Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Problem z wyciszającym się dźwiękiem (https://forum.cdrinfo.pl/f5/problem-wyciszajacym-sie-dzwiekiem-64042/)

Unit 31.03.2006 12:27

Problem z wyciszającym się dźwiękiem
 
Witam

Otóż sprawa wygląda następująco. Podczas słuchania muzyki na kompie, kiedy chce ją ściszyć, wycisza się też dźwięk w całym systemie a nie tylko muzyka. Wyglada to tak, jakbym poziom głośności zmniejszał suwakiem w trayu a nie w playerze. Ten sam problem występuje podczas oglądania filmów.
Dla przykładu, włączam jakiś film w Media Player Classic. W tym samym czasie w Foobarze włączam muzykę. Kiedy w MPC zmniejszam poziom glośności filmu, od razu cichnie muzyka w Foobarze i cały dźwięk w systemie.
Kiedy dźwięk jest wyciszony, pasek w trayu jest cały czas ustawiony na max i zabawa nim nic nie daje. Wycisza się natomiast pasek wav w ustawieniach audio w panelu sterowania. Kiedy ustawie go na max wszystko wraca do normy (dopóki znów nie zacznę bawić się głośnością w Foobarze/MPC).
Sprawdzałem też jak sprawa wygląda w grach. Otóż w menu głównym z dźwiękiem jest wszystko w porzadku. Wybieram new game, włącza się intro i dźwięku już nie ma. Dalej w grze dźwięku też już nie ma. Muszę dopiero zminimalizować grę, wejść do panelu sterowania, ustawić wspomniany wcześniej pasek wav na max i wszystko wraca do normy. Po chwili jednak dźwięk sie wyłącza i znów muszę minimalizować grę i ustawiać wav na max.
Podczas oglądania filmów czy słuchania muzy, dźwięk wyciszał się gdy bawiłem się głośnością w programach, w grach wyłącza się on sam, nawet gdy nic nie robię.

Dodam jeszcze, że mam WinXP SP2, karta dźwiękowa to Sound Blaster Live 24bit. Wina sterowników raczej to nie jest, ponieważ instalowałem kilka wersji i za każdym razem występuje ten sam problem.
Playery też raczej odpadają. Przeinstalowanie nie pomaga. Dla próby zainstalowałem też Winampa - problem występuje i w jego przypadku.
Wirusy i wszelkiego rodzaju spyware odpadają

Może Wy będziecie mieli jakieś pomysły, mi już się chwilowo wyczerpały :P

REi 31.03.2006 13:59

To jest calkowicie normalne :P programy te nie posiadaja wlasnej regulacji glosnosci i uzywaja w tym celu kanalu wav

Unit 31.03.2006 16:46

Cytat:

Napisany przez REi
To jest calkowicie normalne :P programy te nie posiadaja wlasnej regulacji glosnosci i uzywaja w tym celu kanalu wav

Do końca normalne chyba jednak to nie jest - jakoś nie przypominam sobie abym wcześniej miał sytuację, w której wyciszam muzykę w Foobarze/Winampie i nie słyszę dźwięku np. w GG bo w całym systemie i we wszystkich uruchomionych aplikacjach został wyciszony głos :P

Poza tym o istnieniu problemu świadczy samoistne wyciszanie się co kilka sekund dźwięku podczas grania.
Chyba, że to jakieś nowe uaktualnienie Microsoftu, o którym nie wiem (wtedy rzeczywiście byłoby to całkowicie normalne) ;)


EDIT:

Problem jest już nieważny, udało mi się znaleźć rozwiązanie :D

Winny okazał się kodek AC3 Filter. W zakładce System była zaznaczona opcja "Use Wave Out as default audio renderer" zamiast "Use Direct Sound as default audio renderer"


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.