Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Gry (https://forum.cdrinfo.pl/f25/)
-   -   Kopia zapasowa gry (https://forum.cdrinfo.pl/f25/kopia-zapasowa-gry-71762/)

GaceQ 12.05.2007 21:29

Kopia zapasowa gry
 
Witam!!!:):)
Wczoraj postanowiłem zrobić porządek w pokoju. I tak podczas buszowania znalazłem fajną gierkę, w którą kiedyś pocinałem:) Ta gierka to Settlers IV. Niestety przy próbie instalacji, pasek instalacji staje na 19% i dalej nie ma mowy żeby poszło...:(:( Pewnie dlatego że płytka jest porysowana i przeleżała chyba 2 lata pod łóżkiem:)...

do rzeczy:
... i mam pytanie: skoro nie da się zainstalować tej gry, a płytka jest oryginalna,
to czy mogę ściągnąć tą gierkę z internetu (np. torrent) jako kopię zapasową gry... i dodam że posiadam wersje angielską i czy mógłbym pobrać polską wersję. jedynie co posiadam to ta zniszczona płytka (żadnego pudełka itp.)

proszę o odpowiedź:):)...

Sunna 12.05.2007 21:34

Jezeli pobierzesz wersje bez c.r.a.c.k.a. (nie wiem czy takie sa) to mozesz.
Mozna tez sprobowac napisac do dystrybutora, chyba to cdprojekt wiec moze wymienia plytke. Nie zaszkodzi a moze pomoze.
Albo u kupla jakiegos sprobuj, a nu(o)z chwyci na jakms lepszym napedzie.
Na twoim tez moze zlapac jakms programem, ze sie nie instaluje to nie znaczy ze sie nie da przegrac, szansa jest zawsze.

GaceQ 12.05.2007 21:47

pr***243;bowa***322;em nawet j***261; kopiowa***263; bad copy i cd data recovery i niestety program te***380; sie zawiesza. a to musi byc koniecznie bez cracka??? raczej na ***380;adnym napedzie nie p***243;jdzie gdy***380; nawet etykieta na p***322;ytce jest pozdzierana.
CD2 (s***322;uzy tylko do odpalania gry) jest w bardzo dobrym stanie,natomiast CD1 to katastrofa
w sumei to stara gra, a kiedys nie by***322;o chyba az tak du***380;o c.r.ac***243;w w tamtych czasach (2001 rok), wiec chyba skusze sie na pobranie

a jeszcze mam pytanie, s***322;ysza***322;em ze jak sie ma orygina***322; to mozna zrobic kopie zapasow***261; gry, a przeciez to w dzisiejszych czasacj niemozliwe bez cracka

p.s. dzieki za commandos... moze uznasz mnie za jakiego***347; <pip>... ale lubie gra***263; w starsze sprawdzone gierki. bo teraz te gry co robi***261; to...<pip>

NeoFighter 12.05.2007 22:50

kiedys mialem Motocross Madness 2 porysowana
u mnie na trzech napedach zawsze kopiowanie stawalo na 90%, a u kumpla poszlo bez zajakniecia
czasem warto probowac roznych napedow ;)

do Settlersow IV jest wymagany cukierek

sam wiele razy wracalem do SIV, bo teraz juz takich gier nie robia :)

GaceQ 13.05.2007 10:21

witam. sci***261;gn***261;***322;em se 1CD z torrenta i po zainstalowaniu gra nie wymaga cukierka. sam nie wiem czemu moze dlatego ze mam oryginaln***261; p***322;ytke PlayDisc.
nie by***322;o by zamieszania gdyby nie fakt ze komputer jest zarejestrowany na firm***281; w kt***243;rej pracuje ojciec...

i jeszcze ma m pytanie:
wiem ze mozna posiada***263; 1 kopi***281; zapasow***261;. por***243;wnajmy np. konsol***281; PlayStation 2. ka***380;dy s***322;ysza***322; o Swap Magic. wyczyta***322;em ze s***322;uzy do odpalania kopii zapasowych gier. i mozna przyj***261;***263; ze swap jest tym czym cukierek dla pc i wiec czy uzywanie swapa do kopi zapasowych gier jest przestepstwem????
widzia***322;em jeszcze gdzies ze mozna pobra***263; np. film lub album z muzyk***261; i mozna to pobierac legalnie ale "plik nalezy usuna***263; przed up***322;ywem 24h" - czy to tez jest legalne???

adixo 13.05.2007 10:57

Cytat:

Napisany przez GaceQ (Post 779577)
widzia***322;em jeszcze gdzies ze mozna pobra***263; np. film lub album z muzyk***261; i mozna to pobierac legalnie ale "plik nalezy usuna***263; przed up***322;ywem 24h" - czy to tez jest legalne???

Bzdura z tymi 24h
pobra***263; mo***380;esz i nie jest to karane, pod warunkiem ***380;e nie udost***281;pniasz, czyli w wypadku torrenta aby pobra***263; udost***281;pniasz i ju***380; kicha
a je***347;li przyjd***261; sprawdzi***263; soft w kompie i znajd***261; np. mp3 pobrane z ftp to i tak si***281; przywal***261;

mgit 13.05.2007 11:11

Cytat:

Napisany przez adixo (Post 779585)
Bzdura z tymi 24h
pobrać możesz i nie jest to karane, pod warunkiem że nie udostępniasz, czyli w wypadku torrenta aby pobrać udostępniasz i już kicha
a jeśli przyjdą sprawdzić soft w kompie i znajdą np. mp3 pobrane z ftp to i tak się przywalą

Mając kolekcje filmów na DVD wrazie kontroli to i tak nie udowodnisz że masz na własny użytek i nie udostepniasz...

Więc jak chcesz być legal, to tylko orginały, i zero programów p2p ... i do wszystkiego fakturki, nawet jak wybierzesz linuxa to też musisz mieć fakturke, 90% policji nie wieży że Linux jest darmowy ....

Sunna 13.05.2007 11:23

Cytat:

Napisany przez GaceQ (Post 779349)
p.s. dzieki za commandos... moze uznasz mnie za jakiegoś <pip>... ale lubie grać w starsze sprawdzone gierki. bo teraz te gry co robią to...<pip>

Sam wczoraj ukonczylem antologie Myth :) polecam.

GaceQ 13.05.2007 12:41

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 779587)
... i do wszystkiego fakturki, nawet jak wybierzesz linuxa to też musisz mieć fakturke, 90% policji nie wieży że Linux jest darmowy ....

no z ta policja to troche ciezko jest. ale co do linuxa to wystarczy np. licencja linuxa wydrukowana GNU/GPL

a tak pozatym to mam legal windows xp pro... wiec z tym kłoptów nie ma
i ponoc teraz w moim miescie chodzi skarbówka z policją po domach i naliczają mandaty za piraty:)

a jest moze jakas stronka z tym co jest legalne a co nie??? chodzi mi własnie o to co mozna miec legalnie na kompie itp...

Berion 13.05.2007 12:43

Cytat:

Napisany przez GaceQ (Post 779577)
[...] porównajmy np. konsolę PlayStation 2 [...]

To jest właśnie nie dobre porównanie.

Cytat:

[...] każdy słyszał o Swap Magic. wyczytałem ze słuzy do odpalania kopii zapasowych gier. i mozna przyjąć ze swap jest tym czym cukierek dla pc [...]
Nie można przyjąć. Swap Magic wykorzystuje exploita, który oszukuje bios konsoli (podobnie jak modchip, tyle że zupełnie na innej zasadzie - to póki co nie jest uregulowane prawnie, choć modchipy w wielu krajach są już nielegalne - absurd swoją drogą...).

Zabezpieczenia na konsolach opierają wyłącznie na hardware (konsola, napęd, płyta). Na PC nie można tak zrobić bo nikt by takiego sprzętu nie kupił :D Developerzy poszli więc w stronę zabezpieczeń software, co nie powiem, też ostro potrafią zaleźć za skórę ('siły gwiezdne', securom itd...)

'Krak' modyfikuje *.exe'ka, a to jest już nielegalne. Nawet patche, które go modyfikują też są nielegalne. Na konsoli nie ma takich problemów, choć od biedy można by się przyczepić do zmian media-flag (PS2/Xbox) czy scenowych patchy, które np. są bindowane z cratro'ami, preloaderami, trainerami etc. etc...

Konsole i Kompy to w tej materii dwa różne światy.


No, to pogadaliśmy... ;) Miało NIE być offtopu w działach tematycznych. Chcesz porozmawiać o legalności krakersów, załóż taki temat (choć wydaje mi się, że już taki był).

Desden 14.05.2007 18:47

@Berion a ty jak zwykkle wyjeżdżasz farmazony konsolowe, powinieneś się wstydzić tyyy.....pracocholiku :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.