Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   internet przez ps2 slim (https://forum.cdrinfo.pl/f36/internet-przez-ps2-slim-79642/)

Piter7000 02.09.2008 13:52

internet przez ps2 slim
 
Mam problem nie mam kompa a chcem niec neta kupiłem juz kupiłem juz adapter ktory mozna podłaczyc zamiast pada i jest wyjscie zeby podłaczyc myszke i klawiature a jak jest z modemem do ps2 slim i czy jest tak mozliwosc czekam na odpowiedz

Berion 02.09.2008 14:56

Kup komputer. PS2 się do tego nie nadaje.

Połączyć się z internetem możesz jedynie przez router. Zapomnij o modemach na USB (nie ma i nie będzie do nich nigdy sterowników). Z kolei musisz też jakoś się dostać do routera, aby wprowadzić tam login/hasło od swojego dostawcy internetowego, a jak chcesz to zrobić na konsoli (tzn. można ale jest bardzo niewygodne)?

Samo przeglądanie www to też mordęga. Ot, ciekawostka dla tych co się lubią bawić - nic jednak użytecznego, a tym bardziej prostego w obsłudze i najważniejsze: wygodnego.

---

Kup PS3, postaw na nim Linuksa i dopiero możesz mówić o sensownym buszowaniu po sieci. Choć i tak skłaniam się ku temu aby kupić komputer - od tego on jest. ;]

Piter7000 03.09.2008 09:41

aha dzieki za odpowiedz

hadrianos11 21.04.2009 15:11

Mam pytanie???????????????
 
mam grube PS2, ten starsze model , i czy jak bym podlaczyl kabel od bezprzewodowego neta no by byl w PS2 a i jak ma ktos taki kabel niech powie

Berion 22.04.2009 10:37

Nie wiem co to jest "kabel od bezprzewodowego neta"... :hmm:

Do grubych, dużych modeli PS2, tzw. fat, potrzebujesz Network Adaptor (jest coś w rodzaju zewnętrznej karty sieciowej) i do niego podłączasz RJ-45 krosowany.

hadrianos11 22.04.2009 13:08

a nie mozna podlaczyc do neta, takiego jak w kompie

Damian666 22.04.2009 15:53

można podłaczyć,ale musisz mieć router (rozdzielacz sygnału lub neta ciągniętego przez kabel ethernet) do ps2 do na
A ten kabel bezprzewodowy mnie normalnie rozwalił xD

darek0920 22.04.2009 16:00

Można jeśli masz taki network adaptor z wbudowanym modemem a jesli nie masz to skazany jesteś na router albo karę sieciowa w kompie:P i kabel krosowany oczywiscie

Berion 22.04.2009 18:29

Cytat:

Napisany przez hadrianos11 (Post 1018871)
a nie mozna podlaczyc do neta, takiego jak w kompie

Geez. Nazywaj to jakoś jak człowiek. Gilem z nosa nie łączysz dwóch platform, nie?

Jeśli provider udostępnia sieć po RJ-45:
PS2 <- Network Adaptor <- WAN

Jeśli provider udostępnia sieć po RJ-11:
PS2 <- Network Adaptor <- router (lub przez PC z kartą sieciową jak zamiast routera masz modem na np. USB) <-WAN

---

O Wi-Fi na PS2 możesz zapomnieć.

Cytat:

Można jeśli masz taki network adaptor z wbudowanym modemem
Rodzice by go zabili za rachunek na telefon. ;D

darek0920 22.04.2009 20:03

Cytat:

Rodzice by go zabili za rachunek na telefon. ;D
hmm:hmm:
Cytat:

a nie mozna podlaczyc do neta, takiego jak w kompie
Jak ma stałe łacze to dlaczego miałby przyjść wysoki rachunek???

Berion 22.04.2009 23:39

A co ma stałe łącze do modemu analogowego? ;)

Network Adaptor, ten z portem na RJ11 ma dodatkowo modem analogowy, nie DSL/ADSL. Właśnie dlatego. Cóż... byłby to powrót do polskiego internetu o dziesięć lat wstecz. ;]

hadrianos11 27.04.2009 14:07

a ten adapter to za miesiac nie cza placic cy jak sie to kupi to bedzie darmowy internet

Berion 27.04.2009 22:01

To nie jest Adapter tylko Adaptor.

Sprecyzuj pytanie bo nie bardzo wiem o co pytasz...

Damian666 28.04.2009 12:25

jemu chodzi czy jeżeli kupi ten adaptor to czy trzeba płacić potem tak jak na xbox live (wiesz-miesięczny abonament)
ale na ps2 chyba nie ma czegoś takiego (tak jak na ps3-że wchodzisz na neta i on ci wchodzi na coś w stylu xbox live tylko dla ps3/ps2(ściąganie gier,muzyki itp...))

Berion 29.04.2009 23:20

Płacić za grę online nie trzeba, nawet na serwerach Sony. Inna sprawa, że już nie za bardzo jest w co grać. ;] Serwery są i będą skutecznie wyłączane.

Drugi aspekt to opłata za połączenie sieciowe (oczywiście nie związane z Sony w żaden sposób). Aby móc się łączyć z internetem trzeba wykupić taką usługę u providera. W przypadku modemu (w modelach NA z dodatkowym portem RJ-11) wystarczy połączenie telefoniczne, ale płaci się wtedy jak za zboże, nie wspominając już o "zawrotnej prędkości" 56Kb/s (niezbyt komfortowej dla grania online trzeba dodać).

Cytat:

tak jak na ps3-że wchodzisz na neta i on ci wchodzi na coś w stylu xbox live tylko dla ps3/ps2(ściąganie gier,muzyki itp...))
E? Rozgrywka sieciowa na PS3 jest nieco inaczej rozwiązana jak na PS2. Sieć przez którą się gra itp. to PSN (PlayStation Network). W opozycji do XBL jest darmowa.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.