedy nagranych, jak nagranych, po co nagranych ||

więcej info :taktak:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.