Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   [KOMENTARZE] Rozmontowywanie i czyszczenie napędu optycznego (https://forum.cdrinfo.pl/f2/komentarze-rozmontowywanie-czyszczenie-napedu-optycznego-63598/)

ed hunter 14.03.2006 10:37

Cytat:

Napisany przez yahol
Ed!
Zdjecie husteczek - jest.
A gdzie zdjecie niezbednego w tym przypadku plynu?
:)

Berion:

Naped sie rozmontowuje :)
Rozbiera sie ..... wiadomo :)

dobra tytuł jest roboczy :D

Berion 14.03.2006 10:50

@yahol
też :D

@ed hunter
A jak w napędach PCowych ustawić pozycję lasera (ewentualnie moc) ? (np. kiedy już nagrywara powoli "zamiera").

ed hunter 14.03.2006 10:59

Cytat:

Napisany przez Berion
@yahol
też :D

@ed hunter
A jak w napędach PCowych ustawić pozycję lasera (ewentualnie moc) ? (np. kiedy już nagrywara powoli "zamiera").

a skąd ja mogę wiedzieć? :>

takie napędy przeznaczam na doświadczenia medyczne, znaczy na sprawdzanie jak duży kufel z piwem tacka wytrzyma :rotfl: :P

ro29 15.03.2006 17:27

Witam !
Cytat:

Napisany przez ed hunter
(...)
Potrzebne do tego są następujące narzędzia: spinacz biurowy, mały śrubokręt gwiazdkowy.(...)

Chyba bardziej popularna nazwa to śrubokręt (wkrętak) krzyżowy - z określeniem "gwiazdkowy" się jeszcze nie spotkałem ;)

Ale instrukcja naprawdę niezła :spoko:

Sam już dwa razy tak czyściłem CD-ROM - i jakoś bez instrukcji udało się rozebrać i złożyć i ...też działa nadal :)

Pozdrawiam
ro29

Maciej 15.03.2006 17:42

Ilość załączników: 1
W załączniku jest podobny, ale bardziej dokładniejszy opis...

grzeniu 15.03.2006 18:08

Cytat:

Napisany przez ro29
Witam !

Chyba bardziej popularna nazwa to śrubokręt (wkrętak) krzyżowy - z określeniem "gwiazdkowy" się jeszcze nie spotkałem ;)


Pozdrawiam
ro29

Oczywiście, że jest coś takiego jak śrubokręt (wkrętak) gwiazdkowy :)
Na fotkach widać że Ed używał krzyżakowego, widocznie popełnił mu się mały lapsus słowny, ale takie narzędzie istnieje.

No ale to tak OT.

PS Lepiej by było, żeby Ed napęd miał zamocowany w specjalistycznym uchwycie ślusarskim potocznie zwanym imadłem. Wiem, że Ed takowy posiada ;)

ro29 15.03.2006 18:56

Witam !
Cytat:

Napisany przez grzeniu
Oczywiście, że jest coś takiego jak śrubokręt (wkrętak) gwiazdkowy :)
Na fotkach widać że Ed używał krzyżakowego, widocznie popełnił mu się mały lapsus słowny, ale takie narzędzie istnieje.

No ale to tak OT.

PS Lepiej by było, żeby Ed napęd miał zamocowany w specjalistycznym uchwycie ślusarskim potocznie zwanym imadłem. Wiem, że Ed takowy posiada ;)

Masz rację @grzeniu - popatrzyłem w zestaw końcówek jaki mam i jest tam takie coś - nawet chyba kiedyś to używałem - ale jakoś tego nie pamiętałem - bo jak już mówiłem, chyba z tą nazwą jakoś się nie spotkałem ;)

Pozdrawiam
ro29

Maciej 15.03.2006 20:11

Ilość załączników: 2
Wkręty "gwiazdkowe" fachowo nazywa się Torx (zał.1), ale każdy nazywa jak mu się podoba.
Na zdjęciu u eda huntera jest wkrętak krzyżowy PH (zał.2)

ed hunter 15.03.2006 21:42

fakt krzyżowy ;)

mallow 16.03.2006 16:32

Witam ponownie na forum po krotkiej nieobecnosci (wyjazd do Wawy)

Faq uznajemy za gotowy? Mam wziać sie za prace? :)

CIAPEK 17.03.2006 06:13

Witam!
Bardzo przyjemny i jasny FaQ :)
dobra robota, pozdrawiam

Wacholek84 27.05.2006 20:43

No to ja też swoje trzy słowa dodam. Jeżeli ktoś by chiał naprawde przeczyścić napęd to ta instrukcja jest do niczego. Owszem jeżeli chce ktoś usunąc zabrudzenia(wata w napędzie) i ewentualnie pierwsze oznaki będu kalibracji to tak oczywiście polecam. Co do regulacji mocy lasera to nie jest to sprawa tak banalna jak to usuwanie waty. Trzeba znaleś magiczny potencjometr od mocy który umieszczony jest najczęściej na głowicy( nie mylić z tym od ustawienia kolimatora) i pokręcić nim. W którą strone i o ile zależy od firmy i od poprzedniego ustawienia. Jeżeli by ktoś chciał wiecej o tym to prosze założyć nowy temat. Tam sie szeżej o tym wypowiem. Pozdrawiam!!!

ed hunter 27.05.2006 21:38

Cytat:

Napisany przez Wacholek84
No to ja też swoje trzy słowa dodam. Jeżeli ktoś by chiał naprawde przeczyścić napęd to ta instrukcja jest do niczego. Owszem jeżeli chce ktoś usunąc zabrudzenia(wata w napędzie) i ewentualnie pierwsze oznaki będu kalibracji to tak oczywiście polecam. Co do regulacji mocy lasera to nie jest to sprawa tak banalna jak to usuwanie waty. Trzeba znaleś magiczny potencjometr od mocy który umieszczony jest najczęściej na głowicy( nie mylić z tym od ustawienia kolimatora) i pokręcić nim. W którą strone i o ile zależy od firmy i od poprzedniego ustawienia. Jeżeli by ktoś chciał wiecej o tym to prosze założyć nowy temat. Tam sie szeżej o tym wypowiem. Pozdrawiam!!!

pisz pisz będzie następny temat lub rozwinięcie tego a zakłada się w demo.

Prezesik 27.05.2006 21:48

Cytat:

Napisany przez Wacholek84
No to ja też swoje trzy słowa dodam. Jeżeli ktoś by chiał naprawde przeczyścić napęd to ta instrukcja jest do niczego. Owszem jeżeli chce ktoś usunąc zabrudzenia(wata w napędzie) i ewentualnie pierwsze oznaki będu kalibracji to tak oczywiście polecam. Co do regulacji mocy lasera to nie jest to sprawa tak banalna jak to usuwanie waty. Trzeba znaleś magiczny potencjometr od mocy który umieszczony jest najczęściej na głowicy( nie mylić z tym od ustawienia kolimatora) i pokręcić nim. W którą strone i o ile zależy od firmy i od poprzedniego ustawienia. Jeżeli by ktoś chciał wiecej o tym to prosze założyć nowy temat. Tam sie szeżej o tym wypowiem. Pozdrawiam!!!

Otóż to. Pisz i podziel się swoją wiedzą :)

tak na marginesie - przydatny link:
http://forum.cdrinfo.pl/faq/64534-ja...-na-forum.html
tak na przyszłość ;)

Wacholek84 28.05.2006 21:14

Cytat:

Napisany przez Prezesik
Otóż to. Pisz i podziel się swoją wiedzą :)

tak na marginesie - przydatny link:
http://forum.cdrinfo.pl/faq/64534-ja...-na-forum.html
tak na przyszłość ;)


Zainteresowanych kieruje pod adres:
http://forum.cdrinfo.pl/ogolnie-o-dv...alibracji.html


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.