Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   LITEON DVDRW LH-18A1P - problem z dogrywaniem (https://forum.cdrinfo.pl/f15/liteon-dvdrw-lh-18a1p-problem-dogrywaniem-76394/)

DesoloAnimus 15.01.2008 23:40

LITEON DVDRW LH-18A1P - problem z dogrywaniem
 
Jest to jedna z moich pierwszych wypowiedzi więc wyrazie palnięcia jakiejś głupoty proszę o wyrozumiałość.
Problem dotyczy dogrywania danych do wcześniej już wypalonej płyty DVD. Od czasu formatu i zainstalowania systemu ponownie zauważyłem iż nagrywarka czy też program ma problem z dogrywaniem danych do płyty wielosesyjnej. Z początku myślałem iż to wina starej wersji programu (dotychczas korzystałem z Nero 6.6.0.1 Enterprise), gdyż po utworzeniu płyty wielosesyjnej i próbie dogrania czegokolwiek wyskakiwał komunikat iż "włożona płyta jest nieprawidłowa, proszę użyć innego nośnika" czy coś w tym typu. Postanowiłem więc zainstalować nowszą wersję Nero (wersja 8.1.1.0 Ultra Edition). Wówczas okazało się iż program dogrywa płyty, co więcej po kliknięciu "Info o dysku" pokazuje iż zostały nagrane dwie sesje, jednak gdy otwieram płytę okazuje się, że jest na niej jedynie to co zostało nagrane podczas pierwszej sesji. Przyznam, że nie mam pojęcia od czego może to zależeć. Problem pojawił się zaraz po formacie i stawiania systemu od początku.Może w złej kolejności zainstalowałem jakieś programy? Czy możliwe, żeby Alcohol 120 miał jakiś wpływ na działanie Nero? Używane przeze mnie nośniki to Verbatim DVD+Recordable 16x. Nagrywarka ma może z 6 miesięcy, i świeżo wgrany nowy firmware. Proszę o pomoc.

Bródka 16.01.2008 10:30

Czeste sa takie problemy, najlepiej nie nagrywac multisesyjnie na plytach dvd bo przy dzisiejszej cenie nosnikow jest to zbedne

DesoloAnimus 16.01.2008 10:46

Cytat:

Napisany przez Bródka (Post 884934)
Czeste sa takie problemy, najlepiej nie nagrywac multisesyjnie na plytach dvd bo przy dzisiejszej cenie nosnikow jest to zbedne

Przyznam, że to dziwna sprawa. Od kiedy pamiętam (tzn. od kiedy dowiedziałem się, że jest możliwe tworzenie multisesji) to tak robię. Mam za sobą jakieś 170 płyt wypalonych tą metodą i jak dotąd nie było problemów więc tym bardziej robię zdziwione oczy na to co napisałeś. Nie ma jakiegoś sposobu aby zmusić nagrywarkę by nagrywała kolejne sesja talk aby wypalone pliki były faktycznie widoczne?

Bródka 16.01.2008 12:21

Takiej mozliwosci nie ma bo plytka jest jednokrotnego zapisu, mozesz uzyc programu do odzyskiwania danych z plyt chyba isobuster ale pewnosci nie mam i on powinien odczytac te utracone sesje

joujoujou 16.01.2008 12:45

Do znudzenia b***281;d***281; powtarza***322;... :taktak:

No co? :idea:

***379;e multisesja to z***322;o. ||

DesoloAnimus 16.01.2008 13:12

źle mnie zrozumieliście. Chodzi o to, czy naprawdę nie dało by się jakoś 'kopnąć' tej nagrywarki czy coś, żeby to to zaczęło wypalać kolejne sesje normalnie. Jeśli nie to widocznie będę musiał poszukać paragonu i lecieć do sklepu na wymianę bo nawet pół roku jej jeszcze nie mam. Wcześniej miałem też Lite-On'a ale po 2 latach dość intensywnego użytkowania padł. Swoją drogą... jakie są teraz najbardziej żywotne napędy combo? Ja wiem, ze to to ustrojstwo i tak pewnie jest produkowane w jednej fabryce gdzieś na Tajwanie czy (gorzej) w Chinach ale z tych lepszych. Chodzi mi nie o prędkości i osiągi, a jedynie niezawodność i żywotność samych podzespołów.

Bródka 16.01.2008 13:26

Cytat:

Napisany przez DesoloAnimus (Post 884977)
źle mnie zrozumieliście. Chodzi o to, czy naprawdę nie dało by się jakoś 'kopnąć' tej nagrywarki czy coś, żeby to to zaczęło wypalać kolejne sesje normalnie. Jeśli nie to widocznie będę musiał poszukać paragonu i lecieć do sklepu na wymianę bo nawet pół roku jej jeszcze nie mam. Wcześniej miałem też Lite-On'a ale po 2 latach dość intensywnego użytkowania padł. Swoją drogą... jakie są teraz najbardziej żywotne napędy combo? Ja wiem, ze to to ustrojstwo i tak pewnie jest produkowane w jednej fabryce gdzieś na Tajwanie czy (gorzej) w Chinach ale z tych lepszych. Chodzi mi nie o prędkości i osiągi, a jedynie niezawodność i żywotność samych podzespołów.

No trudno zeby koreański naped byl robiony w USA i to nie jest combo tylko nagrywarka DVD. To nie jest wina nagrywarki i problemy z multisesja to zadna podstawa do gwarancji to moze i raczej jest wina nosnikow, z reszta w nero pisze ze nagrana plyta w wielosesyjna moze nie dac sie odczytac a to ze nagrywałeś i nic sie nie dzialo to miales szczescie bo w zasadzie dvd nie jest stworzone pod multisesje

DesoloAnimus 16.01.2008 13:53

Ale ***380;eby mie***263; szcz***281;***347;cie przez ok 170 p***322;yt DVD? Ca***322;y czas jad***281; na tych samych Verbatim'ach DVD+R z tego samego cake'a 50 szt. i nagle po takim formacie, du**. Co***347; mi si***281; tu nie podoba.

Bródka 16.01.2008 14:58

W takim razie sprawdz na innym kompie nagrywarke, nagraj cos w multisesji i zobacz czy bedzie wszystko ok


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.