Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Wyjazd zagraniczny autem sluzbowym. (https://forum.cdrinfo.pl/f5/wyjazd-zagraniczny-autem-sluzbowym-79139/)

Kasprzak 22.07.2008 16:25

Wyjazd zagraniczny autem sluzbowym.
 
Witam,
Wybieram się do Włoch tego lata (prawdopodobnie droga przez Niemcy, Austrię) i mam pare pytan do doswiadczonych wojażerów.

Muszę jechac sluzbowym autem bo jest wieksze, ma lpg itp.

- Czy trzeba miec upowaznienie z firmy, jezeli tak to jakie i jak powinno wygladac w przypadku kontroli policji np. w Niemczech, Austrii i Wloszech.

- Jak wyglada sprawa winiet, mozna kupic w polsce np. na autostrady w Niemczech, Austrii i Wloszech, czy oplaca sie kupować tam? Czy sa to czasowe winiety, czy odleglosciowe. We Wloszech slyszalem ze sa za przejechane kilometry, ale wole sie upewnic.

- Jak wyglada sprawa z LPG, wiem ze moga byc inne koncowki, ale jak wyglada z dostepnoscia stacji i automatycznie z dostepnoscia tych koncowek.

Co jeszcze powinienem wiedziec, bo nie ukrywam, to moj pierwszy wyjazd zagraniczny sluzbowka. Wiem, ze trzeba uwazac na ograniczenia, bo czasami slono sie za nie placi i czasem gorzej niz u nas.


pozdrawiam!

pepperman 22.07.2008 19:42

jak dostales autko na wylacznosc i jest ono przypisane do Ciebie to wszystko powinno byc w warunkach umowy.

jesli chodzi o wniety to w Austrii sa na 7 dni, pozniej na miesiac lub bodajze dwa i rok. kupujesz u nas na granicy albo na pierwszej stacji w Austrii. niektore tunele moga byc platne. we Wloszech to chyba nie ma winiet tylko bramki sa, ale pewnosci nie mam.

w Austrii lpg trzeba szukac czasem, choc tragedii nie ma. we Wloszech to juz bez problemu.

Kasprzak 22.07.2008 23:34

Cytat:

Napisany przez pepperman (Post 949684)
jak dostales autko na wylacznosc i jest ono przypisane do Ciebie to wszystko powinno byc w warunkach umowy.

jesli chodzi o wniety to w Austrii sa na 7 dni, pozniej na miesiac lub bodajze dwa i rok. kupujesz u nas na granicy albo na pierwszej stacji w Austrii. niektore tunele moga byc platne. we Wloszech to chyba nie ma winiet tylko bramki sa, ale pewnosci nie mam.

w Austrii lpg trzeba szukac czasem, choc tragedii nie ma. we Wloszech to juz bez problemu.

Mam pozwolenie, ale w jezyku polskim (nie musze miec tlumaczenia?), ale w dowodzie auta wiadomo...jest firma.
Dzieki za odpowiedz, a jak z koncowkami do LPG ?

pops 22.07.2008 23:52

Jak masz wszystkie papiery do auta, to nie jest istotne co jest wpisane w dowodzie, nie raz mnie kontrolowali za granic***261; w nie moim aucie i si***281; nie czepiali, akurat o to si***281; nie czepiali, bo co do przestrzegania przepis***243;w drogowych wobec obcokrajowc***243;w to s***261; baaaardzo drobiazgowi. winiety zawsze kupuj***281; na granicy, przynajmniej kupowa***322;em, jak jeszcze by***322;y granice...

pepperman 23.07.2008 09:19

winietek lepiej nie zapominac. co do ograniczen i kontroli, nie zdziw sie jak np. zatrzymaja Cie karabinierzy i zrobia kontrole czy kontrabandy nie przewozisz ;).

jesli chodzi o koncowki do lpg to prawde mowiac nie wiem, we Wloszech pewnie wiekszego problemu nie ma, bo sporo instalacji jest wlasnie stamtad, w Austrii to nie wiem.

epol 25.08.2008 14:54

O ***347;wietny temat, cz***281;***347;ciowo pokrywa si***281; z moimi potrzebami ;)

Wybieram si***281; do Wiednia na wycieczk***281;, start z okolic K***281;dzierzyna Ko***378;la. Sprawa winiet w Austrii zosta***322;a ju***380; wyja***347;niona, a jak wygl***261;da to w Czechach? Mo***380;na gdzie***347; znale***378;***263; jaka***347; mapk***281; z zaznaczonymi p***322;atnymi drogami w tych krajach?

@Kasprzak wiesz ju***380; co***347; o dost***281;pno***347;ci LPG i ko***324;c***243;wkach?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.