Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   PS2 Slim płytki DVD-R a DVD+R (https://forum.cdrinfo.pl/f104/ps2-slim-plytki-dvd-r-dvd-r-77406/)

AnDrI 04.03.2008 21:27

PS2 Slim płytki DVD-R a DVD+R

Witam. Możliwe, że takie tematy już były ale wolę być na bieżąco a nie grzebać w śmieciach :) Otóż posiadam PS2 Slim w wersji SCPH 77004 (najnowsza) która została przerobiona oryginalnym MODBO 760. Z konsolą nie mam żadnych problemów tylko chodzi mi o to, że nagrywałem gry na płytki TDK DVD-R prędkością 4x (teraz nagrywam w profilu PS2 bo najnowszy Alcochol 120% na to pozwala) no i tu się pojawia problem bo kupiłem sobie przypadkowo płytkę DVD+R na którą wypaliłem grę włożyłem do konsoli i wszystko ładnie śmiga konsola ładnie czyta płytkę, nie zacina się gra itd. Kiedy ją wyciągnąłem to doznałem szoku, że jest na DVD+R nagrana ponieważ chciałbym aby mój laser ładnie długo śmigał i tutaj mam do was pytanie czy to prawda, że płytki DVD+R bardzo psują laser bo tak pisało kilka osób a ja się wolę upewnić bo są ludzie i parapety. Normalnie DVD+R są one lepsze ale mi chodzi o to aby laser długo żył. I pytanie z drugiej półki bo też ludzie pisali, że oglądanie filmów z DVD bardzo zjeżdża laser i chciałbym się także zapytać czy tyczy się to też oryginalnych filmów i filmów nagranych na TDK bądź Verbatimach?

EDIT: Chciał bym się jeszcze was zapytać takiej rzeczy bo w środku konsoli (w miejscu gdzie wkłada się płytkę) wytarły mi się tak jak by dwa paski chyba od kręcenia płyty czy to jest normalne? Dodam, że moja PS2 Slim stoi na oryginalnej podstawce. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

mgit 04.03.2008 22:13

Każde włożenie płytki dojedzie prędzej czy później laser, przy obecnej cenie tej konsoli nie przejmuj się tym .. ;)

Berion 04.03.2008 22:19

@AnDrI
Gdzie tak pisali? Chyba na chacie onetu... ;] Graj i się nie przejmuj.
Nie wkładaj tylko -RW. Zaś TDK zamień na Verbatima.

PS: Nie wiem o jakie paski Tobie chodzi.

AnDrI 05.03.2008 09:47

A co z filmami wypalanymi na TDK'ach bądź oryginalnych? To prawda, że bardzo zjeżdżają laser? A te paski są chyba wytarte od kręcenia się płytki (są białe).

Berion 05.03.2008 11:44

Zapomnij o TDK to średniej jakości nośniki.

W takim samym stopniu jak każda gra, streamująca non-stop dane np. GTA-SA. Nie przejmuj się tym zbytnio.

Co do pasków to powiadam Ci: nie wiem co masz na myśli - o jakie paski chodzi?. :hmm:

AnDrI 05.03.2008 13:25

Kurde wiem, że to głupio brzmi i możliwe, że się z tym nie spotkaliście ale opisze wam jak to wygląda. NO to tak macie przed sobą PS2 Slim :) Otwieracie ją i prawie na samym środku po otwarciu jest laser więc obok lasera po prawej i lewej stronie są wzdłuż dwa lekko białe paski jak by się obudowa ścierała od kręcenia płyty :) To tak napisałem dla ciekawostki bo i tak na to już nic nie poradzę może kiedyś wymienię obudowę w PS2 więc dzięki za pomoc :)

Berion 05.03.2008 19:37

Problem w tym, że ja nie mam przed sobą PS2Slim. :) Zrób zdjęcie.

Desden 06.03.2008 13:00

Co do płytek:
Czy plusy czy minusy to bez różnicy przynamniej na slimach. TDK? może kiedyś...ja polecam esperanze jeszcze mnie nie zawiodła laser trzyma :spoko:

Co do filmów, kiedyś była mowa ze syfiaste nośniki nie glamura tylko z jakiejś wyborczej katują laser itd. Powiem tak te czasy juz chyba poszły w zapomnienie(mam takie wrazenie po tym co moja ps2 przeszła ostatnio...). A poza tym jak wiecej ogladasz niz grasz to laser długo pochodzi ;)

Berion 07.03.2008 21:31

Esperanza to mocno przeciętne nośniki - nie siej fermentu tylko poprzyj testami. :P

Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:34.