Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   LG GSA-4163b nie czyta cd czyta dvd... (https://forum.cdrinfo.pl/f15/lg-gsa-4163b-nie-czyta-cd-czyta-dvd-67633/)

kompan 22.09.2006 21:01

LG GSA-4163b nie czyta cd czyta dvd...
 
Nie wiem czemu ale moj LG GSA-4163b od pewnego czasu nie chce czytac zadnego cd (ZADNEGO) - nie widzi ich. Czyta natomiast dvd. Troche to trwa ale mimo wszystko je czyta. Kiedys bylo na odwrot - zadnych problemow z cd natomiast dvd czytalo od czasu do czasu.

Troche detali:
- mam zainstalowane ASPI
- bios w nagr. - 106
- zasilacz 240V, odlaczalem karte graf. GF 6800gt i tylko zintegrowana chodzila - nic nie pomoglo, wiec to chyba jednak nie brak pradu

Mam barebone ASUS-a S-Presso S1-111. Wszystko cacy, male kompaktowe tylko ta nagrywarka mnie do szalu doprowadza. Kiedys pytalem sie juz czy moze to miec cos wspolnego z temperatura, okazalo sie ze w sumie moze. W tym barebonie nagrywarka jest tuz nad twardym dyskiem (160 GB Seagate), ktory jak pracuje to sie grzeje. Wskazniki temperatur na panelu nie pokazuja jednak zeby bylo strasznie goraco. Srednio temperatura CPU i systemu to okolo 50 stopni. Moze to jednak za duzo. Czy zna ktos nagrywarki, ktore bardzo dobrze dzialaja w wysokiej temperaturze? Mam troche dosc LG...

VIZZARD 22.09.2006 21:51

Cytat:

Napisany przez kompan
- zasilacz 240V

A to żeś teraz sypnął parametrem :O

Poczekaj. Tylko się z łez trochę obetrę... :haha:


:czar:

kompan 23.09.2006 09:37

Dzięki za pomoc. Fajny gość z ciebie

rork 23.09.2006 14:37

Wygl***261;da na uszkodzenie nap***281;du (lasera odpowiedzialnego za odczyt/zapis CD) lub po prostu masz jakie***347; obce substancje :D na soczewce, czyszczenie "czystym 96V spirytusem" mo***380;e pom***243;c ale nie musi.

VIZZARD 24.09.2006 11:14

Cytat:

Napisany przez kompan
Dzięki za pomoc. Fajny gość z ciebie

Ja bym się na twoim miejscu nie dziwił :O <- :nie:

Bo ten parametr co podałeś to mają prawie wszystkie zasilacze

To tak jak byś powiedział, że masz rower na okrągłych kołach... :D

Nie jest potrzebne napięcie, a moc twojego zasilacza :czytaj:

Bo LG są dość wymagające, jeżeli o ten parametr chodzi

Więc nie musi być to tego wina, ale może :taktak:


A co do tego, że ze mnie fajny gość - to wiem ||


:mruga:

kompan 24.09.2006 11:50

Niech b***281;dzie nat***281;***380;enie 240. Tu chodzi bardziej o to,***380;e ona nieczyta cd ni***380; o to,***380;e si***281; pomyli***322;em prawda?

VIZZARD 24.09.2006 12:23

Cytat:

Napisany przez kompan
Niech będzie natężenie 240. Tu chodzi bardziej o to,że ona nieczyta cd niż o to,że się pomyliłem prawda?

Dalej nie możemy się porozumieć :nie:

Moc podaje się w watach [W]

Chodzi o to, że twój zasilacz ma moc 240W? :pytanie:

Bo jeżeli tak - to spróbuj wyciągnąć tę nagrywarkę i sprawdzić u kogoś z zasilaczem o większej mocy realnej

Najlepiej w okolicy 400W :czytaj:


:taktak:

ed hunter 24.09.2006 13:54

nat***281;***380;enie 240A :O to przy napi***281;ciu 230V daje 55200W - to chyba jaka***347; stacja transformatorowa ^_^ :mruga:

przepraszam, ale nie mog***322;em; w kt***243;rej klasie podstaw***243;wki teraz ucz***261; co to napi***281;cie, nat***281;***380;enie i moc? :hmm:

andy 24.09.2006 14:01

Cytat:

Niech b***281;dzie nat***281;***380;enie 240.
W Techniku Energetycznym gdzie si***281; uczy***322;em za takie twierdzenie zosta***322;by***347; spalony na stosie.

:haha:

VIZZARD 24.09.2006 14:06

Cytat:

Napisany przez ed hunter
przepraszam, ale nie mogłem; w której klasie podstawówki teraz uczą co to napięcie, natężenie i moc? :hmm:

Co to jest MOC to wiadomo od 1977 roku

Bo chyba wtedy wypuszczono na światło dzienne jako pierwszą część Gwiazdnych Wojen - IV Nowa Nadzieja :czytaj:


:mruga:

kompan 25.09.2006 00:42

Przepraszam ale natężenie czy napięcie czy też moc - generalnie lał to pies. Dobrze wiecie o co chodzi z tego co widzę. Bez zaglądania do wikipedii powiedzcie mi jakie enzymy produkuje trzustka co? Albo co to są kotwy? Nie znam sie na natężeniach i napięciach tak jak nie potrafię operować ludzi i grać na skrzypcach. Chciałbym tylko mieć sprawną nagrywarkę ale widzę, żę nabijanie sobie postów w inny sposób niż zwykła pomoc jest o wiele bardziej popularne. Przepraszam ale trochę to żenujące - nawet jeśli poziom mojej wiedzy w tym zakresie jest ZNIKOMY. Przestańce lepperzyć tylko napiszcie co o tym sądzicie. Jeśli nie chcecie pomóc - to też mogę zrozumieć. W końcu urodziłem się w Polsce i nie takie rzeczy już widziałem i słyszałem. Niestety

Bródka 25.09.2006 00:50

Twoj zasilacz musi byc dobry na tyle aby trzymal napiecia na poziomie +12v i +5v wtedy naped bedzie dobrze dzialal np Chieftec jest dobrym zasilaczem, rozpkrec obudowe w kompie i na bocznej sciance pisze jakiej masz marki zasilacz i ile watow daje ten zasilacz choc to co pisza w tanszych zasilaczach glownie nie jest prawda

Kogoro 25.09.2006 06:36

Cytat:

Napisany przez kompan
Przepraszam ale natężenie czy napięcie czy też moc - generalnie lał to pies. Dobrze wiecie o co chodzi z tego co widzę. Bez zaglądania do wikipedii powiedzcie mi jakie enzymy produkuje trzustka co? Albo co to są kotwy? Nie znam sie na natężeniach i napięciach tak jak nie potrafię operować ludzi i grać na skrzypcach. Chciałbym tylko mieć sprawną nagrywarkę ale widzę, żę nabijanie sobie postów w inny sposób niż zwykła pomoc jest o wiele bardziej popularne. Przepraszam ale trochę to żenujące - nawet jeśli poziom mojej wiedzy w tym zakresie jest ZNIKOMY. Przestańce lepperzyć tylko napiszcie co o tym sądzicie. Jeśli nie chcecie pomóc - to też mogę zrozumieć. W końcu urodziłem się w Polsce i nie takie rzeczy już widziałem i słyszałem. Niestety

My chcemy Tobie pomóc, ale Ty nam na to nie pozwalasz!
Sądzimy, że może to być zasilacz i zadajemy proste pytanie o jego parametry.
To co napisałeś powyżej rozbroiło mnie. Ciekawe co być odpowiedział na pytanie jaką masz żarówkę w lampie w Twoim pokoju? Aż boję sę odpowiedzi.

Pozdrawiam
Adach

ed hunter 25.09.2006 08:50

nie zaglądam do wikipedii, piszę z głowy: trzustka to gruczoł wydzielający wiele enzymów, do krwi insulinę odpowiedzialną za metabolizm cukru a do dwunastnicy enzymy trawiące tłuszcz - lipaza, białko - amylaza i cukry złożone - nie pamiętam, cała grupa nazywa się pankreatyna?
trzustka odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie, jej działanie wydzielnicze jeśli chodzi o insulinę jest pobudzane przez enzym wysyłany przez móżdżek....??? (nie wiem czy nie piszę głupot - uczyłem się tego dawno, ale w klasie biol-chem ;)) uzupełnia się wzajemnie z wątrobą w procesach trawienia tłuszczu (żółć). wątroba również magazynuje cukier zmieniony w tkankach przez insulinę na gl..... nie pamiętam
:szczerb:

to co na biało to z mojej chorej głowy - wiadomości proszę brać z linków:D

kotwy to elementy mocujące np. do betonu.

też nie potrafię grać na skrzypcach a zoperować komuś facjatę to bym potrafił, ale trzeba mnie nieźle wkurzyć ^_^ :P :mruga:

nie ma to jak kartkówka na pierwszej lekcji - sprawdzamy :
______________________

no tak:
- amylaza trawi cukry złożone a nie białko (jest również amylaza produkowana przez ślinianki)
- białka po uaktywnieniu trawi trypsyna i chymotrypsyna, elastaza i nukleaza przecinająca wiązania w kwasach nukleinowych.
- trzustka wydziela też glukagon w przypadku zmniejszenia stężenia glukozy we krwi działa on na komórki wątroby powodując to, że zamienia ona gilkogen w glukozę i wydziela do krwi (to co nie wiedziałem jak się nazywa a odkłada się w wątrobie po przerobieniu przez glukozę)
- wydzielanie enzymów reguluje przysadka mózgowa

jak to miło z rana czegoś się nauczyć :)

ale jak na to, że lekcje o tym miałem 20 lat temu to jeszcze resztki mojego mózgu coś tam pamiętały, coś poprzekręcały - ciesze się :D

http://encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=109471

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzustka
___________________________________

co do tematu to działanie zasilacza (trzymanie stabilnych i poprawnych napięć) w przypadku napędów LG ma duże znaczenie.

kompan 25.09.2006 13:58

"ale jak na to, ***380;e lekcje o tym mia***322;em 20 lat temu" heh tzn ze miales jakies ponad 15 lat wiecej na to zeby o tym poczytac i utrwalic. mimo wszystko gratuluje pamieci. wymien jeszcze ilosc jednostek niemieckich pod bzura i bede szczesliwy jak dziecko.
jak bede w twoim wieku to mam nadzieje, ze juz nie bedzie zasilaczy ani nagrywarek, kt***243;re robia problemy bo nie maja wystarczajacego doplywu mocy z tychze aby normalnie dzialac ;)
nie twierdzilem od poczatku, ze sie na tym znam. dlatego pytalem. zarowki mnie malo obchodza dopoki daja swiatlo. nie jestem czlowiekiem renesansu i szczerze mowiac nawet nie chce. nie musze sie na wszystkim znac, nie ma takiej potrzeby - miedzy innymi po to powstaly wszelkie fora - zeby w szybki sposob uzyskac potrzebne informacje, poparte doswiadczeniem (!), bez kartkowania encyklopedii. widze, ze niektorzy maja tu niezla zabawe ale wciaz chyba mijaja sie z sensem tego postu. mimo wszystko serdecznie pozdrawiam :)
czasem najprostrze rozwiazania sa najlepsze i pewnie po prostu kupie inny naped. i pewnie bede musial poszukac gdzieindziej odpowiedzi na pytanie, jaki pracuje dobrze w wysokich temperaturach. o tym to nikt nie wspomnial :).
btw dzieki rork i br***243;dka. zasilacz jest dostarczony przez asusa specjalnie do tego modelu chyba. s-presso jest male i troche problem by byl chyba zeby znalezc cos o tych wymiarach innego. w sumie wylaczylem karte, wiec zostal twardziel i naped i plyta i niestety niepomoglo...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.