Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Problem z Pioneer DVR-215/BK (https://forum.cdrinfo.pl/f15/problem-pioneer-dvr-215-bk-78418/)

Killjoy 08.05.2008 21:08

Problem z Pioneer DVR-215/BK
 
Witam,

Miesiąc temu zakupiłem nagrywarkę Pioneer DVR-215/BK, nagrałem nią koło 5 płytek. Dzisiaj chciałem nagrać obraz płyty w alcoholu 120% wysypało mi błąd "ładowanie obrazu płyty przerwane" i tak parę razy pod rząd na płytkach verbatima + i -. Wypróbowałem więc imgburn nagrywał dobrze do jakiegoś 90% pod koniec wysypał dwa błędy, że nie mógł dobrze nagrać w "dwóch miejscach". Dałem więc sobie spokój z obrazami, i chciałem nagrać NERO zwykłe dane, nagrywało się dobrze do jakiegoś 16% po czym wysypało błąd "unspecified recorder error" - wszystkie opreracje glównie na verbatimach, ale też był jeden emtec, dwa panasonic, jeden tdk i jeden noname. Po tych zabiegach, i przedglądaniu google'a, wgrałem nowy firmware 1.18, zainstalowałem także sterowniki od płyty głównej od nowa, żadnej zmiany. Postanowiłem więc nagrać CD, niestety z tego też nic nie wyszło, nero posypał błędami też koło 16%. Nagrywarka nie ma najmniejszych problemów z odczytem płyt czyta wszystkie bez zarzutu, ale nagrać się nie da nic. Dodam, że jeżeli chodzi o ustawienia programów do nagrywania jet wszystko w porządku. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to poproszę o poradę...

Chociaż wydaję mi się, że w takim wypadku to jedyne co mi pozostaje to ją odnieść do miejsca zakupu...

Pozdrawiam wszystkich.

VIZZARD 09.05.2008 08:30

Odnieś...


:taktak:

Killjoy 09.05.2008 11:08

Tak właśnie zrobiłem, wysyłam dzisiaj sprzęt kurierem do serwisu Komputronika. Tak a propo miał ktoś z was doświadczenia z ich serwisem jeśli chodzi o nagrywarki DVD ?

pzdr

VIZZARD 09.05.2008 16:19

Cytat:

Napisany przez Killjoy (Post 928599)
Tak właśnie zrobiłem, wysyłam dzisiaj sprzęt kurierem do serwisu Komputronika. Tak a propo miał ktoś z was doświadczenia z ich serwisem jeśli chodzi o nagrywarki DVD ?

pzdr

Ja nie mam :nie:

I mam nie mieć :nieee:


:czar:

rycho 09.05.2008 16:21

Cytat:

Napisany przez VIZZARD (Post 928655)
Ja nie mam :nie:

I mam nie mieć :nieee:


:czar:

A dlaczegóż to masz nie mieć?
Dlaczegóż?

VIZZARD 09.05.2008 16:24

Cytat:

Napisany przez rycho (Post 928656)
A dlaczeg***243;***380; to masz nie mie***263;?
Dlaczeg***243;***380;?

By***322;em u Wyroczni***380;... :matrix:

Dlatego***380; :czytaj:


:czar:

Killjoy 10.05.2008 07:32

to może i ja pójdę do jakiejś wróżki bo to już 3 nagrywarka w przeciągu niecałego roku :) dopóty NEC-4550A działał dopóty problemów nie było... :/

VIZZARD 10.05.2008 08:35

Cytat:

Napisany przez Killjoy (Post 928846)
to może i ja pójdę do jakiejś wróżki bo to już 3 nagrywarka w przeciągu niecałego roku :) dopóty NEC-4550A działał dopóty problemów nie było... :/

Może po prostu ty psujesz te nagrywarki celowo... :>


||

Killjoy 10.05.2008 17:43

Cytat:

Napisany przez VIZZARD (Post 928851)
Może po prostu ty psujesz te nagrywarki celowo... :>


||

to niech mnie zatrudnią np w Plextorze jako testera nagrywarek, jak nie zepsuje tzn że się nadaje do ludzi :)

punisher 10.05.2008 18:25

Nie zatrudnia, bo plex jedzie teraz na LG. Za du***380;o nagrywarek wysy***322;aliby do naprawy po Twoich testach ;)

VIZZARD 10.05.2008 19:48

Cytat:

Napisany przez Killjoy (Post 928967)
to niech mnie zatrudni***261; np w Plextorze jako testera nagrywarek, jak nie zepsuje tzn ***380;e si***281; nadaje do ludzi :)

Bez sensu :nieee:

Zanim by***347; cokolwiek stestowa***322; to ju***380; by by***322;o spsute... :czytaj:


||

Killjoy 11.05.2008 00:20

no nic na razie się przmęcze z Optiarc 5170A, ta nagrywarka to w ogóle była cudowna od samego początku, dostałem ją z wymiany po w/w NEC'u (czekałem ponad 30 dni). Otóż wszystko było bardzo dobrze przez krótki czas, później nastąpił przedziwaczny syndrom, otóż nagrywarka normalnie nagrywała płyty ale za nic w świecie nie chciała ich odczytać :) nie chciało mi się czekać kolejnych 30 dni na cokolwiek, więc gdzieś tam jeszcze dorwałem używanego NEC'a (4550A) służył wiernie przez półtora roku i padł. Miałem w obwodzie Optiarca, więc dałem go do serwisu (czekałem znowu 30 dni ponad), ale w międzyczasie kupiłem pioneera, dziwnym trafem pioneer padł 8 kwietnia a Optiarc był do odebrania tego samego dnia naprawiony nie wymieniony. Póki co działa, wróżę jakieś 2 tygodnie jeszcze tej sielanki z Optiarciem, ale może do tego czasu wróci do mnie sprawne 215 b/k.

Także nie podważajcie moich kwalifikacji koledzy, do LG się nadam :) :P

mkkot 18.05.2008 21:04

Killjoy Twój nick też o czymś świadczy ;)

Podepnę się do wątku z moim problemem. Mam pionka 212 (to niby to samo) i postanowiłem sobie nagrać Verbatima + MCC 004 8x po jakimś miesiącu nieużywania nagrywarki. Pod koniec nagrywania pionek postanowił się zawiesić. Nie zamknął sesji, nie oddał płyty, ale ciągle nią kręcił jakby nagrywał. Pomogło dopiero odłączenie napięcia. Nawet wsuwanie szpilki nie chciało go zatrzymać.

Wszystkie kolejne płyty bez problemu (nagrywam zawsze większymi seriami).

Zwaliłem winę na nośnik i zapomniałem.

Tylko że dzisiaj ta sama sytuacja na tych samych płytach, ta sama prędkość :sciana:

Ktoś miał może taki problem?

Nie ma to jak stary dobry litek, te nagrywarki są zbyt delikatne ;)

Killjoy 27.05.2008 19:20

może 212-tak mają, że jak się ich regularnie nie używa to się sypią :) mój pioneer od 9 maja kisi się w serwisie, może mi coś powiedzą ciekawego, póki co został 13 maja przekazany z komputronika do serwisu zewnętrznego i ni widu ni słychu, zero wieści.

Co do Twojego pytania mkkot, to na pioneerze nawet nie miałem okazji sprawdzić jak co dokładnie działa, nagrałem 5 płytek i po równym miesiącu się spsuło, natomiast w innych nagrywarkach (Optiarc 5170A) bywało, że pewnych płyt po prostu nie chciał nagrywać, więc z konieczności nagrywałem tylko na emtecach, bo te lubił i nawet je odczytywał po nagraniu :)

pozdrawiam.

quant 30.05.2008 11:35

Cytat:

Napisany przez mkkot (Post 931286)
Ktoś miał może taki problem?

i to nawet gorszy bo nagrywararka wariowała przy odczycie, ale jest to wada wszystkich egzemplarzy 212 -> patrz mój post na stronie
reklamacja
Pozdrawiam, Marcin
PS dałem sobie spokój i nie używam problematycznych płyt :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.