Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Narzędzia (https://forum.cdrinfo.pl/f61/)
-   -   Nero, a nagrywanie na nagrywarce podpiętej poprzez kieszeń USB do laptopa (https://forum.cdrinfo.pl/f61/nero-nagrywanie-nagrywarce-podpietej-poprzez-kieszen-usb-laptopa-72349/)

Nestorius 23.06.2007 23:09

Nero, a nagrywanie na nagrywarce podpiętej poprzez kieszeń USB do laptopa
 
Mam pytanie. Czy rzeczywiście nero nie widzi nagrywarki podłączonej do laptopa poprzez port USB, która jest zamontowana w kieszeni? Dzisiaj w w mediaku chciałem kupić kieszeń na napędy 5,25" i nagrywarkę, ale gość powiedział mi, żebym kupił typową zewnętrzną nagrywarkę, bo w nich na wyposażeniu jest jakaś wersja nero, która widzi tak podłączone nagrywarki. Poinformował mnie, że nawet nero 7 nie widzi tak podpiętego sprzętu.
Czy to prawda? Co radzicie? Czy rzeczywiście kupić zewnętrzną nagrywarkę? Zrobiłbym tak ale poprzez kieszeń mogę podpiąc do lapka jeszcze dodatkowy dysk (wymiennie z nagrywarką). Mam Asusa z USB 2.0.

yahol 23.06.2007 23:16

Sprzedawca bredzi! :)
Nagrywarka wlozona do kieszeni 5 1/2 cala jest widoczna w prawie kazdym programie do nagrywania. I wersja Nero nie ma tu znaczenia. Sprawdzalem na v. 6 i 7 Bundle. "Typowa" nagrywarka po USB, czyli taka juz zrobiona na gotowca, jest po pierwsze drozsza, a po drugie znacznie bardziej delikatna.
Kup kieszen Wellanda za 149 zl (okolo)+ nagrywarke LG za 120 zl (okolo) i bedziesz mial spokoj. Dodatkowo taka kieszen ma FireWire, wiec podlaczenie szybkie i stablne - jak masz w lapku FW :)

joujoujou 23.06.2007 23:17

Takiej bzdury jeszcze nie s***322;ysza***322;em.

Sam mam 3 nagrywarki na USB, oba laptopy widz***261; i nagrywaj***261;.

Na jednym nero 6, na drugim nero 7.

Prezesik 23.06.2007 23:27

LG? Yahol, tak ***378;le mu ***380;yczysz?

joujoujou 23.06.2007 23:31

A tak BTW - je***347;li mowa o firewire - u mnie p***322;yty palone przez firewire negatywnie przechodzi***322;y weryfikacj***281;. :|

Nestorius 24.06.2007 08:47

Dzięki,
Sam się temu dziwiłem, co on gadał, ale jak człowiek nie siedzi już w sprzęcie tak jak przed laty to tak jest ;)
Dzięki za pomoc. A przy okazji jak bym był raz jeszcze w mediaku to przekażę gościowi, że bredzi :P

mensir67pl 24.06.2007 08:51

pomalu pomalu mialem 2 kieszenie (HDD wialy bez problemow) i dopiero 3 zatrybila

nie wyszystkie chip "lubia" sie z nagrywarkami

:taktak:

ale nie ma co straszyc i odrazu mowic o zewnetrznej na nagrywarce

czechoj 24.06.2007 09:51

nero w wersji 6 i 7 widzi r***243;wniez nagrywarki EIDE podpi***281;te pod USB za pomoc***261; przej***347;ci***243;wki EIDE -> USB, jedyny problem pojawia sie w momencie zaniku napi***281;cia, rozwi***261;zaniem by***322;o w***243;wczas wyci***261;gniecie wtyczki i ponowna instalacja w gnie***378;dzie USB

yahol 24.06.2007 10:02

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 800037)
A tak BTW - jeśli mowa o firewire - u mnie płyty palone przez firewire negatywnie przechodziły weryfikację. :|

Mam na firmowym serwrze macowym, podpieta nagrywarke po FireWire, (albowiem Apple oczywiscie zastosowal w nim naped szczelinowy! :) ), plyty Verby cert.16x, nie wysypala sie zadna. wiec nie do konca wiem jak to jest.
Faktem, ze toast jest ustawiony na 4x.

Cytat:

pomalu pomalu mialem 2 kieszenie (HDD wialy bez problemow) i dopiero 3 zatrybila

nie wyszystkie chip "lubia" sie z nagrywarkami
Dlatego mowie o kieszeniach Wellanda!
Tu chodzi o montowanie sie elektroniki w systemie.
Przeciez najpierw montuje sie elektronika, a dopiero pozniej nagrywarka/HDD.
Wiec nie chip i nagrywarka, a chip MoBo i elektronika kieszeni. (HiSpeedy montowaly sie raz, drugie podlaczenia, na ogol to byla kleska pod Stalingradem)

Co do LG, awaryjnosc LG to przeszlosc, a w ciagu tygodnia, w razie czego, wymienia na nowa. A do Pioneera nikt i nic nie jest w stanie mnie przekonac. Samsung i LiteOne to dla mnie ciekawostki a nie dobre napedy :)

joujoujou 24.06.2007 16:53

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 800172)
Mam na firmowym serwrze macowym, podpieta nagrywarke po FireWire, (albowiem Apple oczywiscie zastosowal w nim naped szczelinowy! :) ), plyty Verby cert.16x, nie wysypala sie zadna. wiec nie do konca wiem jak to jest.[...]

Wygląda na to, że zależy to od konfiguracji sprzętowej. :taktak:

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 800172)
[...]
Tu chodzi o montowanie sie elektroniki w systemie.
Przeciez najpierw montuje sie elektronika, a dopiero pozniej nagrywarka/HDD.
Wiec nie chip i nagrywarka, a chip MoBo i elektronika kieszeni. (HiSpeedy montowaly sie raz, drugie podlaczenia, na ogol to byla kleska pod Stalingradem)[...]

Tak czy inaczej, BenQ na przykład jest bardzo wybredny pod względem "widzenia" przez chipsety adapterów USB-->IDE, co odczułem na własnej skórze. :)

mensir67pl 24.06.2007 18:34

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 800172)
Tu chodzi o montowanie sie elektroniki w systemie.
Przeciez najpierw montuje sie elektronika, a dopiero pozniej nagrywarka/HDD.
Wiec nie chip i nagrywarka, a chip MoBo i elektronika kieszeni. (HiSpeedy montowaly sie raz, drugie podlaczenia, na ogol to byla kleska pod Stalingradem)

kazdy ma swoje .... problemy ...

obstaje przy chip-e sterujacym (kieszenia) a wlasniwie dwa modele

ten sam system(MoBo) kieszen+HDD oki


dopiero kieszen MINT rozwiazla na chip-ie ALi tu dzial co nie wloze ..........

ten sam system(MoBo) kieszen+Benq juz nie oki


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.